Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] Moi dix Mois

Strony: 1, 2  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

Ich muzyka, jak twierdzi również sam Mana, to połączenie ostrego brzmienia rocka a czasem metalu z muzyką klasyczną, które można śmiało nazwać gotyckim rockiem.
Elektryczne gitary, bass, perkusja, syntetyzator i organy czy też klawesyn tworzą razem klimatyczną i ostrą mieszankę. Nie brakuje także melodyjnych utworów wprawiających swoim brzmieniem w zamyślenie lub nostalgię.
Po dziś dzień, wśród wielu fanów nieoficjalnie mówi się, iż Moi dix Mois to kontynuacja Malice Mizer, tak więc nie tylko muzyka, lecz także wygląd i teksty piosenek odgrywają tu ważna rolę.

Skład

Wokal:Seth
Gitara:Mana
Gitara:K
Bass:Sugiya
Perkusja:Hayato

Byli członkowie zespołu:

Wokal:Juka
Bass:Kazuno
Perkusja:Tohru


Dyskografia

2002 - Maxi Singiel "Dialogue Symphonie"
2003 - Album "Dix Infernal"
2004 - Maxi Singiel "Shadows Temple"
2004 - Album "Nocturnal Opera"
2004 - Maxi Singiel "Pageant"
2006 - Mini Album "Beyond the Gate"
2006 - Maxi Singiel "Lamentful Miss"
2007 - Album "Dixanadu"
2010 - Album "D+Sect"
2012 - Album "Reprise"

Co sądzicie o M10M?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Hayato: 08.06.2012, 16:59
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.514
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Ja osobiście uwielbiam Moi dix Mois. A Mana to mój idol xD.
Świetnie sie ich słucha, bo grają ową nastrojową i specyficzną dla twórczości Many muzykę. Przez nich zaczęłam się uczyć francuskiego, nawet XD

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mika-sama napisał(a):
A Mana to mój idol
Nie tylko Twój.


Świetnie sie ich słucha, bo grają ową nastrojową i specyficzną dla twórczości Many muzykę.
O tak zdecydowanie. Muzyka Many jest jedyna w swoim rodzaju i w zasadzie nie do podrobienia. Mana jest jednym z najbardziej cenionych przeze mnie artystów.


Mika-sama napisał(a):
Przez nich zaczęłam się uczyć francuskiego,
To tak jak ja japońskiego przez Luna Sea.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
checkedd Kobieta
Wojownik
Wojownik
checkedd
Wiek: 31
Dni na forum: 5.472
Posty: 42
Ach, moi Moi Świetna muzyka, ubóstwiany Mana, do szczęscia nie potrzeba dużo xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Po trzech latach wreszcie doczekamy się nowości od Moi dix Mois.Jak podaje JaME:

"Mana poinformował na swoim blogu o planach wydania przez Moi dix Mois nowego albumu latem tego roku. Dalsze informacje na ten temat nie są jeszcze znane.

Zespół planuje także wyruszenie w łączoną trasę po Japonii Moi dix Mois i Köziego, zatytułowaną Deep Sanctuary 2. Gościem specjalnym na tokijskim koncercie będzie Yu~ki, basista Malice Mizer, który nie występował od 2001 roku."

No niezle.Mana,Kozi i Yuki grają razem... Czyżby jakaś nadzieja na reaktywacje Malice Mizer? W sumie,to brakować będzie już tylko Klahy...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Hayato napisał(a):
No niezle.Mana,Kozi i Yuki grają razem... Czyżby jakaś nadzieja na reaktywacje Malice Mizer? W sumie,to brakować będzie już tylko Klahy...
Byłoby miło. Wszak MALICE MIZER oficjalnie się nie rozpadli, a jedynie zawiesili działalność na jakiś czas (ale któż mógł przewidzieć, że to będzie tyle się ciągnąć xD). Osobiście byłbym z tego zadowolony i nie miałbym nic przeciwko, żeby Mana odwiesił Moi dix Mois na wieszak i skupił się w 100% na MM (bo MdM jest w moim mniemaniu dużo mniej ciekawym zespołem).

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
(bo MdM jest w moim mniemaniu dużo mniej ciekawym zespołem).
Hm...zależy jak na to spojrzeć,aczkolwiek jestem gotów przyznać ci rację.W Moi dix Mois Mana dosyć jasno określił styl zespołu,podczas gdy Malice Mizer cechowała duża różnorodność i nigdy nie można było się spodziewać czym nas zaskoczą.Poza tym w Moi dix Mois w zasadzie cały proces twórczy skupia się w rękach Many,podczas gdy w Malice Mizer każdy członek zespoły miał coś do powiedzenia (najwięcej oczywiście Mana-sama,chociaż oglądając wywiady z nim to stwierdzenie,brzmi co najmniej dziwnie... ).Poza tym,M10M,bardziej niż zespołem,w moim przekonaniu,jest solowym projektem Many. A na fakt,iż obydwa zespoły są ze sobą porównywane (mówi się,że M10M to kontynuacja MM,czemu Mana oficjalnie zaprzeczył),ma wpływ specyficzny,unikalny klimat muzyki obu zespołów i osoba lidera obydwu tych grup,czyli Many.


Kamzo napisał(a):
nie miałbym nic przeciwko, żeby Mana odwiesił Moi dix Mois na wieszak i skupił się w 100% na MM
Było by fajnie.Trzeba byłoby jeszcze odnaleść Klahę i wydobyć go z nory,w której się zaszył.Od wydania w 2004 roku solowego mini albumu "Setsubou",Klaha gdzieś nam zniknął i nie daje znaku życia.Krążą plotki,iż popadł w depresje.Ale,skoro udało się namówić do udziału w koncercie,Yuki'ego,który podobnie jak Klaha,gdzieś się zaszył,to i może ostatniego brakującego członka tej formacji uda się namówić do powrotu na scenę,a Malice Mizer powróci.Było by miło.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Szperając w necie,natrafiłem na coś takiego;

Obraz

Wygląda na to,że nowego albumu Moi dis Mois możemy spodziewać się w grudniu.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Tinne Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Tinne
Wiek: 35
Dni na forum: 5.563
Posty: 9
Skąd: Rzeszów
No proszę jednak ten zespół jest znany nie tylko w kręgu moich najbliższych znajomych Bardzo w porządku nuta, przywodzi mi na myśl wiele miłych chwil
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Znana jest już data wydania piątego albumu Moi dix Mois, zapowiadanego pierwotnie na tegoroczne lato.

Ma on nosić tytuł D+SECT i trafi do sprzedaży 15 grudnia. Zostanie zaprezentowany publiczności 24 grudnia podczas tegorocznego Dis Inferno.

Obraz

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jest i lista tracków wchodzących w skład "D+SECT";

1. In Paradisum [SE]
2. The Seventh Veil
3. Witchcraft
4. The SECT
5. Divine Place
6. Pendulum
7. The Pact of Silence [SE]
8. Ange - D side holy wings -
9. Agnus Dai
10. Sanctum Regnum
11. Dead Scape
12. Dies Irae
13. Baptisma [SE]

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nowy album M10M całkiem fajny.W moim odczuciu cięższy od poprzednich,i tak samo mroczny.Cóż...w końcu czego innego oczekiwać od Many.Klimat musi być.Moim ulubionym utworem jest "Dies Irae",które jest po prostu genialne.Także tytułowy utwór "The Sect" się wyróżnia na tle pozostałych.Ogólnie bardzo udany krążek i wart polecenia.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
W ramach obchodów 10-lecia istnienia, Moi dix Mois zapowiedział wydanie albumu z najlepszymi przebojami.

Album ma nosić tytuł Reprise i zawierać utwory z pierwszych dwóch albumów, na nowo nagrane w obecnym składzie. Fani mogą zamieszczać prośby o piosenki, które chcieliby ujrzeć na tym wydawnictwie, na blogu Many - poproszono ich jednak, by ograniczyli się do jednego tytułu.

Data wydania albumu nie jest jeszcze znana.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Moi dix Mois ustalił datę wydania zapowiadanego wcześniej albumu z okazji dziesięciolecia istnienia.

Reprise będzie dostępny od 11 lipca i ma zawierać nowe wersje popularnych piosenek wybranych przez fanów w głosowaniu, a także jeden zupełnie nowy kawałek. W sumie na płycie znajdzie się dwanaście utworów, w tym trzy instrumentalne, ale dokładna tracklista nie jest jeszcze znana.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Ten nowy kawałek to 'Je l'aime' ciekawa jestem w jaką stronę zespół pójdzie robiąc nowe wersje, oby były tak klimatyczne jak zawsze.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jak dla mnie album "Reprise" Moi dix Mois nie spelnia moich oczekiwan. Wielkim rozczarowaniem jest brak piosenki "Monophobia" na trackliscie. Poza tym glos Setha wyraznie ustepuje swojemu poprzednikowi, co widac zwlaszcza podczas piosenki "Nocturnal Romance", gdzie potrzebny jest silny, energiczny wokal, ktorego niestety Sethowi brakuje. Nowa pioseka"Je'taime" tez nie zachwyca. Owszem jest dobra, ale nie porywa. Ogolnie uwazam,ze "Reprise" jest najslabszym krazkiem w dorobku zespolu.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Robi sie ciekawie.Mana zaskoczył ostatnio swoich fanów wiadomością o tym, że napisze swoją autobiografię.Nie ukrywam,ze chetnie bym ja przeczytal,no ale na to przyjdzie mi jeszcze troche poczekac.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Smutna wiadomosc pojawila sie na oficjalnej stronie zespolu. Gitarzysta Moi dix Mois - K zostal znaleziony martwy w swoim domu.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [J-rock] Moi dix Mois
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook