Forum Dragon Ball Nao

» [Walka/Siła] SSJ3 (Goku) vs Mystic Gohan

Strony:   1, 2, 3  
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.366
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Skoro rytuał Mystic wyzwalał max. moc to znaczy to jedno znacznie ze ta moc nie moze być większa. A Goku poprzez treningi mógł zwiększyć poziom SSJ3 i doprowadzić go do perfekcji tak jak zrobił to z zwykłym SSJ przed walką z Cellem.
Wnioski są proste. SSJ3 jest lepszy od rytuału Mystic. Zapewne gdyby to Goku się poddał temu rytuałowi to byłby o wiele silniejszy od Gohana.
A jeszcze jedna kwestia. Gdyby GT było pisane zgodnie z tym co było w DBZ i Akira miał w nim większy wpływ to Gohan w tej serii nie mógłby zmieniać sie w SSJ tylko wciaz miałby ten sam poziom dany mu przez rytuał Mystic.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.831
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Witam ponownie!

Wasz ukochany Hiddenek powraca!

Teraz, jak to miało kiedyś miejsce w dyskusjach z Mistrzem, pozwolę sobie jeno na cytowanie i odpowiedzi.

Old napisał(a):
Rou Dai Kaioshin mówi, że Gohan musi sobie wyobrazić poziom, który chce osiągnąć. A po skończonym rytuale Goku stwierdza "Mimo iż nie zmienił wyglądu ma moc "mega wojownika"
Co ma jedno do drugiego? Co ma kij do wiatraka? Wybacz, nadal nie rozumiem tego bezsensownego argumentu.

Dziwi mnie Twe upieranie się przy tej dziwnej teorii, toteż chwyciłem mangę i sprawdziłem co ona o tym mówi. A więc; nie znalazłem żadnego, powtarzam, żadnego, stwierdzenia, które chociażby w małej części popierało to co wciąż wygłaszasz. Rou Daikoshin jedynie wyzwala energie Gohana, ten ma tylko siedzieć nieruchomo i nie przeszkadzać Seniorowi w rytuale (ew. śnie). Żadne wyobrażenia odnośnie konkretnego poziomu mocy nie mają miejsca. Basta.

Albert Ryba napisał(a):
Skoro rytuał Mystic wyzwalał max. moc to znaczy to jedno znacznie ze ta moc nie moze być większa
Mistic jest poziomem, który wciąga z wojownika całą jego energie, ukrytą w najmniejszym zakątku organizmu i oddaje ją pod całkowitą kontrole. Całą energie, którą aktualnie posiada. Nic nie przeszkadza nadal Gohanowi trenować i jeszcze zwiększać swą moc. Jedynym ograniczeniem jest tutaj potencjał i ciało, a jak wiadomo, dla Saiyan nie jest to żadna przeszkoda. Jedyne co (W teorii) uniemożliwia poziom Mistic to uaktywnienie SSJ, ponieważ jest to całkowicie zbędne. Po co używać czegoś w celu osiągnięcia tego, co mamy już na starcie? I to za cenę tracenia energii?

Teraz krótko, ale po co dłużej?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.366
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
W gruncie rzeczy za słabo poznalismy czym tak naprawde jest mistic wiec mozemy sie tylko domyslać co sie z nim działo i czy można było go zatracić tak jak to było ukazane w GT. W sumie można by powiedzieć ze mistic to jest to samo co zrobił wódz nameczan Gohanowi i Krilanowi. Tylko ze jemu szło to sprawniej

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.311
Posty: 197
Skąd: World Below
jeżeli wyciągał on max energi posiadanej w danym momencie, mozna się zastanawiać czy taki "rytuał" nie mógłby byc powtórzony kolejny raz kiedy to dana jednostka podciągnie się w treningach. I ciekawe czemu Senior bogów nie zastosował tego na Goku?

I was buried alive...
I was born dead...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.831
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Z prostych trzech powodów.

1. Goku i tak swą moc wydobywał w pełni będąc na SSJ3.

2. Nie mógł wrócić, by walczyć z Buu, bo już nie żył.

3. To Gohan wyciągnął miecz, tylko on mógł mieć ten zaszczyt.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Może Goku miał jeszcze coś w zanadrzu ( tzn. mógł wydobyc więcej mocy, nie wiedząc o tym).
Gdyby i Goku oddał się w ręce Seniora Bogów , może powstałoby coś w pobliże SSj 4.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.311
Posty: 197
Skąd: World Below
Hidden Lord napisał(a):
Z prostych trzech powodów.

1. Goku i tak swą moc wydobywał w pełni będąc na SSJ3.

2. Nie mógł wrócić, by walczyć z Buu, bo już nie żył.

3. To Gohan wyciągnął miecz, tylko on mógł mieć ten zaszczyt.
Co do 1, nie zgodze się. Chociaż w mandze nie było pokazane by osiągnął wyższy poziom, ale stale trenował. Uwazam, że zawsze mógł stawać sie silniejszym.
2...prawda, to mi umknęło.
3. ...no niech mu będzie;).

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.393
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Hidden Lord napisał(a):
Z prostych trzech powodów.

1. Goku i tak swą moc wydobywał w pełni będąc na SSJ3.

2. Nie mógł wrócić, by walczyć z Buu, bo już nie żył.

3. To Gohan wyciągnął miecz, tylko on mógł mieć ten zaszczyt.
Dobrze sprawdziłeś w Mandze wierze ci na słowo, nie mam mangi i nie mam skąd wziąć/kupić, w internecie nie znalazłem scanów itd. No cóż jak już mówiłem wierze .

1. jak dla mnie "Co ma kij do wiatraka?"
2. Możliwe
2b) Buu zabiłby Gohana
3. hmmm, w sumie tak, ale gdyby Goku zaproponował by mu randkę z "piękną kobietą" na pewno by się zgodził .
4. Wydaje mi się, że Mistic miało jakieś minusy...
choćby to, że dany wojownik nie mógł osiągnąć tak wielkiej mocy jak samodzielnie po kilkuletnim trenigu.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.288
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Old, Goku może na ssj3 był silniejszy, ale wątpie by pokonał mistic gohana.
W mandze nigdy nie opanował tego poziomu, co wiązało się z tym, że tracił bardzo szybko energię. W końcy vs kid buu stracił 90% energi.
Mistic gohan to moc potencjalna. Czyli Goku jesli by nie pokonał gohana w ciągu paru minut to by przegrał.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Goku i Gohan na tych poziomach mieli porównywalną moc. Plusem dla Gohana było to, że jego ojciec dość szybko męczył się utrzymując poziom SSJ3. Jednak myślę, że w tym pojedynku zwyciężyłoby doświadczenie. Gohan nie umiał tyle co Goku i nie miał okazji poznać wielu technik i umiejętności, które jego ojciec nasbył, np.: w Zaświatach. To zapewne by przeważyło. Chyba, że Gohan by zaskoczył. Nikt nie potrafi zaskakiwać tak jak on.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.393
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Nie chodzi tu już o brak energii, ponieważ dało się zauważyć, że Goku lepiej opanował SSJ3, jak pamiętamy po zmianie w SSJ3 nawet bardzo krótkiej był wycieńczony. Tego samego nie widzimy już w walce z Kid Buu, co potwierdza, że Goku opanował SSJ3, prawie doskonale .
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.288
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Gdyby doskonale panował Old to by nie stracił powera.
Goth@x Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Goth@x
Wiek: 37
Dni na forum: 6.287
Posty: 2
Skąd: Tychy
Dowodem, że Goku jest silniejszy od Buu+ Piccolo+ Goten+ Trunks (UWAGA !! NIE Gotenks), jest jego śmiech oraz słowa "Teraz każdy może Go pokonać".
cytowanie Polskiego lektora jest błedem...po zatym on powiedział"łeee teraz to Gohan może cie pokonac w pojedynke "

Jednak kiedy Goku walczył z Kid Buu był już o wiele silniejszy od syna. Saiyan podczas walki zyskiwał siłę, a Goku walczył pod postacią Vegetto.
a co ma do tego Vegetto? powtarzam po raz ostatni potale nie dodawaly mocy! Vegetto byl tak potezny bo polaczyly sie "całe" moce Goku i Vegety a nie tak jak to bylo w przypadku Gogety gdy Goku musiał obnizyc poziom mocy zeby sie zrownac z Vegetą
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.393
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Goth@x napisał(a):
a co ma do tego Vegetto? powtarzam po raz ostatni potale nie dodawaly mocy! Vegetto byl tak potezny bo polaczyly sie "całe" moce Goku i Vegety a nie tak jak to bylo w przypadku Gogety gdy Goku musiał obnizyc poziom mocy zeby sie zrownac z Vegetą
A według mnie potara dodawała wiele mocy, co nawet wspominał gdzieś Rou Dai Kaioshin. Nie wiemy, jakie skutki były po rozdzieleniu, ponieważ nikt wcześniej tego nie dokonał.

Gdyby doskonale panował Old to by nie stracił powera.
Jak wiemy był bardzo strudzony walką, przez co jego ciało nie było przygotowany na taki wysiłek jakim jest skumulowanie energii.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.824
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
[ Dodano: 23.07.2008, 20:24 (po 6 sekundach) ]
Raczej Songokan. Już jako dziecko niejednokrotnie był silniejszy od ojca.
A ten Mystic po prostu był silniejszy niż Songo ssj3.
Victim Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 5.727
Posty: 21
Skąd: Nowa Sól
Witam
Zastanawiałem się czy moc mistic Gohana naprawdę jest równa ssj3 i doszedłem do takiego oto wniosku iż moc starszego syna Goku powinna wynosić ssj10 !
O ile się nie mylę Goten i Trunks potrafili zmienić sie w ssj
Tak więc podliczmy po fuzji ich moc była równa ssj2?
ssj1+ssj1=ssj2?
dalej idąc Gotenks przemienił się w ssj3 więc jego siła była równa ssj5
ssj2+ssj3=ssj5?
Wtedy był na równi z Super Buu bądź nieco przewyższał go mocą (ja nie zauważyłem aby Gotenks ssj3 był silniejszy)
Więc tak:
-Gotenks ssj3 = ssj5
-Super Buu = ssj5 (jak ktoś się czepia 4,7 )
-Mistic Gohan = ?
O ile pamiętam Gohan walczył na równym poziomie z Buu po wchłonięciu Gotenksa ssj3 i Piccolo . Więc
Super Buu (ssj5) + Gotenks ssj3 (ssj5) + Piccolo (ssj [był silniejszy od Vegety w Cell games ] ) = ssj11 !!
Możecie powiedzieć że Buu po wchłonięciu tych powyżej był silniejszy od Gohana więc dajmy na to że
Mistic Gohan = ssj10
Sam się zdziwiłem tą teorią ale "liczby nie kłamią"
Pozostaje jednak jeszcze jedna sprawa - mianowicie sprawa mocy Kid Buu i Goku ssj3
Kid Buu był silniejszy od Goku ssj3 lecz o nie wiele .
Tak więc moja teoria jest taka ( i tak ją wyśmiejecie , ale to szczegół )
Moc Goku ssj3 była znacznie wyższa od "zwykłego" ssj3 tylko goku nie potrafił się dalej przemienić by pokazać cały swój hmm....majestat?
Sam się trochę zaplątałem pisząc to bo tak czytając to co napisałem , trzeba by określić w liczbach moce ssj (jeśli ktoś w stanie jest to zrobić proszę o wpisanie się tutaj i z góry dziękuję za wszystkie wyjaśnienia<tak tak wiem to idiotyczne ale tak mi wyszło >
Tego już nie byłem w stanie zrobić ponieważ to zależy od wojownika .
Pod sumując
Kid Buu (około ssj15?!) Goku ssj3 (ok. ssj14?!) Mistic Gohan (ok. ssj10??)
Ale dalej coś mi tu nie pasuje .
Jak napisał w jednym Fan Ficku "Hidden (szpaner?)
Goku jako SSJ3 toczył walkę dość wyrównaną z grubym Buu. Niby nie walczył na maksa, no ale... A Gohan walczył z tym wysokim też nie na maksa i robił z nim co chciał. Nawet gdy Vegii i Goku weszli do środka Buu i odcięli z Piccolo, Gohana, Gotena i Trunksa, Goku powiedział że i tak nie mają z tym chudym wysokim Buu żadnych szans. A właśnie podczas walki z nim Gohan wymiatał
czyli Gohan nie walczył na "serio"(?)
więc można powiedzieć że był równy Kid Buu .
Mógłbym tak ale'ować w nieskończoność jednak to już nie na moją głowę i nie mam czasu
Mam nadzieje że ktoś mi to wszystko rozjaśni i pomoże z góry jeszcze raz dziękuję i
Pozdrawiam

Życie
To nie czas by umrzeć
Nigdy to nie zrozumiem tych co sobie ścielą trumnę

OSTR ;]
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Victim napisał(a):
Witam
Zastanawiałem się czy moc mistic Gohana naprawdę jest równa ssj3 i doszedłem do takiego oto wniosku iż moc starszego syna Goku powinna wynosić ssj10 !
O ile się nie mylę Goten i Trunks potrafili zmienić sie w ssj
Tak więc podliczmy po fuzji ich moc była równa ssj2?
ssj1+ssj1=ssj2?

[.....]

więc można powiedzieć że był równy Kid Buu .
Mógłbym tak ale'ować w nieskończoność jednak to już nie na moją głowę i nie mam czasu
Mam nadzieje że ktoś mi to wszystko rozjaśni i pomoże z góry jeszcze raz dziękuję i
Pozdrawiam
Boshe ja nie wiedziaółem że ktoś w ogóle [ ort! ] może tak myśleć!!!! Co to w ogóle [ ort! ] za dodawanie SSJ???? omg Zeby nie było wątpliwości napisze co ja myśle. Podam najsilniejszych w kolejności od najsilniejszego.
1)Vegetto
2)Buu (ostatni)
3)Buu (z wojownikami)
4)Mystic Gohan
5)Gotenks SSJ3
6)Songo SSJ3
7)Buu (zły bez wojowników)
8)Kid Buu
9)Vegeta SSJ2

Z tym że od Kidd Buu do gotenksa SSJ3 moce są podobne

A według mnie to dokładnej mocy wojowników nie da się zmierzyć ale jak mówisz o ssj 11 u buu (hahaha) to ile miałby Vegetto SSJ3? >>> 500 ssj? hahaha
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.748
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Victim, powiem jednym słowem - pierdzielisz. SSJ1, SSJ2 itd. to nie jest oparte na matematyce!! SSJ1 + SSJ1 = SSJ2???? Od kiedy? Gdyby tak było, to Vegeta z Trunksem rozwaliliby wspólnie Androidy. I siła nie jest stałą, wszystko zależy od wytrenowania, dowodem są Goku, Vegeta i Gohan. Gdyby to było na tym oparte, co podczas walki Goku vs Freeza, ten pierwszy ne miał żadnych szans, gdy moc freezy miała więcej jednostek, a Goku miał bardzo mało energii po skończonym ataku Genki-Damą. A tu nagle furia i ogromna moc! To wykracza poza pojmowanie matematyczne i to nie ma z tym nic wspólnego.
Akira nigdy nie zrobił świata DB w sposób SSJ1-jakiejś-tam-liczby. Najpierw jest SSJ, podstawowy i najlogiczniejszy, USSJ - po treningu w RoSaT, SSJ2 - wymagany ogromny potencjał lub wieloletni trening, SSJ3 - jak poprzedio, SSJ4 - wymóg GT.
Fabułą DBZ i SSJ, jest długa i skomplikowana, nie możesz powiedzieć, że SSJ x 2 = SSJ2, bo to 2 zupełnie inne poziomy.
To co napisałeś wcześniej jest co najmniej... głupie i nieobiektywne, oparte na twoich własnych wymysłach.

A jeśli chodzi o temat: Gohan w tak zwanej formie "Mistic" jest o wiele silniejszy od Goku:
- Nie ma limitu czasowego, czy aż skończy mu się energia dla poziomu Super
- Nie obciąża swojego organizmu i nie traci szybko energii
- Wg Goku, poziom SSJ3 nie jest ciężki dla umarlaka, ale dla żywego tak. Gohan tak czy siak nie ma ciężko, oszczędza dużo energii, może dłużej walczyć i w późniejszym rozwoju walki mocniej walić.
- Goku SSJ3 był silniejszy od Grubego Buu, Gohan był silniejszy niż Chudy Buu, oboje byli słabsi niż Buu z Gotenksem i Piccolo, więc na tej podstawie nie można powiedzieć kto był tak naprawdę silniejszy.
- Gohan ma furię. Podczas walki z Buu walczył swoją głową, nie miał jak się wściekać, i też nie wykorzystał swego potencjału, jak 7 lat wcześniej. No, ale cóż: wydoroślał, ale jakby doszło co do czego to kto wie.

Offtop:
100 post xD

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.695
Posty: 128
Skąd: Polska
To co napisałeś wcześniej jest co najmniej... głupie i nieobiektywne, oparte na twoich własnych wymysłach.
No na początku sam sie nieźle uśmiałem jak czytałem te rozważania i dodwania SSJ, ale jest w tym ziaro prawdy, np. Vegeta i Trunks po scaleniu raczej by rozwalili androidy na luzie ( myślę, że mieli by siłę bliską ASSJ/USSJ1 Trunksa, czyli słabszy od Vegety ASSJ/USSJ1). Siła Vegetto również byłą nieprawdopodobna, w sumie nie poznaliśmy jej granic - ale hmm pokusiłbym się o stwierdzenie, że jego siła była zbliżona do GTowskiego SSJ4 (był bowiem o wiele silniejszy od SSJ3, Buu to był dla niego zwykły trefniś.) Hehe a więc pierdzielenie Victima że Ssj2+Ssj2 = Ssj4 może być w przybliżeniu prawdopodobne, w przypadku fuzji ofc. Ogólnie fuzje w DB mają bardzo dziwny wpływ na wojowników, choćby fuzja Szatana z Nailem. Przecież jego moc wzrosła kilkakrotnie, był w stanie stawić czoła Frezerowi! Kolejna fuzja - Gotenks - dwóch rzadkich Saiyanów łączy się i mamy postać silną jak Goku SSJ3. Kolejna zadziwiająca fuzja Szatan i Wszechmogący. Po treningu Piccolo dwał radę z C20, który wątpie by był dość silny - mógł walczyć z SSJ. Po fuzji był w stanie skopać dupe Cellowi! Kilkakrotnie silniejszemu od C20...

Żeby nie było offtopu - w polskim dubie DB Senior Bogów wyrażał się dość niejasno, można by pomyśleć, że ma na myśli wyzwalanie "ostatecznej" mocy wojownika, jego kompletnego potencjału (czyli jakby go wyzwolił przed walką z Freezą to mielibyśmy także Mistic Gohana na poziomie mocy znanym z sagi Buu? w końcu to ten sam wojownik. należało by w ten sposób uznać górną granicę poziomu mocy wojownika, a tego nikt nie chce ). Nie czytałem mangi bo nieposiadam takowej, ale domyślam się, że tam jest sprecyzowne, że chodzi o dotychczas "wytrenowaną" energię, którą trzeba jakoś wyzwolić (np. punkt decydujący w trakcie Cell Sagi, kiedy ginie C16 i Songokan przemienia się w SSJ2, myślę, że można uznać za takie uwolnienie całej energii), także nie sądzę, by Gohan mógł nałożyć na to jeszcze swoją furię (skoro to była jego cała energia to nie miał by czego wyzwalać)

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.748
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
BardockSSJ napisał(a):
No na początku sam sie nieźle uśmiałem jak czytałem te rozważania i dodwania SSJ, ale jest w tym ziaro prawdy, np. Vegeta i Trunks po scaleniu raczej by rozwalili androidy na luzie ( myślę, że mieli by siłę bliską ASSJ/USSJ1 Trunksa, czyli słabszy od Vegety ASSJ/USSJ1).
Rozwalili by je z palcem w nosie, gdyż fuzja daje ogromną siłę, większą niż matematyczne połączenie obu.
BardockSSJ napisał(a):
Siła Vegetto również byłą nieprawdopodobna, w sumie nie poznaliśmy jej granic - ale hmm pokusiłbym się o stwierdzenie, że jego siła była zbliżona do GTowskiego SSJ4 (był bowiem o wiele silniejszy od SSJ3, Buu to był dla niego zwykły trefniś.) Hehe a więc pierdzielenie Victima że Ssj2+Ssj2 = Ssj4 może być w przybliżeniu prawdopodobne, w przypadku fuzji ofc.
Tak, Vegetto był przepotężny, dla mnie ta postać była mocniejsza niż SSJ4. Ale SSJ+SSJ=SSJ2 nie może istnieć... SSJ2 miał w sobie siłę co najmniej kilku SSJ...
SSJ < Androidy < Vegeta USSJ < Cell < SSJ2
W czasie tych metamorfoz, każdy z nich przechodził swoje własne możliwości, tutaj zmieściłoby się więcej SSJ, jeśli brać to z tego punktu.
Ale Buu posiadał w sobie swoją gigantyczną moc, prawie równą SSJ3 + mocniejszego niż Goku SSJ3 Gohana na poziomie Mysitc + Piccolo o mocy większej niż SSJ... Gdyby matematyczny puknt widzenie był prawdziwy, wówczas Buu powinnien mieć co najmniej SSJ 7,5, a Vegetto 4, więc tutaj wszystko sięnie zgadza.
BardockSSJ napisał(a):
Ogólnie fuzje w DB mają bardzo dziwny wpływ na wojowników, choćby fuzja Szatana z Nailem. Przecież jego moc wzrosła kilkakrotnie, był w stanie stawić czoła Frezerowi! Kolejna fuzja - Gotenks - dwóch rzadkich Saiyanów łączy się i mamy postać silną jak Goku SSJ3. Kolejna zadziwiająca fuzja Szatan i Wszechmogący. Po treningu Piccolo dwał radę z C20, który wątpie by był dość silny - mógł walczyć z SSJ. Po fuzji był w stanie skopać dupe Cellowi! Kilkakrotnie silniejszemu od C20...
Piccolo łączył się na stałe z Nailem i to było coś co dało mu ogromną moc, a potem fuzji z Kamim wrócił do pierwotnej postaci i to był naturalne, że był silniejszy niż SSJ.

BardockSSJ napisał(a):
Żeby nie było offtopu - w polskim dubie DB Senior Bogów wyrażał się dość niejasno, można by pomyśleć, że ma na myśli wyzwalanie "ostatecznej" mocy wojownika, jego kompletnego potencjału
Tak dokładniej to mówił, że wojownik po jego treningu może PRZEKROCZYĆ granice własnego potencjału i możliwości.
BardockSSJ napisał(a):
czyli jakby go wyzwolił przed walką z Freezą to mielibyśmy także Mistic Gohana na poziomie mocy znanym z sagi Buu? w końcu to ten sam wojownik. należało by w ten sposób uznać górną granicę poziomu mocy wojownika, a tego nikt nie chce
Nieprawda. Gohan przez te wszystkie lata rozwijał się, stawał się coraz silniejszy, dojrzewał, podczas walki z Freezą granica jego potencjału była inna. Moc SSJ2 zaczęła się dopiero ujawniać kiedy Gohan miał 10 lat, był SSJ i ciężko trenował.
Gdyby Senior Bogów dał mu wtedy, to wówczas jego siłą do Misticu potrzebowałaby co najmniej 100 razy większą być, a aż takiej gwałtowności w fabule nie było. Oceniam, że wówczas siła Gohana podrosłaby max. do Goku z kaiokenem.
BardockSSJ napisał(a):
Nie czytałem mangi bo nieposiadam takowej, ale domyślam się, że tam jest sprecyzowne, że chodzi o dotychczas "wytrenowaną" energię, którą trzeba jakoś wyzwolić (np. punkt decydujący w trakcie Cell Sagi, kiedy ginie C16 i Songokan przemienia się w SSJ2, myślę, że można uznać za takie uwolnienie całej energii), także nie sądzę, by Gohan mógł nałożyć na to jeszcze swoją furię (skoro to była jego cała energia to nie miał by czego wyzwalać)
W mandze niczego nie ma sprecyzowane. Gohan posiadał w sobie ogromny ładunek mocy, gigantyczny potencjał, aby być najpotężniejszym, który zaczął ujawniać się podczas treningu z ojcem. Potrzebny był tylko przełącznik - furia. Dzięki niej Gohan wyzwolił całą moc i nabrał pewności siebie. Teoretycznie więcej mocy nie powinien mieć, bo walczył na max.
Ale nawet wtedy to nie jest jasne. Podczas ostatecznego mierzenia się na Kame Hame Ha, Gohan wściekł się jeszcze bardziej i dostał powera, dzięki któremu zniszczył Cella. Więc w Mistic też mógł to mieć, ale raczej zbyt wydoroślał.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » [Walka/Siła] SSJ3 (Goku) vs Mystic Gohan
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook