Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 4 wyników

Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie - dobrze?

WarHound

Odp.: 25
Wyś.: 6.929
I warto zauważyć, że pierwszy raz w historii awansowaliśmy do finałów EURO! (a tak swoją drogą jestem ciekaw jak będzie z tymi autostradami... )

Heroes III

WarHound

Odp.: 55
Wyś.: 16.178
Ja osobiście spędziłem przy "hirołsach" wiele godzin- rozrywka świetna- o ile ma się duuuuuużo wolnego czasu . Grałem we wszystkie dodatki w tym Wake of Gods. Według mnie trójka jest najlepszą częścią tej wspaniałej serii. Cieszę się także, że ludzie z Nival Interactive poradzili sobie z presją stworzenia następcy HoMM3. Zaryzukuję nawet stwierdzenie, że jest to najlepsza gra 'for PC' jaką dotąd wydano.

IV RP?

WarHound

Odp.: 19
Wyś.: 4.556
Ramzes nie zapominaj też o politycznej ogładzie Kwaśniewskiego, której zupełnie brak braciom Kaczyńskim. Co do samej idei IV RP zapewne wywodzi się ona z megalomanii wspomnianych braci, którzy przypisują sobie zasługi poprzednich rządów, a niespełniają własnych obietnic wyborczych. Najgorszą rzeczą w panowaniu PiS-u jest zamienianie "obcych" na swoich, na stanowiskach rządowych(Balcerowicz...). Najbardziej kuriozalne było obrażanie się na niemiecką gazetę "Tageszeitung"(mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy) za kartofla i pozywanie bezdomnego pijaczka z dworca za obraze prezydenta...
I nie wiadomo czy z tych całych rządów należy śmiać się czy płakać.

Neonazizm, w Polsce i na świecie

WarHound

Odp.: 31
Wyś.: 12.200
1.Focus pisze o Nietzsche, pozwolę sobie zasięgnąć informacji z Wikipedii i je wam tu przytoczyć(aby wyjaśnić, że Nietzsche nie miał żadnego związku ze zjawiskiem nazizmu, a jego dzieło zostało wykorzystane przez nazistów dla ich własnych celów):
"Koncepcji nadczłowieka Nietzsche nie zdążył wypracować w jasnej formie. Pojawia się ona ledwie w zarysie i pod postacią metafor w Zaratustrze i Woli mocy. Być może idea nadczłowieka miała być tematem następnych dzieł filozofa poświęconych przewartościowaniu wartości, jednak na ten temat można snuć jedynie domysły. Niektóre interpretacje odwołują się do nauki o wiecznym powrocie i przedstawiają nadczłowieka jako istotę, która może zaakceptować wieczny powrót. Oznacza to pełną zgodę na powtarzalność całej historii świata, włącznie z wszelkimi dokonanymi w niej gwałtami i mordami, ale i pełnią twórczej ekstazy. Trudno jednak wydać zgodę na gwałty, wartościując czyny z punktu widzenia powszechnie przyjmowanych zasad moralnych – aby to uczynić należałoby wpierw dokonać przewartościowania wartości w duchu nietzscheańskim.

Nietzscheański nadczłowiek miałby być istotą obdarzoną wielką wolą mocy, jednostką twórczą, której każda chwila życia jest doskonale pełna i warta ponownego przeżywania. Istota ta żyłaby poza zasadami obowiązującymi resztę ludzkości, poza rządzącymi nią prawami. Jednak, w ujęciu Nietzschego pokazanym w Poza dobrem i złem, żyłaby ona jak najbardziej właśnie w tym świecie, po tej jego stronie, w przeciwieństwie do tęskniącej za "zaświatami" reszty.

Zdaniem Nietzschego, w historii ludzkości nadczłowiek pojawiał się kilkakrotnie, zawsze jako efekt przypadku i zawsze dla współczesnych był uosobieniem zła, jawiąc się jako potwór. Jako przykłady nadczłowieka filozof podawał Aleksandra Wielkiego, cesarza Fryderyka II, Cezara Borgię i Napoleona. Twórcze zadanie ludzkości polegałoby na hodowli nadczłowieka, jako jej apoteozy.

Zanim jednak odrzuci się taką ideę nadczłowieka, warto przypomnieć sobie, że Leibniz głosił, iż żyjemy na najlepszym ze światów, dla Spinozy świat był Bogiem, a teologia nadal potrzebuje teodycei, aby usprawiedliwić Boga, istotę doskonale miłosierną, ze zła w świecie.

Koncepcja nadczłowieka została zwulgaryzowana przez hitlerowców pod postacią Übermenschen (nadludzi), którzy wyznając swoiście pojmowaną przez nazistów "moralność panów", mają prawo być władcami życia i śmierci Untermenschen (podludzi). Sam Nietzsche nigdzie w swoich pismach nie użył terminu "podczłowiek". Idea "hodowli nadczłowieka" znalazła z kolei swą karykaturę w pojęciu "czystości rasowej" i domach, w których czyste rasowo kobiety, zapładniane przez równie czystych rasowo SS-manów miały rodzić kolejne pokolenia "nadludzi"."

2.Swastyka(także informacja z Wikipedii)-"W Indiach swastyka jest częstym znakiem magicznym, począwszy od Ramajany i buddyzmu. Jest godłem religijnym w dżinizmie; w nowożytnym hinduizmie pojawia się na pierwszej karcie ksiąg."

3. Nacjonalizm- wg mnie jest on także złem(choć zdecydowanie mniejszym od faszyzmu). Xell- nie należy mylić patriotyzmu z nacjonalizmem co jest karygodne- sam nacjonalizm jest oparty na ksenofobii(m. in. niechęci do obcych) co w dzisiejszych czasach nie jest dopuszczalne- zwłaszcza w dobie Unii Europejskiej i otwartych granic. Co do Romana Dmowskiego to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego nie uczy się o jego dokonaniach w szkołach- mianowicie był on antysemitą, więc nie powinniśmy go propagować, tak jak nie powinniśmy propagować nacjonalizmu i radykalizmu. Lecz jako naród zawsze powinniśmy krzewić wiedzę o naszych przodkach, poczucie tożsamości narodowej izarazem być otwartymi na świat.

4. Moja własna opinia co do faszyzmu, radykalizmu itd. jest zdecydowanie zła. Nie po to nasi rodacy walczyli z nazizmem(i komunizmem), aby teraz nowe pokolenia to rujnowały. Powinniśmy ucząc młodych historii ukazywać im czym był nazizm i jakie szkody wyrządził polskiemu państwu. Mam głęboką nadzieję, że ludzie którzy biorą sobie naukę Hitlera za wzór, są jedynie niedouczeni i nie wiedzą jak dużym złem jest nazizm. Musimy powiedzieć zdecydowane NIE dla nazizmu!
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook