Forum Dragon Ball Nao

» [J-pop] Ayumi Hamasaki

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przeglądając forum o j-music nie natrafiłem na żaden temat poświęcony Ayumi Hamasaki (浜崎 あゆみ). Aż się zdziwiłem, że nie nikt nie założył tematu o jednym z najlepszych, a może i najlepszym wykonawcy muzyki pop w Japonii.
Ayu, zwana cesarzową popu po opuszczeniu szkoły pracowała jako modelka w Tokio, Próbowała też sił jako raperka, nie odniosła jednak sukcesu. Śpiewającą w barze z karaoke Ayumi zauważył Max Matsuura pracujący w wytwórni Avex Trax. Pierwszy raz widzę to nazwisko, ale zdaje się, że to jakaś ważna persona. Dostrzegając talent i głos dziewczyny zaproponował jej karierę muzyczną. Ayu na ową propozycję przystała. W 1999 wydała album "A Song for XX". To byłby koniec tej krótkiej notki. Przejdę do osobistych odczuć na temat muzyki. Otóż, nie jestem fanem popu, prawdę mówiąc go nie lubię, no chyba, że jest japoński. To chyba ten język spawia, że lubię j-pop, po prostu jest super. Przydomek cesarzowej popu jest wobec Ayumi o wiele bardziej adekwatny niż wobec różnorakich gwiazdeczek- księżniczek jakich to się ostatnio namnożyło i pewnie mnożyć będzie. Słuchając nie czuję, abym słuchał wciąż tego samego. Do tego śliczny wokal i muzyka dopełniają dzieła. Szczególnie do gustu przypadły mi albumy "Guilty", "Duty" i debiutancki "A Song for XX" gdzie na specjalną uwagę zasługuje moim zdaniem utwór Trust. Jednakże pozostałe albumy również przsłuchałem i pewnie jeszcze przesłucham z wielką przyjemnością.

Obraz
Ładna nie?

Dla ciekawych albumy do ściągnięcia.

1.A Song for XX (1999)- download
Obraz
2.LOVEppears(1999)- download
Obraz
3.Duty (2000)- download
Obraz
4.I am... (2002)- download
Obraz
5.Rainbow (2002)- download
Obraz
6.Memorial Adress (2003)- download
Obraz
7.My Story (2004)- download
Obraz
8.(miss)understood (2006)- download
Obraz
9.Secret (2006)- download
Obraz
10.Guilty (2008)- download
Obraz

A dla jeszcze ciekawszych album hip-hopowy album Nothing from Nothing (1995)- download
Obraz

Zachęcam do komentowania i ściągania.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Parę płytek już mam, ale z tego co zauważyłem, to ostatnia, czyli Guilty, mi się najbardziej podoba
Bardzo przyjemny albumik.
Polecam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Miły, ciepły i pozytywny głos. Twarz ma prześliczną. I fajnie się wkurza jak na koncertach zapomni tekstu.

Też polecam ^^

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
No tak, szukając japońskiej muzy nie sposób nie trafić na Ayu. Zapoznałam się z nią w nieco dziwny sposób. Na kaazie (jeszcze wtedy nie miałam emule) szukałam muzy z Dragon Ball'a. Ściągałam absolutnie wszystko. Trafiłam na plik,k który miał w nazwie i Dragon Ball i Ayumi Hamasaki. Zainteresowało mnie to, bo tylko Hironobu Kageyama nagrywał do anime. Ściągnęłam i tak moim pierwszym utworem był "Fly High".

W zasadzie mam jej nieco ponad 10 piosenek. Faktycznie, głosik ma kawaii. Co do wyglądu, to czasem za bardzo przesadza z makijażem i szkłami kontaktowymi i wygląda jak cyborg. Rzadko widuję ją w miarę naturalną, a szkoda, bo jest ładna i bez polepszaczy.


Jouu Waidaa napisał(a):
Próbowała też sił jako raperka, nie odniosła jednak sukcesu.

Ła! Tego nie wiedziałam, dzięki za oświecenie. Ciekawość mnie zżera i ściągnę sobie ten hip-hopowy album.

Dzięki za linki Joe. Dobra robota.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co do rapu, to całe szczęście, że nic z tego nie wyszło ;]

Ale ja nie o tym... chciałem polecić, jak ktoś nie zna, a chciałby znać, płytkę My Story Classical, która zawiera utwory w klasycznej wersji z albumu My Story. Bardzo ładna.

Szczególnie utwór Wonderland bardzo fajny.

Ayumi Hamasaki [2005.03.24] My Story Classical
* zaloguj się, aby przeczytać wiadomość *

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja Ayu słucham od 2003 roku i jej muzyka bardzo mi się podoba (tak jak i sama Ayu).Ayumi ma wspaniały głos.Słyszałem chyba wszystkie jej piosenki,ale trudno mi jednoznacznie określić,którą lubię najbardziej.Uważam też za ciekawe,że Ayu nie trzyma się wyraznie jednego stylu muzycznego i dużo eksperymentuje.Świetnie jej to wychodzi i być może, te częste zmiany (zarówno muzyczne ,jak i image) są jednym z czynników,które sprawiają ,że jest ona tak popularna ,i że jej muzyka trafia do tylu osób.
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
Muszę przyznać, że ładny ma głos (sądząc po jej 3 piosenkach, które jak dotąd slyszalam ) Tylko czemu te linki nie działają?!

^___^
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pewnie ktoś usunął wszystko. Jak będę miał trochę czasu to je zamieszczę raz jeszcze.

Aktualizacja danych: same się usuneły, bo nie ściągaliście. ;p Ale może dam Wam drugą szansę. ;p

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
No widać panna Hamasaki wzieła się za nagrywanie piosenek .25 lutego ukaże się jej nowy maxi singiel "Rule/Sparkle".Oczywiście jako fan Ayu-chan już nie mogę się doczekać.


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ujio napisał(a):
Rule/Sparkle".Oczywiście jako fan Ayu-chan już nie mogę się doczekać.
dodajmy ze piosenka jest motywem przewodnim filmu Dragonball Evolution

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katzu~no~Yuutsu napisał(a):
dodajmy ze piosenka jest motywem przewodnim filmu Dragonball Evolution
To chyba jedyna dobra rzecz,której spodziewam się po tym filmie. Szkoda mi tylko Ayu...Wolałbym słuchać jej pięknego głosu w bardziej ambitnych produkcjach.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
25 marca Ayumi Hamasaki wyda swój nowy album "Next Level".Krążek zawierać będzie 13 utworów.Już się cieszę.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nowy albumik Ayu jest całkiem całkiem. Ayumi jak zawsze trzyma wysoki poziom.Cóż...w końcu to ona jest "Królową J-Pop-u".Wrażenia z przesłuchania albumu jak najbardziej pozytywne.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Włączyłem dzisiej neta i zrobiło mi się smutno.Otóż; w wikipedii napisane jest:

"Piosenkarka od początku 2008 roku całkowicie nie słyszy na lewe ucho. Artystka już od dłuższego czasu skarżyła się na szumy uszne. Zdiagnozowano u niej Chorobę Ménière'a. Na swoim blogu napisała, że jej lewe ucho "już nigdy więcej nie będzie działać". Choroba niestety odbierze jej słyszenie także w prawym uchu i spowoduje całkowitą głuchotę. Wokalistka, jak sama określiła "stara się wykorzystać limit, który pozostał jeszcze jej prawemu uchu". Jakby na potwierdzenie tych słów, 25 marca 2009 roku ukazał się jej nowy album "Next Level"."

Słyszałem,co prawda o tym,że Ayu ma problemy ze słuchem,ale nie myślałem,że aż takie.Zrobiło mi się cholernie przykro,że ją to spotkało.Ach...los bywa okrutny...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ayumi Hamasaki wyda 12 sierpnia swój 46 singiel. Sunrise / Sunset ~LOVE is ALL~ ma zawierać oba utwory tytułowe, ich wersje instrumentalne oraz dodatkowo "Special Mega-Mash-Up-Mix", zawierający remiksy July 1st, Grateful days, fairytale, BLUE BIRD i glitter złączone w jeden kawałek. Edycja CD+DVD zosyanie wzbogacona o teledyski do Sunrise ~LOVE is ALL~ i Sunset ~LOVE is ALL~, a także dokument z tworzenia klipu do ostatniego utworu.

Widać Ayu,mimo problemów ze zdrowiem kontynuuje karierę.Jeżeli chodzi o mnie,to już nie mogę się doczekać,gdy będę mógł posłuchać tego singielka.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dzisiaj Ayumi skończyła 31lat.Wszystkego NAJ,dużo zdrowia,wytrwałości i dalszych sukcesów,by jej piękny głos cieszył uszy fanów jak najdłużej.

お誕生日おめでとう、あゆ

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Ło, spóźniłem się! Ale co tam, dla Ayu ślę jak najlepsze życzenia i dużo pozytywnych myśli. Pozostań jak najdłużej tak piękna jak teraz No i mam nadzieję, że zdrowie dopisze i skończą się jej kłopoty ze słuchem. Jedna z niewielu piosenkarek pop jaką szanuję i lubię, więc życzę jej, aby pozostała na szycie w swojej kategorii ^^

A tak w ogóle, to mój pierwszy post w tym temacie, więc wypada napisać coś więcej odnośnie Ayu i jej muzyki. Lubię jej głos, i lubię czasem (bardzo CZASEM ) posłuchać jej utworów. Nie wszystkie mi pasują, ale znajdzie się kilka bardzo przyjemnych dla ucha. Wśród japońskich wokalistek popowych, na pewno jedna z bardziej utalentowanych artystek. Jednak jeśli chodzi o kobiecy wokal ogólnie, to znam panie, których głos odpowiada mi bardziej.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » [J-pop] Ayumi Hamasaki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook