Forum Dragon Ball Nao

» [Biograficzny] Smok: Historia Bruce'a Lee.

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Fabularyzowana biografia najsławniejszego mistrza kung-fu - Bruce'a Lee. Trzy filmy zrealizowane z jego udziałem w latach 1972-73 - czyli "Wejście Smoka" i "Chiński łącznik" - mimo upływu dwudziestu lat od nagłej śmierci aktora nadal są kultowym dziełem . No i nie tylko bo przede wszystkim są wzorem dla kolejnych pokoleń wielbicieli wschodnich sztuk walki. Wiemy, ze Bruce Lee urodził się w Ameryce, w rodzinie chińskich emigrantów. Był niekwestionowanym mistrzem kung-fu, guru tysięcy młodych ludzi na całym świecie.
Od zera do bohatera tak można podsumować życie człowieka, który pomimo krótkiego niestety żywota i skromnej przecież filmografii do dziś rozpala umysły ludzi na całym świecie, a w swym rodzinnym Hong Kongu doczekał się nawet pomnika. Film ?Smok: historia Bruce'a Lee przedstawia dzieje najsławniejszego mistrza wschodnich sztuk walki od urodzenia do śmierci. Obserwujemy młodego Lee, który zmuszony jest uciekać z rodzinnego kraju do Ameryki, która jawi się jemu i wielu innym jako prawdziwy raj na ziemi. Rzeczywistość weryfikuje jednak marzenia tak stało się również w tym przypadku: nie osiągnąwszy upragnionego szczytu sławy Bruce powraca w końcu do ojczystego Hongkongu, gdzie zdobywa zasłużone uznanie i zostaje okrzyknięty narodowym bohaterem.
Co powiecie na temat tego filmu?.
Według mnie Bruce Lee to był wielki człowiek.
Szkoda, że tak szybko zmarł.
Można powiedzieć, że nikt nie walczył tak dobrze jak on
Dzięki temu stał się wielką gwiazdą.
Pomimo tylu lat oglądam jego filmy z bardzo dużym zainteresowaniem.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
widze,kolega tez wczoraj oglądał ,filmy kreaowane nazwa ''Bruce Lee'',zawsze są swietne,jednak to była tylko biografia,nie to co ''Wejscie Smoka'' czy ''Droga Smoka''


Dark Sky napisał(a):
Według mnie Bruce Lee to był wielki człowiek.
Najlepszy wojownik zesłany na ziemie

Dark Sky napisał(a):
Szkoda, że tak szybko zmarł
on nie zmarł,został zamordowany za to ze ''sprzedał'' tajemne cwyty kung fu,ktore zawarł w swojej sztuce ''Jeet Kune Do'' i rada starszych sie wqrw i wysłała,rownie dobrego skrytobójce,który zadał cios opóźniomy tj.Bruce wrocił do domu,cieszył sie zyciem a po 3 dniach....dead,oficjalnie podali ze to był obrzęk mózgu jednak ja w to nie wierze

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ten film jest świetny. Jest to jedna z najlepiej odwzorowanych biografii Bruce'a Lee. Film fajny, ze względu na to, iż ukazuje piękno filozofii sztuki walki, a nie tylko samą walkę. Ukazuje Bruce'a jako nauczyciela, ojca, filozofa. Nie zapomina ukazać także złe momenty w jego życiu. Co do śmierci, to stawiam, że prawdziwa wersja jest taka, iż Bruce będąc u kochanki dostał lek, na który jego organizm był uczulony. Obrzęk mózgu został spowodowany tym, iż upadł po nim na posadzkę. Tak przynajmniej podają zapisy szpitalne.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Rozprawiamy na temat filmu, nie na temat Bruce'a. Od tego jest osobny temat, więc nie róbmy offtopu.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
Według mnie Bruce Lee to był wielki człowiek.
Szkoda, że tak szybko zmarł.
Można powiedzieć, że nikt nie walczył tak dobrze jak on
Dzięki temu stał się wielką gwiazdą.
Zgadzam się z Dark Sky Bruce Lee świetnie walczył, no i ... miał świetną sylwetkę

on nie zmarł,został zamordowany za to ze ''sprzedał'' tajemne cwyty kung fu,ktore zawarł w swojej sztuce ''Jeet Kune Do'' i rada starszych sie wqrw i wysłała,rownie dobrego skrytobójce,który zadał cios opóźniomy tj.Bruce wrocił do domu,cieszył sie zyciem a po 3 dniach....dead,oficjalnie podali ze to był obrzęk mózgu jednak ja w to nie wierze
W sumie to może być prawda z tym zabójstwem, bo syn Bruce'a również zmarł w wyniku postrzelenia na planie filmu 'The Crow' i to na 17 dni przed swoim ślubem... Jak dla mnie to jest troche podejrzane...

^___^
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Film oglądałam chyba pół roku temu. Leciało w telewizji na jakimś kanale, a ja nie mogłam obejrzeć. Co zrobiłam? Tak, emule. Film do tej pory mam na płycie.

Tak jak Wam, mi również się podobał. Pomijam fakt, że robi mi się słabo na widok aktorki, która grała jego żonę.

Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, film zrobiony bardzo dobrze. Sam aktor grający Lee był bardzo przekonujący. Nie sądziłam, że Bruce był takim porywczym człowiekiem, dlatego zwróciłam uwagę na rodzinne kłótnie bohatera.

Było sporo scen erotycznych (nie powiem, że łóżkowych, bo było też pod prysznicem), może mało wyraźnych, ale było. Czasem psuło mi to efekt.


Focus napisał(a):
Film fajny, ze względu na to, iż ukazuje piękno filozofii sztuki walki, a nie tylko samą walkę. Ukazuje Bruce'a jako nauczyciela, ojca, filozofa. Nie zapomina ukazać także złe momenty w jego życiu.
To główne atuty filmu.


Focus napisał(a):
Co do śmierci, to stawiam, że prawdziwa wersja jest taka, iż Bruce będąc u kochanki dostał lek, na który jego organizm był uczulony. Obrzęk mózgu został spowodowany tym, iż upadł po nim na posadzkę. Tak przynajmniej podają zapisy szpitalne.
U kochanki?? Tego bym się nie spodziewała. Chociaż w sumie facet był żywotny

Wielki człowiek.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Tak film zrobiony bardzo ładnie, ciekawie przedstawiona filozofia walki, a nie monotonne same walki jakimi karmią nas dzisiejsze filmy. Dobre podejście do nauczania innych nawet tych których wcześniej mu ubliżali. Ciekawym momentem było, gdy leżał w szpitalu a Jego żona pisała mu książkę. Film zrobił w całości na mnie ogromne wrażenie.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Biograficzny] Smok: Historia Bruce'a Lee.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook