Forum Dragon Ball Nao

» Przyjaźń w DB

Strony: 1, 2  

Która para była najlepszymi przyjaciółmi w DB?

Która para była najlepszymi przyjaciółmi w DB?
Goku i Vegeta 15,00% 6 15,00%
Goku i Kuririn 22,50% 9 22,50%
Gohan i Piccolo 35,00% 14 35,00%
Trunks i Goten 5,00% 2 5,00%
Tenshinhan i Chaozu 22,50% 9 22,50%
Yamcha i Puar 0,00% 0 0,00%
Inna 0,00% 0 0,00%
Wszystkich głosów: 40
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Czyja przyjaźń w DB była dla was najpełniejsza, najwspanialsza? Kogo z kim łączyła największa więź? Czekam na propozycje.
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.906
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Moim zdaniem wszystkie przyjaźnie są godne podziwu. Każdy by oddał za 2 życie. Nie umiem powiedzieć która byla największa.

Nedi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zdecydowanie Goku i Kuririn. Od lat dziecięcych. W DBZ trochę zanikła, ale nadal była bardzo widoczna - choćby przemiana Goku w SSJ spowodowana śmiercią tego drugiego.

Gohan i Piccolo? To było raczej jak miłość ojca do syna i na odwrót.

Trunks i Goten? Dzieciaki. W DBGT coś zanikła, jak się postarzali. Zresztą co się dziwić.

Tenshinhan i Chaozu? Mocna trwała przyjaźń. Szczególnie widoczna podczas walki z Nappą. Płakał i jeden, i drugi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
lol...
Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze odkopie ten temat .
Jeśli miałbym osobiście wybierać najbardziej oddaną parę przyjaciół wybierałbym spośród trzech: Goku i Kuririn, Tien i Chaozu oraz Piccolo i Gohan.
Jak Got zauważył w fabule DB mogliśmy zauważyć wiele sytuacji, które na silną więź powyższych par wskazywały. Czy to poświęcenie u Piccolo i Tiena, czy też ogromna złość i chęć zemsty po stracie Kuririna, która widzieliśmy o Goku. Jednak gdybym miał wybrać tę jedną, skłoniłbym się ku Chaozu i Tenshinhana. Znali się najdłużej, praktycznie w ogóle się ze sobą nie rozstawali. Myślę, że ta bliskość, która praktycznie obejmowała każdą sferę ich życia najbardziej przyczyniła się do kształtowania ich stosunków. Pielęgnacja tej przyjaźni trwała przez całe ich życie, gdy inni poświęcali się życiu rodzinnemu (Goku i Gohan) Tien i Chaozu byli cały czas razem.
Gdy wracam do momentu poświęcenia Tiena w walce z Nappą, nasnuwa mi się wniosek, że Tien nie tyle chciał zemścić się za utratę Chaozu, lecz poprzez swoją śmierć także do niego dołączyć.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Moim zdaniem Songa i Vegetę. Owszem, dawniej wrogowie, lecz potem wielcy przyjaciele.
Następnie Tenshina i Kaoza- jak Kaoz się eksplodował to Tenshin się poświęcił, by się z nim spotkać.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Dla mnie wielką przyjaźnią w Dragon Ball była przyjaźń Tiena i Chaozu. W Dragon Ball zawsze razem ramie w ramie, ręka w rękę, widzieliśmy jak Tien przeżywał , gdy Chaozu zginął z ręki PD później przejaw tejże przyjaźni widzimy w Dragon Ball Z, sayians saga, gdy Nappa "zabija" i Chaozu i Tiena. Obaj za siebie oddaliby życie...
Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.153
Posty: 123
Skąd: Z Komina
Największą przyjażnią przynajmiej dla mnie była Przyjażń miedzy Picoolo a Gohanem.
Widzimy jak Goham Ojciec Madry człowiek Płacze jak dziecko kiedy Ginie Szatan wraz z ziemia. Oto Dowód Prawdziewj przyjażnii
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Tak zgadzam się
Największe przyjaźnie:
Gohan-Picollo
Tenshinhan-Chaoz
Goku-Vegeta

Ta ostatnia przyjaźń była dla mnie też wielka!
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Sam dałem na Tiena i Chaoza ale dziwie się że więcej osób dało na Goku-Vegeta niż na Goku-Kuririn. Ehh nie ma to jak Kuririn z wyciągniętą ręką do Songa i mówiący" "Masz moją przyjaźń" ;]

szczecin
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Goku-Kuririn była tylko w DB i na początku DBZ potem się prawie nie widywali...
Przez to straciła dla mnie jakość...

[ Dodano: 29.11.2008, 11:18 (po 13 sekundach) ]
Ale też była wielka!
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
No nie zapomnij o 7 dniach jakie były przed turniejem komórczaka, o walce z Buu kiedy to Kuririn się popłakał i powiedział do martwego songa "Ty Żyjesz!!!" xD

szczecin
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Najpiękniejsza przyjaźń istniała pomiędzy Gohanem, a Piccolo.
Ponadto przystojniejszej przyjaźni Dragon Ball nie ma.
Ona sama w sobie jest... no brak słów. Demon, który myślał tylko o władzy nad światem, sile i pokonaniu przeszkód w tym celu, pokochał syna swojego najgorszego wroga i całkowicie się zmienił.
Wszystko zaczęło się od tego co łączy wrogów - połączenia sił przeciwko komuś silniejszemu i kto zagraża obojgu. Piccolo wytrenował Gohana, bo musiał - był rozpieszczonym dzieciakiem z wielkim potencjałem, mógł mieć kluczową rolę w walce z Saiyanami. I jakże ten przykry obowiązek, w przeciągu niedługiego okresu, stał się najwspanialszym czasem jaki Piccolo miał w życiu. Podczas tych wspólnych treningów, Piccolo pokochał Gohana jak własnego syna i był nawet gotów oddać za niego życie. Jak na przyjaźń przystało, oboje wspierali się i zyskali coś od siebie: dzięki Piccolo, Gohan stał się mężczyzną, dzięki Gohanowi, Piccolo nauczył się kochać i doznał przemiany. I jak tego nie nazwać najpiękniejsza przyjaźnią?
I jakże nie można by było wspomnieć o poświęceniu Piccolo? Niewiele myśląc, Piccolo rzucił się przed pocisk Nappy, zasłonił Gohana własnym ciałem. Był on ważniejszy dla niego niż jego własne życie czy fakt, że z jego śmiercią znikną smocze kule. To i jego śmierć tuż przy Gohanie - widziałem to 4 razy w org. wersji i za każdym razem kręciła mi się łza w oku.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
W sumie to też masz rację że Piccolo i Gohan, tyle że ja bym tu bardziej dodał że Piccolo miał jednego przyjaciela do momentu walki z Vegetą. Gohan- jedyna osoba która zaakceptowała Piccolo.

Son Mati mi też się łezka zakręcała w tym momencie ;]

szczecin
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Tenshinhan- Chaosu.
Teraz pora na tą relację. Co o niej sądzicie? Moim zdaniem to była jedna z najlepszych przyjaźni. Podobało mi się to, że Tenshin otaczał przyjacielską miłością Chaosu, dla niego poświęciłby życie. Pamiętam moment, jak ginie Chaosu i Tenshin też postanawia zginąć. Przez cały czas(no prawie) trzymali się razem. Z resztą jak mieli wybierać komu najpierw zwrócić życie, to gdy Tenshinhan chciał jeszcze potrenować na Kaio, Chaosu nie chciał się z nim rozstać.

Nie ma sensu zakładać tematów o takich treściach.
SoheiMajin Gotenks

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Maciejssjssj Mężczyzna
Dende
Dende
Maciejssjssj
Wiek: 25
Dni na forum: 5.233
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
wiadomo ze gohan i poccolo jak gohan sie dowiedzial ze piccolo nadal jest na ziemi a ziemia ma wybuchnąc to ryczał i wrzeszczał na cały głos a mi sie smutno zrobiło
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Tenshinhan&Chaozu - jeden nie mógł żyć bez drugiego. Zawsze byliby gotowi oddać za siebie życie i nawet to robili. Tenshinhan nigdy nie chciał zostawić Chaozu samego. To był przykład naprawdę prawdziwej przyjaźni.

Anime na zawsze !!!
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.212
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
Podobała mi się przyjaźń Goku i Vegety, bo była pełna ironii i humoru ale prawdziwą przyjaźń pokazali Piccolo i Gohan
Brayla Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Brayla
Wiek: 29
Dni na forum: 5.160
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Szczerze mówiąc żadna z nich mnie nie przekonuje, jeśli już mam wybierać to na pierwszym miejscu Goten i Trunks. Lubili razem sie bawić, trenować, było widać że są przyjaciółmi.

Goku i Vegeta... sama nie wiem, Vegeta nie dał po sobie poznać że go lubi więc to dziwna przyjaźń według mnie. Ale jak to sie mówi ''kto się lubi ten się czubi''

Goku i Kuririn- to już mnie bardziej przekonuje.

Gohan i Piccolo- sama nie wiem, może i tak.

Co do reszty to nie wiem.

True Saiyans fight alone
konto usunięte
Nail
Nail


Naprawdę trudny wybór. Te przyjaźnie mają w sobie to coś. Są nietypowe. Najbardziej typowa to była pomiędzy Yamchą i Puarem. Bo jeśli chodzi o inne:

1. Goku i Vegeta - towarzyszy rywalizacja
2. Goku i Kuririn - z początku to też była rywalizacja
3. Piccolo i Gohan - przełamanie barier i zmiana jak przystało na bohaterów dynamicznych
4. Trunks i Goten - potrafili rywalizowac (25 TB)
5. Tenshinhan i Chaozu - jeden bez drugiego nie może życ i jest gotów zginąc w walce, by do niego dołączyc

Choc bardzo podobne są pomiędzy Yamchą i Puarem a Tenshinhanem i Chaozu to uważam, że w tym zestawieniu pojawili się drudzy, bo siła oddziaływania jednego na drugiego i na odwrót była niesamowita.
GorHot Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
GorHot
Wiek: 28
Dni na forum: 5.004
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz
tak na prawdę jeżeli chodzi o songa i vegetę to ja sądzę że songo uważał vegetę za jednego z najlepszych przyjaciół a vegeta songa za przyjaciela najbliższego swemu sercu i też największego wroga bo był (songo) od niego zawsze lepszy. np. widać to w momencie kiedy vegeta wytyka songowi to, że może być SSJ3 i jeszcze później jak vegeta zauważa jak songo wchodzi w SSJ4

"Lepiej zginąć bez wiary na zwycięztwo, niż zginąć bez walki"

Another day in this carnival of souls
Another nights ends, end as quickly as it goes
The memories are shadows; ink on the page
And i can't seem to find my way home
And it's almost like
Your heaven's trying everything
Your heaven's trying everything
To keep me out
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Przyjaźń w DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook