Forum Dragon Ball Nao

» Największe legendy

Strony: 1, 2, 3  
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jaka jest według was największa legenda sportu ??? Moim zdaniem są to : Muhamad Ali i Bruce Lee
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
No sztuki walki niby zaliczają się do sportu, ale tak nie do końca więc na legende sportu Bruce Lee jakoś mi nie pasuje za to na filmów i mistrza martial arts jak najbardziej. Z tych niezapomnianych ludzi jest dla mnie jednym z ważniejszych.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
moim zdaniem Kozakiewicz - jezeli chodzi o polaków, a ze swiata... nie wiem moze obecnie Milan Baros... a tak? Louis Amstrong

END
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
No w tym miejscu można by wymieniać i wymieniać. Wspomnę więc o szanownym Ayrtonie Senna kierowcy formuły. Zginął na torze w wypadku i ogólne mówqiąc jest to wręcz kultowa postać w F1. Nie znałam go jako kierowcxy , ale nie znam osoby która by o nim coś złego napisała i powiedziała.
Mały cytacik obrazujący owego sportowca: 'Kiedy podczas treningu do GP Belgii 1992 poważnemu wypadkowi uległ francuski kierowca Eric Comas, Senna, który jako pierwszy zjawił się na miejscu, zatrzymał swój bolid i ruszył na pomoc. Widok rzadko spotykany dziś na torach F1.'
Nic dodać nic ując.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ta Bruce Lee legenda i klasa sama w sobie,do tego jeszcze Pele w piłce nożnej i Michael Johnson w lekkiej atletyce,to co koles biegal to bylo zamocne

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ojej, jak moglem zapomniec o Pele ?... najwieksza gwiazda pilki noznej, strzelil ponad 1000 bramek!! no co to mowic, kocham pilke - kocham pele za to co wniosl
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Pele sztrzelił ponad 1300 bramek chyba i to jest największa legenda sportu,ale w każdej dyscyplinie jest jakaś legenda
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Moim zdaniem najwiekszą legendą sportu był Soasi Matsutatsu Oyama
Chyba nie trzeba nic więcej dodawać

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Ja sądze ze Bruce Lee jest najwieksza legenda sportu. Byl niesamowity w sztukach walki sam ogladam filmy z nim w roli glownej.

Bruce był dobry, ale nie najlepszy.. Co prawda według mnie jest historią, gdyż był wielkim człowiekiem, ale na dziś dzień są lepsi od niego...

Dla mnie wielkim czowiekiem był np. Fredi Mercury...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Hm...więc Pele w footballu, Michael Jordan w koszu, Adam Małysz (mimo braku sukcesów dalej go podziwiam,chociasz tą reklamą Faktu się zbłaźnił)...

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
privateer Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.802
Posty: 164
Zdecydowanie Bruce Lee to mój faworyt,a przy okazji największa legenta Kung-Fu,Karate...Gdy patrze na jego walki to aż mi oczy na wierzch wychodzą.Kiedyś o mało co nie wylełem sozku jabłkowego .Mam nawet nagrane to na kasetach.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
dla mnie oczywiście Akira Toriyama ,może nawe kilkia innych osób ale nie chce ich dziś wymieniać jeszcze warto wspomnieć o the bitels, tylko nie wiem [ ort! ] jak sie to pisze

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Gogeta napisał(a):
dla mnie oczywiście Akira Toriyama ,może nawe kilkia innych osób ale nie chce ich dziś wymieniać jeszcze warto wspomnieć o the bitels, tylko nie wiem [ ort! ] jak sie to pisze
Mhmm, jak dla mnie to tu chyba chodzi o legendy sportu...?

Coście się tak uparli na tego BruceLka - Precelka? Że walczyć umiał rewelacyjnie to racja, ale znowu bez przesadyzmu...
privateer Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.802
Posty: 164
No bo po prostu [ ort! ] lubię Bruca.Każdy ma swojego ulubionego faworyta a ja mam bruca.No lubię też Michaela Shumachera...chociaż nie jeżdzi juz tak jak kiedyś..dużo ich jest dlatego nie będe więcej wymieniał.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Gohan SSJ2 - całkowicie Cię popieram. Bruce był niezwykłym człowiekiem, nie tylko legendą sportu i sztuk walk.
Według mnie zdecydowanie najlepszym sportowcem/mistrzem sztuk walk był właśnie Bruce Lee.
Był nieziemsko sprawny (popatrzcie sobie na jego "1no calowy cios" czy pompki na jednym kciuku) nieziemsko zwinny i nadzwyczajnie szybki i silny.
Jego celem "życiowym" było skonstruowanie najskuteczniejszej techniki walki (techniki kung-fu). Skonstruował najskuteczniejszy styl walki - JKD (Jeet Kune Do).
By stworzyć to, wyodrębnił z innych sztuk walk to co niepotrzebne. Połączył wszystkie +sy danych sztuk walk i stworzył swoje dzieło życia. Trzeźwość umysłu - jesteś odzwierciedleniem ruchów i postępów przeciwnika. Wykorzystujesz jego słabości i koncentrujesz się na nich.
JKD nie da się opisać słowami od tak.

Jak dla mnie Bruce Lee był naprawdę wielkim człowiekiem. Za życia mieżył się z największymi sławami sztuk walk - i nikt nie dawał mu rady.
Czuje przed Brucem duży respekt.

Oczywiście lubię (cenię) też:
Boniawsky'kiego i Bobb'a Sapp'a (K1)
Cenię żywe legędy jak Michael Jordan (koszykówka) kto by nie znał...

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
A moim zdaniem i tak oyama był lepszy gość żeby pozbyć sie zla które zasiała w nim wojna izeby doskonalić siebie i swój styl trenował ponad rok w górach w całkowitym odosobnieniu a jedyną żeczą,śladem cywilizacji były pamiętniki mistrza dwóch mieczy Musashiego Miamoto
Po takim treningu jeżdził po świecie i szukał godnego siebie przeciwnika był w wielu krajach i wiele walk wygrał do czasu spotkania Mistrza chińskiego boksu.
Mistrz ten stwierdził że jego Karate to niebezpieczna sztuka walki a zarazem wytkną mu mankamenty jego stylu. I tak doskonaląc się przez całe życie poprzez wiele wyzwań np.walka ze 100 przeciwników po rząd (byłi to ludzie wyselkekcjonowani wszyscy posiadali przynajmniej czarny pas a i tak nie którzy padali po jednym uderzeniu )oraz walki ze zwierzętami tj.z bykami(chciał także zmierzyć z tygrysem ale rząd kraju w którym sie znajdował nie zezwolił mu na to) tak powstało Karate Kyokushin przez niego założone

Po krótce przedstawiłem wam życiorys mojego idola i legende sztuk walki Soasi Matsutatsu Oyamy

OSU!!!

Głęboko w naszych sercach będziesz żył ponownie
Odszedłeś do domu odwagi

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez SonGoku: 10.11.2005, 14:15
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Ostatnio mistrzu przedstawił mi bliżej postać Bruce'a Lee i musze powiedzieć że nabrałem do niego duuużego respectu.
Niesamowity człowiek, co on potrafi to wręcz może wydawać się niemożliwe do osiągnięcia... a jednak tacy (a raczej podobni) istnieją....

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Jeżeli można jeszcze coś wtrącić do legend to chętnie napisałbym jeszcze o legendarnych mistrzach kung fu.


Jednym z nich był Mistrz Kuo Yu Cheung. Pochodził ze stanu Kwong Sho i słynął ze swoich umiejętności posługiwania się włucznią oraz żelaznych dłoni. Legenda głosi, że pewnego razu drobnym ruchem dłoni zabił konia i kiedy później oglądano martwe zwierzę nikt nie był w stanie znaleść żadnego śladu na powierzchni ciała, za to jego wnętrzności zostały całkowicie zmiażdżone. Mistrz Kuo rozbił również 12 cegieł uderzeniem dłoni! Pobierał zarówno w miękkich jak i twardych szkołach kung fu.
(ciekawostka: instruktor Mistrza Kuo, profesor Shin potrafił w podobny sposób przeciąć 100 sztuk papierowych chusteczek!)


Kolejnym legendarnym mistrzem kung fu był Mistrz Fock Yuen Kap. Jego technika była tak prawdziwa jak legendarna. Był pierwszym komu udało się założyć instytut kung fu - w którym nauczane były różne style kung fu. Wielu japońskich mistrzów wyzywało Go na pojedynki, On sam przeszedł przez Syberię aby zmieżyć się z rosyjskimi zapaśnikami, których zabijał 1nym uderzeniem!. Przez obcokrajowców zwany był "Tygrysem o Żółtej Twarzy".


Myślę że przedstawieni przeze mnie Mistrzowie kung fu zasługują na uwagę i szacunek. Ich wyczyny i umiejętności były legendarne. Spokojnie można Ich nazwać mianem "Największych Legend".

Mam nadzieję że mój post Was zaciekawił
PoZdRo

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 03.12.2005, 21:14
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Ja chciałbym oficialnie tu pochwalić mistrza za jego nadwzyczajną wiedzę na temat sztuk walki oraz ludzi-legend. Naprawdę, ten facet ma ogromny potencjał wiedzy i tylko mu go pozazdrościć.
WELL DONE Mistrzu.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Dzięki - z jednym "ale". Nie po to jesteśmy wszyscy by chwalić się nawzajem, czy wywyższać. Powinnyśmy raczej wymieniać się informacjami / poglądami na różne tematy, sprawy itp.

poza tym [ ort! ]:
"NIE PYSZNIJ SIĘ SWOJĄ SIŁĄ - ZAWSZE ZNAJDĄ SIĘ SILNIEJSI OD CIEBIE"
Taka przenośnia, a tyle oznacza...

Nie chciałbym być chwalony, ani żeby inni byli chwaleni - każdy z Nas na forum ma coś czym mógłby zabłysnąć - ja np. fascynuję się sztukami walk, więc jak coś mogę napisać to piszę.




pochwalić mistrza za jego nadwzyczajną wiedzę na temat sztuk walki oraz ludzi-legend. Naprawdę, ten facet ma ogromny potencjał wiedzy i tylko mu go pozazdrościć.
Wysoko mnie cenisz. Dzięki ale do tego ogromu sporo jeszcze brakuje.



"MĄDROŚĆ I CNOTA SĄ JAK WODA, PASUJĄ DO WSZYSTKIEGO"



PoZdRo

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Największe legendy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook