Forum Dragon Ball Nao

» Dattebayo... czyli wspólnymi siłami uczymy się japońskiego ;)

.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Tak jak w temacie. Nie mam pojęcia o tym języku ale takowe pojęcie chce mieć, i nie wątpie że kilku innych forowiczów również. Toteż prośba moja do Was, w tym temacie twórzmy lekcje języka japońskiego . . . ja osobiście nie moge na razie pomóc bo w ogóle [ ort! ] nie znam tego języka ale nie wątpie że ktos już coś zaczaił

Dattebayo
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Jak zobaczyłem tytuł tego tematu, skojarzyło mi się z grupą wydającą suby do odcinków Naruto

poza tym [ ort! ] także sądzę, że to dobry pomysł z tą nauką Japaniaka. Tylko, czy istnieją takie osobniki, które znają się dobrze na tymże języku??

Kiedyś w magazynie Kawaii ( jzu nie ma go, bo zsyfiał się) były prowadzone dobre lekcje, było ich z 10... ae wyparowały gdzieś mi..
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Można spróbować z tymi lekcjami jak w innych postach czytałem że niektórzy nawet dosyć dobrze znają japoński
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.076
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
ja o j.japońskim nie mam zielonego pojęcia

ale pamiętam że raz oglądałam taki program gdzie był Japończyk i Chińczyk i facet co to prowadził to kazał im mówić po swojemu słowa, które on im powie...aż się zdziwiłam że ich język aż tak się różni!


abunee (również: abunai) - niebezpieczeństwo, jako zwrot: "Uważaj!"
ai - miłość
ai shiteru - "Kocham cię" (to najmocniejszy sposób wyrażenia uczucia i używają go tylko osoby naprawdę sobie oddane)
akai - czerwony
akumu - koszmar
anata - ty (formalnie), również: kochanie, użyte przez żonę w stosunku do męża, dosł.: ktoś cenny
aniki - starszy brat (bardziej wysublimowane i po prawdzie nigdy nie spotkałem tego w użyciu...)
anmitsu - owoce z brązowym cukrem, gotowaną czerwoną fasola i miękkim ciastem ryżowym; czasem określane jako "japońskie słodycze"
ano - dźwięk wahania przed zapytaniem
aoi - niebieski
ara - dźwięk lekkiego zaskoczenia, używany głównie przez kobiety
arigato - "Dzięki", patrz również: domo arigato gozaimasu
ashita - jutro
awa odori - "Taniec Bąbli", główna technika erotyczna używana w Soaplands, kombinacji łaźni publicznych i centrów prostytucji

to jest kilka słówek po Japońsku z tej stronki:
http://www.wsinf.edu.pl/~amichami/doc/slownik.html

jest bardzo fajna i w ogóle [ ort! ]...jak ją 1 raz znalzłam to słowa przeczytać nie umiałam ale potem wpadłam w trans i zaczełam się uczyć...nawet kilka słówek pamiętam

domo arigato gozaimasu

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
Yogun
Ziemianin
Ziemianin
Yogun
Wiek: 32
Dni na forum: 5.719
Posty: 10
Skąd: Chełmno
Co do Nauki Japońskiego polecam: * zaloguj się, aby zobaczyć link * tam są najlepsze pomoce do nauki Japońskiego, oraz najlepsi specjaliści, wszystko ze spokojem wyjaśnia i przedstawią obrazowo.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja tam trochę orientuję się w tym języku.Co prawda nie kończyłem japonistyki,ale jakoś sobie radzę.Siedzę w tym już parę lat i przygotowuję się do egzaminu na poziom 2 kyu,ale trochę jeszcze mi to zajmie.Szczerze mówiąc czasami zastanawiam się,czy nie przeceniam swoich możliwości,ale,żeby wygrać,trzeba grać.
Ojciec Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Ojciec
Wiek: 31
Dni na forum: 5.631
Plusy: 2
Posty: 59
Skąd: Częstochowa
Ja znam takie słówka:
(napiszę jak się czyta)
Konnicziła - Cześć
Ohajo gozaimas - Dzień dobry
O genki deska - Jak się masz?
Arigato - Dziękuje
Do do me da - Już po tobie!
Dajdżo buda? - Wszystko OK?
Josz! - Dobra!
Ksu! - Cholera
Kage - cień
Bunshin - klon
Konoha - liść
-chan - przyrostek używany do zdrobiałych imion kobiet (np. Monika-chan znaczy Monisia
-kun - to samo co wyżej tylko do faceta (Marek-kun znaczy Mareczek)
-sama - dodaje szacunku osoby, prosze pana, pani (np. Wojtek sama znaczy Panie Wojtku)
Sabaku - piasek
Hai - tak
nande!? - Czemu, po co, dlaczego?
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
O ja *...

Ale to nic, choć najbardziej mnie rozpieprzyło "Ksu!".
Ojciec Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Ojciec
Wiek: 31
Dni na forum: 5.631
Plusy: 2
Posty: 59
Skąd: Częstochowa
Naoglądąłem się naruto i ze słuchu tłumacze kilka słówek. Jak źle to mnie poprawcie!
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ach.Dlaczego zaczynasz naukę tego języka od tych głupot?Mogę Ci to wszystko popoprawiać,tylko po co?Jeśli chcesz rozmawiać po japońsku zainwestuj w jakiś kurs.Bez znajomości gramatyki,te parę słów i zwrotów (i to z błędami) na nic ci się nie przyda.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ujio napisał(a):
Ach.Dlaczego zaczynasz naukę tego języka od tych głupot?
A kto powiedział, że on zaczyna naukę?
W sumie większość nawet poprawnie zrozumiał.
A zwroty, jak zwroty, co by nie było, od nich się zwykle zaczyna uczyć.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Ta, ale chyba w polskich tłumaczeniach nie uwzględniają prefiksów honoryfikatywnych.
Zresztą nie dostrzega on także tak delikatnych różnic jak przedłużenie litery, ledwo słyszalne 'u' itp.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Naoista napisał(a):
A kto powiedział, że on zaczyna naukę?
Widząc jak to zapisał wnioskuję,że dopiero zaczyna.Ja zanim na poważnie rozpocząłem naukę japońskiego,też się w to bawiłem i uczyłem się słów oglądając filmy,ale to nie wiele dało.Gramatyka to podstawa.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
A propo nauki języka japońskiego.. znalazłam fajną stronkę do nauki kanji i kany (tyle, że po angielsku, ale to chyba nie będzie większym utrudnieniem..? )

Oto ona: http://www.kanjisite.com

^___^
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Dattebayo... czyli wspólnymi siłami uczymy się japońskiego ;)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook