Forum Dragon Ball Nao

» Podoba wam się imię nadane przez rodziców?

Strony:   1, 2, 3  
BroliLssj Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BroliLssj
Dni na forum: 5.801
Posty: 11
Mam na imie Marcin nie narzekam podoba mi sie.
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.032
Posty: 119
eMate napisał(a):
Ja mam na imię Mateusz i bardzo mi się podoba . Jest takie elokwentne i w ogóle .
Też jestem Mateusz. Mówią na mnie MaTTi
MareQ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
MareQ
Wiek: 31
Dni na forum: 5.799
Posty: 8
Skąd: Świdnica
Ja mam na imię Marek i podoba mi się to imię chociaż bardziej podoba mi się Konstantyn lub Rupert te dwa imiona są takie twardo brzmiące i poważne a Marek trochę mniej:)
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
ua nazywam się Kacper i nie nawidze jak ktoś tak do mnie mówi , wstydze się własnego imienia . Mówię kumplą żeby mówili do mnie po nazwisku a jak powiedzą kacper to się wkurzam

Chciałbym je zamienić na Tomasz albo Goku
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Goji55 napisał(a):
ua nazywam się Kacper i nie nawidze jak ktoś tak do mnie mówi , wstydze się własnego imienia . Mówię kumplą żeby mówili do mnie po nazwisku a jak powiedzą kacper to się wkurzam

Chciałbym je zamienić na Tomasz albo Goku
Koleś jesteś już na te imę skazany .... Musisz się nauczy życ z takim imieniem a nie cały czas na nie narzekac.
Albo postaraj sobie znaleśc jakiejś przezwisko. Ale nie załamuj się tak. Ja tam swoje imię Daniel lubię i tylę. A Kacper to ładnę imię.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Ja nienawidzę swojego imienia, hmm... czemu?.. Zbyt często lubią je przekręcać i zdrabniać, bo mnie doprowadza do szewskiej pasji ._.
Cóż, nie jest też, aż tak źle, by nie wiadomo jak rozpaczać, osobiście lubię, gdy szczególnie jedna mówi do mnie Wiola, ale tak poza tym, to nie, nie lubię

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Lilu: 15.08.2008, 17:20
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
mam przezwisko kape , to fajne ale nie mów do mnie kacper
hikkomijian Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
hikkomijian
Wiek: 35
Dni na forum: 5.919
Posty: 5
Rafał... nic szczególnego, nie napawa mnie żadną ekstazą.

Uważam, że do każdego imienia byłbym wstanie się przyzwyczaić, w końcu będąc człowiekiem lubiącym bezproblemowe życie, nie miałbym ochoty fatygować się o jego zmianę.
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Mam na imię Karolina.Fakt nie lubię swojego imienia,ale człowiek przyzwyczai się z czasem.Nie zmieniła bym teraz swojego imienia,ponieważ wszyscy mnie znają jako Karolina,ale i tak 3/4 ludzi nazywa mnie kaja
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ej, dlaczego tak często na Karoliny mówi się Kaja? Osobiście już 4 czy 5 raz spotykam się z takim przypadkiem i nie mam pojęcia dlaczego.. Jakoś mi te imiona się w ogóle [ ort! ] nie łączą ^^"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Madame Monique Kobieta
Wojownik
Wojownik
Madame Monique
Wiek: 35
Dni na forum: 5.673
Posty: 36
Skąd: Kraków
Ja mawiam Karolcia, nie Kaja ^_^''
Moje imię ? Nie mam nic przeciwko... Gdyby tylko nie ten opis na Wikipedii.

"Wedle niektórych badaczy imię pochodzi od greckiego słowa monos oznaczającego jeden, sam, pojedynczy, jedynak i jedynaczka. Z tego samego rdzenia pochodzą takie słowa jak: monogamia, monoteizm, monaster (klasztor). Inne źródło podaje, że imię to wywodzi się od greckiego monaché, co znaczy samotna, odosobniona, i faktycznie do dziś we Włoszech zakonnica zwana jest monaca, a w niektórych dialektach wręcz monica.

* łac. monica – jedynaczka."

Dopowiem, nie jestem zakonnicą! Ani jedynaczką.
Sauler. Monique.

Prawo polityczne:
"Prawdziwość jakiegokolwiek oświadczenia nie ma
nic wspólnego z jego wiarygodnością i odwrotnie"
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Amelia hmm ... kiedyś mi się to imie nie podobało , każdy kto je słyszał dziwnie się na mnie patrzył ... ^^ po prostu dawniej było ono niespotykane , lecz teraz dużo osób zaczeło nazywac tak swoje dzieci i szczerze powiedziawszy nie podoba mi sie to ... dopiero teraz zaczeło mi podchodzić do gustu moje imie i irytuje mnie jak ktoś woła na ulicy Amelia a jak sie odwracam pewna ze to do mnie a to jakaś mama woła swoje małe dziecko ... teraz współczuje Kasią Moniką itp te to chyba muszą odwracać sie na każdym kroku
Gilgamesh Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gilgamesh
Wiek: 36
Dni na forum: 5.760
Posty: 77
Skąd: Z odchłani
Jestem Marcin. Moje imię wywodzi się z słów "należący do Marsa".
Ja Ciesze się z tego imienia, fajne święta są w Polsce dla Marcinów
No i oczywiście imieniny 11listopada, dające dzień wolny od pracy i nauki, bosko
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Mateusz, moje imię, osobiście podoba mi się i jestem do niego mocno przywiązany czyli jest gites Ale naprawdę podobają mi się znaczenia tego imienia. "Dar od Boga" po hebrajsku. Oraz opis, który znalazłem na stronie imiennik.info:
"Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem niezwykle odpowiedzialnym, prawdomównym, sprawiedliwym, dobrodusznym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowa, realizuje z żelazną konsekwencją, choćby miały mu przynieść straty. Jest konserwatystą w swych przekonaniach, wychowuje dzieci zgodnie z tradycją ojcowską, kocha żonę nad wyraz szczerze. Nie uznaje wolnej miłości. Ofiarnie służy sprawie publicznej, udziela pomocy innym osobom. Jeżeli obierze kierunek studiów humanistycznych - zostaje duszpasterzem."
To brzmi tak pięknie... Lecz fakt faktem, nie wszystkie Mateusze takie są.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
A mi dali Emilia. Do 13 roku życia nienawidziłam tego imienia i to bardzo. Ale potem przyzwyczaiłam się i polubiłam to imię. Z wiekiem mi fochy przeszły Imię jak imię, zawsze mogło być gorzej. W gimnazjum koleżanki przezywały mnie Elmirka, od tej małej, szurniętej panienki z Animków, co namiętnie koty podduszała ^^
Na drugie mam Anna, też ładnie moim zdaniem, a na trzecie walnęłam sobie Laura. Ot, nie miałam pomysłu, a to się najlepsze wydawało. Od św. Laury Vicunii proszę ja was.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja jestem Łukasz. Cóż...imię, jak imię, zawsze mogłem przecież trafić gorzej. Drugiego imienia nie mam, bo po co? Wystarczy mi jedno.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Son Mati napisał(a):
Mateusz, moje imię, osobiście podoba mi się i jestem do niego mocno przywiązany czyli jest gites
Gdybym się urodziła jako chłopak, to miałabym na imię Mateusz. Ale wyszło, co wyszło i jestem Dominika.

Moje z kolei pochodzi z łaciny i oznacza "należąca do Pana". Właściwie imię pochodzi od męskiej wersji: Dominik.

Dominika to imię najbardziej odpowiednie dla uduchowionego (ale i mało praktycznego) znaku Ryb. Nadane innym znakom, zwłaszcza zaś Bliźniętom, Pannie, Rakowi, Wadze, Wodnikowi - uczyni je wrażliwymi na poezję i sprawy duchowe
Ja jestem Panną, więc imię pasuje. jestem strasznym wrażliwcem.

Ujio napisał(a):
Drugiego imienia nie mam, bo po co? Wystarczy mi jedno.
Moja mama doszła do tego samego wniosku. Również nie mam drugiego imienia. Bardzo mnie to cieszy, bo długie imię + długie nazwisko to i tak dużo. A gdyby dodać jeszcze drugie imię? O_o

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Echem ja powiem krótko, ale na temat.
Mam na imię Bogdan, możecie mi mówić Boguś, zależy jak komu się podoba.
Swoje imię jako takie bardzo lubię.
I nie przeszkadza mi to, że nazywam się tak, a nie inaczej.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Moje imię to Olga. Bardzo je lubię. Fajnie brzmi szczególnie to,,g". Nigdy mi moje imię nie przeszkadzało. Nawet na tym forum przez 2 dni miałam nick Olga93. Kiedyś mówili na mnie(niektórzy) Ola, co mnie strasznie irytowało(ale wtedy byłam mała3 latka, bodajże). Teraz mi to nie przeszkadza.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 25.11.2008, 18:44
FloweRose Kobieta
Wojownik
Wojownik
FloweRose
Wiek: 31
Dni na forum: 5.611
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra
Jestem Ania... lubię moje imię, ale jest mi dziwnie gdy moi przyjaciele się do mnie nim zwracają... nie wiem czemu. Ogólnie jest ładne, a szczególnie je polubiłam po lekturze "Ania z Zielonego Wzgórza" ...paradoksalnie mieszkam na takim właśnie zielonym pagórku
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Podoba wam się imię nadane przez rodziców?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook