Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Wzór/Numb3rs

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.143
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Agent FBI Don Eppes pracuje nad szczególnie trudnymi sprawami. Właśnie próbuje rozwikłać kolejną, ale mu się to nie udaje. Z pomocą przychodzi mu jego brat Charlie - genialny matematyk. Wspólnie udaje im się rozwikłać pierwszą sprawę. Od tej pory obaj wspólnymi siłami walczą ze złem w Los Anegeles. Don prowadzi śledzstwo, zbiera dowody, a Charlie opracowuje zebrane dane, przelicza, odszukuje ukryte schematy i algorytmy zawarte w poszlakach i w ten sposób pomaga ująć sprawców.
Oglądam ten serial już od dawna w zasadzie nie lubię seriali o zabarwieniu kryminalnym, ale ten o dziwo przypadł mi do gustu. Jest ktoś na forum, kto ogląda ten serial?.
Którą postać najbardziej lubicie? A której nie? I dlaczego?.
Wszystko o serialu "Wzór" w tym temacie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.965
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Z początku uznałem, że serial będzie dobry, niestety nie spodobał mi się. Wolę "Kości" i oczywiście "Dr.House". Wzoru oglądałem tylko kilka odcinków 3, może 4, których i tak już nie pamiętam. Serial po prostu nie przypadł mi do gustu, ten gostek co jest geniuszem matematycznym robi jakieś zadania czy wzory, a ja w ogóle ich nie rozumiem. Mam uwierzyć w oś czego nie rozumiem

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.143
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Zettai napisał(a):
Wolę "Kości" i oczywiście "Dr.House"
Z tych dwóch, które wymieniłeś oglądam tylko "Dr.House".

Zettai napisał(a):
ten gostek co jest geniuszem matematycznym robi jakieś zadania czy wzory, a ja w ogóle ich nie rozumiem.
Bo ten serial po części polega na zrozumieniu tego wzoru, chociaż czasami jest to trudne, bo są za bardzo pogmatwane niektóre jak dla mnie.

Mam uwierzyć w oś czego nie rozumiem
Niby racja.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Z braku laku obejrzę czasem.
Nie jest najgorszy, ale błyskotliwy również niet.
Moja osobista ocena leży pomiędzy dost. a db. w zależności od odc.
Zettai napisał(a):
matematycznym robi jakieś zadania czy wzory, a ja w ogóle ich nie rozumiem
Dark Sky napisał(a):
polega na zrozumieniu tego wzoru, chociaż czasami jest to trudne
Kuglarskie pitolenie.

Założeniem tego serialu jest genialny umysł młodzieniasa, który potrafi układać równania matematyczne dla wszystkiego. Gigantyczna większość jest zmyślona i nierealna. Po prostu. Ten kto w to wierzy to osioł. Matematyka to królowa nauk, ale większość rozważań tego włochatego bohatera pod względem matematycznym prowadzi do nikąd. I nie widać w nim realnych wniosków: "Morderca kryje się w śmietniku przy 20-stej alei". Nawet matematycy, którzy brali udział w tworzeniu fabuły to przyznają.
Wiedzieli, że mało kto tak na prawdę się orientuje, dodali do tego sofistikejted langłidż pro-matematyczny i postawili na dobrą zabawę, a nie autentyczność wniosków. Tym pewnie zmartwię tych, którzy wierzyli, że da się obliczyć rozmiar buta, długość fiuta i średnicę pana Waldka spod Racławic konstruując anty algorytm po obszarze omega.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.143
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Mistrzu napisał(a):
Po prostu. Ten kto w to wierzy to osioł
Wiesz nie każdy wzór z tego serialu da się logicznie rozpracować, że tak powiem, no, ale zrozumienie niektórych dodaje takiego smaczku serialowi.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Dark Sky napisał(a):
zrozumienie niektórych dodaje takiego smaczku serialowi.
Wiadomo, że lepiej orientować się o czym genialny młodzienias pitoli, jednak wskazanie dokładnego miejsca następnej gangsterskiej rozróby na postawie takich to a takich danych, albo przeprowadzanie analizy fałszywych banknotów w celu odkrycia tożsamości teściowej sprawcy zbrodni to przesada.
Myślenia nie neguję.
Zawsze to jakieś obycie z matematyką.
A serial lansuje właśnie matematykę, co mi się osobiście podoba.

Jednak patrząc na działania studenciaka, trudno nie odkryć, że jest to nauka w krzywym zwierciadle, zinterpretowana wprost proporcjonalnie do scenariusza. Nie ma sensu pisanie cyt. "Mam uwierzyć w coś czego nie rozumiem", bo to tylko ubarwiona rozrywka.

Alice Silverberg, psorka, matematyk, KONSULTANTKA serialu:
"Jeśli oglądasz Numb3rs, sądząc, że nauczysz się z niego czegoś o matematyce, albo myślisz, że rzeczywiście może ona być w taki sposób wykorzystywana w realnym świecie, to jesteś w błędzie".
A przyznaję, że pomimo wszystko miło się ogląda.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Serial] Wzór/Numb3rs
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook