Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Trunks - FP SSJ czy ASSJ?

Gbr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Gbr
Wiek: 37
Dni na forum: 5.761
Posty: 16
Skąd: Namek
Hej

Mam pytanko - wiemy ,ze Mirai Trunks osiagnal assj i ussj (czy jak kto woli ussj1 i ussj2). Pamietamy ,ze gdy wraca do swojego czasu ,to rozpoczyna poscig za androidami , ktory konczy sie kiebsko dla tych tosterow . Pytanie jest takie: Czy walczyl z nimi jako:

- zwyczajny ssj (wzmocniony przez trening w Rosat i Cell Games)
- assj (posiadal mozliwosc wejscia na ten pozniom , ponad to jego miesnie byly lekko zarysowane)
- full power ssj

Na bank co wiemy to fakt ,ze wyprzedzal o przepas c18&17 jak i Cella.

Za Assj jest to ,ze jego miesnie sa zarysowne mocniej niz wczesniej. Lecz moze z drugiej strony Trunks zwyczajnie zmeznial - stal sie doroslym facetem i to co bylo widac to ssj/fp ssj?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Na pewno żaden FP, tylko albo USSJ1 albo USSJ2, bo włosy mocno w górę i ciało większe.
Ale raczej USSJ1, bo przecież nie miałby potrzeby przechodzić na USSJ2 wobec takich cieniasów ;] poza tym był ukazany, jako ten znacznie szybszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 29.10.2008, 0:32
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.695
Posty: 128
Skąd: Polska
Raczej USSJ1. Trunks zauważył negatywne skutki USSJ2 i raczej przestał się w tym kierunku rozwijać.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Gbr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Gbr
Wiek: 37
Dni na forum: 5.761
Posty: 16
Skąd: Namek
A moze tylko zwykly ssj? Po treningu w Rosat zwykly ssj kazdego wojownika takze byl lepszy.
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.695
Posty: 128
Skąd: Polska
No tak, tylko USSJ1 nie miał jako takich negatywnych skutków. Vegeta w wersji angielskiej ładnie określał - Ascended. Czyli przekroczył barierę SSJ dzięki treningowi i USSJ1 był jego domyślnym poziomem SSJ. U Trunksa było podobnie, lecz pokazał nam osiągalny poziom USSJ2, który zwiększa siłę, zaś nie zwiększa lub zmniejsza szybkość. "Zwykły" SSJ skończył się moim zdaniem na walce Vegety z C18 - to było najlepsze stadium zwykłego SSJ. Potem już wojownicy mieli nieźle zarysowane mięśnie i posługiwali się odmianami typu USSJ1/ASSJ w przypadku Goku i Vegety oraz FPSSJ w przypadku Goku i Gohana. SSJ<USSJ1/ASSJ<USSJ2<FPSSJ. Najlepszy jest FP bo tak wskazuje nazwa, poza tym tylko Goku jako wojownik bez SSJ2 jako tako walczył z Cellem.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.748
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Proste pytanie - był to zwykły SSJ. Siła Trunksa po wyjściu z ROSAT była taka sama jak Vegety, z tym, że Trunks był niedoświadczony w przeciwieństwie do Vegety. USSJ1 Vegeta potrzebował na Cella w drugim stadium, a na androidy wystarczyłby im SSJ po tym treningu.
Nie wiem jak w anime, bo nie pamiętam, ale w mandze mięśnie Trunksa były idealnie takie same w SSJ jak i w normalu gdy zabijał androidy. Włosy stanęły mu mocno do góry, ale to normalne co nie?
Poza tym - do przejście w USSJ1 potrzeba było ładować energię i trochę poczekać, a tu Trunks przemienił się od razu.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Son Mati napisał(a):
Poza tym - do przejście w USSJ1 potrzeba było ładować energię i trochę poczekać
Nie, patrz choćby odcinek 184. Cell Jr. atakują, Trunks i Vegeta momentalnie się przemieniają.

Co do tego Trunksa, to muszę zmienić zdanie, to był chyba jednak SSJ (ale nie FP, który na czym innym polega), bo rzeczywiście mięśnie zbytnio mu się nie powiększyły, nie tak bardzo, jak wcześniej.

edit:
Do posta niżej - przeczytaj pierwsze moje zdanie w tym poście.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 02.11.2008, 15:37
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Nom, A przemiana w USSJ trochę czasu kosztuje (to nie jest songo który raz się w SSJ3 zmienia 5 min a raz pół sekundy) ;] nie zapominajmy też o chwilowym zaniku źrenic, aha no i według mnie to on nie potrzebował siły USSJ żeby pokonać wrogów. Myślę że w Normal postaci dałby radę z konserwami. a po 2 to mi się wydaje że on nie miał już zamiarów użyć mocy USSJ po walce Vegety i swojej z Cellem. Wiedział że mięśnie przeszkadzają w walce.

szczecin
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.695
Posty: 128
Skąd: Polska
Ale jest różnica między USSJ1 a USSJ2 - USSJ1 zwany też Ascended SSJ nie wpływa negatywnie na szybkość, w przeciwieństwie do USSJ2, którego użył Trunks PO przegranej Vegety ASSJ z Cellem. ASSJ nie dostarcza tyle mocy co forma, którą nam pokazał Trunks, lecz nie wymaga wcale czasu na przemiane. Widzimy, że Trunks i Vegeta bardzo sprawnie przemieniają się w nią na Cell Games. Po osiągnięciu ASSJ 'zwykły' SSJ, czyli taki bez morderczych treningów w ROSAT, nie ma racji bytu, bo nie daje niczego pozytywnego, czego ASSJ by nie miał.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.748
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Naoista napisał(a):
Nie, patrz choćby odcinek 184. Cell Jr. atakują, Trunks i Vegeta momentalnie się przemieniają.
To może być wynik tego, że po kolejnym treningu w ROSAT potrafią się już szybciej przemieniać.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Son Mati napisał(a):
To może być wynik tego, że po kolejnym treningu w ROSAT potrafią się już szybciej przemieniać.
Tak, a Trunks po powrocie do przyszłości był już po tym treningu ;]

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ojciec Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Ojciec
Wiek: 31
Dni na forum: 5.653
Plusy: 2
Posty: 59
Skąd: Częstochowa
Hmmm... Dziwne. Ja tam znam tylko SSJ, SSJ2, SSJ3, SSJ4, formę Super (Super Trunks, Super Vegeta - maja napompowane mięśnie lecz są wolniejsi) oraz ultimate (Najbarziej widoczna u Gohana po treningu u Seniora Bogów, czyli super moc bez wchodzenia na poziom SSJ)

O czym wy mówicie?
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
ja też nie za bardzo kminie co to za znaczki ASSJ USSJ1 USSJ2 wogle nie wiedziałem że są 2 formy ussj i co to za ASSJ?

szczecin
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.748
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Naoista napisał(a):
Tak, a Trunks po powrocie do przyszłości był już po tym treningu ;]
Yeah, ale mięśnie miał jak w zwykłym SSJ xD

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.695
Posty: 128
Skąd: Polska
Yeah, ale mięśnie miał jak w zwykłym SSJ xD
Ale po treningu był przypakowany i było to widać bez SSJ. USSJ też wielkiej różnicy nie sprawił, dopiero USSJ2 był prawdziwym przykoksem. Stan mięśni pomiędzy SSJ a USSJ zwykłym nie różnił się w jakiś widoczny sposób w przypadku treningu w ROSAT.
Nawet jeśli, to jakie przeciwskazania istniały wobec zwykłego USSJ, który moim zdaniem nie jest nowym stadium, lecz lepiej opanowanym SSJ, więc nie jest bardziej energożerne. Nie widać po Vegecie i Trunksie, by męczyło ich przebywanie w USSJ. Było to dla nich jak SSJ.
Dopiero USSJ2 miał dyskwalfikującą wadę, bo było to nie tyle nowe stadium co "przekierowanie" całej energii w siłę. Wojownik ma większą siłą ale w ciele przystosowanym do mniejszej siły, a więc żeby ją pomieścić, musi wzrosnąć masa mięśniowa obniżająca szybkosć.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Trunks - FP SSJ czy ASSJ?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook