Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Czemu Kakashi używa Chidori, a nie Rasengana?

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mam problem z stwierdzeniem, dlaczego Kakashi używa Chidori, a nie Rasengan'a?
Przecież Rasengan jest lepszy od Chidori. Może potwierdzić to walka Naruto i Sasuke kiedy przedziurawili zbiorniki z wodą. Sądzę, że Naruto nie był, aż tak silniejszy od Sasuke, żeby zrobić taką różnicę.

Obraz
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Zacznijmy od pewnej sprawy. Kakashi umie Rasengana, gdyż potrafi skopiować te technikę Sharinganem, to a. B Kakashi posiada 2 natury chakry: błyskawicy i wody. Do Rasengana jest potrzebna natura wiatru, którą on nie posiada. Wniosek jest prosty, jego Rasengan nie byłby tak efektowny, jak Chidori w której stałym elementem jest natura błyskawicy, jaką Kakashi posiada.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Przecież napisałem u góry, że Sasuke używa Chidori, on przecież też posiada naturę błyskawicy, a jednak jest gorszy od Rasengana.
Przy okazji: Kakashi posiada natury: wody, błyskawicy i ognia

Obraz
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Zacznijmy od tego, ze Twoje pytanie było cytuje: "dlaczego Kakashi używa Chidori, a nie Rasengan'a? " wiec jezeli ktos udziela na to odp. to nie zbaczaj z tematu. Do technik typu Rasengan, czy Chidori jest potrzebna kontrola natury chakry. Jezeli patrzymy na nature chakry, to blyskawica i wiatr, stroją na jednakowym szczeblu. Roznica polega tutaj na samej technice, gdyż Rasengan, dzięki lepszej kumulacji chakry, posiada właściwości rozrywające swój cel. To tak jak powiedzmy mała bombka, nie dosć, ze walnie w cel, to jeszcze jej fala uderzeniowa zrobi spustoszenie. Chidori natomiast jest dużo prostrzą technika, która nie wymaga aż tak wielkiej kumulacji chakry, a sam atak to proste, jednorazowe przebicie celu. By rasengan byl skuteczny, konieczne jest posiadanie natury wiatru. Kakashi wiedzial o tym, dlatego pokazal tylko prowizorycznego rasengana Naruto, lecz nigdy nie używał go w walce. Nie miałoby to przecież sensu, on po prostu wprawił swoją chakre w ruch kulisty, ale nie dodał tam najważniejszego z punktów - natury wiatru. Dlatego używa Chidori ;]
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Focus napisał(a):
Chidori natomiast jest dużo prostrzą technika, która nie wymaga aż tak wielkiej kumulacji chakry, a sam atak to proste, jednorazowe przebicie celu. By rasengan byl skuteczny, konieczne jest posiadanie natury wiatru. Kakashi wiedzial o tym, dlatego pokazal tylko prowizorycznego rasengana Naruto, lecz nigdy nie używał go w walce. Nie miałoby to przecież sensu, on po prostu wprawił swoją chakre w ruch kulisty, ale nie dodał tam najważniejszego z punktów - natury wiatru. Dlatego używa Chidori ;]

Zgodzę się z tobą Kakashi używa Chidori ponieważ ona zabija wroga,a nie rani go.
Dzięki za pomoc teraz to zrozumiałem

Obraz
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Focus napisał(a):
Zacznijmy od pewnej sprawy. Kakashi umie Rasengana, gdyż potrafi skopiować te technikę Sharinganem, to a. B Kakashi posiada 2 natury chakry: błyskawicy i wody. Do Rasengana jest potrzebna natura wiatru, którą on nie posiada. Wniosek jest prosty, jego Rasengan nie byłby tak efektowny, jak Chidori w której stałym elementem jest natura błyskawicy, jaką Kakashi posiada.
To nie tak. Nie zapominaj, że Naruto opanował do perfekcji Rasengan i nie potrafił zastosować żadnej manipulacji, zero. Więc Kaszalotowi nie potrzebne to było.
Chidori jest oryginalną techniką Kakashi'ego - wymyślił ją sam, gdy jeszcze miał dwoje własnych oczu - widzimy to w Gaidenie. Potrafił ją wykonać całkowicie sam. Rasengan jest skopiowaną techniką - aby ją wykonać, Kakashi musi korzystać z "pamięci" sharinganu. Jak wiemy, jego ciało nie działa z nim za dobrze, więc kiedy z niego korzysta bardzo szybko się męczy i traci chakrę. Tak samo jest przy Rasenganie. Do Chidori go nie potrzebuje, dlatego używa Chidori. Poza tym Chiodri jest techniką, którą Kakashi TRENOWAŁ. Wyćwiczył ją do perfekcji i oto mamy efekt. Rasengan skopiował i to tylko technika na pokaz w jego wykonaniu. MOżna śmiało powiedzieć - dla szpanu, Naruto także dlatego ją pokazał.
BTW. Kakashi posiada 3 natury - zna Doton. Jeśli przyczepić się do anime, Katon też potrafi.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
BTW. Kakashi posiada 3 natury - zna Doton. Jeśli przyczepić się do anime, Katon też potrafi.
Doton to jest ziemia, a jej nie potrafi Kakashi(przynajmniej w Anime) Z tego co zrozumiałem to potrafi Doton w mandze?
Kakashi w Anime zna : Suiton-Woda, Katon-Ogień, Raiton-Błyskawica

Obraz
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
mateusz-goku napisał(a):
BTW. Kakashi posiada 3 natury - zna Doton. Jeśli przyczepić się do anime, Katon też potrafi.
Doton to jest ziemia, a jej nie potrafi Kakashi(przynajmniej w Anime) Z tego co zrozumiałem to potrafi Doton w mandze?
Kakashi w Anime zna : Suiton-Woda, Katon-Ogień, Raiton-Błyskawica
Czyli zapomniałeś o technice, którą schował Sasuke i Naruto pod ziemią oraz przywołaniu psów spod ziemi, które rzuciły się na Zabuzę, to były dotony...
Z innej beczki, to tak - Kakashi też pokazał inne dotony w mandze.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Kiedy schował Sasuke i Naruto pod ziemią? Powiedz mi tylko z kim wtedy walczyli. To też walka z Zabuzą?

Obraz
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
mateusz-goku napisał(a):
Kiedy schował Sasuke i Naruto pod ziemią? Powiedz mi tylko z kim wtedy walczyli. To też walka z Zabuzą?
MYŚL. Oglądałeś anime, nie? Na ich pierwszym treningu schował Sasuke, 3 lata później, sprawdzając siłę Naruto i Sakury, zakopał tego pierwszego w wale na Ninjutsu...

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
RytroMan Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.554
Posty: 16
Skąd: RytroCity
ja w roli scislosci... nature chakry ma sie tylko jedna

Wy tu piszecie ze Kakashi ma 3 natury, 4... moze piec?

Jako szanujacy sie Jounin potrafi POSLUGIWAC sie technikami roznych natur rzuca suitony co mu dobrze idzie bawi sie dotonami ale jako ze ma [czytaj. jego chakra ma] nature blyskawicy, kakashi zdajac sobie sprawe z potegi manipulacja, pewnie wlasnie dlatego uczy sie niej, zauwzmy ze to jedyny raiton jaki potrafi,

wiec reasumujac,

natur tylko jedna (wyjatkiem sa Pein i inne hybrydy),
technik innych natur teoretycznie 6 + mixy jak mokuton czy te lodowe Haku'owe cuda...

tyle ode mnie

<--- No brain, no pain --->
Omnikron31
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.546
Posty: 3
Jestem nowy, to mój pierwszy post, Naruto oglądam od dawna, może wyjaśnię ten problem.

Jak wszyscy dobrze wiemy Kakashi posiada Sharingana który umożliwia mu kopiowanie technik. Kakashi ma tylko JEDNĄ naturę chakry- Raiton(błyskawicę). Korzysta z niej gdy korzysta z np. Raikiri(Ostrze Burzy). Sasuke również korzysta z Raikiri, ale pod nazwą Chidori która jest nieco odmienną techniką od Raikiri, choć jego naturą chakry jest ogień, tak jak cały klan Uchiha. To chyba wszystko.

@edit
Jeszcze jedno, Raikiri/Chidori jest techniką atakującą korpus i kończyny, a Rasengan organy zewnętrzne.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Twój post niczego nie wniósł
Jedynie to:
Omnikron31 napisał(a):
Chidori która jest nieco odmienną techniką od Raikiri
Dlaczego?

Obraz
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Omnikron31 napisał(a):
Sasuke również korzysta z Raikiri, ale pod nazwą Chidori która jest nieco odmienną techniką od Raikiri, choć jego naturą chakry jest ogień, tak jak cały klan Uchiha.
Ohh... Dziwne, a myślałem, że było wyjaśniane, iż Sasuke ma naturę Raiton. Po prostu nauczył się panować nad Katonem za szczeniaka, ze względu na wymagania ojca, no wiesz... to cało bredzenie o ognistym Uchiha.
RytroMan Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.554
Posty: 16
Skąd: RytroCity
Omnikron31 napisał(a):
@edit
Jeszcze jedno, Raikiri/Chidori jest techniką atakującą korpus i kończyny, a Rasengan organy zewnętrzne.
czy jest biolog na sali ?? :s

co do Saska, mozliwe rowniez jest ze on opanowa po prostu [ ort! ] techniki Raitonu a fakt jego brozka jak kazdego uchiwy jest ogien (wachlarz ktory mial go podsysac...swoja droga wachlarz to bylby Futon...a nie widzialem zadnego Sharinganowca z taka natura... chyba ze Shisui i stad jego przydomek Miraż jakos mi sie to jedno z drugim kojarzy)

zwrocmy tutaj uwage na Itachiego ktory glownie posluguje sie Suitonami w stopniu zaawansowanym (tyle widzielismy w Anime), Katonami jak na Uchihe przystalo i to by bylo tyle... wiec ma perfidnie obczajone dwie natury, tak jak Sasuke ktory tez niczym innym nie blyszczy

ja stawiam ze on ognisty chlopak jest co sie pierunsko szybko raitonow uczy [/b]

<--- No brain, no pain --->
Pein55
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.428
Posty: 8
Moim zdaniem Kakashi nie używa rasengana dlatego że to nie jest jego technika.Chidori to jego wymyślone jutsu którego będzie używał.


Wszyscy piszą że do rasengana jest potrzebny fuuton co jest nieprawdą.Do zwykłego rasengan jest potrzebna tylko chakra.Dodając do niego jakąś naturę chakry(TO NIE MUSI BYĆ WIATR) tworzy się inne Jutsu.

Temat brzmi ,,Czemu Kakashi używa Chidori, a nie Rasengana?"

Nie widzę nigdzie w temacie RASENSHIRIKEN.
MysticZibit Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
MysticZibit
Wiek: 32
Dni na forum: 5.382
Ostrzeżenia: 4
Posty: 56
Rasengana umie ale znacznie bardziej mu wychodzi Chidori i jego wlasnie uzywa!
Vajper Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Vajper
Wiek: 33
Dni na forum: 5.378
Posty: 55
Skąd: LBN
Towszystko ma związek z naturą posiadaną przez Kakashiego. Jest to natura Błyskawicy. Dlatego używa Chidori a nie Rasengana, nie posiada on natury wiatru, więc nie może uzywać Rasengana i tyle...
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Sratu tatu.
Rasengan to czysta chakra, niezwiązana z żadnym żywiołem. Można do niej dołożyć każdy żywioł, o ile ktoś jest w stanie.
MysticZibit Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
MysticZibit
Wiek: 32
Dni na forum: 5.382
Ostrzeżenia: 4
Posty: 56
Vajper ma racje!
Kakashiemu lepiej wychodzi Chidori.. Rasengan może lepszy ale jak dla kogo.. wgl Kakashi ma Sharingan pod tego Raikiri więc tego używa... ważny szczegół to też ten że to on wymyślił tą technike więc niemógłby zamienić ją na Rasengana.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Czemu Kakashi używa Chidori, a nie Rasengana?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook