Forum Dragon Ball Nao

» Fillery

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jaki macie stosunek do fillerów?
Fillery w anime, jeśli ktoś nie wie, są to sceny/odcinki, które w mandze nigdy nie miały miejsca.
Potrafią być sprzeczne z fabułą, a czasem rozwiewają wątpliwości z nią związane.

Ja do czynienia z nimi wiele nie miałem, powiem tylko, że te, które były w DB, mi osobiście odpowiadały.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 14.12.2008, 23:08
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
cóż, Sailor Moon - mój ukochany serial anime ever - składał się w gruncie rzeczy z fillerów... I był absolutnie genialny
Ale to jest moje zdanie - jako osoby, która z mangą SM zapoznała się dopiero znacznie później, a w pasję popadła właśnie dzięki serialowi.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Nie nawidzę fillerów. Są w większości głupie i nic nie wnoszą do anime. Właśnie przez nie przestałem oglądać Bleach... Strasznie zanudzają i są wręcz głupi bo akcja ciekawa nagle zmienia się w coś takiego...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja nie mam nic przeciwko, bo rzadko się zdarza, żebym znał na raz i mangę i anime. Tak więc nawet te sceny niezwiązane z mangą, traktuję jako kolejną przygodę danych bohaterów.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja też się wkurzyłem jak w Blechu Ichigo walczył z Espadą, a tu naglę jakaś księżniczka...
Naruto wkurzy mnie jednak bardziej. Od jakiegoś 160 odc już chyba były fillery. Nie wiem do końca czy było one dlatego, bo Kishmoto dopiero robił Shippuudena(i musieli się zająć czymś innym), czy może twórcą Anime się nudziło.

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Fillery w Naruto miały ten sens, że akcja anime zbyt się zbliżyła do mangi - i trzeba było zrobić znów jakiś odstęp... Choć oczywiście 85 odcinków to pewna przesada... Ale za to potem można było sobie obejrzeć Shippuudena Tyle że w Shippuudenie też fillery Na szczęście krótsze i bardziej wplecione w akcję mangi

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Fillery to dno. Jak potrzebują mieć czas do zrobienia nowych odcinków to niech je dadzą, ale niech nie przesadzają. 85 odcinków Przesada. I jeszcze im było mało, gdyż wpletli beznadziejna akcji z Sorą i drugim mini-Kyuubim. W momencie, gdy wyszedł pierwszy odcinek shippudena mieli przed sobą ok. 100 chapterów mangi - i jeszcze im było mało, gdyż dali kolejne. Pierrot nie dość że przesadza z dawką tego szmatławca, to jeszcze mocno kaleczy Naruto.
Z Bleachem tak samo. Choć tu mogę zrozumieć, Tite tak rysuje mangę, że gdyby wiernie ja odwzorować, to w jednym odcinku byłby 4 chaptery, więc zapasu potrzebują.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W Dragon Ballu było pełno fillerów, praktycznie w każdym odcinku, przez co odcinki się dla niektórych dłużyły, ponadto komplet odcinków z Garlic Jr., trening Gohana na pustkowiu, zabawy Goku z Paikuhanem, i więcej. Przy czym takie coś jest w miarę normalne, nie to co 85 odcinków z rzędu.

Przy czym muszę powiedzieć, że do fillerów nie mam nic. Chyba każdy chce oglądać jak najwięcej przygód swoich ulubionych bohaterów, prawda? Jeśli nie, to w sumie słabo. To że fabuła w nich jest "gorsza", to nie ulega wątpliwości, bo musi być z powodu swoich ograniczeń.

Właściwie tak jak eMate to ujął - "Tak więc nawet te sceny niezwiązane z mangą, traktuję jako kolejną przygodę danych bohaterów."

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Naoista napisał(a):
Chyba każdy chce oglądać jak najwięcej przygód swoich ulubionych bohaterów, prawda?
Jak są głupio okazani i przynudzają to sorry, ale nie. Nie ma to żadnego związku z prawdziwą fabułą i psuje atmosferę

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Naoista napisał(a):
W Dragon Ballu było pełno fillerów, praktycznie w każdym odcinku, przez co odcinki się dla niektórych dłużyły, ponadto komplet odcinków z Garlic Jr., trening Gohana na pustkowiu, zabawy Goku z Paikuhanem, i więcej. Przy czym takie coś jest w miarę normalne, nie to co 85 odcinków z rzędu.
Tak racja. To jest niesamowicie wkurzające
- Latanie na inne planety zamiast od razu dotrze na Namek
- Przygody Bulmy na Namek - a powinna siedzieć z tyłkiem w szczelinie
- Czy choćby ogromne flashbacki

Naoista napisał(a):
Przy czym muszę powiedzieć, że do fillerów nie mam nic. Chyba każdy chce oglądać jak najwięcej przygód swoich ulubionych bohaterów, prawda? Jeśli nie, to w sumie słabo. To że fabuła w nich jest "gorsza", to nie ulega wątpliwości, bo musi być z powodu swoich ograniczeń
Nie, nie, nie. Fillery psują anime, denerwują, zapychają. Ale jeśli studio się postara, to fillery mogą być cudne - jak z Naruto szukanie robala Węchu, czy walki z Raigą. Takie fillery to ja rozumiem. Ale nie kiedy jest wszystko wymyślane na siłę, a nikt dobrego pomysłu nie ma. DB jest najlepszym przykładem, gdzie połowa każdego odcinku to filler. I nie czułem się szczęśliwy oglądając je. Dla przykładu, jestem fanem Gohana, ale byłem wkurzony gdy widziałem jak wrócił ze statku, aby pomóc tacie i krótka walczył jak baran na czas z Freezą, a potem Goku go wysłał z powrotem. Gdy oglądałem oryginał, pomijałem wszystkie takie sceny, bo tego oglądać się nie chciało.

Jak AMV maker dodam tylko, że fillery są naprawdę przydatne, żeby zrobić video poświęcone drugorzędnej postaci,a z którą oryginalnie nie ma nic.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Fillery, to zależy. Czasem ich nie lubię, ale jeżeli są w nich ciekawe przygody(np. w Naruto ) to z przyjemnością obejrzę. Od czasu do czasu dobrze jest gdy będzie trochę fillerów. O ile ich nie jest nadmiar.
To tylko moje zdanie.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Filery w DB były w większości przypadków ciekawe, np przytoczony przez Gotta trening Gohana na pustyni, albo nie pokazane dostatecznie długo i ciekawie treningi w komnacie ducha i czasu (cell saga). Na pewno każdemu z nas podobało się stopniowe osiąganie poziomu SSJ przez Gohana.

W Naruciaku zdarzały się dobre filery, szczególnie te nastawione raczej na jajcarstwo, niż śmiertelnie poważne. Głownie dlatego, że w Naruto podczas filerów żaden z głównych bohaterów nie wymyślał i nie stosował nowych technik, a jeśli już, to magicznym sposobem zapominał je, kiedy anime wracało do głównego wątku. W odróżnieniu od DB, gdzie kreska bywała różna- ale mnie zawsze się podobała- Naruto nie raz i nie dwa razy prezentował oprawą audio/ video tak żenująco niski poziom, że można było się o niego potknąć! Dlaczego w shippuudenie zamiast wpieprzać na chama jakichś niestworzonych przeciwników autorzy anime nie zaserwowali nam retrospekcji z trzyletniej podróży/ treningu Naruciaka? Pomysłów na odcinki byłoby co nie miara!

Co do Bleacha to nie wypowiem się, bo nie dotarłem nawet do filerów. Zacząłem czytać mangę, ale się znudziłem po tym, jak pojawił się jakiś pajac z telewizji i zaczął odprawiać egzorcyzmy do kamery...

Ogólnie rzecz biorąc- filerom mówię nie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No cóż. Fani One Piece bardzo chcieliby fillery (lol), bo przez ich brak właściwa fabuła się dość mocno przeciąga. Fani Naruto czy Bleacha odwrotnie. Bądź tu mądry i to pogódź. W każdym razie najlepiej narzekać na realizację jednej serii, jak i drugiej

Son Mati napisał(a):
- Czy choćby ogromne flashbacki
Tak poza tematem, największe to były w Naruto, ale już w mandze. Nie przypominam sobie w DB długich retrospekcji. Co najwyżej podczas śmierci bohaterów, ale akurat w tym nie ma nic niewłaściwego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Nie mam nic przeciwko fillerom w mangach, bo wychodzę z założenia, że co napisano w mandze to święte. Tak se to widział mangaka, tak se to napisał i tak ma być. Bo co innego osobiście wciskać wątki, a co innego wciskać bele co bez względu na sens byle anime nie wyprzedzało mangi. Fillery w anime są, że tak powiem, niekanoniczne.


ps.: ach, te jesienne wykopki
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chyba miałeś na myśli flashbacki, bo fillerów w mangach z natury nie ma

Mają być czy nie, w początkowych tomach Naruto jest ich nadmiernie dużo, a i w nowych bywają, co jest generalnie niezwykle rzadkie w mangach. Nie znaczy to, że muszą się podobać.

w anime są, że tak powiem, niekanoniczne.
Urozmaicają odcinki nie robiąc krzywdy na fabule.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Dzięki nim przestałem oglądać Naruto. I nie dotykam się Bleacha.

Fillery w mandze to kadry, w których widać tylko gębę bohatera i dymek dialogowy pełen samych wielokropków. Filler komiksowy. Przeważnie nic nie wnosi. Szczególnie w Naruto.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Fillery
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook