Forum Dragon Ball Nao

» X JAPAN ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Z tego co wiem w tym głosowaniu jest też do wyboru ''nowa piosenka'' ?? xD

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Katz napisał(a):
Z tego co wiem w tym głosowaniu jest też do wyboru ''nowa piosenka'' ?? xD
Tak. Jest w "Others". Napisane po japońsku, więc początkowo nie miałem pojęcia co to znaczy.
Poza tym, uważam, że to całe głosowanie jest przede wszystkim po to, żeby wskazać jakie utwory chcielibyśmy usłyszeć poza standardowymi hitami. Bo nie wyobrażam sobie żeby na majowych koncertach chociaż raz nie zagrali "Kurenai", "X" czy "ENDLESS RAIN".

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Hym, a ja nie sądziłam, że zagłosuję na to, co zagłosowałam xD Nie wypełniałam ankiety od razu, wolałam się zastanowić, którą solówkę chciałabym on live usłyszeć na jakimś kolejnym koncercie Oraz co, jak mówi Kamil, jest rzadko grane i... i wracając wczoraj do domu do głowy przyszło mi "Desperate Angel", o
Na to też powędrował mój głos (: Zapewne i tak mało kto na to zagłosuje, bo zdaje mi się, że prym i tak będą wiodły te główne "hity" (choć to sformułowanie nie jest adekwatne).

Kamzek, wryję Ci się do pytania
Kamzo napisał(a):
Wolisz wersję z "BLUE BLOOD" czy z singla ?
Wykonania on live !

Pozdrawiam.

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.599
Posty: 308
Wahałam się pomiędzy "I.V", a "Crucify my love". W końcu zdecydowałam się na, to drugie. Uwielbiam tę piosenkę. Cudowna muzyka, cudowny głos.
Chociaż mam cichą nadzieję, że "I.V" również zagrają.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja się wahałam pomiędzy "Crucify my love", "Forever love" i "Rose of pain". Ostatecznie zdecydowałam się na tą ostatnią. To była pierwsza myśl, a jak powszechnie wiadomo, pierwsza myśl jest najlepsza xd

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
edhel napisał(a):
Na to też powędrował mój głos (: Zapewne i tak mało kto na to zagłosuje, bo zdaje mi się, że prym i tak będą wiodły te główne "hity" (choć to sformułowanie nie jest adekwatne).
Widziałem wypowiedzi w kilku miejscach i wiem, że wiele osób sądzi tak jak ja. To znaczy, że najsławniejsze utwory zespołu, bez których ani rusz, i tak zostaną zagrane. Dlatego głosują raczej na te, które dawno nie były grane, jeszcze z czasów X, a nie X JAPAN. Wiele osób oddaje swoje głosy na "VANISHING LOVE", "I'LL KILL YOU" czy "ROSE OF PAIN" (na ten ostatni utwór i ja zagłosuję, tym razem z laptopa) etc.

edhel napisał(a):
Kamzek, wryję Ci się do pytania
Kamzo napisał(a):
Wolisz wersję z "BLUE BLOOD" czy z singla ?

Wykonania on live !
Dopuszczam tylko dwie podane przeze mnie opcje

Chwila napisał(a):
Chociaż mam cichą nadzieję, że "I.V" również zagrają.
Odkąd powrócili, nie było koncertu, na którym nie zagrali "I.V." (bo w końcu to jedyny nowy utwór jaki "wydali", tj. udostępnili na iTunes).

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
X JAPAN - World Tour Hakai No Yoru extra In Hong Kong 17.01.2009

Part1: http://www.megaupload.com/?d=9PFM2H0N
Part2: http://www.megaupload.com/?d=1JKUC8ZE
Part3: http://www.megaupload.com/?d=8A62C6U7
Part4: http://www.megaupload.com/?d=HQ6OYF8M
Part5: http://www.megaupload.com/?d=M7DB7KYF
Part6: http://www.megaupload.com/?d=4QIB15JQ
Part7: http://www.megaupload.com/?d=U1VJQ2VB

Tak, jest to Koncert z HK, konkretnie z 17.01.09 koncert z 16 w drodze;)

P.S Pewnie Kamzo go juz widział z 5 razy, ale wrzucam tu, żeby obejrzeli ci co jeszcze nie sciągneli bo cos im nie idzie z torrentów

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Katz napisał(a):
Tak, jest to Koncert z HK, konkretnie z 17.01.09 koncert z 16 w drodze;)
Z 17 stycznia nieco ciekawszy moim zdaniem.

Katz napisał(a):
P.S Pewnie Kamzo go juz widział z 5 razy, ale wrzucam tu, żeby obejrzeli ci co jeszcze nie sciągneli bo cos im nie idzie z torrentów
Jeszcze mi nie odbiło ! Widziałem raz, i na razie starczy. W przyszłości na pewno do niego wrócę, miło się ogląda po dłuższej przerwie.

Wyniki głosowania:

2 maja:
1) VANISHING LOVE
2) Stab Me In The Back
3) Joker

3 maja:
1) DAHLIA
2) Without You
3) Desperate Angel

STREET ARMY chyba też mogli wybierać i wybrali 新曲 (Nowa Piosenka).

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Stało się!

To my dear friends

There’s something I want to tell you: I, SUGIZO, am officially joining X JAPAN.
I know that you all have conflicting opinions about this,
but this decision is one that I finally arrived at after thinking about it
over and over since last year.

As YOSHIKI, the leader of X JAPAN said,
the main reason for getting the band back together is for the band’s aesthetic perfection –
in other words, to end things as beautifully as possible.
And until then, he said that he wanted to fulfill that long-held dream of worldwide success.
And I thought that, if one of biggest bands in the history of Japanese rock music needs
my help to fulfill its dreams, if my presence is necessary,
if there’s something I can do, then I am truly honored.

I came to this answer by opening myself as much as possible to feeling
what hide was wishing for from Heaven.
And so just like last year, I’m going to stand on stage with the members of X JAPAN,
and use my body to convey hide’s presence and his very breath.
That’s the reason for me to play with X JAPAN.
And at the same time, how can I accelerate my own sensibilities, my own expressions?
Can I evolve as a guitarist and a performer?
To me, this is also a fantastic chance to have many valuable experiences
and to learn all sorts of things.

There’s one more important thing to mention: the fact that no matter where I am,
my true home and the place I will return to is LUNA SEA.
No matter what roads I walk from now on, no matter how far I fly away,
LUNA SEA will always be where I belong.
As long as the five of us exist, LUNA SEA will never die.
When the time is right, I want for all of us to stand on stage together,
to proceed into the future as one.
This truth, our fate, our bonds, and the bonds we share with our fans…
nothing will ever change these things.
I think of this fact with great affection, and I am so very thankful as well.

I am in love with music itself and believe that music is what gives me life.
I want to give my body and soul up to making music, to go beyond the framework of genres,
the borders between countries, and the format known as a “band.”
It may be unprecedented, but I want to exist for this purpose alone.

Right now, X JAPAN requires SUGIZO as its sixth member,
and I want to respectfully fulfill their needs.
All I do is give myself up to the flow, to the music itself…
to pour all of myself into that one second. That’s all.

And just like before – no, even more than before –
I plan to devote myself heart and soul to my work as a solo artist,
as part of LUNA SEA, as a member of JUNO REACTOR,
and now as a member of X JAPAN.
And nothing would make me happier than if all my beloved fans
and friends were with me along the way.

With Love,
SUGIZO
wpis pochodzi z bloga Sugiego, na myspace, no cóż Sugizo witamy na pokładzie

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kamzek, wryję Ci się do pytania
Kamzo napisał(a):
Wolisz wersję z "BLUE BLOOD" czy z singla ?

Wykonania on live !
AAaaa, widzę, że edhel mnie wydała XD Tak, mój ulubiony kawałek X, to "Weekend" z "The Last Live".

Kamzo napisał(a):
Dopuszczam tylko dwie podane przeze mnie opcje
Trudno, nie można mieć wszystkiego


2) Stab Me In The Back
OOOOO!! To na żywo jest super. Przynajmniej z hide... jak bez Niego? mam nadzieję, że równie fajnie.


wpis pochodzi z bloga Sugiego, na myspace, no cóż Sugizo witamy na pokładzie
Czyli bez niespodzianki. Mam nadzieję, że nie będzie się mieszał w kompozycje, bo jego solowa działalność mnie przeraża (nie bijcie).

Linki do koncertu? Szkoda, że przez najbliższy miesiąc nie będę miała okazji obejrzeć

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
No tak, wszyscy się tego spodziewali, ale dobrze, że zostało potwierdzone przez samego SUGIZO (i to lada dzień przed koncertami).
Mam pecha widać bo wszedłem na jego myspace niedługo przed tym zanim umieścił nową wiadomość XD A tak to przeczytałem ją dopiero teraz.
Jestem zadowolony z tego co napisał na temat LUNA SEA. Po pierwsze, zgadzam się z tym, że SUGIZO zawsze będzie przede wszystkim należał do LUNA SEA, a po drugie, daje mi to jeszcze większą nadzieję na powrót zespołu!

Laru-chan napisał(a):
Czyli bez niespodzianki. Mam nadzieję, że nie będzie się mieszał w kompozycje, bo jego solowa działalność mnie przeraża (nie bijcie).
Yoshiki zawsze dominował w zespole jeśli o to chodzi. Większość kompozycji jest jego, można wręcz rzec, że niechętnie dopuszczał innych Tak więc to pewnie się nie zmieni, SUGIZO użyczy im przede wszystkim swojej gitary (ba, teraz jak nie ma hide Yo pewnie będzie jedynym kompozytorem i tekściarzem).
Ja bić nie zamierzam Kiedyś trochę posłuchałem jednego albumu SUGIZO (dosyć pobieżnie zresztą) i miałem zamiar do tego nie wracać. Ale z czasem poznałem więcej (i dokładniej). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o solo, twórczość SUGIZO jest jedną z moich ulubionych (jeśli nie ulubioną).
Poza tym, co innego SUGIZO solo, a co innego SUGIZO w LUNA SEA. W LUNA SEA stworzył jedne z piękniejszych kompozycji jakie kiedykolwiek słyszałem.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Na JaME też o tym piszą:

"X JAPAN porzez swoją oficjalną stronę internetową oraz SUGIZO na swoim blogu ogłosili, że po kilkukrotnym wystąpieniu wraz z zespołem oraz z powodu braku hide, dołączył on do tej legendarnej grupy jako oficjalny szósty członek. SUGIZO będzie kontynuować swoją solową twórczość oraz nie porzuci żadnych planów związanych z LUNA SEA i Juno Reactor. Jak napisał na swoim blogu, szczegółowo rozważał możliwość dołączenia do zespołu od dłuższego czasu i podjął ją teraz; cytat: "Obecnie, X JAPAN potrzebuje SUGIZO jako szóstego członka i pragnę z całym szacunkiem spełnić ich potrzeby.".

W sumie to nie wyobrażam sobie lepszego kandydata na miejsce Hide.Cieszę się,że Sugizo wspomógł swoją gitarą chłopaków z X-Japan.A o kompozycje też,można być spokojnym.Kto jak kto,ale Sugizo zna się na rzeczy i jest mało prawdopodobne,by muzyka zespołu,cokolwiek straciła na przyjęciu nowego członka.Wręcz przeciwnie.Zespół może dużo zyskać.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
No i już po dzisiejszym koncercie!

■X JAPAN WORLD TOUR Live in TOKYO ~攻撃続行中~

~無敵な夜~
01. THE LAST SONG
02. Rusty Nail
03. WEEK END
04. JADE (新曲)
05. PATA solo
06. HIDEの部屋 (CELEBRATION)
07. ROSE OF PAIN featuring TOSHI, PATA, HEATH
08. Tears
09. YOSHIKI piano & SUGIZO violin
10. DAHLIA
11. 紅
12. VIOLET UK - ROSA
13. YOSHIKI drum solo
14. Without you
15. I.V.
16. X
17. ENDLESS RAIN
18. Say Anything (SE)
19. Forever Love (SE)

Numer 4 to podobno nowy utwór (tytuł nie jest jeszcze na 100% pewny), a przy "Without You" tym razem na scenie nie byli tylko Yoshiki i Toshi, ale więcej osób (znowu podobno). Lista utworów jest niemal pewna, ale zaznaczam, że informacje te nie pochodzą z żadnego oficjalnego źródła.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Koncerty bedzie mozna obejrzeć w tv (dla nas polaków sciągnąć ). 26 maja zostanie wyemitowany koncert z 2.05, natomiast 7 czerwca koncert z 3.05.


Co do Sugizo, to dobrze, że został oficjalnym członkiem, jest to przywilej z którego musi sobie zdawać sprawę, i nie powinien ani przez chwile myśleć, że zajął miejsce hide gdyż on zawsze będzie miał swoje miejsce wśród serc fanów. Co do jego współpracy z Luna Sea, to jeżeli by powrócili to możecie być spokojni. eX dają koncert raz na kilka miesięcy wiec Sugi nie był by ąż tak przepracowany

EDIT:

Kamzo napisał(a):
Numer 4 to podobno nowy utwór (tytuł nie jest jeszcze na 100% pewny)
Pewny oto ona - JADE
http://www.youtube.com/watch?v=MDjxxKDMH5E

Pozdrawiam.
K^tz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Katz napisał(a):
Co do Sugizo, to dobrze, że został oficjalnym członkiem, jest to przywilej z którego musi sobie zdawać sprawę,
Jak dla mnie nie raz dał nam wyraźnie znać, że w pełni zdaje sobie z tego sprawę (choćby w jego wpisach na MySpace). Doskonale wie, że grać z X JAPAN jest zaszczytem. Ale tak jak wspomniał Ujio, X również wiele na tym zyskał, nie tylko bardzo dobrego gitarzystę.

Katz napisał(a):
i nie powinien ani przez chwile myśleć, że zajął miejsce hide gdyż on zawsze będzie miał swoje miejsce wśród serc fanów.
Tak jak i wcześniej, tu również podkreślał wiele razy, że nie ma zamiaru zastąpić hide. Jeśli ktoś już zdaje sobie dobrze sprawę jak wielkim muzykiem był hide, to na pewno jedną z tych osób jest SUGIZO.
Jest po prostu nowym gitarzystą i SZÓSTYM członkiem zespołu, więc nie widzę dlaczego niektórzy sądzę, że zupełnie zastąpi hide, który wciąż "jest" w X JAPAN.

Katz napisał(a):
Co do jego współpracy z Luna Sea, to jeżeli by powrócili to możecie być spokojni. eX dają koncert raz na kilka miesięcy wiec Sugi nie był by ąż tak przepracowany
Tak się składa, że jego działalność nie ogranicza się tylko do X JAPAN. Jednak SUGIZO zawsze potrafił pogodzić ze sobą kilka projektów i dawał z siebie wszystko za każdym razem. Więc na pewno nie będzie problemu gdyby LUNA SEA powrócili (a LS będzie stawiał na pierwszy miejscu co chyba nie powinno nikogo dziwić).

Katz napisał(a):
Pewny oto ona - JADE
http://www.youtube.com/watch?v=MDjxxKDMH5E
Dzięki za linka. Co prawda wykonanie live w dupnej jakości audio, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Czekam na wersję studyjną (ewentualnie live w dobrej jakości) aby napisać coś więcej.

Pozdrawiam

[ Dodano: 03.05.2009, 15:12 (po 15 godzinach 23 minutach) ]
Na Hear Japan możecie przeczytać relację z pierwszego koncertu. Polecam, bo daje całkiem niezły wgląd na występ.
http://www.hearjapan.com/news/artist_news/X_ ... ki_na_Yoru

Poza tym wczoraj X JAPAN umieścili trochę oficjalnych danych dla ludu

Total sales of X JAPAN singles and albums: over 210,000,000
Total video sales: 23,000,000
Attendants of X JAPAN Tokyo Dome lives: 900,000
First Tokyo Dome live: 1991
First Japanese aritst to play Tokyo Dome 3 days in a row
Played Tokyo Dome in 7 consecutive years
2008, 3 consecutive Tokyo Dome lives
2009, 2 consecutive Tokyo Dome lives, with the second their 18th live at the venue, the biggest number for any Japanese artist.
Total of X [JAPAN] lives attendants: 2,750,000 (including this weekend's lives)
2009, first foreign artists to sell over 20,000 tickets in Hong Kong

A co się tyczy występu z dzisiaj (tj. 3 maja):
1| Amethyst
2| Rusty Nail
3| Week End
4| JADE
5| Drain
6| Toshi Solo
7| Longing (Accoustic Ver.)
8| Tears
9| 紅
10| Orgasm
=====EC1=====
11| Rosa (Violet UK)
12| Drum Solo
13| Without You
=====EC2=====
14| World Anthem
15| I.V.
16| X
17| Endless Rain
18| Art Of Life
19| Say Anything (SE)

Oczywiście trzeba wciąż czekać na oficjalne ogłoszenie w sprawie listy. Najwięcej wątpliwości wzbudza we mnie "Toshi Solo". W jednym miejscu spotykałem się z informacją, że było, a w innym, że nie. Może to błąd wynikający z tego, że chodzi po prostu o akustyczną wersję "Longing" z Toshim, Heathem i Patą.
Zastanawia mnie też co z utworami na które głosowali fani? Z sześciu wybranych zostały zagrane tylko dwa ("DAHLIA" i "Without You"). Może zagrają je na innym koncercie? Ale jeśli tak to dlaczego można było głosować tak krótko?
Wczoraj oficjalnie został też potwierdzony występ 30 maja w Tajpej na Tajwanie. Jego nazwa to "Hontou ni yaru yo".

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie ochłoneliscie pewnie po JADE, a ja mam kolejną nowinke. Otóż tu jest filmik, a własciwie amatorskie nagranie komórki ze studia Yoshikiego które rzekomo jest nowa piosenką eX'ów. Na razie traktuje to jak fake, fakt w tle słychać ''niby'' głos Yoshikiego ale czy to aby na pewno to nie wiem czas pokaże.

http://www.youtube.com/watch?v=4Ud7P23E2wY&feature=related

A i chcecie posłuchac owocu pianino + skrzypce?? proszę bardzo
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction ... D=56850882

EDIT:

Korzystając z luzu i zaliczonych kilku przedmiotów czas cos napisać.

Na początek słów kilka o koncertach. Najlepiej będzie mi sie wypowiedzieć o koncercie z 03.05.09, gdyż...... oglądałem go live (przez Justin TV, jakość może średnia, ale live to live ), i osobiście uważam ze warto było wstać wczesnie by go obejrzeć. X dał czadu, zresztą jak zawsze, zaskoczyła mnie obecnosć wsród tłumu ludzi ''nieazjatów'' i to było ich całkiem sporo, możliwe ze tam mieszkających, ale też możliwe ze przyjechały zobaczyć swój ulubiony zespół . Ważną zmiana która rzuciła się w oczy, to taka ze zespół jakby pogodził się ze gra już bez hide, fakt był obecny na telebimach i w zapowiedzi członków, ale solówki wykonuje już Pata, a nie tak jak było wcześniej, że leciało z telebimu noi moje ulubione ''Kurenai'' już także bez telebimowego wstępu, a z całkiem dobrze wykonanym pianinem Yoshikiego oraz skrzypcami Sugizo. Co do Sugizo nie mam żadnych pretensji, zagrał dobrze, lecz wydawało mi się że kamery nie skupiały na nim wystarczającej uwagi, cóż musi jeszcze chłopak na to zapracować .


Co do nowej piosenki ''JADE'', jeżeli chodzi o tekst to w porządku, ale muzycznie to jakaś taka dziwna, jakby skrzyżowanie I.V. + Silent Jealousy, mocny wstęp inne chwyty gitarowe, a potem grane nastrojem ballady. Jednak utwór mi sie podoba i czekam na wersje studyjną.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
znów post pod postem, ale cóz poradzić

http://xjapan.cyp.co.jp/bestalbum

Na tej stronie, trwa głosowanie utworów, które zostaną zamieszczone na albumie ''best of''

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Katz napisał(a):
Na początek słów kilka o koncertach. Najlepiej będzie mi sie wypowiedzieć o koncercie z 03.05.09, gdyż...... oglądałem go live (przez Justin TV, jakość może średnia, ale live to live ), i osobiście uważam ze warto było wstać wczesnie by go obejrzeć. X dał czadu, zresztą jak zawsze, zaskoczyła mnie obecnosć wsród tłumu ludzi ''nieazjatów'' i to było ich całkiem sporo, możliwe ze tam mieszkających, ale też możliwe ze przyjechały zobaczyć swój ulubiony zespół .
Również widziałem koncert z 3 maja. Może nie na "żywo", ale jednak. Jakiś czas temu na JPOPSUKI pojawiły się torrenty z obu dni. Ostrzeżenie jednak dla tych wszystkich, którzy je ściągają. Ten kto je wrzucał, pomylił się i oznaczył 3 maja jako 2 maja i odwrotnie. Przekonałem się już podczas oglądania, dlatego seans rozpocząłem od 3 maja (i potem postanowiłem już nie przerywać i zobaczyć do końca).
Koncert taki sobie, chyba najsłabszy odkąd powrócili. Najgorzej wypadł Yoshiki. Nie wiem czym to jest spowodowane, wiekiem (w co wątpię), czy może po prostu BRAKIEM ĆWICZEŃ? Otóż to, wszyscy członkowie mają wielkie umiejętności, wiadomo. Jednak zespół musi grać razem częściej niż raz na pół roku... Czytałem, że Yoshiki głównie ćwiczy granie utworów sam, co chyba mija się z celem. Wpadki przy "DAHLIA" (2 maja) czy "X" (3 maja) wyszyły po prostu prawie jak u amatorów i robi mi się szkoda fanów, którzy wywalają kasę na koncerty.
A fani spoza Japonii (tj. ludzie rasy białej), o których wspominał Katz? Ci co widzieli koncert zauważą, że wielu z nich się nie bawiło, a wśród dziewczyn ciężko dostrzec jakąś "zwykłą". Prawie same ślicznotki. Dlaczego? Podobno zapłacono im żeby byli wśród publiczności V_V A tak, kamera często na nich najeżdża, żeby wszyscy zobaczyli jaki to X jest popularny za granicą (do tego fankami są "laseczki"). Czytałem nawet, że to obecnie dosyć popularny trend wśród wielu japońskich zespołów. I po co to? Przecież naprawdę mają wielu fanów za granicą, którzy z chęcią przyjechaliby na koncert i jeszcze dobrze się bawili oraz wspierali zespół. Rok temu, w marcu nie zabrakło takich fanów na koncertach w Tokyo Dome.
Rzygam też już na obecną setlistę, która nie zmieniła się od roku 1996-97 (nie licząc nowych utworów jak "I.V.", "Without You" czy teraz "JADE"), czyli wałkowanie Dahlia Tour. Pewnie, lubię te utwory, ale to, że wiem iż na początku usłyszę "Rusty Nail", potem "WEEK END" i potem całą wiadomą resztę (tylko w innej kolejności) jakoś nie napawa mnie podnieceniem, a raczej... nudą? Jak dotąd zaskoczyli mnie tylko 31 grudnia, gdy zaczęli od "BLUE BLOOD" i czasem na marcowych koncertach w Tokyo Dome. Ale w 2009 to jest ciągle to samo...

Katz napisał(a):
Ważną zmiana która rzuciła się w oczy, to taka ze zespół jakby pogodził się ze gra już bez hide, fakt był obecny na telebimach i w zapowiedzi członków, ale solówki wykonuje już Pata, a nie tak jak było wcześniej, że leciało z telebimu
Jesteś pewien, że widzieliśmy ten sam koncert? Wcale nie zaprzestali puszczać playbacku gitary hide, po prostu ograniczyli jego ilość. Jak dla mnie, mogą przestać w ogóle! Albo ograniczyć się do jednego, maksymalnie dwóch utworów. Przecież to nie sprawi, że nagle wszyscy zapomną o hide, ludzie, bądźmy poważni V_V X JAPAN to wielki zespół. Wstyd żeby na ich koncertach pojawiał się playback. Równie dobrze mogli pozostawić SUGIZO tylko jako gitarzystę wspierającego, bo nadal większość solówek hide to playback (jak słyszę po raz enty nagranie solo z "Rusty Nail" albo "WEEK END" to ziewam szeroko. Wiem bowiem z góry jak będzie brzmiało. Ba, mogę sobie nawet odpalić w każdej chwili The Last Live aby ich posłuchać), a do tego czasem Sugi znika ze sceny ("Tears", "DRAIN" czy akustyczne piosenki gdzie jest trio TOSHI-PATA-HEATH).

Katz napisał(a):
''Kurenai'' już także bez telebimowego wstępu, a z całkiem dobrze wykonanym pianinem Yoshikiego oraz skrzypcami Sugizo.
To było świetne. Tak samo jak intro do "DAHLIA". Jedyny powiew świeżości na koncertach (nie licząc "JADE").

Katz napisał(a):
Co do Sugizo nie mam żadnych pretensji, zagrał dobrze, lecz wydawało mi się że kamery nie skupiały na nim wystarczającej uwagi, cóż musi jeszcze chłopak na to zapracować .
Chyba coś sobie wmawiasz. Najczęściej widać Yoshikiego i Toshiego. Co jest oczywiste, bo pierwszy jest liderem, a drugi wokalistą. SUGIZO (gdy jest na scenie) nie pojawia się wcale rzadziej niż Heath i Pata.
Nie rozumiem także co chcesz powiedzieć przez to, że "musi jeszcze na to zapracować". Niby na co? Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale SUGIZO jest jednym z najbardziej znanych rockowych muzyków w Japonii jak i poza jej granicami. Nie wspominając o tym, że od dawna zalicza się go do najlepszych japońskich gitarzystów.

Yoshiki napisał(a):
Co do nowej piosenki ''JADE'', jeżeli chodzi o tekst to w porządku, ale muzycznie to jakaś taka dziwna, jakby skrzyżowanie I.V. + Silent Jealousy, mocny wstęp inne chwyty gitarowe, a potem grane nastrojem ballady. Jednak utwór mi sie podoba i czekam na wersje studyjną.
"JADE" to przerobione "I.V." z wstawkami w stylu "Without You". Ale również mi się podoba. Mimo tego, że uwidacznia brak koncepcji Yoshikiego na nowe epickie utwory. Do tego, mimo, że jest wspaniałym kompozytorem, dobrych solówek gitarowych raczej nie stworzy. Na 99% wszystkie z dawnych czasów zawdzięczamy aranżacji hide i Paty. hide jak wiemy, już się do tego zabrać nie może, ale są przecież SUGIZO i Pata, wspaniali gitarzyści. Więc mam nadzieję, że Yo dopuści ich do swoich kompozycji (tak w końcu działa zespół...).

Jeśli ktoś to czytał i wytrwał do końca, to mam nadzieję, że nie będzie miał mi za złe tych wszystkich narzekań ^^ Bo nie są one bezpodstawne! X JAPAN to był wspaniały zespół i chcę po prostu by taki pozostał. Bo stać ich na to. Więcej grania razem, koniec z playbackami hide (video i okrzyki np. przy X niech zostaną, nie przeszkadzają mi, a nawet są ładnym urozmaiceniem i ukłonem w stronę hide), i dopuszczenie innych do kompozycji Yoshikiego, oraz WIĘCEJ ZMIAN W SETLIŚCIE! I będzie pięknie

Katz napisał(a):
http://xjapan.cyp.co.jp/bestalbum

Na tej stronie, trwa głosowanie utworów, które zostaną zamieszczone na albumie ''best of''
Tak jak przy poprzednim głosowaniu, mój głos poleciał na "SADISTIC DESIRE". Mam małą nadzieję, że wszystkie dawne utwory zostaną nagrane na nowo. To by było coś (a nie któryś tam z kolei best album). Jak ktoś nie głosował, to niech się pospieszy, bo można tylko do 31 maja czasu japońskiego . Oby i tym razem nie olali naszych głosów (jak przy wybieraniu utworów na koncerty).
A jak ktoś nie pamięta, to 30 maja grają w Tajpej na Tajwanie Fajnie, że będą grali na powietrzu.
http://i276.photobucket.com/albums/kk16/yoyo ... 743929.jpg
http://lnx.xradicaldreamers.net/xboards/inde ... &start=880

A to dzisiaj na lotnisku (nie wiem gdzie jest Toshi. Może przyleci później, albo już był na miejscu):
http://www.youtube.com/watch?v=fy73IyU27NU
http://www.youtube.com/watch?v=uz_wDGu_rxI

Pozdrawiam, mam nadzieję, że ten koncert będzie przełomowy

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kamzo napisał(a):
Chyba coś sobie wmawiasz. Najczęściej widać Yoshikiego i Toshiego. Co jest oczywiste, bo pierwszy jest liderem, a drugi wokalistą. SUGIZO (gdy jest na scenie) nie pojawia się wcale rzadziej niż Heath i Pata.
Nie rozumiem także co chcesz powiedzieć przez to, że "musi jeszcze na to zapracować". Niby na co? Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale SUGIZO jest jednym z najbardziej znanych rockowych muzyków w Japonii jak i poza jej granicami. Nie wspominając o tym, że od dawna zalicza się go do najlepszych japońskich gitarzystów.
Wiesz to, że nie wypowiadam się w temacie Luna Sea( bo nie mam weny by coś konkretnego napisać ), wcale nie znaczy że nie znam Sugizo. Dobrze wiem że jest to świetny gitarzysta ba nawet zajmuje miejsce w 1-wszej trójce uznanych przeze mnie gitarzystów japońskich. A chodziło mi o to, że był to jego debiut jako ''oficjalnego'' członka i kamery skupia na nim większą uwagę.


Kamzo napisał(a):
o których wspominał Katz? Ci co widzieli koncert zauważą, że wielu z nich się nie bawiło, a wśród dziewczyn ciężko dostrzec jakąś "zwykłą". Prawie same ślicznotki. Dlaczego? Podobno zapłacono im żeby byli wśród publiczności V_V A tak, kamera często na nich najeżdża, żeby wszyscy zobaczyli jaki to X jest popularny za granicą (do tego fankami są "laseczki"). Czytałem nawet, że to obecnie dosyć popularny trend wśród wielu japońskich zespołów. I po co to? Przecież naprawdę mają wielu fanów za granicą, którzy z chęcią przyjechaliby na koncert i jeszcze dobrze się bawili oraz wspierali zespół.
Nie znam sprawy, ale jężeli to prawda to rzeczywiście głupie. Skoro tak bardzo zależy im na ''białych'' fanach to niech ruszą tyłki do Europy lub Ameryki, stawiam że minimum będzie z 30000 wiary.


Kamzo napisał(a):
A jak ktoś nie pamięta, to 30 maja grają w Tajpej na Tajwanie Fajnie, że będą grali na powietrzu.
http://i276.photobucket.com/albums/kk16/yoyo ... 743929.jpg
http://lnx.xradicaldreamers.net/xboards/inde ... &start=880

A to dzisiaj na lotnisku (nie wiem gdzie jest Toshi. Może przyleci później, albo już był na miejscu):
http://www.youtube.com/watch?v=fy73IyU27NU
http://www.youtube.com/watch?v=uz_wDGu_rxI
No to trzeba szukać jakichś transmisji w necie


Co do reszty sprzeczek, to po prostu mamy swoje różnice zdań. Ty od nich wymagasz, ja cieszę się że grają.


Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Katz napisał(a):
A chodziło mi o to, że był to jego debiut jako ''oficjalnego'' członka i kamery skupia na nim większą uwagę.
Ale napisałeś coś zupełnie innego. Na przyszłość proszę wyrażać się jaśniej, więc nie będzie zamieszania

Katz napisał(a):
Nie znam sprawy, ale jężeli to prawda to rzeczywiście głupie. Skoro tak bardzo zależy im na ''białych'' fanach to niech ruszą tyłki do Europy lub Ameryki, stawiam że minimum będzie z 30000 wiary.
Otóż to, fanów tu nie brak. A jeśli już komuś za darmo fundują bilety do Tokyo Dome, to niech to będą PRAWDZIWI fani.

Katz napisał(a):
No to trzeba szukać jakichś transmisji w necie
Obawiam się, że tym razem takich nie będzie. Chociaż chciałbym się mylić.

Katz napisał(a):
Co do reszty sprzeczek, to po prostu mamy swoje różnice zdań. Ty od nich wymagasz, ja cieszę się że grają.
Tam zaraz sprzeczki, po prostu wymiana zdań. Czasem może zbyt żywa z mojej strony.
A tak poza tym, jest różnica między byciem fanem zespołu i dostrzeganiem jednocześnie jego błędów czy wpadek, a między byciem fanem i przyjmowaniem wszystkiego z uśmiechem i proszeniem o jeszcze, nawet gdy ma się do czynienia właśnie z tymi błędami.
Ja wybieram zdecydowaniem pierwszą opcję.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  

Forum DB Nao » » » X JAPAN
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook