Forum Dragon Ball Nao

» Nauki ścisłe a humanizm

Strony:   1, 2

Co ma większą wartość?

Co ma większą wartość?
Humanizm 24,24% 8 24,24%
Nauki ścisłe 36,36% 12 36,36%
To i to 39,39% 13 39,39%
Wszystkich głosów: 33
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.490
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Uważam, że w życiu potrzebne nam są obydwie te dziedziny, ponieważ nauka jako całkowite pojęcie musi być przynajmniej w jakimś stopniu umiejscowiona w rozumie człowieka. Nauki ścisłe pozwalają nam elegancko wykształcić logikę , w tym z tego co wiem lepsi są faceci ; p . Natomiast nauki humanistyczne pozwalają rozwijać się w kierunku ukierunkowania własnych poglądów , poznawania świata i zainteresowań. Obydwa te działy muszą się w pewien sposób scalać ( fuzja, hahah ; p ) , dlatego uważam, że to i to jest bardzo ważne.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No cóż. Muszę powiedzieć, że jeżeli o to chodzi to ja wolę nauki humanistyczne. Stanowczo lepiej mi idzie Polski, czy hista, niżeli matma, fiza czy chemia.
Humanistyczne- one kształtują np. język, kulturę. Czym byłby świat bez humanizmu? Nasza kultura nie byłaby wtedy zbyt bogata, trudniej by było się nam ze sobą porozumieć. Humanizm też się stara nas tzw. ,,wychować", pokazać nam jak żyć(choćby przez literaturę). A język? Byłby ubogi nasz jak nic bez humanizmu. Dzięki naukom humanistycznym możemy poznać przeszłość, co było 100, 200, 500.... lat temu.
Co do nauk ścisłych- bez nich świat też by się nie obył. Medycyna by stała chociażby na bardzo niskim poziomie. Rzadko kto z nas dożywałby 40 czy 50. A i wysoka śmiertelność np. niemowląt.
Nauki ścisłe uczą nas logicznego myślenia. A bez tych nauk co? Nikt by np. bez nich nie potrafił policzyć ile czego jest. Nie byłoby domów, mieszkalibyśmy w (prawdopodobnie) jaskiniach. Nie byłoby też elektryczności bez nauk ścisłych. Technologii by wcale niemalże bez ścisłych nie było. No i byśmy nie znali świata tak dobrze jak znamy bez ścisłych. Nie byłoby lotów w kosmos, budynków. Żylibyśmy bez tego jak prymitywy. Świat by bez tych nauk by od razu padł(no wyolbrzymiam trochę).
Więc podsumowanie: bez obu tych nauk byłoby ciężko. Świat bez nauk ścisłych byłby o wiele trudniejszych, ale humanizm uczy nas jak postępować, żyć.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
^^ Ktoś chyba nie ogarnia swojego istnienia.
Po namyślę dochodzę do wniosku, że nauki humanistyczne, jeśli chodzi o praktyczną stronę życia, są gówno warte. Niestety, do niczego wyższego się nie nadaję, więc studiuję historię. Jeśli jednak nie zdam kiedyś semestru, albo roku, to spróbuję podejśc do matury z matematyki, fizyki i może chemii.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Zdecydowanie ścisłe. Z tym, że głównie informatyka, fizyka i matematyka, bo chemia i biologia mnie nie interesują. Można to wnioskować oprócz zamiłowania do tych 3 wyżej wymienionych po ocenach, 5, 5/4, 4 do 3 i 2. Z humanistycznych mam przeważnie raczej dostateczne oceny, ale mnie strasznie nudzą, męczę się słuchając, a raczej próbując nauczycieli na lekcjach. Tak jak powiedział Joe:
Po namyślę dochodzę do wniosku, że nauki humanistyczne, jeśli chodzi o praktyczną stronę życia, są gówno warte.
Jak wyżej.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
^^ Ktoś chyba nie ogarnia swojego istnienia.
Po namyślę dochodzę do wniosku, że nauki humanistyczne, jeśli chodzi o praktyczną stronę życia, są gówno warte.
Wcale że nie-e. Rozwój nauk ścisłych zazwyczaj wiązał się z typowym dla nauk humanistycznych abstrakcyjnym podejściem, łamaniem pewnych schematów, i zerwaniem z czystą praktycznością. Wielokrotnie idee wypracowanie przez humanistów były wykorzystywane przez matematyków, fizyków, chemików etc.. Nauki ścisłe rozwijały się również poprzez odłączanie się poszczególnych dziedzin wiedzy, i skupieniu na poszczególnych ideach filozoficznych. Pewne kosmologiczne tendencje znajdowały potwierdzenie w praktyce.


A. I. Karenina napisał(a):
Jeśli jednak nie zdam kiedyś semestru, albo roku, to spróbuję podejśc do matury z matematyki, fizyki i może chemii.
Nie zdałem semestru, i w tym roku podchodzę do matury z matmy.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Ja myślę, że i to i to. Bez nauk ścisłych nie będziemy umieli liczyć, a bez humanistycznych pisać, czytać, nic nie wiedzielibyśmy o naszym kraju. Ale ja w szkole jestem lepsza w przedmiotach humanistycznych, bo z matmą u mnie cienko.

Anime na zawsze !!!
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Każda dziedzina wiedzy jest potrzebna, ale wolę ścisłe i przyrodnicze.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Nauki ścisłe a humanizm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook