Forum Dragon Ball Nao

» [Rock/Metal] Guns N' Roses

Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Guns N' Roses - amerykański zespół założony w 1985 r. grający głównie hard rocka. Największy sukces odniósł w latach 1987-1991, kiedy na rynek weszły najważniejsze albumy dyskografii i jedne z najważniejszych w historii muzyki rockowej: Appetite for Destruction, Use Your Illusion I, Use Your Illusion II. Skład zespołu od początku istnienia był płynny, a od połowy lat 90 zaczął się wykruszać. Wtedy z formacji odszedł min. Slash, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów rockowych w ogóle.

Większość powinna mieć styczność z tym zespołem. Co o nim sądzicie? Czy Gunsi nie stracili formy po odejściu prawie wszystkich członków z początkowego składu? Czy podoba się Wam ostatnio wydana płyta Chinese Democracy ? Co sądzicie o poszczególnych członkach, utworach, płytach etc.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
No nie... napisałam takie wypracowanie i zawiesił mi się komp

Zaczynamy od początku. A początek był żenujący. Dlaczego? Otóż jak każda wczesna gimnazjalistka słuchałam tego co wszyscy, tzn. Ich Troje, Stachurskiego, Tatu itd.
Jednak mając rodziców, którzy wielbią rocka nie sposób się było nie zarazić tą miłością. Mój tata to wielki fan Gunsów i to on mnie "oświecił". Poznałam kilka podstawowych utworów, których nie wypada nie znać i tyle. Jakiś czas temu postanowiłam poszerzyć swoje zbiory i ściągnęłam sobie wszystkie ich płyty. Nie żałuję. Gunsi to mój ulubiony zespół z USA i jeden z moich ulubionych w ogóle.

Ulubiona płyta: "Appetite for Destruction"

Ulubiony mocniejszy kawałek: "You Could Be Mine" (przy okazji ulubiony kawałek anglojęzyczny)

Ulubiona balladka lub coś spokojniejszego: "November Rain" i "Patience"

Ulubiony członek zespołu: Slash za jego geniusz i "Sweet Child O'Mine".


Danevert napisał(a):
Czy Gunsi nie stracili formy po odejściu prawie wszystkich członków z początkowego składu? Czy podoba się Wam ostatnio wydana płyta Chinese Democracy ?
Na pierwsze pytanie odpowiem: tak, stracili formę. Na drugie pytanie odpowiem: nie. Najnowszy album w moim domu zupełnie się nie przyjął. Nawet tytułowy utwór mnie nie porywa. Nie jest zły, ale to już nie to. Wolę starsze granie, tchnienie nowoczesności mi przeszkadza. Do tego boli brak Slasha. Genialny kiedyś głos Axelka już nie brzmi tak dobrze, już o tych warkoczykach na głowie nie wspomnę. Niestety, ale nie przekonuje mnie "Chińska Demokracja".

Dużo kontrowersji wywołały słowa Axla, w których stwierdził, że Gunsi nie przyjadą do Polski, bo Polacy nie mają gustu. Nie ma co się obrażać drodzy Rodacy. Powiedział to w czasach, gdy furorę w kraju robiło disco polo, więc nie sposób się z nim nie zgodzić. Jeśli ktoś kocha ten rodzaj muzyki, to można go oskarżyć o brak gustu, prawda?

Na koniec mała anegdotka. Kiedyś słuchałam sobie "Welcome to the Jungle". Tuż przed solówką Slasha, Axl wydaje z siebie taki wrzask. Moja siora akurat wtedy weszła do pokoju i wykrzyknęła "Jak genialna solówka!!". Od tamtej pory obie twierdzimy, że Axl z powodzeniem mógłby używać głosu jako gitary.

Pozdrawiam wszystkich fanów tego zajedwabistego zespołu.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Lubię Gunsów, nawet bardzo. Appetite for Destruction, Use Your Illusion I, Use Your Illusion II mógłbym określić jako wybitne, to samo zresztą powiedziałbym o Lies. The Spaghetti Incident to według mnie piosenka jednego przeboju - Ain't It Fun, a i tak ratuje ją Slash. Chinese Democracy ssie pałkę na całej linii, dwie piosenki - Better i Prostitute - kreowane były chyba na hity, ale ta pierwsza przypomina mi jakoś dziwnie Everything DJa Tiesto xD, a przy nagrywaniu tej drugiej gitarzysta miał chyba coś z palcami. No nie wyszła Axlowi nowa płyta.
Co najbardziej cenię w Gn'R? Wulgarność w tekstach, agresję i dynamizm gry. Ballady też dobre, ale jest wiele zespołów bijących ich w tej dziedzinie na głowę. Tak więc ulubiona płyta: Appetite for Destruction, ulubione kawałki: Nightrain i Back Off Bitch, z ballad Estranged.
Axl swoim wokalem przypomina mi Janis Joplin, ale ze względu na jego politykę wobec zespołu - nie lubię go. Slash wybitnym gitarzystą byłby, gdyby zakończył karierę wraz z odejściem z zespołu, ale że w Velvet Revolvers nie stworzył niczego porywającego, to według mnie na takie miano nie zasługuje. Co do pozostałych członków zespołu, to proponuję zajrzeć na wiki, popatrzeć kto przy której płycie pracował i ocenić wkład danej osoby w tę płytę. Można dojść do ciekawych wniosków.
Co do tych słów o nieprzyjeżdżaniu do Polski: to nie chodziło o brak gustu, tylko o fachowców pracujących w polskiej prasie brukowej. Axl powiedział, że nigdy nie zagra dla polished jews co zostało przetłumaczone na polaków i żydów. Co tak naprawdę oznacza ten zwrot? Wyzwanie dla ciekawskich.
Też zakończę anegdotą: jak byłem małym berbeciem - miałem nie więcej jak 7 lat - na MTV leciał teledysk do November Rain. Wiadomo jak to wygląda, jak palą szlugi w kościele. No, zdziwiło mnie to trochę i pytam ojca, czemu oni tam palą? Na to mój rodziciel odpowiedział, że Slash jako jedyny człowiek na świecie potrafi zapalić fajka pod wodą. Wiedziony ambicją próbowałem powtórzyć jego wyczyn, w czym ojciec mi pomagał, no ale zakończyło się to niezbyt przyjemnym natknięciem na matkę xD
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
A ja będę aspołeczny i nie będę się rozpisywać. Nowa płyta, nie zbyt mi wpadła w ucho, powiem więcej, w ogóle mi nie wpadła, płyta na trzeźwo jest nie do przyjęcia. bez Slasha Gunsi dla mnie nie istnieją, bez niego wszystko "pieprzło". Mieli fajny styl i ciekawe piosenki, chociażby jak civil war, don't cry czy november rain. Cóż, być może kiedyś znowu drogi Slasha i Gunsów się skrzyżują, ale póki co na to się nie zanosi.

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Bardzo dobry zespół. Jestem w posiadaniu tylko dwóch płyt, ale zrobiły one na mnie bardzo duże wrażenie, szczególnie Appetite for Destruction. Świetna, dynamiczna gitara, ciekawy wokal. Ostatnio są jednym z wielkiej trójki, której słucham najczęściej. Z ulubionych kawałków wymienię: Welcome To The Jungle, You're Crazy, Paradise City, November Rain.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Jeden z najlepszych zespołów rockowych, stary skład wymiatał, ta plącząca gitara Slasha, poezja. Gunsi mają coś w sobie, co powoduje ze można ich słuchać non stop.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Czy Bubbles będzie z nimi występował? Bo nic o nim nie wspomnięli.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Rock/Metal] Guns N' Roses
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook