Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Wykrywanie ki ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Nauczył się od Ziemian, ale to chyba oczywiste, prawda?

Gangez napisał(a):
Jak ja mam przytoczyć moment w którym by to robił
Prosto - słowa "czuję jego ki" itp.

Dopiero na Namek wyczuł lekko energie kryjących się Gohana i Kuririna. Wyskoczyła ryba, więc pomyślał, że to jej. To się dopiero u niego rozwijało.
Zobaczył na Ziemi, pojął i rozwinął na Namek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Vegeta sam przyznał że ziemianie mają lepiej rozwinięte zmysły od niego

szczecin
baniak_ko Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
baniak_ko
Dni na forum: 5.708
Posty: 26
Gangez napisał(a):
baniak_ko napisał(a):
Vegeta nie mógł wyczuwać KI, dopiero na Namek zrobił to poraz pierwszy po walce z Dodorią, kiedy dotarł do wioski namekian-jinów.
Te słowa mijają się z prawdą. Vegeta sam się przecież chwalił że nauczył się jej od ziemian. A więc po raz pierwszy zrobił to walcząc z Ziemianami. Przy walce z Dodorią on się po prostu pochwalił że to umie. Możesz zadać pytanie czemu wziął detektor. Żeby śledzić co mówi Freezer i znać jego położenie na naprawde dużą odległość. A detektor zniszczył i sam później tego żałował. ;]
on tak mówił, ale zauważ, że podczas walki z Dodorią dziwi się, kiedy tamten mu mówi, że na Namek przybyli ziemianie "gdyby tak było, już dawno bym ich wyczuł". Vegeta po prostu [ ort! ] myślał, że jak wie, że coś takiego istnieje, to on może to zrobić. Dopiero po walce z Dodorią, kiedy nie może nic wyczuć stara się wyciszyć umysł i tak znajduje wioskę nameczan, ale jeszcze wcześniej dolatuje do Krilana i Gohana kryjących się, a potem po wyskoku ryby myśli, że to była KI tej ryby, jak ktoś już wspomniał
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Naoista napisał(a):
Ta, nauczył się od Ziemian, ale w walce z nimi tego nie wykorzystywał, bo nie pojął tego tak błyskawicznie.
Mogę się mylić, ale w takim razie przytocz konkretną scenę w mandze albo anime, w której by to robił.
HAAAAAA!!!!! Teraz was zagnę! ;] Wczoraj oglądałem wszystkie odcinki walki z Vegetą na Ziemi i znalazłem 2 momenty w których Vegeta wprost mówił że wyczuwał energię przeciwnika.

Przypadek 1:
Vegeta zmienił się już w wielką małpę. Songo był już słaby. Chciał znaleźć sposób żeby mieć czas na zgromadzenie energii powszechnej i zaatakowanie nią. Więc oślepił Vegetę solarem. Songo potem odleciał kawałek i zaczął gromadzić energię. Następnie Vegeta wypowaida takie słowa:
"Gdzie jesteś? (przecierając oczy) Nie potrzebuje oczu żeby cię wyczuć"
Chwile później Vegeta leciał wprost na Songa.

Myślę że wyraźniej tego powiedzieć się nie da.

Przypadek 2:
Vegeta jako wielka małpa katował Songa. Po chwili staje przed Vegetą Gohan i próbuje go zagadać aby Kuririn zgodnie z planem mógł odciąć Vegecie ogon. Nagle tarcza poleciała. A Vegeta podskoczył i uniknął utraty ogona. Chwilę później powiedział do Kuririna:
"Wiedziałem że jest was dwóch. Od dawna czułem twoją obecność"



SZACH I MAT!!!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Gangez napisał(a):
Przypadek 1:
W mandze tekst Goku podczas tej sytuacji "Jego wzrok wrócił do normy!!!".

Gangez napisał(a):
Przypadek 2:
Też w mandze, Vegeta: "Myślicie, że nie wyczuję, że był tu jeszcze ktoś?! Wy ludzie lubicie te swoje bezsensowne 'ludzkie uczucia', więc to jasne, że nikt by takiemu szczeniakowi nie pozwolił zjawić się tu samemu".

Nic nie wskazuje na to, by potrafił wyczuwać energię ;]

A tłumaczenie stuprocentowo poprawne, bo z japońskiego, czego nie można niestety powiedzieć o żadnych naszych tłumaczeniach anime.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.749
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Naoista napisał(a):
A tłumaczenie stuprocentowo poprawne, bo z japońskiego, czego nie można niestety powiedzieć o żadnych naszych tłumaczeniach anime.
Nie do końca, bo w oryginalnym anime jest tak samo jak w mandze, wzrok Vegety wrócił do normy, i gadał o uczuciach ziemian, tylko we francuskiej wersji wszystko jest nieprawdziwe, a co najmniej za dużo tam wolnej inwencji od tłumaczy (no i cenzurki)

A Vegeta mówił na Namek, że nauczył się wyczuwać Ki dzięki walkom na Ziemi, ale to też nie oznacza że w tamtych momentach to stosował. Vegeta zauważył, że sam mógłby to zrobić i udało mu się to, lecz na samej planecie Ziemia tego nie pokazał.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Naoista napisał(a):
Gangez napisał(a):
Przypadek 2:
Też w mandze, Vegeta: "Myślicie, że nie wyczuję, że był tu jeszcze ktoś?!"[...]

Nic nie wskazuje na to, by potrafił wyczuwać energię ;]
Nie wiem czy widzisz ale sam napisałeś tu argument. On wyczuwał że jest jeszcze ktoś, a nie przeczuwał że Kuririn tam jest. Jaskiniowca nie wyczuł bo ten dysponuje wyjątkowo niską energią.


Aha nao ja mam pytanie, ty znasz japoński biegle?
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.607
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
W wyczuwaniu nie chodziło o poziom energii, tylko o umiejętność jej tłumienia, dlatego na Namek Vegeta nie wyczuł od razu Gohana i Kuririna. Vegeta sam używał sztuczki dzięki której nie można go było namierzyć za pomocą energii.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Ania napisał(a):
W wyczuwaniu nie chodziło o poziom energii, tylko o umiejętność jej tłumienia, dlatego na Namek Vegeta nie wyczuł od razu Gohana i Kuririna. Vegeta sam używał sztuczki dzięki której nie można go było namierzyć za pomocą energii.
To inaczej było. Vegeta po prostu nie potrafił jeszcze wyczuwać energii na duże odległości. Zauważ że na początku Vegeta nie chciał detektora jak odzyskał siły. Lecz kiedy dowiedział się że na Namek jest Frezer i jego ludzie zmienił zdanie.
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.607
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Gangez napisał(a):
Ania napisał(a):
W wyczuwaniu nie chodziło o poziom energii, tylko o umiejętność jej tłumienia, dlatego na Namek Vegeta nie wyczuł od razu Gohana i Kuririna. Vegeta sam używał sztuczki dzięki której nie można go było namierzyć za pomocą energii.
To inaczej było. Vegeta po prostu nie potrafił jeszcze wyczuwać energii na duże odległości. Zauważ że na początku Vegeta nie chciał detektora jak odzyskał siły. Lecz kiedy dowiedział się że na Namek jest Frezer i jego ludzie zmienił zdanie.
Nie Vegeta chciał detektor, dlatego, że chciał przy jego pomocy podsłuchiwać Frezera i jego podwładnych. Na dowód podam to, że gdy tylko dowiedział się, że Frezer i reszta stracili detektory to od razu zniszczył swój i nie miał problemu z namierzeniem nameczan, a Gohan i Kuririn mu uciekli dlatego, że stłumili maksymalnie swoją KI, tak że nawet przy pomocy detektora nie było by różnicy!
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Ale ja nie zaprzeczam że chciał podsłuchiwać Frezera ;]

szczecin
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Gangez napisał(a):
Nie wiem czy widzisz ale sam napisałeś tu argument. On wyczuwał że jest jeszcze ktoś, a nie przeczuwał że Kuririn tam jest. Jaskiniowca nie wyczuł bo ten dysponuje wyjątkowo niską energią.
lol. W następnym zdaniu Vegeta rozwinął myśl.
Gdyby było inaczej, nie wyjaśniałby nie wiadomo po co skąd wiedział o Kuririnie.

Gangez napisał(a):
Aha nao ja mam pytanie, ty znasz japoński biegle?
Nie.

Że na Namek potrafił wyczuwać energię, to wiadomo. Ale też nie jakoś świetnie, skoro pomylił Gohana i Kuririna z rybą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.607
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Naoista napisał(a):
Gangez napisał(a):
Nie wiem czy widzisz ale sam napisałeś tu argument. On wyczuwał że jest jeszcze ktoś, a nie przeczuwał że Kuririn tam jest. Jaskiniowca nie wyczuł bo ten dysponuje wyjątkowo niską energią.
lol. W następnym zdaniu Vegeta rozwinął myśl.
Gdyby było inaczej, nie wyjaśniałby nie wiadomo po co skąd wiedział o Kuririnie.

Gangez napisał(a):
Aha nao ja mam pytanie, ty znasz japoński biegle?
Nie.

Że na Namek potrafił wyczuwać energię, to wiadomo. Ale też nie jakoś świetnie, skoro pomylił Gohana i Kuririna z rybą.
Gohan i Kuririn jak wyczuli zbliżającego się Vegete to ukryli się i zniżyli maksymalnie poziom ki, tak żeby nie zostali wykryci. Dendi tego nie potrafił więc Vegeta wyczuł bardzo słabą energie Dendiego i jak podleciał bliżej, aby sprawdzić kto to i jak podlatywał to zauważył wyskakującą rybę i pomyślał, że to ją wyczuł. Dał sobie spokój z dalszym poszukiwaniem i odleciał aby zająć się ważniejszą sprawą.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Naoista napisał(a):
Gangez napisał(a):
Aha nao ja mam pytanie, ty znasz japoński biegle?
Nie.
To jak możesz mieć 100% pewności że jest dokładnie tak samo jak w oryginale?
Weźmy na przykład j angielski. Są idiomy które w j polskim znaczą zupełnie co innego. Podobnie może być i tu. A po 2gie to ciekaw jestem czy znasz tego typa co to tłumaczył. Bo jak dla mnie to wszystkie tłumaczenia są fake'ami.
To jest coś w rodzaju Plotki. Myślę że wiemy jak rodzi się plotka ;] także tak w 100% nie możesz być pewien ale na razie to ja bym się trzymał tej francuskiej plotkarskiej wersji którą oglądałem a nie twojej plotkarskiej z napisami(gdzie tłumacz może być nieznany) której nie oglądałem.


A co do ostatniego posta Ani. To mam pytanko: Czemu nam streszczasz nieistotny odcinek? Wszystko co piszesz jest oczywiste i myślę że wszyscy to wiemy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Gangez napisał(a):
To jak możesz mieć 100% pewności że jest dokładnie tak samo jak w oryginale?
Bo ci, którzy tłumaczą mangi w JPF znają japoński biegle. A nawet kontaktują się z kolegami z Japonii, jak mają problem.

I wcale nie opieram się na żadnych napisach, przecież pisałem, że żadne z nich nie są stuprocentowo poprawne.

Co do francuskiego, a dalej polskiego tłumaczenia anime, każdy wie, że zawiera bardzo bardzo dużo błędów/przekrętów wszelkiego rodzaju.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Naoista napisał(a):
A tłumaczenie stuprocentowo poprawne, bo z japońskiego, czego nie można niestety powiedzieć o żadnych naszych tłumaczeniach anime.
Naoista napisał(a):
I wcale nie opieram się na żadnych napisach, przecież pisałem, że żadne z nich nie są stuprocentowo poprawne.
To albo ja niczego nie rozumiem albo sam siebie zaprzeczasz

Wychodzi, że pierwsze o_O
SoheiMajin Gotenks


No mi wychodzi że to drugie, ale po co edytujesz tego posta a nie napiszesz nowego? wcześniej normalnie pisałeś

Nie będę offtopował. W pierwszym zdaniu nigdzie nie pisałem, że opieram się na anime. W drugim natomiast nie pisałem nic o mandze.
SoheiMajin Gotenks
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.749
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Gangez napisał(a):
To jak możesz mieć 100% pewności że jest dokładnie tak samo jak w oryginale?
Weźmy na przykład j angielski. Są idiomy które w j polskim znaczą zupełnie co innego. Podobnie może być i tu. A po 2gie to ciekaw jestem czy znasz tego typa co to tłumaczył. Bo jak dla mnie to wszystkie tłumaczenia są fake'ami.
LOL W tej chwili przeczysz sam sobie i gadasz bzdury. Chcesz powiedzieć, że uważasz za prawdziwsze ocenzurowane francuskie tłumaczenie z mnóstwem błędów, niż oryginalną japońską stworzoną przez samego Akirę???? <głośny śmiech>
Nie wiem jak sytuacja na Namek, ale 22 i 23 TB oglądałem także po angielsku, prawda że zdania muszą być inaczej ułożone, wymogi języka, ale sens wypowiedzi jest ten sam lub jeszcze lepszy (jak dodawanie nowych zdań)
"Znasz typa co tłumaczył?" Ekhem!... Po pierwsze, tego nie tłumaczy "jeden typ" tylko grupy ludzi. Np. DB-DBZ przetłumaczyły grupy Anime-eXtreme oraz AHQ, a ich członkowie znali biegle japoński i przetłumaczyli DBZ. Dodatkowo mają pomoc w postaci mangi, ale gdyby opierali się tylko na tym, to niby jak mogliby sprawie tłumaczyć fillery i odcinki dodatkowe?? Pisali co by im ślina na język przyniosła? TO byłby wstyd na cały net...
Wszystkie tłumaczenia są dla Ciebie fake'ami... życzę powodzenia w oglądaniu anime, gdyż w ten sposób nic sobie nie pooglądasz, gdyż będziesz twierdzić, że tłumaczenie nigdy się nie zgadza.

Gangez napisał(a):
To jest coś w rodzaju Plotki. Myślę że wiemy jak rodzi się plotka ;] także tak w 100% nie możesz być pewien
Nie, to jest coś w rodzaju tezy. Można powiedzieć, że coś nie jest pewne, gdy jest niewiadome, ale gdy mamy potwierdzony w mandze fakt, wóczas to jest to tylko prawda.

Gangez napisał(a):
ale na razie to ja bym się trzymał tej francuskiej plotkarskiej wersji którą oglądałem a nie twojej plotkarskiej z napisami(gdzie tłumacz może być nieznany) której nie oglądałem.
i znów mówisz przeciw sobie - nie widziałeś oryginalnej wersji, ani nie czytałeś mangi, a za źródło prawdy uznajesz francuską wersję z RTLu. Teraz tylko popisałeś się brakiem wiedzy i bezsensownym argumentowaniem, że all subs are fake.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Son Mati napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że uważasz za prawdziwsze ocenzurowane francuskie tłumaczenie z mnóstwem błędów, niż oryginalną japońską stworzoną przez samego Akirę????
Nie wiem czy widziałeś ale tego nie napisałem. Sens w tym że nie każde tłumaczenie musi być kropka w kropkę. Często tłumacz zmienia zdanie aby nadać jemu lepszą barwę. Weźmy jako przykład 2 elementy. Po pierwsze fakt może być taki jak w angielskich idiomach np."a piece of cake" - "nic trudnego, pestka" . Wildze że Son Mati napisałby pewnie że to jest kawałek ciasta no ale life is brutal. Jako drugi przykład dam Harrego P. Przecież jakby ten Polkowski tłumaczył słowo w słowo to książka stałaby się nieczytelna.
Nie, to jest coś w rodzaju tezy. Można powiedzieć, że coś nie jest pewne, gdy jest niewiadome, ale gdy mamy potwierdzony w mandze fakt, wóczas to jest to tylko prawda.
Hmm mi to bardziej na plotkę wygląda. Najpierw tworzą bajkę japońcy, potem jakaś grupa ludzi to przetłumaczy na francuski lub polski, (jeśli na francuski to potem z fran. na polski) potem odbiera ją taki Son Mati i przekręci połowę słów i prosze plotka gotowa.
nie widziałeś oryginalnej wersji, ani nie czytałeś mangi,
A po co mi oglądać coś co jest po japońsku i czego nie rozumiem?????
A co do czytania mangii to nie wiem czy zauważyłeś ale w temacie jakoś wszyscy mówią o odcinkach. Po 3-cie jak możesz przypuszczać że ja nie czytałem mangii??? Znasz mnie???
tynka-11 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
tynka-11
Wiek: 28
Dni na forum: 6.068
Posty: 54
Ja też nie wiem o co w tym chodzi,przecież Vegeta na Namek po raz pierwszy zaczął wyczuwać KI,to jakim cudem umiał to już na Ziemi?

tynka-11
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
sęk w tym że on to już 2 razy zrobił na ziemi na co ma dowody słowne ale widzę że 2 panów i się tu buntuje opierając się na tłumaczeniach które oglądała mniejszość (czyli napisy)

szczecin
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » [Problem] Wykrywanie ki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook