Forum Dragon Ball Nao

» Koniec torrenta

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czterej twórcy serwisu The Pirate Bay (TPB) zostali uznani za winnych "pomocy w udostępnianiu materiałów chronionych prawem autorskim". Szwedzki sąd uznał także, że... używanie sieci BitTorrent oraz serwisu TPB jest nielegalne.

-> http://nt.interia.pl/internet/bezpieczenstwo ... 2p,1292187

Pewnie wielu z Was o The Pirate Bay słyszało, przynajmniej podczas szukania w Googlu, sam jako tako nie używałem.

Smutna sprawa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Naoista napisał(a):
Pewnie wielu z Was o The Pirate Bay słyszało, przynajmniej podczas szukania w Googlu, sam jako tako nie używałem.

Smutna sprawa.
Jak dla kogo...a jeżeli nie używałeś,to co Cię tak smuci...? Powinno Ci być bez różnicy.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Serwis cieszył się dużą popularnością, kiedyś musieli wpaść. Ciekawe jest to, że dopiero tak późno, bo przecież TPB istniało kilka dobrych lat. Gdyby podliczyć łamanie praw autorskich od każdej firmy, to pewnie byłoby kilkadziesiąt lat. Jestem ciekaw, jak ich potraktują.

By the way - ja osobiście nie ściągałem z tego serwisu, bo od cholery było tam wirusów, także nie odczuję zamknięcia serwisu.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ujio napisał(a):
Jak dla kogo...a jeżeli nie używałeś,to co Cię tak smuci...? Powinno Ci być bez różnicy.
Używałem i używam torrenta, co uznali za nielegalne. To mnie smuci.
Samo TPB tylko czasem, jak się w Googlu pojawiło.
Ale TPB to początek, serwisów torrentowych jest od groma. Zamkną wszystkie, a właścicieli wsadzą? Czemu nie.
Chociaż z artykułu wynika, że twórcy trzepali na tym niezłą kasę, a przecież nie w każdym serwisie jest tyle reklam.

edit:
Jak ktoś nie słyszał o TPB, a używa torrenta, to znaczy, że słabo przeszukuje internet ;]

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 18.04.2009, 21:58
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Pierwszy raz słyszę o TPB. ;p Gdyby nie temat Gotenksa to nadal nie wiedziałbym, że taki serwis istniał/istnieje ^^

Najbardziej zszokowała mnie sprawa kary pieniężnej, ponad 3mln $. Spora suma...
Ja jestem za to ciekawy, czy ich apelacje do sądu coś dadzą. Nie jestem przekonany do tego, że uda im się uniknąć poniesienia kary, ale może uda im się znacznie zmniejszyć jej wysokość.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Można było się tego spodziewać. Torrent, jak inne systemy wymiany plików były, są i będą nielegalne. Wcześniej czy później jak już ktoś napisał wyżej, można się spodziewać, że zostaną ich twórcy obciążeni konsekwencjami prawnymi. Jeżeli zaś chodzi o sam TPB, to był to dość znany serwis, lecz nie oferował on zbytnio dobrego softu. Jak wspomniał Ave, pełno było wirusów, a także fake'ów wśród plików, co w przypadku torrenta jest rzadkie. Torrent ze względu na trudność w lokalizacji użytkowników, był jedną z najbezpieczniejszych metod ściągania plików przez neta. Dodatkowo warto zauważyć, że zazwyczaj to na nim pojawiały się najnowsze pozycje. Trochę szkoda, bo zamknęli już trzeci wielki serwis z torrentami, po www.suprnova.org, www.torrentspy.com. Cóż, pozostaje nam jeszcze mininova.org oraz torrentreactor.net ... choć pewnie nie na długo.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Focus: 18.04.2009, 22:02
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
To pojawią się następni. Czym tu się przejmować?
Poza tym stać mnie by sobie kupić płytę.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hayato: 18.04.2009, 22:10
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Shiro napisał(a):
Najbardziej zszokowała mnie sprawa kary pieniężnej, ponad 3mln $. Spora suma...
Ja jestem za to ciekawy, czy ich apelacje do sądu coś dadzą. Nie jestem przekonany do tego, że uda im się uniknąć poniesienia kary, ale może uda im się znacznie zmniejszyć jej wysokość.
Shiro uważam, że w obliczu tego, ile stracili producenci, za rozprowadzanie ich oprogramowania w sposób nielegalny, jest to i tak mała suma. Przyjmijmy, że było to chociażby ze 100 torrentów do Windowsa, gdzie legalna kopia kosztuje 500 zł. Jeżeli przyjmiemy, że będzie ściągać owy plik chociaż 1 osoba, to już wychodzi 50000 zł straty ... a gdy przyjmiemy (zgodnie z prawdą), że na takich serwisach seedów (czyli użytkowników udostępniających cały plik) jest średnio od 300-5000, to strata wzrasta do bajońskich sum. Nie mówiąc już o licencji takiego dajmy Photoshopa - około 3000 zł ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Serwis jest mi znany, chociaż jak na mój gust nie było tam ciekawych źródeł jak i szerszego wyboru. Samo jego zamknięcie nie będzie mnie bolało, ale w szerszej perspektywie pod którą kryje się walka z torrentowym piractwem może być gorzej, choć z drugiej strony ilość serwisów torrentowych jak i osób, które z nich korzystają jest tak wielka, że skończy się tylko na walce z wiatrakami. Podsumowując, będzie gorzej, ale z pewnością da się wytrwać.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
Shiro uważam, że w obliczu tego, ile stracili producenci, za rozprowadzanie ich oprogramowania w sposób nielegalny, jest to i tak mała suma.
Zauważ, że to nie twórcy serwisu umieszczali to w internecie. To coś jak ostatnio z YT i teledyskami w nim, tylko że Googla nikt do pudła nigdy nie wsadzi xD

Ujio napisał(a):
Poza tym stać mnie by sobie kupić płytę.
A żeby kupić płyty z odcinkami DB za parę tysięcy?
4-6 odcinków anime to u nas 20-50 zł. Ale to tak odbiegając od tematu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Naoista napisał(a):
Zauważ, że to nie twórcy serwisu umieszczali to w internecie. To coś jak ostatnio z YT i teledyskami w nim, tylko że Googla nikt do pudła nigdy nie wsadzi xD
Owszem, tylko, że wstępując do serwisu Youtube, podpisujesz oświadczenie, iż zamieszczane filmy nie łamią praw autorskich, a jeżeli to robisz, to jest to tylko i wyłącznie na Twoją własną odpowiedzialność. YT zaznacza często na filmach, w których są użyte nielegalne materiały, że dana firma zastrzegła sobie prawo do nich. Takie konta są na ogół zawieszane, bądź usuwane.

Torrent z kolei to inna bajka. Mimo, iż twórcy bezpośrednio nie wykradli danego oprogramowania od producenta, to jednak według prawa przemysłowego, odpowiadają oni za nielegalną dystrybucje tego produktu, na niewymienionych polach eksploracyjnych. Zgodnie z ogólnonarodowym prawem, użytkownik może w większośći przypadków korzystać z 1 kopii produktu, udostepniając ją krewnym, przekazując im prawa wynikające z licencji. Jeżeli takiej licencji nie ma, to siłą rzeczy serwis łamie poważnie prawo i odpowiada na równi z tymi, którzy bezpośrednio się przyczynili do kradzieży.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Naoista napisał(a):
A żeby kupić płyty z odcinkami DB za parę tysięcy?
Aż tak wygórowanych potrzeb na szczęście nie mam.Miałem na myśli raczej muzykę.Jeżeli chodzi o anime nie zbieram aż tak długich serii.

Naoista napisał(a):
4-6 odcinków anime to u nas 20-50 zł. Ale to tak odbiegając od tematu.
Wiem o tym.Lista moich anime jest o odpowiednim temacie.Możesz sobie tam zobaczyć co zbieram.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
nie musze chyba przypominać co sie stanie z ludziem, który choc raz cos tam wrzucił, ale mniejmy nadzieje ze tutaj nikogo takiego nie ma

Aha i żeby nie było nieścisłości, jezeli pobierzemy plik objęty prawami autorskimi i nie opusci on dysku naszego komputera, to nie jest piractwo tylko testowanie (w świetle prawa musimy to usunąć po 24 godzinach), ale jezeli zaniesiemy na rynek i sprzedamy za 20zł to możemy mieć problem..

Ale jak dla mnie, to ogólnie torrent upadł jakieś 2-3 lata temu, powstały juz sprawne strony i programy p2p, gdzie pliki lokowane sa na skrzynkach, szybko łatwo i przyjemnie. Natomiast w Torrencie to jak nie ma seeda a są ''pijawy'' to duzo nie pociagniesz


Pozdrawiam
K^tz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Katzu~no~Yuutsu napisał(a):
Aha i żeby nie było nieścisłości, jezeli pobierzemy plik objęty prawami autorskimi i nie opusci on dysku naszego komputera, to nie jest piractwo tylko testowanie (w świetle prawa musimy to usunąć po 24 godzinach)
No i niestety w przypadku torrenta jest tu haczyk... Owszem plik bezpoleśnie ściągasz, ale zauważ też, że jednocześnie wysyłasz innym torrenciarzom jako peer, w dalszej konsekwencji jako seed, a to już jest pretekst, żeby kogoś usrać... Mimo, że nikt nikomu nie płaci.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Śmieszna sprawa. Ukarzą ich, zabronią tego w Szwecji, to twórcy przeniosą serwery do kraju, gdzie piractwo internetowe jest dozwolone, np. Malezji. TPB jest najpopularniejszym serwisem BT, więc na reklamach zarabia bajońskie sumy i 3 miliony $ poczują, ale raczej ich to nie pogrąży. Dalej. Śmieszy orzeczenie, że protokół BitTorrent jest nielegalny. Dopóki udostępnianie materiały nie łamią praw autorskich lub licencji, wszystko jest legalne. Weźmy takie dystrybucje linuksa, które są najczęściej pobierane poprzez FTP, a następnie sieci p2p. Łamiemy prawo? Nie. Nie wiem, czy sąd tak naprawdę orzekł, czy dziennikarz tworzący artykuł okazał się ignorantem, w każdym razie takie stwierdzenia uwłaczają wiarygodności tych słów.
Widzę też, że kilka osób żyje w nieświadomości
Focus napisał(a):
Można było się tego spodziewać. Torrent, jak inne systemy wymiany plików były, są i będą nielegalne.
Tak jak pisałem wcześniej - nieprawdziwe stwierdzenie.
Focus napisał(a):
Torrent ze względu na trudność w lokalizacji użytkowników, był jedną z najbezpieczniejszych metod ściągania plików przez neta.
Nieprawda. Znalezienie użytkownika jest banalne, wystarczy po prostu podpiąć się pod dany torrent i mamy IP wszystkich, z którymi jesteśmy połączeni. Są i na to różne metody, ale używają ich raczej zaawansowani użytkownicy sieci p2p.
Naoista napisał(a):
Ale TPB to początek, serwisów torrentowych jest od groma. Zamkną wszystkie, a właścicieli wsadzą? Czemu nie.
Nie do zrobienia. Wiele hostingów gwarantuje anonimowość m.in. poprzez płatności PayPal. Znana była sprawa z holendersim LeaseWebem. Po procesie wszystko wróciło do normy, trackery nadal stoją na ich serwerach.
Focus napisał(a):
Torrent z kolei to inna bajka. Mimo, iż twórcy bezpośrednio nie wykradli danego oprogramowania od producenta, to jednak według prawa przemysłowego, odpowiadają oni za nielegalną dystrybucje tego produktu, na niewymienionych polach eksploracyjnych.
To prawda. To samo dotyczy osób wrzucających na hostingi typu Rapidshare, ale to trochę inna bajka.
Katzu~no~Yuutsu napisał(a):
nie musze chyba przypominać co sie stanie z ludziem, który choc raz cos tam wrzucił, ale mniejmy nadzieje ze tutaj nikogo takiego nie ma
Co się stanie? Nic. Raz, wspomniane już wcześniej prawa autorskie/licencja. Jeśli wrzuciłem coś na licencji GNU, jestem czysty. Czy dostanę po dupie za to, że przez protokół p2p? Nie. Dwa, nawet jeśli w serwisie jest dostępny plik torrent, który ja wrzuciłem, ale nie udostępniam już właściwego materiału - nie mogą mi nic zrobić. Jest również trzeci aspekt, który jest bardzo skomplikowany i wyjaśnianie zajmie za dużo czasu. Jeśli ktoś ma pojęcie o scenie to wie, co mam na myśli i w jaki sposób można wykorzystać ich metody do zagrania na nosie organom ścigania.
Katzu~no~Yuutsu napisał(a):
Aha i żeby nie było nieścisłości, jezeli pobierzemy plik objęty prawami autorskimi i nie opusci on dysku naszego komputera, to nie jest piractwo tylko testowanie (w świetle prawa musimy to usunąć po 24 godzinach)
Wymysł ludzi, którzy próbowali usprawiedliwiać się prawem, w sytuacji, gdy nie mieli takiej możliwości. Zgodnie z polskim prawem możemy ściągać filmy i muzykę, ale nie możemy ściągać oprogramowania i gier. Udostępniać nie można niczego, co łamie prawa autorskie/licencję.
Katzu~no~Yuutsu napisał(a):
Ale jak dla mnie, to ogólnie torrent upadł jakieś 2-3 lata temu, powstały juz sprawne strony i programy p2p, gdzie pliki lokowane sa na skrzynkach, szybko łatwo i przyjemnie. Natomiast w Torrencie to jak nie ma seeda a są ''pijawy'' to duzo nie pociagniesz
A według mnie wspomniane p2m (peer - to - mail) umarło zanim się dobrze rozwinęło. A BT trzyma się dobrze, o czym świadczy to, że wciąż jest to najpopularniejszy protokół p2p. No i nie wiem kto w ogóle łapie się za torrenty, które nie mają seedów.
Drakan napisał(a):
Owszem plik bezpoleśnie ściągasz, ale zauważ też, że jednocześnie wysyłasz innym torrenciarzom jako peer, w dalszej konsekwencji jako seed, a to już jest pretekst, żeby kogoś usrać...
Istnieją klienty, które pozwalają zablokować udostępnianie.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Powiem szczerze, że nie znam TBP, ani nie ściągam z Torrentów, więc nie robi to dla mnie większej różnicy ;p, tylko martwi mnie jedna sprawa, a mianowicie chyba będę musiał sobie jakoś szybko ściągnąć serie DBZ, bo jak zablokują w ogóle ściąganie z neta to będzie kicha ;p,
Mam nadzieję, że do tego czasu, gdy ja będę miał szybki net będzie można za darmo zasysać z neta ;p.
A co do końca torrenta to powiem tak:
Nie znam się na tym za bardzo, ale nie sądzę, żeby tak szybko zdołali zamknąć te wszystkie strony i wsadzić tych ludzi, którzy podsyłają takie nielegalne pliki.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Dark Sky napisał(a):
Mam nadzieję, że do tego czasu, gdy ja będę miał szybki net będzie można za darmo zasysać z neta ;p.
Jak na razie masz full stron z torrentami min:
- Mininova
- Isohunt
- Btjunkie.org

Czy też najwiekszy w polsce torrenty.org

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tak jak pisali wczesniej, głupia sprawa, zamknięcem TPB nie sprawi, że piractwo zniknie. Poprzenoszą się na inne serwery itd. Poza tym, zarabiają w pytę pieniędzy, więc kilka milionów nie sprawi, że zaczną piszczeć z głodu.
Radziłbym jednak spojrzeć sobie na nazwę kraju w którym sprawa ma miejsce. Jak już to zrobiliście, zadajcie sobie pytanie, czy to was dziwi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Zero rozumu. Myślą, że zamknięcie jednego serwisu co tu dużo mówić - pirackiego przyczyni się do wyginięcia piratów, w tym także mnie . Gówno prawda. Cały czas będą powstawały nowe serwisy oferujące nam różne torrenty do różnych programów i piractwo nadal będzie przechodziło rozkwit, mimo, że jest kryzys. Zostanę te lepsze, które się nie poddadzą i będą miały głęboko w dupie władzę w danym kraju. Tak trzymać chłopaki! Dodatkowo wydaje mi się, że 3 mln dolarów dla tak popularnego serwisu (choć sam z niego nie korzystałem) to nie jest zbyt duża kwota. Policzmy ilu mieli użytkowników, bo chyba rejestracja coś kosztowała?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hako napisał(a):
Policzmy ilu mieli użytkowników, bo chyba rejestracja coś kosztowała?
Nie.

Ale osobiście uważam, że właśnie te serwisy, przepełnione reklamami, czy wymagające płatnej rejestracji (torrenty.org) powinno się zamykać (zwykle przez to jest mało seedów xD) ;]
W końcu ich twórcy trzepią dużo kasy, i nie dzięki rozpowszechnianiu open source.
Bo też co innego rozpowszechniać coś za darmo, a co innego sprzedawać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Koniec torrenta
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook