Forum Dragon Ball Nao

» Historia za 3 lata

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Mam pewne pytanie odnośnie nauczania historii w polskich gimnazjach. Jak wiemy w materiale, z którym powinien zapoznać się uczeń klasy 3 jest m.in. ten opowiadający o II Wojnie Światowej. Mój nauczyciel wspomniał niedawno, że za trzy lata młodzież nie będzie się już o tym uczyła. Chciałbym się dowiedzieć trochę więcej na ten jakże istotny w dziejach kształcenia Polaków temat, a nie za bardzo przychodzi mi jak to znaleźć.
Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Marimo: 23.03.2009, 23:58
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Drogi Hako. Za 3 lata okaże się, że to Polska wspólnie z Niemcami rozpętała wojnę i jest odpowiedzialna za Holocaust. Do tego będziemy się uczyli z polsko-niemieckiego podręcznika opartego na "kompromisie". Za kolejnych kilka, już tylko Polska.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Na moje po prostu [ ort! ] Donald, chce wyrzucic część historii i zostawic tylko tę część gdzie bylismy górą (tj. Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz Wiednia etc.)

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article120833/Polsko_niemiecki_podrecznik_historii_w_szkolach.html
Projekt finansowany z kasy Unii Europejskiej. Oznacza to wielkie czerwone serducho w płatkach róż na rzece Odrze. Innymi słowy, zagraniczni przyjaciele znowu robią nas w *bambuko*.
O wypędzonych chyba wspomniać nie trzeba.
No i sam tytuł jest zniechęcający. Jakie zrozumienie przeszłości i kształtowanie przyszłości? To oznacza jedno. Podporządkowanie polityki polskiej polityce niemieckiej. Nasi politycy zgodzą się bez żadnych warunków. Społeczeństwo niestety też. I to jest najgorsze.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Dzięki wielkie Joe za pomoc, jestem bardzo wdzięczny. W sumie to niezła głupota, wyobrażam sobie gimnazjalistów za 3 lata, którzy o Niemcach wiedzą wszystko, szkoda tylko, że nie o ich najczarniejszej przeszłości. Nie mieć doładniej wiedzy o Polsce z lat 2 wojny światowej to dopiero jest majstersztyk. Gratulacje dla rządu!
Nie musi się w nim znaleźć wszystko - odpiera zarzuty dr Kazimierz Wóycicki. Nam zależało przede wszystkim na pokazaniu, że II wojna była zasadniczo wojną trójstronną. Nie tylko faszyzm, ale i komunizm, przyczyniły się do masowego niszczenia ludzi

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
I co, będzie cosik takiego czy zrezygnowali?

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
link - Artykulik taki sobie, ale warto przeczytać ten kawałek:
Polsko - niemiecki podręcznik nauki historii wzorowany ma być również na podobnym projekcie francusko – niemieckim, napisanym niedawno przez historyków francuskich i niemieckich. Niestety i tu widać, jak podręcznik niemiecko - francuski przedstawia w nieobiektywnym świetle Polskę, a dzieje Europy prawie wyłącznie jako historię Francji i Niemiec. Mówił o tym niedawno prof. Wojciech Roszkowski i jego brytyjski kolega Christopher Beazley. Wydany w 2008r. dwutomowy podręcznik dla szkół średnich „Histoire/Geschichte” obejmuje okres od kongresu wiedeńskiego w 1815 r. do dziś. Wbrew podtytułowi podręcznik nie dotyczy historii „Europy i świata”, lecz w ogromnej przewadze Francji i Niemiec. W pierwszym tomie 63 proc. treści dotyczy dwóch krajów, w drugim 47 proc. Autorzy traktują również religię jako problem wręcz do rozwiązania. Zupełnie nie rozróżniają patriotyzmu i nacjonalizmu oraz całkowicie ignorują dzieje USA w XIX w. oraz ich udział w I wojnie światowej. W negatywnym świetle autorzy przedstawili też Polskę, podkreślając choćby, że część obozów koncentracyjnych była na terytorium naszego kraju, ale już nie podali takiej informacji w przypadku obozów w Austrii. Pomniejszyli również rolę „Solidarności” w Polsce, która została wspomniana tylko raz, i to bez związku z upadkiem komunizmu.
Zwróciłbym uwagę na nierozróżnianie patriotyzmu i nacjonalizmu. Dzisiaj zaciekle walczy się z nacjonalizmem,(nota bene złym zławiskiem), jednak zupełnie nie odróżnia się go od jakichkolwiek ruchów dążących jakby do emancypacji narodu, czy kultury narodowej spod panowania islamu, europejskiej wersji laicyzmu, jakieś antyrasizmu. I zdaje się, że takie przedsięwzięcia mają właśnie czemuś takiemu służyć.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mamy 2013 rok.
[*]Ukraińcy wyśmiewają się z ministra Sikorskiego, kiedy ten odwiedza Ukrainę. Ten potem w na posiedzeniu Sejmu powiada, że Ukrainę trzeba wspierać a nie poniżać. W kwestii Wołynia 0-1.
[*]Niemiecka telewizja publiczna produkuje serial o Niemcach, którzy przed wojną byli w 100% spox i ani im do głowy nie przyszło by być nazistami. Jak przyszło co do czego to zaczęli zachowywać się nie fair, choć po wojnie znowu wrócił im uśmiech na twarzy. Za to o Polakach z tego oficjalnego przedstawienia historii (jest to co prawda seria fabularna, ale tworzona przy wspołudziale historyków) wiemy tyle, że polska partyzantka zamykała Żydów w wagonach i wracała do swoich kryjówek. Strona polska oficjalnie zaprotestowała, a następnie zakupiła prawa do emisji w Polsce. Zapłaciła za niemiecki punkt widzenia, by w ramach misji edukacyjnej (jako że TVP jest telewizją publiczną to spełnia taką rolę) pokazać ten właśnie punkt widzenia. Ponoć po to, by Polacy sami wyrobili sobie zdanie.
[*]Niemieckie media mylą się i przepraszają za błędne określenia "polskie obozy koncentracyjne/zagłady".
[*]Izraelski dziennik haaretz rownież się myli.
[*]Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, a więc pracownik i reprezentant ludności tego miasta, nadaje rondu/ulicy nazwę Żołnierzy Wyklętych, po czym wita na Uniwersytecie Zygmunta Baumanna, oficera politycznego KBW, a więc zawodowego przeciwnika Żołnierzy Wyklętych. Ludzi, którzy co prawda w niezbyt wysublimowany, ale uzasadniony prawnym respektowaniem zasad pluralizmu politycznego, protestowali przeciwko tej osobie i wydarzeniu, nazywa nacjonalistyczną hołotą.
[*]Premier Donald Tusk wypowiada się także w sprawie Akcji "Wisła". Akcji wojskowej i przesiedleńczej wymierzonej w Organizację Ukraińskich Nacjonalistów oraz jej zbrojnego ramienia, czyli Ukraińskiej Armii Powstańczej. Twierdzi, że ONZ może uznać tę akcję za ludobojstwo i z tego powodu, strona Polska powinna zdecydowanie załagodzić swoje stanowisko w sprawie Wołynia. Co ciekawe, liczba osób objętych przymusowymi przesiedleniami wyniosła ok. 140 tys. osób, podczas gdy ofiar na Wołyniu było po stronie polskiej 80-100 tysięcy osób. (Są szacunki w granicach 20-130, ale chyba te 80-100 są najbardziej wiarygodne) Ofiar śmiertelnych było około 180 w obozie w Jaworznie i ok. 850 zabitych i skazanych śmierć działaczach OUN i żołnierzy UPA. Poza tym celem władz Polski Ludowej, która w obliczu konfrontacji z wrogo nastawionymi politykami OUN i bojownikami UPA miała prawo, by zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa ścigać i karać wyżej wymienionych jest zupełnie legalne, było rozbicie sił ukraińskich nacjonalistów nie respektujących nowego układu. Polska wówczas, było nie było, była już jakimś bytem państwowym uznanym na arenie międzynarodowej i miała prawo podjąć własne decyzje w sprawie walki z czynnikami destabilizującymi. Owszem, można się spodizewac, że prawa notorycznie naginano, a część wyroków wykonano na dziko, lecz to chyba za mało by uznać Akcję "Wisła" za akcję ludobójczą. Wysiedlenia jak najbardziej zbrodnią są. Nie każdy wie, ale akcję potępiono już w 1956, kiedy nastąpiła destalinizacja. Polska w ogóle bardzo często przeprasza za to samo, potępia. Na dodatek Donald Tusk insynuuje, uważam że można użyć tego słowa, że Polska (no bo przecież dzisiejsza Polska jest legalnym następcą PRL dziedziczącą cały dorobek PRL) jest winna ludobójstwa.
[*]Spytałem się dziś dziewczynki w wieku 12 lat o to, czy wie kim jest św. Wojciech, co to jest bitwa pod Grunwaldem i rozbicie dzielnicowe. Nie wiedziała. śmiem twierdzić, że 22 letnie kobiety i mężczyźni na ogoł również tego nie wiedzą.

Świadomość historyczna kuleje, wraz z nią nacisk społeczny na powodzenia polityki historycznej i zdefiniowanie polityki interesu narodowego/państwowego. W ogóle uważam, że Polacy nie są już narodem, a jedynie ludnością posługującą się jednym językiem zamieszkującą zwarte terytorium oraz kilkadziesiąt mniejszych bądź większych diaspor.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Temat trochę dotyczy nauczania historii. Napisałem następującego maila do National Geographic Channel.

I saw on twitter, one person has shown the map from NATGEOCHANNEL programm about WW2 concentration and death camps.
This is the map: https://pbs.twimg.com/media/Bv4wrteIUAE7Thm.jpg
Until today, I didn't know Poles have started to build and manage these camps and exterminate European Jews before 1st September 1939. I knew, from the media, especially American and German, that Poland has attacked German state known as the Third Reich in 1939 and started Holocaust, but I didn't know we started it even earlier. Thank you, for enlightening me.
Best wishes, podpis.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Historia za 3 lata
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook