Forum Dragon Ball Nao

» Co się dzieje po śmierci? ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Zauważ, że w tych czasach nikt nie biega po ulicy i nie krzyczy, żeby ludzie uwierzyli. Gdyby rodzice Cię nie ochrzcili, sam, z własnej woli uczęszczałbyś na religię i czytał Biblię? Bo gdybym ja nie miał żadnej wiedzy, wolałbym wrócić do domu i mieć dwie wolne godziny niż religię i z kolei przeczytać coś ciekawszego (jak dla mnie) niż Pismo Święte.
Chrzest ma za zadanie udzielić nam łaski uświęcającej, przyjąć nas do kk i zmyć z nas grzech pierworodny. Bez niego nie możemy przyjąć też innych sakramentów.

eMate napisał(a):
Czy niemowlęcia cokolwiek rozumieją co do nich mówisz? Odpowiedź jest prosta - nie.
Oczywiście że nie. Po to jest właśnie bierzmowanie, czyli inaczej sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, który przedłuża i umacnia nas w wierze, żebyśmy ją wyznawali, bronili i według niej żyli. Poza tym, pomnaża w nas łaskę uświęcającą i udziela 7 darów Ducha Świętego. Można więc uznać, że to 'druga część chrztu'.

eMate napisał(a):
Bierzmowanie to kolejny pomysł katolików, o którym nigdy nawet nie wspomniał Jezus!
Jezus w czasie swojej ziemskiej wędrówki zapowiadał ustanowienie sakramentu umocnienia: "Wkrótce zostaniecie umocnieni Duchem Świętym i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w Judei, w Samarii i aż po krańce Ziemi" [Dz 1;5-8]

Obraz
PALATIAL REGALIA
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Po śmierci nasze gnijące ciało zeżrą robale. No, chyba że ktoś was otruje wysoką dawką arszeniku, to wtedy nawet robaczki nie będą chciały was jeść.

Pozdrawiam.

PS.
Zauważ, że w tych czasach nikt nie biega po ulicy i nie krzyczy, żeby ludzie uwierzyli.
Pewnie, że nie. Tacy biegają tylko po szkołach.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.090
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Po śmierci czeka nas kilka alternatyw. Jak ktoś tu już wcześniej wspomniał zeżrą nas robaki, a resztki rozłożą bakterie i grzyby. To chyba czeka większości z nas. Druga alternatywa - kremacja. Ostatnimi czasy popularna, aczkolwiek nie sądzę, aby wielu z nas chciało się jej poddać. Ew. można liczyć na konserwację do sporządzenia preparatów na studia medyczne; zamrożenie; a może niektórzy skuszą się zostać eksponatem w galerii Dr. Gunthera von Hagensa. Jeszcze inni może będą mieli na tyle szczęścia, że ich materiał genetyczny zostanie użyty do klonowania i ich repliki, chociaż o innej świadomości i cechach wewnętrznych, będą jeszcze długo egzystować w świecie.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.541
Posty: 63
Nigdy nie będziemy pewni co się dzieje po śmierci, gdyż żadna osoba, która odeszła nie powróciła z powrotem do naszego świata. Możemy tylko gdybać. Jestem katoliczką i wierzę w niebo i piekło. Myślę, że po wyzionięciu ducha przenosimy się w inny stan świadomości w miejsce poza czasem i przestrzenią, ale dokładnie nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.576
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Nikt nie wie i pewności nikt za życia nie będzie miał. Jedni wierzą, że pójdą do nie nieba albo do piekła czy tam czyśćca. Inni w reinkarnację i jeszcze inne rzeczy. Ja myślę, że gdy umrę to stracę całkowicie świadomość, a wiadomo co się dzieje gdy ktoś nie ma świadomości. Trochę dla mnie trudne do wyobrażenia jak by to było gdyby mnie nie było. Jedno wiem na pewno moje ciało się rozłoży gdyż jest organiczne.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Dziwne, że się jeszcze nie wypowiedziałem w tym temacie, trzeba to nadrobić. Mój stosunek do tego zmieniał się przez cały okres życia. Nie jestem stały w osądzaniu pewnych spraw, gdyż są one tak kruchej materii, że cytat, książka, film, mogą zmienić spojrzenie na nie. Osobiście targają mną wątpliwości. Jako dziecko, oraz przez dłuższy okres nastoletniego życia, wierzyłem, iż po śmierci czeka mnie piekło/niebo/czyściec. Po głębszym zastanowieniu, oraz przeczytaniu zapisków, które z Biblii zostały odrzucone, ta teza zaczęła mi zanikać. Samo niebo. Obraz raju, zwierząt, ciepła, serdeczności cóż ... biorąc pod uwagę fakt, iż Biblia była pisana w znanym nam okresie, można domniemywać, że obfitość plonów, sprzyjające warunki pogodowe, bogactwo zwierząt hodowlanych było symbolem dobrobytu w owym czasie. Zakładając, że Biblia jest ponadczasowa, skłaniam się ku wyobrażeniu, że "Niebem" samym w sobie jest stan, w którym człowiek żyje w szczęściu, otoczony tym, czego najbardziej potrzebuje w życiu. Przypomina mi się zarazem film "Między niebem, a ziemią" w którym to każdy z "lokatorów" nieba, dostosowywał obraz nieba wedle swoich potrzeb. Dla jednych był to dobrobyt, dla innych zaś obecność bliskich. Czyśćcem samym w sobie, może być stan zawieszenia duszy w świecie ziemskim. Tutaj jestem skłonny nawet wziąć pod uwagę proces reinkarnacji, ostatecznie coś zbliżonego do niej. Przyjmijmy, że jeżeli człowiek nie jest godzien, by wstąpić w szeregi bram niebieskich, czy też chcę wykazać poprawę, to dostaje szansę w nowym wcieleniu. Być może to by wyjaśniało efekty deja vu, oraz wspomnianych na początku tematu wspomnień, do których ludzie nie mają prawa. Taka osoba ma wyczyszczoną pamięć, jednakże jak wiemy np z przypadków amnezji, człowiek, który nic nie pamięta, wykazuje takie samo zachowanie, gdyż jego osobowość nim kieruje. To może wyjaśniać fakt poczucia, że kiedyś już takową rzecz robiliśmy. O piekle wypowiedziałem się wcześniej. Zastanawiał mnie zawsze aspekt innych wiar, a konkretnie tego, iż np takie murzyńskie dziecko, nie mające szans dostępu do tej "głównej wiary", miałoby zostać skazane na potępienie. Tutaj powinny mieć zastosowania prawa moralne, jak choćby te od 4-10 w dekalogu, oraz przykazanie miłości. Można zakładać także, że świadomość człowieka, wynika tylko i wyłącznie z bardziej rozwiniętego umysłu i wraz z zaprzestaniem jego pracy, kończy się jej egzystencja. Sam Bóg, czy wiara zdaje się być także wymysłem ludzi, którzy starają się dopomóc sobie w strachu przed śmiercią. Kiedy nie jesteśmy sami, nie czujemy się słabi. To tak jak bycie przy umierającym człowieku. Wszystko ma zapewne jakieś cząstki prawdy w sobie i cała struktura życia po śmierci opiera się na tych i jeszcze wielu przykładach, które człowiek zapoczątkował, by nie uznać śmierci jako swego końca. To prosty zabieg, mający na celu niwelacje strachu przed zniszczeniem. Jak będzie, dowiemy się wszyscy. Oby jak najpóźniej. Pozdrawiam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Focus napisał(a):
zapisków, które z Biblii zostały odrzucone
Znasz może tytuł jakieś książki, w której jest to zawarte?


Ogólnie zgadzam się z tym co napisałeś i mam podobne poglądy.

Obraz
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.600
Posty: 308
Trudny temat. Bardzo trudny.
Hymmm... Śmierć. Kosa czy nie kosa i tak kiedyś przyjdzie.
Ciało na pewno zjedzą robaczki, a dusza ?
Jestem katoliczką. Wiem o piekle, niebie i czyścu. Raczej jednak trzymam się tego, że po śmierci spotkam się z Bogiem. I wtedy sobie pogadamy.
No i oczywiście "memento mori" , bo inaczej życie jest bez sensu.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jako, że jestem w etapie dorastania wiele nad takimi sprawami rozmyślam.
Po śmierci może być niebo, piekło, czyściec, jednakże w to nie wierzę. Bardziej przypada mi do gustu reinkarnacja. Myślę, że dusza ludzka jest nieśmiertelna i staje się coraz bardziej doświadczona. Ktoś już o tym wspominał. Odrzucam myśl, że po śmierci człowiek po prostu znika, usypia. To było by okropne. Na uwadze mam też to, że dusze ludzki po życiu krążą po świecie, szukając swoich bliskich, spełnienia. Mają swój własny niewidzialny świat.
Właśnie wpadło mi do głowy, że dusze mogą łączą się ze sobą by stworzyć coś idealnego.
Sięgam pamięcią, że miałem wiele więcej pomysł, ale byłem tak głupi, że tego nie zapisywałem. Radzę każdemu: Jeśli coś wpadnie Ci do głowy, a jest warte uwagi, zapisz to.
P.S
Może sobie coś niedługo przypomnę.

Obraz
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Nigdy nie będziemy pewni co się dzieje po śmierci, gdyż żadna osoba, która odeszła nie powróciła z powrotem do naszego świata. Możemy tylko gdybać.
Dlatego wszystkie wywody i domysły co się dzieje po śmierci uważam za bezsensowne i po prostu stratę czasu.Zamiast poświęcać czas na rozważania co się dzieje z naszą duszą po śmierci ludzie powinni się zastanowić co się dzieję z ich duszą TERAZ.
Kolejny temat służący do popuszczenia wodzy fantazji i nabijania postów moim zdaniem,

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
SonGoku napisał(a):
Dlatego wszystkie wywody i domysły co się dzieje po śmierci uważam za bezsensowne i po prostu stratę czasu.Zamiast poświęcać czas na rozważania co się dzieje z naszą duszą po śmierci ludzie powinni się zastanowić co się dzieję z ich duszą TERAZ.
Kolejny temat służący do popuszczenia wodzy fantazji i nabijania postów moim zdaniem,
Genialne. Aż mi dech zatkało. Dedukcja, indukcja, interpunkcja i ejakulacja w jednym. Pewnie jeszcze opracowałeś niepodważalny dowód na istnienie duszy, bo ty przecież nie zniżysz się do fantazji i nabijania postów.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jako że jestem katoliczką powiem krótko: Człowiek ma duszę, jest sądzony. Ona jest nieśmiertelna.
Na początku jest w czyśćcu . Tam jest proces w którym odpokutowuje się swoje grzechy.
Potem jest sąd Boży. Na szali są 2 wagi dobra i zła. Jak więcej jest dobra to człowiek idzie do nieba. Jak zła, to do piekła.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Lady Byczusia napisał(a):
Jako że jestem katoliczką powiem krótko: Człowiek ma duszę, jest sądzony. Ona jest nieśmiertelna.
Co co powiesz mnie? Ja jestem ateistą. Nie wierzę ani w niebo,ani w piekło.

Lady Byczusia napisał(a):
Na początku jest w czyśćcu . Tam jest proces w którym odpokutowuje się swoje grzechy.
Potem jest sąd Boży. Na szali są 2 wagi dobra i zła.
Zupełnie jakbyś tam była. Wierzysz w reinkarnację?


Jak więcej jest dobra to człowiek idzie do nieba. Jak zła, to do piekła.
A jak jest pół na pół?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ujio napisał(a):
A jak jest pół na pół?
Po to jest czyściec. Tam człowiek staje się dobry, a jeśli nie odpokutuje swoich win, aż do Sądu Ostatecznego to i tak idzie do nieba. Tak mi przynajmniej ksiądz nawija.

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ujio napisał(a):
Co co powiesz mnie? Ja jestem ateistą. Nie wierzę ani w niebo,ani w piekło.
Napisałam to z punktu widzenia katolika. Trudno bym pisała z punktu widzenia ateisty.
Ujio napisał(a):
Zupełnie jakbyś tam była. Wierzysz w reinkarnację?
Bez przesady. W żadną reinkarnację nie wierzę. Po prostu tak nauczycielka tłumaczyła na lekcji religii.


Pozdrawiam

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Lady Byczusia napisał(a):
Po prostu tak nauczycielka tłumaczyła na lekcji religii.
Może ona wierzy...? Nie wierz ślepo we wszystko to co mówią Ci na religii. Ona sama przecież tego nie wie. No chyba,że to jej następne wcielenie...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ujio napisał(a):
Może ona wierzy...? Nie wierz ślepo we wszystko to co mówią Ci na religii. Ona sama przecież tego nie wie. No chyba,że to jej następne wcielenie...

Pozdrawiam
Nie wierzę we wszystko tak ślepo.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Lady Byczusia napisał(a):
Nie wierzę we wszystko tak ślepo.
Ok.Niech Ci będzie. Ja z kolei na religii zadawałem powiedzmy zbyt dociekliwe pytania i lądowałem za drzwiami.Ach...Ci nauczyciele...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lady Byczusia napisał(a):
Bez przesady. W żadną reinkarnację nie wierzę. Po prostu tak nauczycielka tłumaczyła na lekcji religii.
A jakbym teraz ja przyszedł do Ciebie na lekcje religii (oczywiście nie wiedziałabyś, że to ja, by się od razu nie zniechęcić i nie odrzucić tego co powiem, bo to ja to powiem, a nie kto inny) i powiedział: "Nie ma Boga prócz Allaha, a Muhammad jest jego prorokiem" to też byś uwierzyła na słowo?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
A jakbym teraz ja przyszedł do Ciebie na lekcje religii (oczywiście nie wiedziałabyś, że to ja, by się od razu nie zniechęcić i nie odrzucić tego co powiem, bo to ja to powiem, a nie kto inny) i powiedział: "Nie ma Boga prócz Allaha, a Muhammad jest jego prorokiem" to też byś uwierzyła na słowo?
Po pierwsze: aż taka głupia to ja nie jestem
Po drugie: jestem katoliczką.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Co się dzieje po śmierci?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook