Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] The Blair Witch Project

Strony: 1, 2  
Noon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.805
Posty: 18
Skąd: z krainy normalnych inaczej...
Witam

Chcialbym,abyscie podzieli sie wrazeniami na temat filmu Blair Witch Project.

Film ten opowiada o 3-osobowej ekipie studentow,ktorzy maja przygotowac prace do szkoly.Jako temat wybieraja legende o wiedzmie z Blair. Na poczatku film pokazuje przygotowania,codzienne zycie bohaterow przed wyprawa itp. Gdy docieraja na miejsce zaczynaja sie dziac rozne dziwne rzeczy,ktorych nie bede zdradzal by nie zepsuc ogladania filmu tym,ktorzy jeszcze go nie obejrzeli a maja taki zamiar. Film ma interesujaca fabule,pokazuje odczucia i emocje bohaterow postawionych w sytuacjach w ktorych raczej nie chcieli bysmy sie znalezc.Wrazenie poteguje to ze film zostal nakrecony...amatorka kamera wideo,co daje realistyczny efekt.Ma sie wrazenie,ze to amatorski film i ze wydarzenia ktore zdazyly sie w Coffin Rock staly sie naprawde.Krazylo wiele plotek ze byl to film nakrecony rzeczywiscie przez 3 studentow ktorzy zagineli w niewyjasnionych okolicznosciach w tamtych rejonach i ich odkrycia zostaly zapisane na tasmach,ktore pozniej w tymze lesie znaleziono.Film trzyma w napieciu,i choc nie ma w nim latajacych na kilka metrow mozgow,obrzydliwych kreatur wyskakujacych zza rogu to potrafi przestraszyc.Ogolem polecam ten film,gdyz moim zdaniem jest bardzo dobry.

Najwięcej w świecie który brudzi nam ręce
Ufam w ludzkie dobro i ponosze klęskę...
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Świetny film, na prawde sie przestraszyłem jak go ogladałem w nocy
Film miał dosc ograniczony budżet, ale zarobił Krocie. Poatym ci aktorzy także to przezywali, bo oni zostali wysłania "na żywca" tzn. powiedziano im gdzie co i jak, ale oni nie widzieli co im sie przytrafi.
Ogólnie film bardzo dobry, 2 częsc już gorsza.
Moja ocena: 9/10

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Nie dajcie się nabierać Film był kręcony, jak każdy inny! Wszystko to po prostu efekt, który był juz na samym początku wpełni zaplanowany.
Strona internetow teg ofilmu została specjalnie zrobiona tak, aby ludzie myśleli, iż taśmy są prawdziwe(a głupi Amerykanie oczywiście ali się nabrać )
No bo co innego sprzeda sielepiej, jak nie horror który jest prawdziwy??

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Noon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.805
Posty: 18
Skąd: z krainy normalnych inaczej...
Variu-to wlasnie napisalem w mojej krotkiej recenzji filmu...ze ma sie WRAZENIE ze to prawda,ale jedank tak nie jest i sa to bzdury wyssane z palca...za to jak wyssane . A ze amerykanie w to uwierzyli...pozostawmy to bez komentarza,bo gdyby chciec to skomentowac to nie zostawilibysmy na amerykanach suchej nitki .

Co do czesci drugiej,to nie mialem okazji jej ogladac,ale chetnie obejrze co tym razem zmajstrowano.

Najwięcej w świecie który brudzi nam ręce
Ufam w ludzkie dobro i ponosze klęskę...
SooRIssj99
Ziemianin
Ziemianin
SooRIssj99
Dni na forum: 6.768
Posty: 16
Skąd: Kielce
Oglądalem ten film bardzo mi sie podobal ale to zwykla bujda...Niby nic nie jest pokazane kamera caly czas sie trzesie a czlowiek i tak sie boi...Najstraszniejsza scena w tym filmie to chyba ta jak jeden z czlonkuw ekipy stoi w domu rustinna para a Header wchodzi z kamera i nagle ona upada i film sie kończy...To jest wlasnie amerykanski sposub na latwe wykoszenie kasy......

(-(-_(-_-)_-)-) JEST NAS WIELU KORONA KIELCE
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
tez nad tym myslalem i wymyslilem tylko 2 mozliwosci (zreszta bledne):
1. albo tek kolo był powieszony, a sznura nie było widac na kamerze, badź maiłcos rozciete albo co...
2. !?***la ja do reszty

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
SooRIssj99
Ziemianin
Ziemianin
SooRIssj99
Dni na forum: 6.768
Posty: 16
Skąd: Kielce
rustin parr zawsze gdy zabijal jakies dziecko to inne dzieci(bylo ich 7) staly odwrócone tylem do sciany ...ona to musiala wiedziec poniewaz tak dlugo przygotowywao tego reportazu...

(-(-_(-_-)_-)-) JEST NAS WIELU KORONA KIELCE
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
SooRIssj99 poprwna odpowiedź!
Gdyzobaczyła, że jej kolega stoi tyłem, zrozumiała, że teraz zginie. On był tym odwróconym dzieckiem, a ona ofiarą.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SooRIssj99
Ziemianin
Ziemianin
SooRIssj99
Dni na forum: 6.768
Posty: 16
Skąd: Kielce
Gralo sie w gre i w ogole jak ogladam jakis film to staram sie zrozumiec go w najdrobniejszych szczegolach....

(-(-_(-_-)_-)-) JEST NAS WIELU KORONA KIELCE
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
No to widze że nie jestem sam
A co myślisz o grze?? Mnie osobiście bardoz przypadła do gustu- świetny klimacik, i grafika nawet nawet... Bałem się że wyjdzie syf, ale producenci według mnei siępostarali

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SooRIssj99
Ziemianin
Ziemianin
SooRIssj99
Dni na forum: 6.768
Posty: 16
Skąd: Kielce
Gralem w jedynke i trojkę akle najlepsza byla jadenka chociaz bylo kilka bugow np.bohaterka chodzila caly czas w kolko ale nie ma co trzymala klimat
A ty co o niej myslisz??
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
No tak jak pisałem. Gra mnie bardzo mile zaskoczyła. Praktycznie nie mam się o co doczepić.
Trzyma fajny klimat gier typu survival horror, i widac że ma cosw sobie z Residen evil, którego tak bardzo kocham.
Ale ten las kóry cały czas zmieniał wygląd mnie wnerwial

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
O kurde, to jeden z gorszych filmów jakie widziałem -_-'... Obejrzałem go ponieważ polecała mi to bardzo żarliwie siostra. Podobno bardzo ją przestraszył i w ogóle bała się sama wrócić do domu od kuzynki u której go widziała. No cóż, w końcu i ja zdecydowałem się zobaczyć o co w tym wszystkim biega.
Krążyła ta cała legenda, że znaleziono tylko filmy po studentach (to byli chyba studenci, już nie pamiętam -_-') więc w takim stylu stworzono też całą produkcje. To pewnie miało dodać efektu realizmu i panującej grozy. Jak dla mnie pomył ten i tak zepsuł kiepską już sytuacje filmu. Wynudziłem się strasznie, straciłem tylko czas i już pod koniec omal nie zasnąłem. Zkończenie było żałosne. Zresztą, nie lubie za bardzo się rozpisywać (a nawet starać przy pisaniu) gdy mam do czynienia z czymś takim...

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nie powiem - ten film jest mocny. Podczas jego oglądania czuję się klimat i złe moce wiedźmy

Plotka była że to prawdziwy film, bla bla bla...
Dlatego jak się go oglądało - patrzyło się na ten film szczególnie uważnie, z zaciekawieniem.

Wszystko wytłumaczyli twórcy na początku 2giej części (fajnie pokazali jak całe grupki ludzi biegają po lasku w Blair- szukając wiedźmy!).
Według mnie jedynka - spoko , fajny , godny uwagi.
2ka - nieudany , nie godny uwagi.

No to tyle


PoZdRo

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
fajny film można [ ort! ] sie prestaszyc jak sie am swiadomosc ze to sie kiedys zdarzylo
ale 2 czesc juz mi sie niepodoba

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Oj, ileż to krzyku było wokół tego filmu... Aktorom nawet zakazali wychodzić z domu, zanim film nie zniknie z kin, żeby efekt był jeszcze lepszy...
Byłam do filmu nastawiona wyjątkowo sceptycznie, tak samo jak do "Fargo", kiedy to też była plotka, że film jest ona prawdziwych wydarzeniach. Jednak "Fargo" miał być tylko "oparty" a BWP miał być filmem nakręconym przez studentów... Ciekawe tylko kto wpuścił by do kin materiał dowodowy w sprawie 3 morderstw, no ale cóż...
To co miało urealnić taśmę (trzęsąca się kamera, słaba jakość obrazu i dźwięku, liczne wulgaryzmy) raczej bawiła niż śmieszyła... Miałam nadzieję, że obejrzę ciekawy horror, a zastałam kiepskiej jakości film "dokumentalny".

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Mnie się film za pierwszym podejściem nie podobał, za drugim i trzecim, stwierdziłem, że to jest coś! Oglądając to zdaje się to takie prawdziwe, a uczucia bohaterów całkiem realne, gdybyśmy sami się znaleźli w takiej sytuacji. Smaczków dodają akcje w nocy, kiedy ponoć coś ich atakuje + liczne odgłosy w oddali. W dodatku sam las wydaję się bardzo tajemniczy, + te kukły na drzewach, po prostu ekstra. Jestem zapalonym fanem horrorów i ten uznaję, za jeden z najwyższej półki.

10/10

ps. 2 dni temu oglądałem film "Rec", hiszpańskiej produkcji. Jest kręcony na podobnej zasadzie, jako film dokumentalny przy pomocy amatorskiej kamery i... Uznaję, że od DAWIEN DAWNA, nie widziałem mocniejszego horroru. Po prostu cudo. Polecam się zapoznać również z tym tytułem .
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Hmm, pomysł na zrobienie filmu dość ciekawy i niekonwencjonalny. Za to jak największy + (aczkolwiek czasem mi już oczy wysiadały, jak machali tą kamerą xD) Dość ciekawie się oglądało, bo różni się od tradycyjnych horrorów, ale żeby się przestraszyć? Za sam pomysł i wykonanie, czegoś co wcześniej nie miało miejsca jestem skłony poddać się zachwytowi. Natomiast co do strachu, grozy i przerażenia to raczej nie ma o czym mówić. Przynajmniej mi nie zniekształciło to psychiki jakąś straszną sceną Dość intrygujące było zakończenie, myślałem że jeszcze coś się zdarzy, a tu ni stąd ni zowąd napisy końcowe. Ogółem, film jako film polecam każdemu, natomiast do "dobrego" horroru bym go nie zaliczał.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Fajny, kiedy chce się wystraszyć dziewczyne, gdyż w film można się nieźle wczuć. Oglądać go samemu? Próbowałem, ale niemalże zasnąłem, kiedy biegali sobie tam o, po lesie

Film nisko budżetowy, ale nie można go po tym oceniać, bo właśnie dużo takich nisko budżetowych wybiło się na szczyty rankingów np. "Funhouse" czy "Troll".

Moja ocena: 6/10 (film przeciętny, dobry w towarzystwie).

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.541
Posty: 63
Parę miesięcy temu obejrzałam ten horrorek. Powiem krótko - nie przepadam za horrorami dokumentalnymi, gdyż denerwuje mnie chaotyczna praca kamery, aczkolwiek aktorzy grali bardzo naturalnie. Klimat filmu można było wyczuć od samego początku, ale tak na prawdę dopiero końcówka była emocjonująca. Oceniam na 5+/10
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Horror] The Blair Witch Project
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook