Forum Dragon Ball Nao

» [Rock] The Beatles

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarry Men od 1957) do 1970, wg większości ocen najpopularniejszy i najważniejszy w historii.
Chciałbym Was zapytać co myślicie o the beatles?.
Słuchacie może ich kawałków?.
Jeśli tak to, które najbardziej z nich lubicie?.
Ostatnio do nich powróciłem, bo jakoś nastrajają mnie pozytywnie^^.
A kawałki, które lubię to:
- Ob-La-Di,Ob-La-Da
- Yesterdey
- Yellow Submarine
Czekam na Wasze wypowiedzi
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No dobrze... Tak więc co Marta sądzi o The Beatles...
Zacznijmy od tego, że nie lubię tego zespołu i moja ocena będzie całkowicie subiektywna. Grali komercyjne, proste, wpadające w ucho kawałeczki. Z wyjątkiem "Yesterday" nie stworzyli nic ambitnego. Piosenki miały się po prostu podobać i nic więcej. A ja właśnie w piosenkach staram się odnaleźć to "coś więcej" czego panowie z Liverpoolu po prostu nie stworzyli.
Dużo bardziej lubię zespół Slade, który powstawał w Anglii w podobnym czasie, a przeszedł jakoś bez echa. Szkoda, bo był równie dobry, a może i nawet lepszy.
Tak więc konkluzja wygląda następująco - Mart nie lubi komerchy, a The Beatles byli zespołem komercyjnym. Czyli Mart ich nie lubi.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Mart napisał(a):
Mart nie lubi komerchy, a The Beatles byli zespołem komercyjnym.
Widać że znasz tylko szlagiery. To trochę jakby oceniać Aeorsmith tylko na podstawie soundtracka do "Armagedonu". Posłuchaj trochę wcześniejszych i mniej znanych płyt, a pewnie odnajdziesz to coś.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
franqey napisał(a):
Widać że znasz tylko szlagiery. To trochę jakby oceniać Aeorsmith tylko na podstawie soundtracka do "Armagedonu". Posłuchaj trochę wcześniejszych i mniej znanych płyt, a pewnie odnajdziesz to coś.
Możliwe, wielką znawczynią muzki Beatlesów nie jestem. Może kiedyś jak najdzie mnie ochota to przesłucham dyskografię, na razie oceniam na podstawie tego, co znam.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Chciałbym Was zapytać co myślicie o the beatles?.
Myślę, że dobrze się stało, że taki zespół się pojawił. Każdy głupi wie, że Beatelsi to podwaliny całego rocka. Do tego podstawy do powstania ruchu hipisowskiego.

Dark Sky napisał(a):
Słuchacie może ich kawałków?.
Przyznam się szczerze, że nie jestem fanką tego zespołu. Oczywiście znam wiele utworów, wszak nie wypada nie znać.

Oglądałam ostatnio na MTV.... chyba 2 zestawienie zespołów, które najbardziej zmieniły świat.

3 miejsce: Sex Pistols (moje świrusy)
2 miejsce właśnie The Beatels
1 miejsce... cholercia, nie doglądałam....


Mart napisał(a):
Grali komercyjne, proste, wpadające w ucho kawałeczki.
To i tak było mocne jak na tamte czasy. To od nich zaczął się bum na rocka I nawet jeśli ktoś za nimi nie przepada, powinien to docenić.

Dodam, że bardzo lubię "Jealous Guy" Lennona. Miodzio!

Pozdrawiam.

PS. Widziałam ostatnio aktualną fotę McCartneya. Wygląda jak sympatyczna babcia

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Laru-chan napisał(a):
To i tak było mocne jak na tamte czasy. To od nich zaczął się bum na rocka I nawet jeśli ktoś za nimi nie przepada, powinien to docenić.
Doceniam. Ale to nie koniecznie od nich zaczął się "bum na rocka". W latach 60 powstało wiele zespołów rockowych, wcale nie wzorowanych na Beatlesach.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mart napisał(a):
W latach 60 powstało wiele zespołów rockowych
Merseybeatowych chciałaś rzec,a to niestety nie jest rock. Tym nie mniej jednak Beatlesi zastosowali wiele nowatorskich rozwiązań muzycznych zmieniając merseybeat w rocka (a jeszcze wcześniej wypadałoby spojrzeć na rock & rolla) i to w przeważającej mierze rock dzisiaj wygląda jak wygląda (zresztą nie tylko rock, muzyka ogólnie). Czasu aktualnie nie posiadam, ale jak kiedyś znajdę z chęcią wymienię te zabiegi. Pink Floyd zapożyczyło ich od Beatlesów całkiem sporo.
Krótko jeszcze nawracając do rockowych korzeni spójrz, co media twierdziły w ówczesnych czasach o kawałku I'm down. Ale tego chyba nawet i czytać nie trzeba, wystarczy posłuchać.

Mart napisał(a):
Może kiedyś jak najdzie mnie ochota to przesłucham dyskografię, na razie oceniam na podstawie tego, co znam.
Więc oceniaj tylko to co znasz albo nic. Nie oceniaj całej kapeli po paru kawałkach... Co do poszukiwań ambitniejszych piosenek polecam zacząć od płyty Revolver (aczkolwiek po malutku zaczęli się już zmieniać w Help), natomiast jak już dojdziesz do Sierżanta Pieprza, a dalej do Abbey Road wtedy pogadamy.

Komercja? Ok, niech będzie. Nie zapominaj tylko, że sprzedali do dzisiaj ponad 1, 1 mld płyt. drugi jest Elvis Presley - 0,5 mld. Warto też wspomnieć o historii powstawania zespołu - zgoła niekomercyjny. Jak i też dalsze poszukiwania.

A pomijając same teksty (och, jak Love Me Do jest strasznie skomplikowane...)... wsłuchaj się w stronę instrumentalną i porównaj chociażby z dzisiejszą komerchą. Przepaść. Nawet abstrahując już od komercji jest to porządna technika, choć przyznaję, nie każdego powala. I nie jest to moje subiektywne zdanie. Mój ojciec ma dosyć dobre wykształcenie muzyczne. Na tyle dobre, iż jest w stanie profesjonalnie oceniać muzykę, na dodatek twórczość Beatlesów rozpracowuje już ponad 25 lat znjąc każdy pojedynczy dźwięk i skoro twierdzi, że byli przełomowi zapewne ma rację.

Piosenki miały się po prostu podobać i nic więcej.
Pytanie właściwe co kto rozumie przez frazę 'podobać się'. Tobie się podobają ambitniejsze teksty i 'coś', więc podług powyższego stwierdzenia, można rzec, że Twoje kapele też mają się podobać...
A jeżeli już przewidywać kontekst Twej wypowiedzi, jest to tylko Twoje zdanie. Historia zespołu twierdzi coś innego.

Wprawdzie podkreślasz, że mało wiesz i wyrażasz subiektywne opinie, ale proszę - nie generalizuj.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.542
Posty: 63
Muszę przyznać, że lubię The Beatles, od czasu do czasu zdarza mi się ich posłuchać. W dzisiejszych czasach brzmią trochę archaicznie, ale w końcu [ ort! ] to klasyka . Z ich kompozycji to wolę raczej utwory spokojne, takie jak Yesterday, let it be.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Drakan napisał(a):
Wprawdzie podkreślasz, że mało wiesz i wyrażasz subiektywne opinie, ale proszę - nie generalizuj.
Nie będę, słowo. W sumie, jakby się tak dogłębnie zastanowić, to ja do The Beatles jako do "komerchy" jestem nastawiona przez Jima Morrisona, który to na każdym kroku podkreślał, jak bardzo gardzi ich kawałkami. Po wydaniu ostatniej płyty doorsów powiedział, że "ma jedno marzenie - żeby ludzie zrozumieli, że The Doors było naprawdę lepsze od The Beatles".
To wszystko jego wina. Tak czy inaczej, postaram się zapoznać bliżej z twórczością Beatlesów, może zmienię zdanie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.662
Posty: 186
Skąd: West City
Sorry, że odpowiadam tak późno, ale cóż...

Myślę, że dobrze się stało, że taki zespół się pojawił. Każdy głupi wie, że Beatelsi to podwaliny całego rocka. Do tego podstawy do powstania ruchu hipisowskiego.
Nieprawda, podwalinami rocka jest...blues! Murzyni w Afryce grali niewolniczego bluesa i to właśnie są podwaliny rocka . Blues potem wyeluował (nie jestem pewien pisowni) w rocka następnie w inne gatunku muzyczne. Jak mówiłem, Beatelsi nie są podwalinami całego rocka.

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Vasson napisał(a):
Blues potem wyeluował (nie jestem pewien pisowni) w rocka następnie w inne gatunku muzyczne.
Wątpię. Przed rockiem był jeszcze rock & roll. Analizując brzmienie muzyki rock & rollowej a bluesowej da się zauważyć dosyć wyraźne podobieństwo. To co wyżej nadmieniłeś może być prawdą, ale jest to zbyt duże uproszczenie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
helter
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.877
Posty: 1
Marta masz próbki "komerchy"... może i masz wasne zdanie, ale to co wygłaszasz to ignorancja totalna

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Rock] The Beatles
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook