Forum Dragon Ball Nao

» Anoreksja

Strony: 1, 2, 3  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
By nie kopiować tekstu wklejam link z definicją anoreksji:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anoreksja

Jest to temat dosyć nieprzyjemny,jak i sama choroba,ale uznałem,że warto by o nim porozmawiać. I tu moje pytanie do Was: jak postrzegacie problem anoreksji i ludzi,których on dotyczy?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Takich ludzi powinno się wysyłać do psychiatryka.
Szkoda, że nie napisali ile osób cierpi na tą chorobę..przynajmniej ja nie zauważyłem.
10% umieram. To dosyć duża liczba. No, ale co robić, jak Ci chorzy mają tak nasrane...
Odnosiłem się do tym osób bardziej zaangażowanych w to tzn. które naprawdę nie jedzą, głodują, mają już jakieś zaburzenia z tego powodu.
Ogółem: Ludzie to mają nasrane.

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zettai napisał(a):
No, ale co robić, jak Ci chorzy mają tak nasrane...
No pewnie! Jak ktoś ma jakieś problemy, to od razu trzeba stwierdzić, że ma nasrane.

Anoreksja nie dopada tylko dziewcząt, które chcą koniecznie schudnąć. To także problem tych, którzy cierpią na depresję. Takim też grozi ta poważna choroba. W pewnym momencie patrzą w lustro i nie widzą swojej chudości. Owszem, trzeba to leczyć. Jednak przed psychiatrą masz jeszcze psychologa, który może pomóc. Anoreksja dotyka też osoby, którym całe życie wmawia się, że są grube i brzydkie. Córki odepchnięte od ojców, osoby z rozbitych rodzin.

Nasrane mogą mieć w głowie ci chorzy, którzy chcą schudnąć bo na siłę doszukiwali się zbędnych kilogramów. Nigdy nie wolno uogólniać. To krzywdzące dla tych, którzy wpadli w chorobę z innego powodu.

Poza tym popatrzmy na naszą chorą rzeczywistość:
1. Na telebimach, w reklamach, na wybiegach - wszędzie chude dziewczyny.
2. Kto prędzej znajdzie faceta? Puszysta czy dziewczyna o figurze modelki? Owszem, są faceci, którzy mówią: "Ja nie pies, na kości nie polecę", ale i tak w wielu przypadkach nawet nie spojrzą na tęższą dziewczynę.


Za bardzo fajny pomysł uważam kampanię Nivea, gdzie w reklamach występują normalne babki, nawet te bardzo okrągłe. Nie te super-hiper-top modelki, tylko prawdziwe kobiety.
Anoreksja w dzisiejszym świecie to taki sam problem jak alkoholizm i narkomania. Wszystkie te choroby trzeba leczyć. Bardzo ważne jest też wsparcie rodziny i znajomych.
Zettai, wyobraź sobie, że Twoja siostra, mama, przyjaciółka wpadają w anoreksję. Też stwierdziłbyś, że mają nasrane we łbie??

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Laru-chan napisał(a):
Nasrane mogą mieć w głowie ci chorzy, którzy chcą schudnąć bo na siłę doszukiwali się zbędnych kilogramów. Nigdy nie wolno uogólniać. To krzywdzące dla tych, którzy wpadli w chorobę z innego powodu.
W sumie prawda...Tu się pomyliłem, ale miałem na myśli tych ludzi, którzy w chorobę się uwikłali z powodó tego, że chcą schudnać, a są już chudzi.
Laru-chan napisał(a):
Zettai, wyobraź sobie, że Twoja siostra, mama, przyjaciółka wpadają w anoreksję. Też stwierdziłbyś, że mają nasrane we łbie??
Tak, też by, to powiedział, ponieważ wszystkich traktuje tak samo.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zettai napisał(a):
W sumie prawda...Tu się pomyliłem, ale miałem na myśli tych ludzi, którzy w chorobę się uwikłali z powodó tego, że chcą schudnać, a są już chudzi.
Spotkałeś kiedyś jakiegoś anorektyka,lub anorektyczkę? Rozmawiałeś może z taką osobą? Wiesz jak wygląda leczenie anoreksji? Widziałeś Ty chociaż w życiu psychiatryk?


Zettai napisał(a):
Tak, też by, to powiedział, ponieważ wszystkich traktuje tak samo.
A jakby problem dotyczył bezpośrednio Twojej osoby? Też byś uważał,że masz "nasrane" i powinno się Ciebie wysłać do psychiatryka?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ujio napisał(a):
A jakby problem dotyczył bezpośrednio Twojej osoby? Też byś uważał,że masz "nasrane" i powinno się Ciebie wysłać do psychiatryka?
Zapewne, wtedy bym tak nie uważał, bo bym myślał, że jest ze mną wszystko w porządku.

Ujio napisał(a):
Spotkałeś kiedyś jakiegoś anorektyka,lub anorektyczkę? Rozmawiałeś może z taką osobą? Wiesz jak wygląda leczenie anoreksji? Widziałeś Ty chociaż w życiu psychiatryk?
Nie nigdy nie spotkałem, oglądałem jedynie film, którego tytułu nie pamiętam.
Leczenie znam tylko z tego filmu, więc zapewne nie zbyt dobrze. Psychiatryk widziałem i z tym psychiatrykiem też przesadziłem. Po prostu ja nazywam rzeczy po imieniu. Piszę, że chorzy na anoreksje mają coś z głową, bo chyba mają?. Nie będę pisać jak to oni mają źle bo nie wiem jak mają, to ich mózg, a mózg to właściwie cały człowiek.

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Laru-chan napisał(a):
Kto prędzej znajdzie faceta? Puszysta czy dziewczyna o figurze modelki? Owszem, są faceci, którzy mówią: "Ja nie pies, na kości nie polecę", ale i tak w wielu przypadkach nawet nie spojrzą na tęższą dziewczynę.
Może inaczej. Jest racja w powiedzonku 'facet nie pies...' ale nie chodzi tutaj o dziewczynę, która ma parę czy paręnaście kilo nadwagi. Ideał to kobieta z obfitym biustem i szerokimi biodrami, ale talią osy. W zasadzie nawet szczupła talia bardziej działa wizualnie niż poprzednie elementy, a skoro ww kobietę trudno spotkać, więc praktycznie płaski brzuch przesądza o sprawie, gdyż takich pań jest więcej.

A sama anoreksja..? Zaczyna się od kaprysu poprzedzonego zazwyczaj głupotą, a kończy poważną chorobą. Z tego też tytułu nie lituję się nad chorymi, bo sami zapracowali na swój los. Kiepska sytuacja, zaniżone poczucie wartości i wpływ środowiska też nie są usprawiedliwieniem. Nie zaprzeczam - rzecz poważna i leczyć należy, ale wielu jest samych sobie winnych.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Hmmm, cóż mogę powiedzieć na temat anorektyków, po prostu są to ludzie chorzy. Tak jak alkoholizm, zaczyna się niewinnie. Zazwyczaj jego początki to przesadne przejmowanie się swoją wagą, a później może skończyć się nawet śmiercią... Anoreksja jest chorobą nabytą, czyli ludzie posiadający ją, są sami sobie winni. Niestety w czasach jakich żyjemy, ta choroba jest problemem społecznym. Moja mama jak była w liceum to miała anoreksje, lekarze dawali jej małe szanse na przeżycie, ale na ten temat nie chcę nic więcej pisać...

http://mazusy.blox.pl/resource/chuda.jpg

http://beavis.blox.pl/resource/TO_JEST_LASKA.jpg

http://anorexianervosa.w.interia.pl/2.JPG

Zobaczcie do czego może doprowadzić anoreksja...

Zettai napisał(a):
No, ale co robić, jak Ci chorzy mają tak nasrane...
Oi ... To już jest przesada...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Prosiłbym kogoś z Modów,o ocenzurowanie powyższych zdjęć,traktując je w kategorii drastyczne.Na to forum wejść sobie może każdy,w tym dzieci,które nie powinny oglądać takiego materiału.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Zgadzam się z pewnym stopniu z Zettaiem. Babki, które wpadają w anoreksję, co niby jest chorobą same są se winne, dlatego uważam je za dzikuski. Jak można być na tyle głupim, aby ważąc powiedzmy 40 kg przy 180 cm wzrostu mówić, że jest się za grubym? I dalej nic nie jeść, srać przezroczystym gównem itd. Nie wiem jak można to wtedy nazwać problem z własną osobą, ja bym to nazwał z mózgiem.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
No, ciekawy temat. Od razu na wstępie wspomnę, iż przez moją chorobę jelit niezbyt dużo ważę ( marne 69 kg ), spowodowane jest to przewlekłą choroba jelit- choroba Crohna , nieciekawa sprawa, ale w sumie idzie przeżyć, rak był trochę gorszy( bo złośliwy ).

Zaczynając króciutki wywód na ten , jak to powiedziano- społeczny problem ludzkości 21 wieku, anoreksja jest dosyć wredną sprawą. Według mnie jest oczywiście uwarunkowana psychiką danej osoby, objętą tą ciężką chorobą - psychiczną. Może być spowodowana wieloma czynnikami, poprzez np. chęć zrzucenia przysłowiowych kilogramów, przez wytykanie przez innych nadwagi, chorobami układu pokarmwego i tak dalej. Czy ludzie mają przez to: "nasrane" w głowach - no nie wiem, to tak, jak z nałogowymi palaczami- palą i większość nie widzi problemu w tym, że palą ( w tym i ja ), tak jest z anorektykami, tylko, że oni kompletnie nie widzą swojej chudości ciała i przez to skazują się na coraz to cięższe męczarnie ( głównie fizycznie)...

Cóż im może pomóc, jak nie dobry psycholog, czy też psychiatra - no chyba nikt inny , prócz dobrych przyjaciół chcących za wszelką cenę, byś wrócił do normalności ??

Laru-chan napisał(a):
No pewnie! Jak ktoś ma jakieś problemy, to od razu trzeba stwierdzić, że ma nasrane.
dobrze powiedziane, widzisz takiego, nie można od razu stwierdzić, że ten ktoś ma połamaną psychikę.

Hako napisał(a):
Jak można być na tyle głupim, aby ważąc powiedzmy 40 kg przy 180 cm wzrostu mówić, że jest się za grubym?
To są tak zwane problemy natury psychicznej, ciężko takim osobom wytłumaczyć, żę jest inaczej niż sądzą.

Hako napisał(a):
Nie wiem jak można to wtedy nazwać problem z własną osobą, ja bym to nazwał z mózgiem.
brawo
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Fajnie na mnie wrzucacie ;]
,,nasrane'', ,,problem z mózgiem''...

Miałam anoreksje, ale to nei znaczy że wyglądałam jak jakiś szkielet, przecież jest etap przejściowy pomiędzy byciem ,,dużym'' a byciem ,,patykiem''.

Zaczęłam z wagi 66kg, zatrzymałam się sama przy 54. Zgubiłam te kilogramy właściwie w ciągu 2 miesięcy. Potem ,,uczyłam się jeść'' z wsparciem przyjaciół, bo na rodzinę nie mogłam liczyć, nawet nei zauważyli problemu. A poza utratą wagi wypadanie włosów <musiałam takie do pasa ściąć do ramion>, łamanie paznokci, nudności, bóle głowy, omdlenia... bajka, nie?

To nie jest tak że ktoś przychodzi do domu i przestaje jeść. Zaczyna się od 2-3 miesięcznej depresji, NIC NIE CIESZY. Stopniowo przestaje się jeść... Traci się poczucie głodu i naprawdę można przestać jeść i nie odczuwać nawet takiej potrzeby. Nie wchodziłam na wagę. Chciałam dobrze wyglądać w lustrze.

Anoreksja jest chorobą przy której potrzebna jest pomoc, ktoś kto powie ,,ej opamiętaj się'' a nie ,,masz nasrane''

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ishido napisał(a):
Czy ludzie mają przez to: "nasrane" w głowach - no nie wiem, to tak, jak z nałogowymi palaczami- palą i większość nie widzi problemu w tym, że palą ( w tym i ja ), tak jest z anorektykami, tylko, że oni kompletnie nie widzą swojej chudości ciała i przez to skazują się na coraz to cięższe męczarnie ( głównie fizycznie)...
Przecież to całkiem co innego. Palenie nie wywołuje tylu schorzeń co anoreksja.
Nightmare_creator
Wydaje mi się, że 54kg to nie jest tak strasznie mało, jak mają anorektyczki.
Anoreksja jest chorobą przy której potrzebna jest pomoc, ktoś kto powie ,,ej opamiętaj się'' a nie ,,masz nasrane''
Nie kierowałem mojej wypowiedzi do anorektyczki. Tylko wyraziłem własne zdanie. Wiadomo, że gdybym znał jakąś anorektyczkę to bym jej tak nie powiedział, tylko starałbym się ją jakoś z tego wyciągnąć. A kiedy by już z tego wyszła powiedziałbym: Miałaś nasrane, ale na szczęście Ci przeszło.
Chciałbym jeszcze sprostować moje wyrażenie "nasrane"
Nasrane wg.mnie - pomieszane w mózgu.

Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Zettai napisał(a):
Przecież to całkiem co innego. Palenie nie wywołuje tylu schorzeń co anoreksja.

No nie wiem - Zawały serca, raki płuc - to jest nic ^ ^? Anoreksja tez coś powoduje , ale myślę, że paleniej est gorsze. Z anokreksji wyjdziesz- żyj zdrowo, odżyyywiaj się także zdrowo, żryj i zostaniesz Agatą Wróbel .

Zettai napisał(a):
Nasrane wg.mnie - pomieszane w mózgu.
Inaczej mówiąc, klocki lego się poprzestawiały, trzeba je naprawić.
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Nightmare_creator napisał(a):
przecież jest etap przejściowy pomiędzy byciem ,,dużym'' a byciem ,,patykiem''.

Zaczęłam z wagi 66kg, zatrzymałam się sama przy 54. Zgubiłam te kilogramy właściwie w ciągu 2 miesięcy.

Nightmare_creator
Wydaje mi się, że 54kg to nie jest tak strasznie mało, jak mają anorektyczki.
66 - 54 = 12kg w 2 miesiące?
końcowa waga nie, ale tracenie wagi jak najbardziej hardcore dla organizmu.

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
BartezoO Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BartezoO
Wiek: 30
Dni na forum: 5.422
Posty: 22
Skąd: Staszów
Są na przykład ludzie którzy mogą jeść dużo a np mało ważą ponieważ jest to związane z przemianą materii...

DRAGON BALL FOREVER !


Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.144
Posty: 406
Otoczenie tych ludzi ma nasrane we łbie, a nie oni...
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Revania napisał(a):
Otoczenie tych ludzi ma nasrane we łbie, a nie oni...
Dlaczego?

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Są na przykład ludzie którzy mogą jeść dużo a np mało ważą ponieważ jest to związane z przemianą materii...
No i co w związku z tym? Tylko to nie jest anoreksja...


Zettai Daikoku napisał(a):
Revania napisał(a):
Otoczenie tych ludzi ma nasrane we łbie, a nie oni...

Dlaczego?
Bo odrzuca się CHORYCH mówiąc, że mają nasrane. Tak naprawdę chorzy na anoreksję potrzebują pomocy. Często to otoczenie zmusza ich do obsesyjnego odchudzania. Modelka nie ma prawa być normalna, jeżeli chodzi o figurę. Na chudzielcach lepiej leżą ubrania projektantów. Jeżeli się dostosujesz, szukaj innej pracy.
Dziewczyna, którą wiele poniżano ze względu na wygląd, prędzej czy później coś będzie chciała ze sobą zrobić. Operację plastyczną, odchudzanie. "Skoro świat nie akceptuje tego jaka/i jestem, to coś jest ze mną nie tak". Logiczne.

To społeczeństwo, które promuje chudość ma nasrane, a nie ludzie wpędzani w kompleksy.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Laru napisał(a):
Bo odrzuca się CHORYCH mówiąc, że mają nasrane.
A co mam powiedzieć, że wszystko z nimi w porządku?

Laru napisał(a):
Często to otoczenie zmusza ich do obsesyjnego odchudzania. Modelka nie ma prawa być normalna, jeżeli chodzi o figurę
Kiedy ktoś wybiera jakiś zawód musi z czegoś zrezygnować, modelka z "normalnej" figury. A to, że zgadza się na takie traktowanie to tylko jej wina. W końcu ma prawo wyboru.
Laru napisał(a):
Jeżeli się "nie" dostosujesz, szukaj innej pracy.
No właśnie, jeśli dziewczyna woli być modelką niż dbać o swoje zdrowie, to widoczni ma pomieszane w mózgu.

Laru napisał(a):
Dziewczyna, którą wiele poniżano ze względu na wygląd, prędzej czy później coś będzie chciała ze sobą zrobić. Operację plastyczną, odchudzanie. "Skoro świat nie akceptuje tego jaka/i jestem, to coś jest ze mną nie tak". Logiczne.
Uważasz, że to się ludziom podoba:
http://mazusy.blox.pl/resource/chuda.jpg

Laru napisał(a):
To społeczeństwo, które promuje chudość ma nasrane, a nie ludzie wpędzani w kompleksy.
Co innego być anorektyczką, a co innego schudnąć.

[ Dodano: 26.05.2009, 17:38 (po 1 godzinie 16 minutach) ]
Myślę, jednak że nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Ponieważ wszystko zależy od punktu widzenia. Doszedłem do tego rozmawiając z mądrym człowiekiem
Spytał on mnie czym jest normalność. Odpowiedziałem, że cytuję: "Człowiek normalny to taki, który nie odchodzi od danej grupy społecznej."
On na to, że w grupie modelek anoreksja jest rzeczą normalną.
Że w grupie metali dresy to !?, a metale są spoko. I na odwrót.
Podał więcej takowych przykładów.

Ale do czego zmierzam. Właśnie do tego, że dla każdego normalność to coś innego. Każdy zdefiniowałby to inaczej. Ja uważam, że anorektyczki są anormalne. A Laru, że ludzie namawiający je do chudnięcia mają nasrane. I do porozumienia nie dojdziemy.

Z tym, że takie dziewczyny/mężczyźni są głupie. Dlaczego?
Ponieważ narażają się na choroby, ich organizm ma za mało witamin. Narażają swoje zdrowie, a nawet czasami życie tylko dlatego, żeby być modelką?! To według mnie już głupota.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Anoreksja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook