Forum Dragon Ball Nao
Forum DB Nao » Szukaj » Znaleziono 342 wyników

Aktualności

Kojirō Sasaki

Odp.: 365
Wyś.: 52.458
Endzik napisał(a):
(...) to ambarasu narobił już Waszczu.
No ten to potrafi...

Nic, tylko się zbierać, i jechać do Warszawy

Aktualności

Aktualności

Kojirō Sasaki

Odp.: 365
Wyś.: 52.458
Katz napisał(a):
A na powaznie przecież to jest wylęgarnia największego paznokieciarstwa, instagramociarstwa, kwieciogniarstwa i innych zapychaczy, gdzie nie wymaga się nawet minimum wiedzy (nie wszędzie). Kumpel chodził to egzamin, który miał zdać w I roku zdawał na III roku. Więc pytam się na co trzymać takie badziewie? W USA się udało, w Polsce nie bardzo więc zostańmy przy uczelniach państwowych, gdzie poziom także przeciętny no ale czegoś się tam wymaga i w choć "minimalnym" stopniu jakoś na człowieka wpłyną.
Sprawę załatwiłaby niewidzialna ręka rynku. Konkurencja. Perspektywa utraty klientów i bankructwa najlepiej motywuje do roboty. Państwowe ministerstwo przed studentami nie odpowiada - burdel totalny może być, ale pensja socjalistyczna się nie zmienia. Co ma tych dziadów motywować do poprawiania jakości usług?

Akurat w tym przypadku, to w sumie jakaś motywacja jest - produkcja dobrych podatników. Według mnie, to nie wystarcza.
Katz napisał(a):
Naprawdę chcecie by wyższe wykształcenie było standardem? By było rozdawane przy urodzeniu? :F
https://www.youtube.com/watch?v=V59cyS-u35s
Polecam.

Aktualności

Kojirō Sasaki

Odp.: 365
Wyś.: 52.458
Katz napisał(a):
Lepszą zmianą byłaby likwidacja uczelni prywatnych i ograniczenie uniwerków do 1 w każdym województwie (do 1 z każdego rodzaju ogólnego, technicznego, muzycznego itp).
Likwidacja własności prywatnej? Czyżby Marks/Lenin wstał z grobu, zarejestrował się na nao i nazwał się Katz?

[Polska] Rok rządu PiS

Kojirō Sasaki

Odp.: 26
Wyś.: 1.478
Ćwierkanie z naszego klucza odnosi się do używania WSZYSTKICH możliwości rozpowszechniania polskiej propagandy na świecie. Dotyczy to książek, filmów, muzyki, różnych publikacji, filmów dokumentalnych, tłumaczenia na angielski wszystkiego co się da i wpychania wszędzie gdzie się da. Zaangażowane mają być instytucje państwowe. Twittery, youtuby i facebooki to tylko dodatek.

Jeśli chodzi o Rosję, myślę, że zyganie i fikanie do upadającego mocarstwa atomowego nie ma kompletnie sensu, a jak to ze zdychającymi organizmami bywa, mogą zacząć wykonywać gwałtowne, niekontrolowane ruchy. Po prostu nie karmić trolla. Do czego nam większa nienawiść Rosjan do Polaków?

Historię to my mamy akurat konkretną. Jak by to zachodzie odpowiednio pokazać, to by ludziom się na bank spodobało. Tylko jak to zrobić? Masz jakieś koncepcje? Z naszym obecnym państwem teoretycznym nie ma raczej na to zbyt dużych szans.

Kuźwa, chętnie bym zapodał znajomym z zachodu filmy Grzegorza Brauna i inne polskie dokumenty typu Gry wojenne, Wrzesień 39, Pachołki Rosji, po angielsku Nie mówiąc o książkach Michalkiewicza, Żebrowskiego, Zychowicza, Ziemkiewicza, Cenckiewicza i innych autorów. Dupy by im pourywało.

Jak by tak zrobić, to wielu by ćwierkało z naszego klucza

[Polska] Rok rządu PiS

Kojirō Sasaki

Odp.: 26
Wyś.: 1.478
Al Ed Upek napisał(a):
1.
Ja uważam, że nasze harcowanie będzie wprost proporcjonalne do siły sojuszu z USA i interesami z innymi mocarstwami nie związanymi z Niemcami/UE/Rosją.
Al Ed Upek napisał(a):
"Patrzcie, wyprowadzają nas z Europy na Białoruś"
To jest rasizm i dyskryminacja Białorusinów. Hejt stopy i inne części ciała dawno się tym powinny zająć.
Al Ed Upek napisał(a):
2.
Ja się zastanawiam, na ile Amerykanie są zdeterminowani, aby Rosję na swoją stronę przeciągnąć. Czy posuną się do lokalnego konfliktu? Czy sprzedadzą nas Ruskim? Żeby tak zrobić, musieliby jakąś antypolską kampanię rozkręcić, co by świat nas bardziej znienawidził - tu wiadomy naród służy pomocą. To by była katastrofa kompletna. Scenariusz rozbiorowy i permanenta utrata szansy na jakąkolwiek suwerenność. Moja koncepcja jest taka: Chwalić USA, pierdzielić na okrągło: Sojusz, przyjaźń i współpraca z USA - gwarancją bezpieczeństwa i rozwoju Polski Jednocześnie ograniczać retorykę antyrosyjską i robić interesy z Chińczykami i innymi mocarstwami, które po nawiązaniu jakiejś konkretnej współpracy, dbałyby o to, aby tu był porządek. Powołać jakąś specjalną grupę najlepszych ekspertów do reklamowania Polski na Zachodzie, prowadzenia konkretnej wreszcie polityki historycznej. Tłumaczenia już istniejących dzieł na angielski i dystrybuowania ich w USA i Europie.

Tylko kto i za co to zrobi? Kto nam na to pozwoli? Tutaj mamy problem.

Zachód ogólnie ma nas w dupie (z Anglią na czele). Dyskutowanie z ich klasą polityczną sensu nie ma. Jak już, to trzeba mówić do ludzi. Kampanie internetowe i ćwierkanie z naszego klucza, tylko po angielsku! Są na zachodzie redakcje, które robią kawał dobrej roboty (polecam poczytać Infowars i Breitbart News - Polskę tam pod niebiosa wychwalają). Tak więc specać się, tłitować, komentować, na języki tłumaczyć naszą propagandę i rozsyłać po świecie. Tyle możemy zrobić, a jak się nas zbierze odpowiednia grupa, to będzie całkiem dużo, w ogólnym rozrachunku.

Jak się komuś nie chce, to potem nie marudzić, że bida, głód i wojna. Maszerować pokornie i zdychać.
Al Ed Upek napisał(a):
3.
Niech Unia ciśnie jeszcze bardziej. Zgadzam się, że to pomoże. Tendencje wśród naszej młodzieży są dobre - w tym w Europie na pewno królujemy. Jedyny problem jest taki, że wielu liderów woli szczuć na siebie nawzajem, zamiast się skoncentrować na prawdziwych zagrożeniach. Mam nadzieję, że nam się projekt o głupotę nie rozpieprzy.
Al Ed Upek napisał(a):
Ulubieni: Ryszard Legutko (chociaż to PE, za logiczny rozbiór umysłów Schulza, Timmermansa i Verhofstadta), Dominik Tarczyński (za coś co nazywam pozytywnym penerstwem), Małgorzata Wassermann (za jazdę w komisji po świadkach i Brejzie z PO), Antoni Macierewicz (trzeba przyznać, że ma w sobie coś z szaleńca, ale takiego skurczybyka trzeba, choć szkoda tej błazeńskiej historii z Misiewiczem), Jarosław Kaczyński (nie lubię jego wizji Polski, ale wypada docenić to, jakim jest politycznym intrygantem - obecnie lepszego w Polsce nie ma i zaryzykowałbym stwierdzenie, że pod tym względem jest w światowej czołówce).
Nie lubię: Witold Waszczykowski (za rok trzymania amb. Schnepfa w Waszyngtonie, za ciągłe trzymanie amb. Piekły w Kijowie, generalnie za mizerotę), Ryszard Czarnecki (za faflunienie się i generalnie za nisko poziom), Jacek Sasin (za ogólną lipę i kretyńskie tłumaczenie się po wtopie projektu aglomeracji warszawskiej - tłumaczenie na poziomie Petru), Marek Suski (nic do niego nie mam, ale jest słabym punktem komisji ds. Amber Gold), Łukasz Zbonikowski (kto z Włocławka ten wie - generalnie PiS jako całość traci w oczach tym, żę przyjął go do klubu poselskiego) i moja faworytka Joanna Lichocka (oszołom level Pawłowicz*~^~).
Ja ostatnio Tarczyńskiego słuchałem i dołączył do mojej listy wymiataczy. Co do Macierewicza, Michalkiewicz kiedyś mówił, że zna go z czasów konspiracji, i uważa go za człowieka odważnego - może właśnie tą odwagę mylimy z szaleństwem.

[Polska] Rok rządu PiS

Kojirō Sasaki

Odp.: 26
Wyś.: 1.478
Shounen napisał(a):
Przecież PiS nie chce wychodzić z UE.
Błąd
Shounen napisał(a):
Tak samo nie chce wojny z Rosją.
Z racji, że jesteśmy pod kuratelą amerykańską, zyganie do Rosji i popieranie Ukrainy w ciemno to zapewne prikazy z Waszyngtonu.
Shounen napisał(a):
I wielu innych nieopłacalnych rzeczy, którymi od lat straszy opozycja.
Opozycja to straszy przede wszystkim własną głupotą, kretynizmem, patologią, groźnymi zaburzeniami psychicznymi, hipokryzją, niedouczeniem, ignorancją, polonofobią, antypolonizmem, sowiecką mentalnością, oszukaństwem, bandytyzmem, złodziejstwem, żałosną służalczością, degrengoladą i skrajną degeneracją umysłowo-intelektualną.
Shounen napisał(a):
Od niezgadzania się w niektórych kwestiach do wychodzenia daleka droga. Co innego oczywiście, gdyby było poparcie obywateli.
Jak bolszewia brukselska będzie kontynuowała swoje idiotyczne działania wobec Polski i Węgier, to z tym poparciem różnie może być. Zależy to też od tego, na ile konkretny jest nasz sojusz z USA. Jak nam pozwolą harcować, to może się trochę postawimy.

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

Kojirō Sasaki

Odp.: 56
Wyś.: 8.864
PoProstuMateusz napisał(a):
Tylko teraz pytanie kto to wyda? Jeśli Japończycy to raczej napisów nawet angielskich nie będzie. Chyba, że plan jest taki: molestujecie Japonię, oni sobie wydają to i czekacie kilka lat na wydanie FUnimation.
Wypisałem im cały szereg realnych możliwości i sposobów, na zarobienie konkretnych pieniędzy. O angielskich napisach też będzie. Napisy zwiększyłyby znacznie atrakcyjność produktu dla "reszty świata". Problemu z tym żadnego nie będzie, bo z tego co mi wiadomo, wszystko, co FUNimation robi z Dragon Ballem, automatycznie daje Toei prawa do używania ich materiałów. Wystarczy wziąć napisy od FUNi i wstawić - nawet synchro już jest zrobione.

Druga sprawa to transmisje w HDTV i różne streamingi w necie. Nie zastanawialiście się, dlaczego nie puszczają powtórek DB, DBZ i DBGT w TV (głównie poza Japonią)? Według mojego śledztwa, głównym powodem jest brak źródła HD z uczciwym dźwiękiem. Wszystko to można naprawić. Napisałem im bardzo dobry tekst o istotności oryginalnego dźwięku: muzyki, genialnej gry aktorów głosowych, z listą zmarłych, których mistrzowska gra musi zostać uhonorowana (szantaż emocjonalny ). Mocnym argumentem jest też fakt, że DB i DBGT nawet badziewnie nie zostały zapdejtowane do HD. Zrobienie jednego, identycznego remastera CAŁEJ serii w tym przypadku ma sens. Do GT mają oryginalny dźwięk. Fuji TV ma oryginalne, cyfrowe taśmy D-2 ze ścieżką dźwiękową PCM 48/24 stereo. Emitują to na kanałach Animax, BS Fuji i Fuji TWO. Synchro z Dragon Boxem jest zrobione. Użycie tego źródła stanowi noł problemoł.

Jestem święcie przekonany, że nie zdajecie sobie sprawy z "rozmiaru" tego projektu Każdy aspekt produkcji jest szczegółowo opisany. Wydanie BGM mamy w kieszeni. Co do Blu-raya - tu koszty są duże, ale też jest spora szansa. Jak już taką wersję wyprodukują, to, w dzisiejszych czasach, będą to mogli sprzedać w różnych formatach całemu światu.

Zawsze możemy napisać jeszcze do Japońskiego rządu, w celu przyznania dotacji na dzieło, które wygenerowało nieocenione zyski dla wielu Japońskich firm (DB w TV -> inspiracja -> inne anime -> ogólnie Japonia - policzy ktoś, ile takich przypadków miało miejsce?)

Dr. Emmett Brown napisał(a):
If you put your mind to it, you can accomplish anything.

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

Kojirō Sasaki

Odp.: 56
Wyś.: 8.864
patricko1287 napisał(a):
Oczywiście że chcemy
Nie napisałeś, który fragment, to wstawię coś, co mam pod ręką
patricko1287 napisał(a):
Takie pytanko czy OST z Dragon Ball GT też będzie? Jeżeli tak to jak tracklista będzie wyglądała i okładka albumu no i jak reszta Dragon Ball.
Jak bym był prezesem, lub przynajmniej „kierownikiem projektu” w ZAIN Records, to pewnie bym wiedział. Póki co, zbieram informacje, materiały i planuję, co im wysłać, bo jeszcze nic o muzyce z GT nie powstało.
patricko1287 napisał(a):
Fajnie by było żeby każdy Dragon Box posiadał polskie napisy <3 Życzę powodzenia w remasterowaniu i witam przyokazji na forum
Ponosi cię fantazja

Życzeń powodzenia to Toei potrzebuje - znając te nowoczesne firmy, które oni wynajmują do roboty, wszystkiego się można spodziewać. Główny cel pisania po japońsku jest taki, żeby oni wszystko DOKŁADNIE zrozumieli, i mogli podać teksty i grafiki zwyczajnie inżynierom na stół.

[Polska] Rok rządu PiS

Kojirō Sasaki

Odp.: 26
Wyś.: 1.478
W 2009 to już permanentnie. Cholera w sumie wie, co tam sobie Kaczyński zaplanował. Całkowicie antyunijne wrzeszczenie na cały świat by na nas ściągnęło krytykę napędzaną przez niemiecki kapitał - dobrze byśmy na tym nie wyszli. Pożyjemy, zobaczymy.

A poza tym sądzę, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona!

[Polska] Rok rządu PiS

Kojirō Sasaki

Odp.: 26
Wyś.: 1.478
Protestują, czy nie protestują?

[Polska] Rok rządu PiS

Kojirō Sasaki

Odp.: 26
Wyś.: 1.478
Dominek napisał(a):
w sprawie unii jest dokładnie taki sam jak po
Dominek napisał(a):
co mi po tym, że pis protestuje przeciw unii
???

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

Kojirō Sasaki

Odp.: 56
Wyś.: 8.864
Yasiek napisał(a):
Soft ogarnął bez problemu, różnice jakąś tam słyszę, przede wszystkim głośniejszy i wyraźniejszy dźwięk.
To jest tak, jak z każdym innym hobby - im bardziej się interesujesz, tym bardziej dostrzegasz i deceniasz poprawę. Ja, oprócz „doznań akustycznych”, dodatkowo wiem, co zrobiłem - wiem, na co zwracać uwagę. No i, oczywiście, musi być odpowiedni sprzęt. Polecam vintage Hi Fi z lat '70.

Chcecie jeszcze jakiś krótki fragment Zetki?

[Polska] Rok rządu PiS

Kojirō Sasaki

Odp.: 26
Wyś.: 1.478
Których polityków PiSu najbardziej lubicie, a którzy wam grają na nerwach?

Na chwilę obecną, moim ulubionym politykiem tej partii jest prof. Ryszard Legutko. Ostro jedzie z ^#$@#! w Unioburdelmencie. Masakruje ten plankton intelektualny, że aż miło się słucha.

Co do irytujących pajaców, to jeszcze muszę się zastanowić, bo jest wielu kandydatów do tego zaszczytnego tytułu. Jak się dyskusja rozkręci, to się zbiorę w sobie, i kogoś wybiorę.

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

Kojirō Sasaki

Odp.: 56
Wyś.: 8.864
Yasiek napisał(a):
Sorry ale nie ogarniam, w jakim sensie zremasterowałeś? Jak wyglądało źródło?
Poczekaj piętnaście sekund, zaraz wrzucę na Mega.

Zrobiłem obróbkę, używając lekkiej, dopasowanej redukcji szumu, wycięciu lepszego kanału z nagrania dual mono, korekcji charakterystyki częstotliwościowej, filtru dolnoprzepustowego, ustawionego na 11 kHz, w celu usunięcia bezużytecznych szumów, ustawienia odpowiedniej głośności i zmiany częstotliwości próbkowania.

Oto oryginalne źródło: https://mega.nz/#!ZkI2gTJB!HeAeLMU_Cp0qDNnb10RkSsC9VHqxmdSdtvxF6Am4iv4
(taśmy były cyfryzowane do formatu PCM 96/16 - mam nadzieję, że Twój soft to ogarnie)

[Video] po prostu Halfish YouTube ciekawostki ANIME/GRY/FILM

Kojirō Sasaki

Odp.: 41
Wyś.: 2.745
Promujesz się gdzieś jeszcze, czy tylko tu?

Kilka sugestii:
- używaj oryginalnych, japońskich imion i nazw (chyba, że są w oryginale angielskie***, no to wtedy wiadomo, że trzeba wymawiać po angielsku, a nie z kwadratowym japońskim akcentem )
- popracuj nad polskim akcentem i poprawną wymową
- <to zależy od odpowiedzi na pierwsze pytanie>

Jak wyżej, są to luźne sugestie, a nie atak terrorystyczny

*** - w sumie, to jeszcze nie zdecydowałem, jak wymawiać nazwy i imiona, które Toriyama nakazał czytać po chińsku. Chaozu vs Jiǎozi itp.
Muszę się pośpieszyć, bo moje decyzje obowiązują wszystkich

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

Kojirō Sasaki

Odp.: 56
Wyś.: 8.864

[Pomoc] Jaki to utwór, szukam motywu

Kojirō Sasaki

Odp.: 188
Wyś.: 79.688

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

Kojirō Sasaki

Odp.: 56
Wyś.: 8.864
PoProstuMateusz napisał(a):
Możesz wrzucić link do forum Kanzenshuu z tym tematem? Bo tam ciężko coś znaleźć.
Było kilka, ale wszystkie zdechły Na marne to nie poszło, bo dwóch ludzi zwerbowałem. Brytyjczyk od czasu do czasu podszlifuje angielski tu i ówdzie, a Norweg ma dobre kontakty - skołował Skajpa jednego doświadczonego fansubera, który przy okazji pracuje jako tłumacz. Najważniejsze teksty, pisane po japońsku, idą do weryfikacji.

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

Kojirō Sasaki

Odp.: 56
Wyś.: 8.864
PoProstuMateusz napisał(a):
Molestuj ich o OST na winylu.
Główny problem z winylem jest taki, że zwyczajnie nie ma takiego rynku. Kasy by na tym nie zarobili, a tłoczenie winyli dziś tanie nie jest.

Ale ja racjonalizmu w tym projekcie nie uznaję, więc mogę do koperty wrzucić praktycznie wszystko
Jak masz koncepcję na jakiś dobry artykuł o winylu - zapodawaj pomysły.

Szczerze mówiąc, nawet z CD może być problem - ja liczę na digital download w formacie bezstratnym, albo że mi to zwyczajnie kuźwa wyślą

Dyrektor TAVACu (Toei Audio Visual Art Center) mówił w wywiadzie, że cyfryzują całe analogowe archiwa w formacie PCM 48kHz/24 bit (.wav) już od lat. Bardzo możliwe, że nasza muzyka leży sobie bezpieczna gdzieś na jakimś HDD. Wsadzić to do internetu to żaden wydatek (nie mówiąc o wrzuceniu na kartę, którą im wyślę, i odesłaniu )

Na potrzeby katalogów na płytach i kartach pamięci, zrobiłem trochę Dragon Ballowych ikonek. Poniżej Dragon Boxy i smok z openingu.
Obraz
Strony: 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2017 DB Nao
Facebook