Forum Dragon Ball Nao

» Strategiczne

Strony:   1, 2, 3  
Jakub Wędrowycz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Jakub Wędrowycz
Wiek: 33
Dni na forum: 6.825
Posty: 16
Skąd: Kraków
Mi ze wszystkich strategi i RTS (mylicie jedno z drugim wiec wymienie obydwa rodzaje) w które grałem (czyli wszystkie pomijając kompletne DNO) najlepiej wspominam serie TOTAL WAR (do Rome), STRONGHOLD, HEROES (lubie całą serie chociaz moim zdaniem najlepsza jest 3), produkty Blizarda (z Warcraftem ktory tez nie jest Strategią i RTS tylko MMORPG) pewnie jakbym jeszcze troche pomyslal znalazlo by sie jeszcze duzo tytułow ale nie chce mi sie rozpisywać ... .

"Moja wola jest jak szabla,
Nagniesz ją za mocno - pęknie."
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Warcraft,Starcraft,AoE,Twierdza,LotR:Botme

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
privateer Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.802
Posty: 164
fajną gierką strategiczną jest również Age of impires 2.
Hero Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Hero
Wiek: 53
Dni na forum: 6.798
Posty: 51
Skąd: Suwałki
Nienawidze strategi.Wienkszosc PC'towców od tego zaczyna.Nie chce byc chudym wysokim z okularami frendzlem.RPG to juz coś.Ale tez za czensto nie gram(czas)
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.798
Posty: 109
Skąd: Tychy
A ja gram w stare dobre Age of Empires 2 The Conquerrors

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
.ADI. Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
.ADI.
Wiek: 33
Dni na forum: 6.716
Posty: 23
no powiem ze lubie strategie ale tylko dobre i udane a przede wszystkim w mojim stylu np Twierdza Krzyzowiec, K... and M..., choć bardziej przepadam za grami typu CoD2 Q4 i Doom3... itp. choć w strategi tesh fajnie jest pograć

Obraz
Zapraszma wszystkich krórzy interesują sie Grami na PC filmami i śledzą nowinki o nowych częściach do kompa


http://www.gamepower.fora.pl/
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Jak już gdzieś tu pisałem nie ma jak partyjaka w Warcraft III. B. dobra strategia, wyważona pod wzglęem trudności, różnorodne rasy, każą gra się na inny sposób.

Lubię też HoM&M ale tylko 3, 4 była do niczego

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
piwcio Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
piwcio
Wiek: 35
Dni na forum: 6.906
Posty: 13
Skąd: Warszawa
O strategiach powiem tyle CNC Reactor Red Alert wymiata. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.760
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Ja gram głównie w gierki z rysem historycznym, ekonomiczne albo zahaczajace o podbój kosmosu.

Moją ulubioną serią, jest Europa Uniwersalis. Do tej pory nie mam tylko HoI2. Bardzo podobała mi się EU2, która po instalacji modów i patchy była bardzo realistyczna. I bez kodów gra się znacznie ciekawiej. Sam sprawdziłem . HoI uważam za niedopracowaną. Chyba ich termin gonił, więc taka mało opcji było, wporównaniu z HoI2. Mroczne Wieki już odstają. Tworzy się historia alternatywna, ale taka zupenie inna. Jest to wprawdzie ciekawa, bo z księcia Cypru stałem się Królem 7 Królestw - w tym Polski.

Inna gra, ekonomiczna tym razem, to nieśmiertelne Transport Tycoon Deluxe. Grafika nie powala, ale mnogość opcji, wiele środków transportu, sprawia, że można grać godzinami. Jest to chyba jedyna gra, którą mam ciągle zainstalowaną na HDD.

Z innych gierek, RTS, to lubiłęm grać w AoE 2, ale wydaje mi się, że Cossacks, czy później American Counqest, jest grą lepszą. Więcej państw, w tym Polska, jak i broni. Grafika może mniej porywająca, ale fakt, że mogę dowodzić 5 tysiącami ludzi, robi wrażenie. Szkoda, że husaria nie atakuja ławą, a zbiega się to preciwnika. Gdyby atakowała pełną formacją, to można by [ ort! ] rozosić w pył całe armie. Najlepsza jazda w grze, patrząc na XVII wiek. Kilka rodzajów armat też daje spore pole manewru. Tego niestety w AoE2 nie było .

Inne fajne gierki to Dungeon Keeper 2, RollerCoaster Tycoon 2. Railroad Tycoon2.

HoM&M4 mi się nie podobały. To już nie to samo, co cz. 3. Ciekawie wprawdzie było mieć 2 bohaterów w armii i nimi walczyć, ale sama gra mi się nie podobała.

No i oczywiscie nieśmiertelna saga Settlers. Cześć 3 jest dla mnie najlepsza, może dlatego, że nie grałem w IV czy V, choć IV stoi na półce. Może uderzało to, że pod względem militarnym wiele się nacje nie różniły, brak też konnicy czy czegoś takiego, ale miała inne zalety. Cała gospodarka . Zawsze lubiłem gdy osiągnąłem przewage nad wrogiem, zajmować część jego terytorum albo wyspei tam budować nową osade. Patrzeć, jak dziesiatki robotników wznoszą nowe budowle, farmy, przemysł . A potem moja gospodarka dostawała takiego kopa . Szkoda tylko, że czasem AI kompa jest na tyle głupie, że ściąga mi z jednego końca wyspy robotnika na drugi koniec, tylko dlatego, że stał na tzw rogalu i był od miejsca pracy oddzielony wodą .

A ma ktoś mozę jakies fajne, troszke starszawe, strategie na sprzedaż?
Asia Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Asia
Wiek: 33
Dni na forum: 6.813
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Moją ulubioną grą jest gra strategiczna "Heroes of Might and Magic III". Lubię trochę pomyśleć co w danej grze mam zrobić, a nie działać bez sensu.
Dobrą też grą strategiczną jest "Settlers IV".
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Settlers...moja pięta achillesowa... Grałem w 3 i 4 i nigdy, przenigdy nie mogłem wyprawić wojska, zrobić dobrego ułożenia łacuchu produkcyjnego, ani zdobyć odpowiednich surowców. Jak w HM&M mogę sobie radzić nieźle tak w Settlersach leże... Kurcze, jak ja lubię strategie.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.760
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
To chyba zbyt wieu misji nie przeszedłeś . No to jest niestety podstawa - zbudować dobry łańcuch produkcyjny. Wszyko powinno chodzić jak w zegarku. Troche na początku się trzeba pomęczyć, ale potem to tylko duma człowieka ogarnia. Gdy patrzysz na to rosnące zboże, piekący się chlebek, czy nową, tłuściutką szyneczke . Nie wspominając o lśniących sztabach złota i połyskującym w blasku słońca ostrzu miecza .

Ja właśnie lubie takie gry, gdzie od zaplecza ekonomicznego zależy powodzenie misji. Urok Settlers 3 polega też na tym, że nie ma kogów. Wiec jeśli ktoś sobie nie radzi to i nie oszuka. Gra jest na tyle przejżysta, że można spokojnie, powoli dojść o co biega.

Jakbyś potrzebował pomocy to daj znać, postaram Ci się wyjaśnić .
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Wiesz, ja nie wiem jk to miałem...Budowałem tego kolesia co donosił wode w odpowiednim miejscu...lecz nikt wody nie donosił. Kopalnie były, lecz nie pracowali w nich. Robiłem nowych Settlersów by pracowali... chodzą sobie peztrosko a kopalnie puste. Coś tam kombinuje, daje przywołaj czy coś...nic... Jedyne co było w porządku to mięso, produkowała się, lecz nikt nie donosił go górnikom

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.818
Posty: 73
Gumiś: A grałeś w Settlersy przez neta? Bo jak nie, to radzę spróbować. Pierwsze gry zawsze się przegrywa, bo się nie zna dobrych tricków . Najlepsze są rozgrywki drużynowe. Musisz się dogadać po niemiecku z sojusznikiem, by razem ruszył na Twojego przeciwnika lub bronił Twojej bazy .

Klucz do zwycięstwa w Settlersach to szybkość działań. Nie możesz pozwolić sobie na nadmiar drewna i kamieni. Dla przykładu - przeciętnie tworzy się 600 żołnieży w godzinę na normalnej mapce(zwykle jest to Alien, bo na tej najczęściej się gra;]). Na początku taka liczba może szokować, ale trzeba umieć to opanować.

Co do tricków. Podam przykład: Budujemy 1 rynek, zamiast kilkunastu magazynów. Zaoszczędza miejsce(którego i tak zawsze brakuje ;]).
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.760
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
No nie grałem. Zdaje sobie z tego sprawe, że cieżko jest . Grałem w DK2 po necie i było ciężko początkowo.

No logiczne, ze warto sojusznika mieć. Tricki to można sobie i na singlu wypracowąc, wystarczy troszke inwencji i chęci. Zgadzam się, że trzymanie materiałów jest błędem, świadczy to o stagnacji w gospodarce . Chociaż ja np. budował sobie 4 chaty kamieniarzy, jeden magazyn i surowiec przenosiłem wgłąb bazy. Mówie o takich kamieniołomach na obrzeżu osady. Można je łatwo staracić.

Co do tego, że nie mogłeś nic robić - pewnie brakowało CI narzędzi. Nosiwoda tylko przy strumieniu może nabierać wodę w wiaderko .
maku304 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
maku304
Wiek: 34
Dni na forum: 6.661
Posty: 94
Skąd: kalisz pomorski
Kocham RTSy a zwłaszcza gry Original War(domieszka rpg), Europki Universalisy II wojna jak na razie [ ort! ] wymiata.
Ale mówie wam musicie zagrać Original War
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
moja lista :
- Age of Empires [ wszystkie części z dodatkami ]
- WarCraft
- Stronghold [ twierdza ]

Te gry wymiatają

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Ja na przykład nie lubię HoMM IV z tego względu że można ustawić że sie potwory ruszają i że w zamku jak już jedno wybudujesz to lipa bo drugiego rodzaju nie budniesz. A poza tym od IV jest lepsza moim skormnym zdaniem V i III z dodatkami. Poza tym lubię AoE i AoM, oczywiście Stronghold Crusader i Stronghold wymiataja.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Och, a więc istnieje nawet temat o moim ulubionym typie gier.

Red Alert 1/2- To pierwsze strategie w jakie miałem okazję zagrać, zauroczyły mnie one naprawdę na długi czas, wciąż wspominam, te długie godziny spędzone, na zbieraniu minerałów rozbudowaniu bazy i odpowiedniej obronie.

Tzar- Hmmm, uwielbiam wracać do tej gry, mimo, że jak na dzisiejsze czasy nie jest hitem, ale ma swój niepowtarzalny klimat, szczególnie jeżeli grasz z przyjacielem.

Stronghold- cóż to jeden z moich ulubionych tytułów, ubóstwiam takie połączenie ekonomi z walką jaki pojawił się w twierdzy, np. By otrzymać chleb trzeba mieć zboże, później młyn, aż w końcu piekarnię i już zachwycasz się dużym zapasem chleba , wystarczającym co prawda na niedługi czas, ale jeżeli masz ciągłe dostawy żywności .

Seria Total War- to chyba podstawa każdego fana strategii. Najlepsza, najbardziej realistyczna w dodatku oparta na faktach, gra jaką stworzono. Tu można użyć tylko jednego określenia: Cudo.

The Aztek- czy ktokolwiek pamięta jeszcze tą świetną grę ? Zapewne niewielu, ale ja grywałem w nią namiętnie, to po prostu tytuł, którego nie zapomnę. (I należy wspomnieć, że ilość wojska na planszy nie była ograniczona ).

Seria Kozacy- grę tę odkryłem stosunkowo niedawno, i spędziłem przy niej ładne parę tygodni, czego wcale nie żałuje, seria ma swój urok .

Heroes of Might and Magic III- Najlepsza strategia turowa, w jaką grałem, nie rzadko na dwóch i właśnie ten multiplayer to jej urok.
Co do następnych części to wspomnę słowa kolegi, które gdzieś zasłyszał:
"Rzeczpospolita jest jak Heroes, po trzeciej odsłonie jest do niczego", choć do samej piątki nic nie mam .

The Lord of The Rings: The Battle for Middl-earth 1/2- hmmm, świetne gry ich jedynymi wadami jest mała liczba wojsk dostępnych na planszy, mianowicie ok. 200, no panowie bez przesady, jak przy pomocy tak małej liczby wojsk przeprowadzić porządne bitwy ?

"Settlers" nie przypadło mi do Gustu, a gra w "Alien Nations" szybko mnie znudziła. Europa Universalis była całkiem niezła, ale nie podobał mi się system podbojów. Warcraft mnie nie kręci.

Jeżeli o jakiejś świetnej produkcji zapomniałem wspomnieć, przepraszam postaram się to naprawić.

Warrior Kings- hmm, po miesiącu, zakończyłem grać, ale gra bardzo dobra , gorzej niestety z grą w internecie, bo tam nawet i dwie godziny, nie wystarczą na dostateczne ufortyfikowanie swojej bazy.

Ps. Jak zobaczyłem kto założył ten temat to szczęka mi opadła.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Moja ulubiona strategia jest Wladca pierscieni bitwa o srodziemie
Lubie rowniez takie jak Twierdza lub Original war (choc ta trzecia jest dosc trudna)

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Strategiczne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook