Forum Dragon Ball Nao

» Mroczny Rycerz / The Dark Knight (2008)

Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Cóż, wczoraj byłem na premierze tego filmu. Co o nim sądzicie?

Ja byłem zachwycony. Czegoś podobnego nie widziałem od dawna w kinach. Klimatu który jest teraz nowym wzorcem dla wszystkich reżyserów. Cudownie przedstawione szaleństwo - Batmana, Denta... Jokera. Jokera! Na początku miałem mieszane uczucia, jak ktoś, kto wcześniej grał jednego z głupawych braci Grimm i geja-kowboja zdoła zagrać jednego z najbardziej charakterystycznych złoczyńców... i mu się udało. Więcej - Nicholsona, mimo mojego szacunku dla tego aktora, bije na głowę. Joker jest najwybitniejszą postacią wykreowaną w ostatnich latach i śmierć aktora jest ogromną stratą dla kinematografii. Ogromną. Joker wdarł mi się do umysłu i pozostanie tam na długo. Ledger wzniósł się na wyżyny kunsztu. To w połączeniu z niebanalnym scenariuszem, doskonałą reżyserią, wspaniałą pracą kamery, świetnym oświetleniem daje prawdziwe arcydzieło. Kto nie był jeszcze na "The Dark Knight" niech rusza tyłek i idzie.

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Szarak napisał(a):
Kto nie był jeszcze na "The Dark Knight" niech rusza tyłek i idzie.
True!

Również obejrzałem "The Dark Knight", ale nie na ekranach kinowych. I co muszę powiedzieć? Film jest świetny, nie wiem czy nie będzie najlepszą częścią Batmana. Postać Jokera po prostu powala, jego teksty są miażdżące np. "Why so serious?". Aktor świetnie zagrał postać Jokera. Doskonale wczuł się w rolę szaleńca i złodziejaszka. Ta mimika twarzy, spojrzenie, po prostu super!

Początek filmu jest po prostu intrygujący, ładnie to Joker zaplanował. Postać Jokera jest po prostu nie przewidywalna.

Sceneria doskonale odzwierciedla mroczność miasta Gotham.

Ogólnie mówiąc film jest na prawdę wart poświęcenia czasu.

Tylko jedna rzecz nie podobała mi się w tym filmie, mianowicie głos Batmana, ale pod kątem całego filmu można przymknąć na to oko

Szarak napisał(a):
Joker jest najwybitniejszą postacią wykreowaną w ostatnich latach i śmierć aktora jest ogromną stratą dla kinematografii. Ogromną.
Ehh smutna prawda... Ciekawe czy uda im się znaleźć nowego aktora, który tak doskonale wczuje się w rolę Jokera.

Tyle ode mnie.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Zazwyczaj patrzę na reedycje znanych filmów krzywym okiem. Przyznam szczerze, że 'Batman: Początek' obejrzałem dopiero wtedy, gdy łaskawie wyświetlili go w telewizji, pod kolację. Zaskoczył mnie niezwykle pozytywnie, więc na drugą część wybrać się do kina, po prostu musiałem. Seans miałem dzisiaj od godziny 15:30 w "Bałtyku".

Film oceniam w samych superlatywach. Dobrana muzyka, efekty, prawdziwa gra aktorka. Niespodziewany wątek Dwóch twarzy. No i Joker, jako ciastko z kremem i wisienką. Kawał solidnej roboty, nawet Nicholson zaczyna przy nim blednąć. Bardziej demoniczny, bardziej destrukcyjny, bardziej psychopatyczny. "Niech świat płonie!", totalna anarchia, brak zasad. Czarny humorek. Odwrotnie od Szaraka - ja od samego początku patrzyłem na tego psotnika łaskawie (pewnie przekupiła mnie ta SZTUCZKA z ołówkiem! "TADAM!"). Ledger i jego piękny uśmiech zostanie przeze mnie zapamiętany, to fakt.
Dobrze, że motywy nie są wazelinowe, bohaterowie umierają, happy endu nie ma. Mroczny klimat Mrocznego Rycerza daje się we znaki.

Szarak: Po sztuczce z ołówkiem to i ja się przekonałem

Opłacało się wydać każdą złotówkę, aby obejrzeć ten film na dużym ekranie. Solidna, godna robota.
Na twojej twarzy też chcę zobaczyć uśmiech, więc pędź do kina.
Nie bądźmy tacy poważni!

Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Tomowi Hanksowi do dziś nie wybaczyłem "Filadelfii". Leadgerowi dzisiaj wybaczyłem "Tajemnice ....". I chyba więcej się na ten temat powiedzieć nie da się. Co do reszty filmu, jest równie piękna jak Jocker. Wspaniałe jest to że położono nacisk na psychologie, tudzież psychopatię bohaterów. Ich rozmowy, relacje etc. , sprawiają że film wreszcie jest taki jak najlepsze części komiksu. Czyli taki jaki być powinien. Na Batmana Burtona można patrzeć tylko jak na batmana Burtona. Na batmana Noltona można patrzeć tylko jak na Batmana. Tego prawdziwego. Jedno co mnie trochę zawiodło że sam wygląd Gotham nie jest już tak mroczny jak kiedyś, ale i tak ten film w pełni udowadnia że w Hoolywood można zrobić prawdziwe arcydzieło.

Szarak:Od razu ładniej wygląda.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Patrząc na wasze posty z większością nie można się nie zgodzić. Postać Jokera po prostu świetna, niebanalny charakter, geniusz Aktor przeszedł samego siebie. Ale... Tak jest jedno ale. Mimo wspaniałego klimatu, który został stworzony przez bardzo dobrych aktorów, oraz ciekawą scenerię, czy nie widzicie (co w naszych czasach bywa niestety normą) przegięcia w stronę efektów specjalnych? Na mnie wybuchy, ogień, karambole, fajerwerki nie robią takiego wrażenia a czasem nawet umniejszają wartość filmu.
Mały przykład: Po przylocie Bruce Waynea do Hong Kongu, Batman łapie Chińczyka który przechowuje mafijne pieniądze. Gdy widzi zagrożenie wśród chińskiej policji ucieka. Jak? Wypuszczając mini balon, lecący górę, który zostaje porwany przez samolot... Czy nie wydaje się wam to przegięciem?
Nie wiem jak wam ale mi wydała się zbyt długa "masakra" w tunelu, w której to Jocker testuje różne rodzaje broni na policyjnej furgonetce (to akurat było zabawne, ale dalsza cześć już mniej). No ale może to tylko ja się czepiam, są to przecież małe mankamenty. Film na pewno oceniam na Dobry, czego nie można powiedzieć o roli Jokera... Ona jest po prostu perfekcyjna!

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Thorik: 19.08.2008, 6:16
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Thorik napisał(a):
No ale może to tylko ja się czepiam
Nie. Ty się na pewno czepiasz. Jak cię męczą pościgi, wybuchy, i ogólne cała konwencja filmów o samotnym ( w każdym razie wróg ma przewagę) pogromcy przestępców, to może lepiej pójść na Bergmana. Bez tej całej rozpierduchy batman nie byłby batmanem i tyle.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
franqey
Bez tej całej rozpierduchy batman nie byłby batmanem i tyle.
Z pewnością, zgadzam się. Tyle że nie lubię przekombinowanych motywów i zbyt dużej rozróby. Wszystko w granicach rozsądku.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
I owa granica rozsądku nie została przekroczona. Więc w czym problem?

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Jak dla kogo Poza tym , czy w którymś z postów napisałem, że to stanowi problem? W ten sposób został zrealizowany ten film i tyle. Autor chciał go ukazać tak, a nie inaczej.
W wypowiedziach wyżej, zwracałem jedynie uwagę na to co mi wpadło w oko.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Film obejrzałem trzy razy, więc śmiało mogę powiedzieć że film jest bardzo dobry. Swietna rola Leadgera, jego Joker po prostu masakruje, rozpycha ekran, każda scena z nim to małe arcydzieło. Załuje że już nie zobaczmy go na ekranie, niepowetowana strata. Fabuła bardzo dobra ,dużo nawiązań do Zabójczego żartu, genialne sceny, takie jak przesłuchanie Jokera przez Batmana, można by tu sie rozpływać, ale kto nie widział, niech idzie do kina, warto. A teraz czas ustosunkować się do wypowiedzi, niejakiego Thorik, no wiec jedziemy.
Thorik napisał(a):
Gdy widzi zagrożenie wśród chińskiej policji ucieka. Jak? Wypuszczając mini balon, lecący górę, który zostaje porwany przez samolot... Czy nie wydaje się wam to przegięciem?
No już nie przesadzajmy, scena fajnie zrobiona, czy wszystko musi być realistyczne ? bo w sumie jak by nie patrzeć, taki Batman u Nolana też niby nie pasuje no nie ? ale idąc na film przyjmuje jego świat, nie analizuje wszystkiego, i nie czepiam sie pierdół.
Thorik napisał(a):
Nie wiem jak wam ale mi wydała się zbyt długa "masakra" w tunelu, w której to Jocker testuje różne rodzaje broni na policyjnej furgonetce (to akurat było zabawne, ale dalsza cześć już mniej).
Wydaje mi się , że ta scena jest bardzo dobra, a cała sekwencja wbija w fotel.
Thorik napisał(a):
Na mnie wybuchy, ogień, karambole, fajerwerki nie robią takiego wrażenia a czasem nawet umniejszają wartość filmu.
Na mnie też nie, ale w tym filmie te wybuchy są integralną częścią filmu, i w sumie dla mnie to nie problem, bo połączenie dobrej fabuły i efektowności, niczego nie ujmuję filmowi.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Świetny film, dużo akcji + niesamowity Joker. Uważam, że to właśnie on gra główną rolę w tym filmie. Po zakończeniu seansu jednak byłem troszkę zawiedziony, ponieważ uważam, że Jokera była za mało w tej ekranizacji. Zawsze kiedy on się pojawiał ze swoim uśmieszkiem, wiedziałem, że będzie coś mocnego. Sam początek już dawał przedsmak dobrego kina, ponieważ był świetnie wymyślony. Zawiodłem się troszkę na 2Face, który za późno został wprowadzony do filmu i nie podobał mi się tak bardzo jak ten z "Batman Forever". Co każdą scenę używał swojej monety - co za dużo to nie zdrowo. Oceniam na 9/10.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez eMate: 09.07.2009, 23:25
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
eMate napisał(a):
niesamowity Joker. Uważam, że to właśnie on gra główną rolę w tym filmie. Po zakończeniu seansu jednak byłem troszkę zawiedziony, ponieważ uważam, że Jokera była za mało w tej ekranizacji.
Może nie główną, ale jest niewątpliwie motorem napędowym całej akcji, co do tego że było go mało, tak też bym chciał żeby Jokera było więcej, może na dvd coś wrzucą. Podobno wstępnie materiał miał 180 minut, więc kto wie.
eMate napisał(a):
Zawiodłem się troszkę na 2Face, troszkę późno został wprowadzony do filmu i jednak nie podobał mi się tak bardzo jak ten z "Batman Forever".
Kwestia gustu, ale ten z Forevera to kpina, toć to pajac , a nie gościu z rozdwojoną jaźnią, co symbolizuje moneta , której używa nagminnie.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Kto nie widział, niech koniecznie obejrzy.
Dziś miałem okazję zobaczyć film na dużym ekranie i żałuję, że tak późno...

Mroczny Rycerz to świetne kino akcji. Nie..to coś znacznie więcej...
Takiego obrazu chyba jeszcze nie było.
Mógłbym powtórzyć to, co napisali poprzednicy- świetna gra aktorów, doskonały scenariusz z akcentami położonymi na obdarcie Batmana z mitu, świetna, pełna zaskakujących elementów akcja i ten niepowtarzalny Joker...
Sceny z nim prezentują poziom, który powinno zadowolić każdego,nawet najbardziej wymagającego widza.
A to wszystko pięknie połączone z niepowtarzalną atmosferą grozy.
I jak tu się nie uśmiechnąć?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Film bardzo dobry, już po samej muzyce rozpoczynającej można się tego spodziewać.
Akcja rzeczywiście może i za szybko, ale przecież im jej więcej tym lepiej, więc nie ma co narzekać.
Podobał mi się motyw, jak delikwent wyrzucił detonator za burtę, osobiście nie spodziewałem się. Z ołówkiem też niezły. W tunelu też, bazookę Joker wziął bo karabiny były nieskuteczne ;p
A, no i ta wywrotka była mocna.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Tak przy okazji...
Mroczny Rycerz został uznany najlepszym filmem roku 2008 w głosowaniu czytelników Gazety Wyborczej.
Może to jeszcze nie oskar, ale na początek wystarczy.
A jeśli jesteśmy przy oskarach.
No i w prezencie dla samego siebie, a także dla domu, pod choinką wylądowało DVD z Mrocznym Rycerzem.
Nawiasem mówiąc, dobre wydanie.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Równiez było mi dane zobaczyć najnowszego Batmana..i cóż , był on świetny. W filmie czuć mroczny klimata aktorzy zagrali perfekcyjnie. Na najwyższe uznanie zasługuje postać odgrywająca Jokera , lecz takze sam Batman zagral swietnie. Fabuła [ nie będę streszczał] nie jest epicka ale spokojnie potrafi się wybronić. A efekty specjalne [ i sztuczka z długopisem ] wymiatają. Muzyka również jest niezgorsza. Film z całego serca polecam.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Dai Kaiosama napisał(a):
Nawiasem mówiąc, dobre wydanie.
Wydanie dobre, jak mówisz, ale liczyłem na rewelacyjne Kilka rzeczy mi się nie podoba. Główne menu ma w tle nieruchomy obrazek, podczas gdy słychać dźwięki z wydania amerykańskiego gdzie w menu leciały fragmenty filmu. Lektor lipny, choć i tak oglądam z napisami Dodatki są dobre, ale liczyłem na jakiś dokument o Ledgerze, niestety tego zabrakło. Ogólnie mimo tych drobnych wad, warto kupić.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Mroczny Rycerz jest zdecydowanie moim ulubionym Batmanem. Wszystko co napisaliście: świetna muzyka, gra aktorska, efekty specjalne. Jak dla mnie niczego tu nie brakowało. Film jest jednym z lepszych jakie w ogóle widziałem, a to już coś. Nie zdziwię się, jeżeli dostanie Oskara, albo coś takiego. Nominowany to musi być.

Co do postaci: Batman, TwoFace i cała reszta - bardzo dobrze.
Ale najbardziej podobała mi się postać Jokera. Psychodeliczna, pełna tajemnic. Zdecydowanie według mnie grał pierwsze skrzypce (Nawet na pudełku jest on). Początkowa scena była dość zabawna, z zabijaniem się po kolei. Scena na bankiecie i w celi też były ciekawe. Bardzo dobrze Jokera zagrał Ledger. Muszę to powiedzieć, ale lepiej od Nicolsona, który bardzo przypadł mi do gustu. TwoFace też był dobrze zagrany, chociaż trochę gorzej.
Nawiasem mówiąc film był:
WIELKI!
____________
Why so serious?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Mroczny Rycerz / The Dark Knight (2008)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook