Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Terminator

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dziwna sprawa, nie ma tematu o Terminatorze? o_O
Piszcie swoje opinie na ten temat.
Ja właśnie oglądałem część 2, nie widziałem jej co najmniej 5 lat. Teraz przynajmniej zrozumiałem, o co tam chodzi :p
A jaki Arnold młody xD

Najczęściej oglądałem część 3, najnowszą, nieco szybsze tempo od poprzednich.
Jak ktoś nie widziałem, to polecam wszystkie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Terminator 1 jest mówiąc krótko - średni, trzecia część z cyborgiem-babką jest słaba. Natomiast dwójka to klasyk. W moim odczuciu świetne kino akcji, zasługujące w tej kategorii na ocenę 10/10. Dobra rola Arnolda, ciekawa postać wroga, który przekształca się we wszystko czego dotknie + dużo akcji. No i kolejny plus, że Arni stoi w końcu po dobrej stronie i tak ładnie umiera na końcu, jak bohater . To takie wzruszające .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
eMate napisał(a):
ciekawa postać wroga, który przekształca się we wszystko czego dotknie
Dla mnie tam co najmniej jedna sprawa była dziwna. Rozumiem, że zrobiony został z ciekłego metalu - ale jak to się ma do łączenia się z podłogą... bo metalowa to ona chyba nie była.

emate: Może to były metalowe kafelki

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 11.07.2008, 19:22
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
eMate napisał(a):
Terminator 1 jest mówiąc krótko - średni
Zapomniałeś dodać ze twoim zdaniem, co do Terminatora 1, uważam pierwszą cześć za niedoścignioną, nie jest to film akcji pełna gębą, a raczej thriller sci-fiction, co zasadniczo rożni jedynkę od świetnej dwójki, pierwsza cześć ma moim zdaniem świetny, ponury klimat, Arnold sprawdza sie w roli złego terminatora i wypada wiarygodnie.
eMate napisał(a):
Natomiast dwójka to klasyk
Jedynka też, od tego wszystko się zaczęło, zauważ ze dwójka czasem "kopiuje" niektóre sceny z pierwszej części, fakt faktem, mimo wszystko druga cześć sie broni.
Naowicz napisał(a):
Najczęściej oglądałem część 3, najnowszą, nieco szybsze tempo od poprzednich.
Lepsze efekty, ale bez Camerona na stołku reżyserskim to nie to, brak klimatu, no i ten Conor. z dupy chyba wyjęty, tak sie zachowuję gościu co ma być ostania nadzieją ludzkości ? żenada.

Pewno wszyscy wiecie, szykuje się Terminator 4, może coś z tego będzie , wszak Christian Bale, potwierdził swój udział w tej produkcji.

Pozdrawiam^^

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 11.07.2008, 19:39
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
Pewno wszyscy wiecie, szykuje się Terminator 4
Aha.
No, ale już bez Arnolda.
Bez Arnolda to mi się jakoś nie widzi.

Piechu napisał(a):
i ten Conor. z dupy chyba wyjęty, tak sie zachowuję gościu co ma być ostania nadzieją ludzkości ? żenada.
A jaki miał być? Wzorowym obywatelem, czy co?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Naowicz napisał(a):
A jaki miał być? Wzorowym obywatelem, czy co?
Chodziło mi o to że był strasznie cipowaty, zachowywał się jak mięczak, a nie jak ktoś, kto ma zostać liderem ruchu oporu.
Naowicz napisał(a):
Piechu napisał(a):
Pewno wszyscy wiecie, szykuje się Terminator 4

Aha.
No, ale już bez Arnolda.
Bez Arnolda to mi się jakoś nie widzi.
Jest Bale, więc bądźmy dobrej myśli.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Piechu napisał(a):
ale bez Camerona na stołku reżyserskim to nie to, brak klimatu, no i ten Conor.
Cameron odpłynął wraz z Leo na Titanicu. Niestety w połowie drogi do raju wylądował w dupie. Jak dla mnie jedyna rzecz która mogła by go wyciągnąć z powrotem na dawny poziom to "Titanic 2", ale koleś chyba na to zdziadział.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dzisiaj obejrzałem pierwszą część, chyba pierwszy raz, bardzo dobra ;]
Co prawda "efekty specjalne" godne japońskiej Godzilli, muzyka hahaha, ale reszta już w porządku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Naoista napisał(a):
muzyka hahaha
Co do muzyki to jest bardzo dobra, ale widocznie to nie twój klimat. Motyw przewodni jest genialny i bardzo klimatyczny.
Co prawda "efekty specjalne" godne japońskiej Godzill
Bo to film z lat osiemdziesiątych, ale porównywanie do Godzilli uważam za duże uchybienie w stosunku do Terminatora. Efekty jak na tamte lata były całkiem niezłe i nadal film można obejrzeć bez specjalnego krzywienia.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
Co do muzyki to jest bardzo dobra, ale widocznie to nie twój klimat. Motyw przewodni jest genialny i bardzo klimatyczny.
Nie napisałem, że mi się nie podobała. Ale teraz żaden poważny film by się na takie coś nie odważył.

Piechu napisał(a):
Bo to film z lat osiemdziesiątych, ale porównywanie do Godzilli uważam za duże uchybienie w stosunku do Terminatora.
Chciałem tylko zauważyć, że śmianie się z japońskiej Godzilli (pierwszy film ma już ponad 50 lat) jest głupie, skoro taki Terminator wcale lepiej nie wypada.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Nie napisałem, że mi się nie podobała. Ale teraz żaden poważny film by się na takie coś nie odważył.
Wydaje mi się że by się odważył, bo jak muzyka jest dobra to sama się broni. Muzyka jak muzyka, jest albo dobra albo zła. Zobacz co robi Tarantino z muzyka do swoich filmów ?
Naoista napisał(a):
Chciałem tylko zauważyć, że śmianie się z japońskiej Godzilli (pierwszy film ma już ponad 50 lat) jest głupie, skoro taki Terminator wcale lepiej nie wypada.
No ale musisz przyznać że Terminator prezentuje trochę wyższy poziom ?

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Zwłaszcza jak w jednej z ostatnich scen kukła terminatora jest niesiona przez ubranego na czarno statystę. Faktem jest jednak że jak na stosunkowo mizerny budrzet pierwszego terminatora efekty "specjalne" które zastosowano przy jego kręceniu robią na prawdę pozytywne wrażenie. Więcej, są wzorem do naśladowania, powielane w wielu współczesnych produkcjach, czego o Godzilli ( poza cyklem) powiedzieć nie można.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ok. Jako że jestem po obejrzeniu 4 części, parę zdań wypada napisać. Salvation jest dużo lepsze [ ort! ] od Buntu Maszyn, ale nie doścignęło częściom tworzonym przez Cameroona. Dialogi czasem aż w jaja uwierają sztampą, a na patosie można by Saddama powiesić. Mimo to film mnie się podobał. Dzieje się dużo, i fajnie, a aktorzy wypadają przekonująco. Cieszą nawiązania do poprzednich części cyklu, ale trochę wkurzają drobne nieścisłości w scenariuszu. Mimo wszystkich wad film jest na prawdę wart obejrzenia, a ja już czekam na kolejną część. Widać Christian Bale ma ambicje odrodzić wszystkich wydawało się martwych bohaterów kina ( wsześniej Dark Knight, teraz John Connor- niedługo zagra Ripley z obcego po AvP)

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Terminator 1 - absolutna klasyka. Dla mnie film trochę zbyt offowy, momentami odrzuca, aczkolwiek trzeba to przyznać - to kawałek świetnego kina. Doskonale ukazany T-800 - szczególnie w finałowych scenach, gdzie nie mogą go udupić, zawsze przychodzi mi na myśl dobitne "o, !?".

Terminator 2 - Wszystko co najlepsze z dwójki + ogromny budżet i więcej Arniego. Zdecydowanie najlepsza część Terminatora, która mimo wielu lat nie straciła na świeżości - czego nie można powiedzieć o jedynce.

Terminator 3 - Conor cipa, ale po za tym nie jest aż tak zły jak mówią.

Terminator 4 - Mimo wszystkich negatywnych opinii - dla mnie fajny film. Scena końcowa może i do dupy, ale pierwsze 40 minut mistrzowskie. Ponadto zajebisty, postapokaliptyczny klimat i Connor, który w końcu wygląda na przywódcę ludzi w świecie pełnym gruzów. Z drugiej strony irytowały mnie dosyć częste błędy fabularne, no ale cóż. Ja polecam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
icarus666 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
icarus666
Wiek: 29
Dni na forum: 5.379
Posty: 37
Jak nie ma Arniego?? Jest, przecież Connor się z nim potyczkuje przez jakieś 30sek. Potem go nie ma, bo ten T-800 ma skasowane ciało i sam szkielet został. Ale Arni jest.

Obraz
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
To jest komputerowy twór, Arnold Schwarzenegger nie brał udziału w kręceniu Terminatora 4. Oficjalnie mu nie wypada, jako gubernatorowi Kalifornii, a tak naprawdę po prostu ma brzuszek duży. Idzie w ślady Marlona Brando : O

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Terminator.
Klasyka kina akcji.

Swoją przygodę z tą serią zacząłem od dwójki.
Gdy po raz pierwszy oglądałem T2, byłem gówniarzem. Doskonale pamiętam, jak wielkie wrażenie wywarł na mnie film. Mówiąc wprost- podniecałem się nim jak napalone na czekoladowe lody dziecko. Ale jak wspomniałem- byłem gówniarzem:)

Do filmu chętnie i często wracałem i nigdy mnie nie nudził.
Także teraz, jeśli tylko mam okazję, z wielką przyjemnością oglądam T2. To kawał świetnego kina akcji z ciekawym scenariuszem, niezłą grą aktorów(choć nie ona jest tu najważniejsza), fantastycznymi efektami specjalnymi i absolutnie wielkim Arnim.

Pierwsza część nie zrobiła na mnie tak wielkiego wrażenia. Może dlatego, że to dwójkę oglądałem jako pierwszą. Ale podobnie jak w przypadku T2, pierwszy film o Terminatorze jest warty polecenia.

Trójka jest zdecydowanie najsłabszym z całej serii filmem.
Ale to nie znaczy, że jest zupełnie do niczego. Przyznaję, że mnie zawiodła, ale odruchów wymiotnych nie powodowała. Więc tragedii nie ma i można obejrzeć.

Co zaś się tyczy ostatniego Terminatora, to film zdecydowanie przypadł mi do gustu. Fajna akcja, dobre efekty, niezły scenariusz z cieszącymi wątkami nawiązującymi do poprzednich części. Świetny obraz świata po wojnie nuklearnej- zgliszcza i ruiny, wznoszące się nad pustkowiami "miasta" maszyn i naprawdę zaje*isty Conor.
Polecam bo warto go obejrzeć. Tak jak wszystkie pozostałe części serii.
Najlepsza jednak była i prawdopodobnie pozostanie dwójka, bo poziom który wyznaczyła, trudno będzie przeskoczyć.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem dzisiaj czwartą część Terminator: Ocalenie. Nie bardzo mnie przekonał. Nie jako część Terminatora.
Film wieje nudą, fabuła w zasadzie jednowątkowa, z dupy wyjęty główny bohater pół człowiek, pół maszyna. Postać Connora bardzo OK, ale to trochę mało. Naparzanie się w tak zaawansowanych technologicznie czasach byle karabinami maszynowymi - lol. Moto-Terminator łapiący się na sztuczkę z liną - lol2 (może miał lagi i nie zauważył pułapki w porę?).
Jakby twórcy zamierzali robić z tego epickiego filmu serial, bo w tym "odcinku" w zasadzie nie wydarzyło się nic konkretnego ani też ciekawego. Jeśli piąta część zostanie zrealizowana w podobny sposób, to chyba podziękuję.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Odgrzewany kotlet... Od samego trailera idzie dostać niestrawności. Dwie pierwsze części są świetne, ale reszta to śmiech na sali.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Sci-Fi] Terminator
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook