Forum Dragon Ball Nao

» Śmierć

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Dark Sky napisał(a):
Ja osobiście nie boję się śmierci, wiem, że to część naszego życia i każdego z nas to czeka, a mamy całe życie, aby się na to przygotować.
Zapomniałeś o jednym mały szczególe - mówiąc całe życie masz na myśli co? bo dla niektórych całe życie to 13 lat dla innych zaś 81, a raczej do śmierci się nie przygotowujesz.

Mart napisał(a):
"Wiesz jak blada i kapryśnie radosna
jest śmierć przychodząca świtem
nie zapowiedziana, nie zaplanowana
Nie czytałeś? jak mogłeś...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Shihouin napisał(a):
- mówiąc całe życie masz na myśli co?
Mam na myśli dożycie sędziwego wieku, lecz jeśli zdarzy się taka sytuacja, gdy jakaś choroba sama będzie chciała mnie wykończyć to w tedy inna para kaloszy, ale jeżeli dożyje do wieku np. 70 lat to w tedy na pewno nie będę bał się śmierci.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Dark Sky napisał(a):
ale jeżeli dożyje do wieku np. 70 lat to w tedy na pewno nie będę bał się śmierci.
Zazwyczaj jest odwrotnie. Młodzi ludzie igrają ze śmiercią, narażają swoje życie itd. Stary człowiek nie wychodzi nigdzie z domu, je zdrową żywność i tony tabletek, pije eliksiry życia. Im śmierć wydaje się człowiekowi bliższa, tym bardziej stara się przed nią uciec.
Dlatego ulubieńcy bogów umierali młodo, kiedy jeszcze śmierć była dla nich czymś atrakcyjnym.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Mart napisał(a):
tym bardziej stara się przed nią uciec.
Osobiście nawet nie będę starał się uciec przed śmiercią, oczywiśćie,chciałbym żyć jak najdłużej, ale każdego z nas to czeka nie warto, przed tym uciekać.
Mart napisał(a):
Stary człowiek nie wychodzi nigdzie z domu, je zdrową żywność i tony tabletek, pije eliksiry
Powinno być otwrotnie, właśnie wtedy powinniśmy korzystać z życia wiedząc iż mało nam go zostało.
Mart napisał(a):
śmierć wydaje się człowiekowi bliższa, tym bardziej stara się przed nią uciec
Bo nie są na nią przygotowani.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Po wypowiedziach pana powyżej sądzę iż nie boi się, że dostanie kose w plecy, czy potrąci go samochód gdyż on jest przygotowany. Nie mówimy tylko o jednym rodzaj śmierci naturalnej zwanej starością...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Shihouin napisał(a):
Po wypowiedziach pana powyżej sądzę iż nie boi się, że dostanie kose w plecy, czy potrąci go samochód gdyż on jest przygotowany
Różne są wyroki Boskie, kosy w plecy nie zarobie, ponieważ nie mam za dużo wrogów a co do drugiego wariantu, czyli potrącenie autem to u nas na drodzę jest za mały ruch na wypadki, zostaje więc śmierć naturalna, na którą jestem przygotowany.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Dark Sky napisał(a):
Różne są wyroki Boskie, kosy w plecy nie zarobie, ponieważ nie mam za dużo wrogów a co do drugiego wariantu, czyli potrącenie autem to u nas na drodzę jest za mały ruch na wypadki, zostaje więc śmierć naturalna, na którą jestem przygotowany.
Niejednemu w drewnianym kościele cegła na głowę spadła

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Dark Sky napisał(a):
Różne są wyroki Boskie, kosy w plecy nie zarobie, ponieważ nie mam za dużo wrogów a co do drugiego wariantu, czyli potrącenie autem to u nas na drodzę jest za mały ruch na wypadki, zostaje więc śmierć naturalna, na którą jestem przygotowany.

Niejednemu w drewnianym kościele cegła na głowę spadła
Mart zaczynam Cię lubić coraz bardziej xD Naprawdę dobrze prawisz.
_________________________________________________________________

Wracając do istoty tematu myślę, że istnieje lepszy rodzaj śmierci. Tylko nie chodzi o same umieranie, a życie przed tym umieraniem. Całe życie "pracujemy" na dobrą śmierć przez przeżywanie go najlepiej jak potrafimy by na samym końcu czuć iż nasz życie zostało przeżyte w sposób jaki chcieliśmy, a właśnie wtedy chyba możemy umrzeć spokojnie.

Coś na wzór uwiezionego ducha, który błąka się po świecie, bo nie załatwił pewnej ważnej sprawy. Takie małe porównanie.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shihouin napisał(a):
Mart zaczynam Cię lubić coraz bardziej xD Naprawdę dobrze prawisz.
Cieszę się xD

Shihouin napisał(a):
Wracając do istoty tematu myślę, że istnieje lepszy rodzaj śmierci. Tylko nie chodzi o same umieranie, a życie przed tym umieraniem. Całe życie "pracujemy" na dobrą śmierć przez przeżywanie go najlepiej jak potrafimy by na samym końcu czuć iż nasz życie zostało przeżyte w sposób jaki chcieliśmy, a właśnie wtedy chyba możemy umrzeć spokojnie.
I w tym cały sęk. Ja nie boję się śmierci. Boję się, że pewnego dnia obudzę się i pomyślę "o kurteczka, co ja narobiłam ze swoim życiem, chciałam żeby potoczyło się inaczej. tyle rzeczy chciałam zrobić i nic nie wyszło". Przeżyć życie tak, żeby nie żałować że wyglądało tak a nie inaczej. Zrealizować swoje cele. Wtedy nie będzie się żałować, że się umiera..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Pozwolę sobie dorzucić jedno pytanie o obrazy jakie widzi się przed sama śmiercią. Czy są to wspomnienia, obraz śmierci wykreowany przez naszą umierająca dusze, a może marzenia lub coś zupełnie nowego. Co to może być?

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
czy ja wiem czy sie boje śmierci hmm , właściwie to wiem ze tak naprawde nigdy nie przestane istanieć zawsze będę nawet po śmierci
a o śmierci często rozmyślam , ale boje sie tego jak ja to Bogu wytłumacze ze popełniłam "ZŁO" , ale wstyd będzie jak będę musiała stanąć przed jego obliczem kurde no ... i On mi to wszytsko wypomni chyba zapdane sie pod ziemie i najgorsze będzie ze prawdopodobnie żeby sie odmienić będę musiała przez to wszystko co źle zrobiłam na ziemi przejść ...
najbardziej przed śmiercią chciałabym być wyspowiadana ...


Shihounin , hmm nie mam pojęcia wiem z opowiadań ze śmierć kliniczna wygląda a ten spsób ze wstajesz i widzisz samą siebie np na łożu operacyjnym idziesz tunelem widzisz łąkę i jakąś postać i ta postać mówi ze jescze nie możesz tu wejsc i wracasz sie z powrotem [ ort! ] , może prawdziwa polega na tym samym tyle ze ta postać Cie przepuszcza ??

PS przemyślałam całą sytuacje i doszłam do wniosku ze jesczze nie chce umierać
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Śmierć? Taki wysoki, chudy. Czarny płaszcz, kosa? Znam gościa.

Spoko, śmierci się nie boję, w końcu to nie on mnie zabije, no nie?
Za to boję się jak cholera, że jak umrę, to nie będzie nawet "Congratulations! Game Over". Albo chociaż napisów końcowych i wstawek ze śmiesznymi momentami...

A tak naprawdę, to bym chciał "to be continued....", kiedy już ekran stanie się czarny
Madame Monique Kobieta
Wojownik
Wojownik
Madame Monique
Wiek: 35
Dni na forum: 5.673
Posty: 36
Skąd: Kraków
Nie boję się śmierci, bo co ma być to będzie. W moim mniemaniu nie warto odczuwać przed śmiercią strachu. Gdy nadejdzie i tak już nie będziemy kontaktować ze światem żywych. Długa świeca się wypali a jej płomień ostatecznie pryśnie. Tak wiec Kostucha - już cię tu nie ma! A kysz, kysz!
Sauler.
Monique.

Prawo polityczne:
"Prawdziwość jakiegokolwiek oświadczenia nie ma
nic wspólnego z jego wiarygodnością i odwrotnie"
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Madame Monique napisał(a):
W moim mniemaniu nie warto odczuwać przed śmiercią strachu. Gdy nadejdzie i tak już nie będziemy kontaktować ze światem żywych.
Oczywiście o ile nie trafimy na strzelaninę i zabłąkaną kulę, lub nerwowego idiotę- kieszonkowca z nożem. No i co ma powiedzieć ktoś zasypany w lawinie, albo przygnieciony żelastwem w wypadku? Co innego być starym i przeleżeć ostatnie lata w łóżku, a co innego mieć świetne plany na wieczór jeszcze 10 minut temu...
Madame Monique Kobieta
Wojownik
Wojownik
Madame Monique
Wiek: 35
Dni na forum: 5.673
Posty: 36
Skąd: Kraków
Jak dla mnie czym innym jest strach przed przeciwnościami losu, nieszczęściami, bólem a samą śmiercią. Myślałam, że chodzi wyłącznie w tym temacie o odejście z tego świata, nie okoliczności odejścia.
Okoliczności mogą być stresujące, powodujące panikę, wywołujące ból.
Każdy bałby się leżąc w kałuży krwi na torach kolejowych. Tak samo żołnierz mógłby odczuwać strach na polu bitwy.
Jednak odnosząc się jedynie do sedna opuszczenia świata żywych, to ta chwila-iskra, pełna niewiadomych (wieczne życie po śmierci. . .) nie powinna trapić nasze główki niepotrzebnie. Czasem rozglądając się tysiąc razy na przejściu dla pieszych spadnie na nas cegła z czwartego piętra.
Spędzanie całego życia z wieczną obawą w za pan brat to nie dla mnie.
Sauler.
Monique.

Prawo polityczne:
"Prawdziwość jakiegokolwiek oświadczenia nie ma
nic wspólnego z jego wiarygodnością i odwrotnie"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
ja sie smierci nie boje gdyz to jest czescią tego dziwnego choc zarazem pełnego tajemnic swiata.Ważne bym ja oni osoba mi bliska nie cierpiały tzn. ze jak sie rozwale na motorze i sie nadzieje na słup to zebym skonał szybko a nie meczył sie z 40 minut i patrzył jak medycy stoja przede mną i głowkują jak mnie stamtąd zdjąc bez wiekszych obrazen albo mi powiedziec ze juz nie przezyje

kiedy ktos umiera ze starosci to sie nalezy radowac ze opuscił ten padół cierpien i łez i ze przemienił sie w moc moc ktora i tak pozostanie w naszych sercach.

Cyganie to sie ciesza kiedy ktoś umiera ba nawet pozwalaja na picie wodki i wina podczas ceremonii pogrzebu

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Don Pindoli Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 5.650
Posty: 10
Skąd: Czejnałowo
Jak dla mnie to śmierć... Nie jest niczym szczególnym. Spokojnie do niej czekam bo i tak przed nią nie ucieknę. Mam nadzieję, dożyć sędziwego wieku, nie pragnę umrzeć młodo jak i również nie pragnę umrzeć bardzo staro. Umrę zbyt młodo - czego to ja doświadczyłem w życiu? bardzo niewiele. Umrę staro - ból i cierpienie [same męczarnie?!] to nie dla mnie, dziękuję. Śmierć jest zwykłym zakończeniem powieści, każdej istoty.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Śmierć. Czym ona jest dla mnie? No cóż.... mogę powiedzieć, że ja się trochę boję śmierci.Co nie znaczy że co chwila o niej myślę. Nie uważam jednak, że jest ona końcem, tylko przejściem do innego świata.Lepszego(na ogół). Po śmierci jak większość katolów wierzę, że stanę przed sądem bożym. Tam będę sądzona, czy iść do nieba czy piekła. Po śmierci moja dusza będzie żyła wiecznie. Ja jestem świadoma tego, że każdy niestety musi umrzeć- to jest nieuniknione. Trzeba się z tym umieć pogodzić. Jak większość z was chciałabym dożyć sędziwych lat. Nie wyobrażam sobie umrzeć w wieku lat 16, nie dożywając pełnoletności. Ani zginąć jako 20- latka. Dobrze mi jest na tym świecie, nie pragnę z niego zbyt szybko zejść. Ale los jest nieprzewidywalny, kto wie, czy za kilka dni nie wpadnę pod samochód, czy coś w tym stylu? Nikt nie zna daty swej śmierci.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Ja jak większość ludzi boję się śmierci, bo obawiam się co będzie, jak już umrę. Czy to będzie już naprawdę koniec? Ale wiadomo, że przed śmiercią nikt nie ucieknie i trzeba być świadomym, że może nadejść nawet w najmniej oczekiwanym momencie.

Anime na zawsze !!!
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Angel of Destiny napisał(a):
Nie uważam jednak, że jest ona końcem, tylko przejściem do innego świata.
Namek, Vegeta ?

Angel of Destiny napisał(a):
Po śmierci moja dusza będzie żyła wiecznie.
W jaki sposób pojmujesz pojęcie - Dusza ? Czy według Ciebie, jest to stan umysłu, jaki zachował się po śmierci , np. ?

Angel of Destiny napisał(a):
Nikt nie zna daty swej śmierci.
Zapomniałaś o samobójcach - oni znają z dużą dokładnością, większość.

Co do mojego stanowiska na śmierć- mam iście !?, kiedy przyjdzie i co będzie, byleby zasłużyć podczas całego swego marnego życia na życie wieczne, godne chwały i takie tam. To jest jedna z nieuniknionych sytuacji "życiowych" - śmierć .
Nie chciałbym tuż przed śmiercią wieść "życia wegetatywnego" - to byłoby smutne .
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Śmierć
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook