Forum Dragon Ball Nao

» Taekwondo

Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Lol, a co myślicie o tej sztuce walki wywodzącej się z Korei ? Myśle, że jest niezła (szcególnie nogami moża powymiatać ). Sam kiedyś trenowałem. Nieźle sobie radziełm, już jako nowicjusz załatwiłem kolesia z żółtym pasemi i zieloną belką (ale się chwale ), ale w końcu zrezygnowałem z powodu braku czasu.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
najpiekniej wygladajaca sztuka walki. plus niesamowite kombinacje nogami.cudo technika;-).

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 18.07.2006, 14:01
WARRIOR20
Wojownik
Wojownik
WARRIOR20
Dni na forum: 7.010
Posty: 36
Skąd: wrocław
Witam sztuka walki jest niezła wywodzi siez korei a dokładnie ze sztuki walki Horang do polecam ją każdemu

WARRIOR20
Aelirenn Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Aelirenn
Dni na forum: 6.750
Posty: 5
Większość moich znajomych to trenuje, więc ja chcąc, nie chcąc jestem związana z tą sztuką walki. Muszę przyznać, że do najprostszych to ona nie należy. Byłam kiedyś na obozie organizowanym przez grupę Taekwondo i mimo, że ludzie byli świetni, to trochę się tam pomęczyłam...
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
mam respekt do tej sztuki. Posiada ona fajny styl, i przedewszystkim polega na fajnych kopnięciach które ja osobiście uwielbiam(dlatego też lubię muay thai, kick boxing itp)
Jednak uważam, że na teakwondo zapisuje się coraz więcej psycholi. Jak na razie [ ort! ] jest to w maire żadkie zjawisko, lecz obawiam się że nie długo może się rozprzestrzenić na taką skale jak np. w boksie, muay thai, czy kich boxingu.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Trenowałem tą sztuke walki przez niecałe 3 lata.Nie będe się rozpisywał o sukcesach czy też sprawności jaką wraz z nią osiągnełem.Tae nauczyło mnie spokoju ducha,bycie opanowanym w najwiekszych nawet sytuacjach,gdy się na to zapisałem,byłem jak to Variu okreslił jednym z tych "psycholi"(chodż nie do końca).Lecz z treningu na trening człowiek odzyskiwał równowage,starał się poświadczać świat z innych perspektyw,z tych lepszych.Za to będe zawsze tą sztuke walki szanował,że dała mi spokój,gdy najbardziej go potrzebowałem(nie mówie że niemiałem wątpliwośći,bo każdy człowiek je ma) lecz oprócz treningu fizycznego,jest wspaniałym treningiem psychicznym.Serdecznie wam ją polecam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
nie chciałbym nikogo obrazić tym co napisze
Moim zdaniem Taekwondo wygląda śmiesznie daj goście skaczą po ringu z rękami spuszczonymi wzdłuż tułowia i próbują (przeważnie) kopnąć sie w głowe
krótko mówiąc wersja sportowa jest do kitu.

Za to tradycyjne taekwondo już wygląda lepiej ( widziałem na Discovery)ale i tak wydaje mi sie trochę "dziwna" żeby nie powiedzieć słaba Kiedyś nusiałem ratować kumpla przed pobiciem chociaż [ ort! ] ćwiczył Taekwondo 4 lata a ja wtedy nic i jakoś mu pomogłem bo tamten straciłby wszystkie zęby przez godną "podziwu" postawe walki (ręce wzdłuż tuowia i tylko(przeważnie) kopanie )

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Niektóre techniki fajnie wyglądają i są dość skuteczne, lecz na ulicy nie należy zbytnio sie wysilać na jakieś różnorakie kopnięcia. Zbyt wiele nie wiem o tej technice nie wgłębiałem się w nią . Ale połączona z boksem powinna dużo dawać.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Taekwondo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook