Forum Dragon Ball Nao

» Grobowiec świetlików

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Grobowiec świetlików to chyba jeden z najpowazniejszych filmów anime.
Mi bardzo się podobał i jednocześnie dośc mnie wzruszył...
ogladaliście???
co sądzicie na jego temat??
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
przepiękne anime . Mógłbym o nim gadać godzinami w samych superlatywach osobiście uważam że obok Gundam Winga jes to moje najulubieńsze anime. Mimo że dawno do dzis nie moge zapomnieć matki głównego bohatera która była owinięta cała w bandarze , ja jako że byłem wyedy mały bardzo płakałem i śniło mi sie to po nocach . Ogólnie film ten jest doskonały pod kazdym względem , więc kto nie ogladał to serdecznie polecam

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Grave of the Fireflies to niesamowicie poruszający i refleksyjny film. Ukazuje straszne cierpienia do jakich przyczynia się wojna. Przedstawia konsekwencje jej toczenia i odzwierciedla mentalność ludzi w niej uczestniczących oraz tych biernie patrzących. Isao Takahata w swojej produkcji pokazuje, że śmierć, cierpienie, głód, desperacja, tęsknota i żal wpisane są w działania wojenne. Oprócz tego zapoznaje nas z tak prostymi i wydawałoby się nic nieznaczącymi scenami jak wspólna kąpiel brata z siostrą czy zwyczajne dzielenie się cukierkami. Autor wyrzuca masę uczuć, zarówno tych dobrych jak i tych złych, aby w końcowym rozrachunku pokazać, że wojna to największe zło i nawet po jej skończeniu nic nie jest tak jak dawniej. Tylko troska o innych, pamięć o zmarłych i mocno gorejąca miłość, którą ma się w sercu pozwoli przetrwać.

Film ewidentnie wychodzi poza sferę ziemską i przenosi się gdzieś daleko, daleko gdzie zbłąkane dusze mogą się ponownie połączyć i jeszcze raz wspominać i przeżywać te dobre chwile. Produkcja naprawdę warta uwagi!

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Ramper907
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.419
Posty: 7
wzruszając anime pewnie według dorosłych jedyne normalne anime ...
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Będzie krótko: jedno z najlepszych anime, jakie zdarzyło mi się oglądać. Świetne ujęcia i sceny, dialogi proste i ludzkie, kreska taka, jak lubię. Przyznam, że do końca nie obejrzałem, zostało mi jakieś 20 min, ale nie dałem rady- za duży ładunek emocjonalny, jak dla mnie, za bardzo się wczułem. Film godny polecenia za nietuzinkowy, ciężki klimat klimat.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zawiodłem się. Po tylu pozytywnych komentarzach miałem wielką ochotę oglądnąć Hotaru no haka. Przed chwilą skończyłem. Anime nie wywołało we mnie prawie żadnych emocji. Odebrałem je obojętnie. Może dlatego, że jest wiele filmów pokazujących jak ludzie cierpią podczas wojny i jestem przyzwyczajony do takich gatunków. Drugą kwestią jest to, że chyba nie byłem dosyć skoncentrowany na monitorze, oglądałem je razem z kumplem więc gadaliśmy trochę. Gdyby jednak anime naprawdę było dobre to przybiłoby naszą uwagę. Ogólnie anime oceniam na słabe. Nie zasługuje na lepszą ocenę niż 7, w skali do 10

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dosyć dobre. Daję 8 na 10. Film ,który dobrze pokazał dramat wojny, zapasy żywności, problem niedożywienia, zniszczenia, śmierć bliskich, ból. Lubię oglądać dramaty i ten akurat bardzo mi się spodobał. Zwłaszcza niby błahe scenki między bratem a siostrą. Szkoda mi było jednak
tego, że siostra nie przeżyła, tylko zmarła z niedożywienia. Ale ciężko by tu było o dobre zakończenie, w końcu to dramat.
Film oglądałam z zaciekawieniem.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Film ogladalem. To chyba najlepsze anime przedstawiajace okropienstwo wojny i walke o przetrwanie jaki widzialem w zyciu. Jest to tez jeden z najsmutniejszych filmow jakie znam.

Byczusia napisał(a):
Szkoda mi było jednak
tego, że siostra nie przeżyła, tylko zmarła z niedożywienia.
Ja mialem podczas tej sceny lzy w oczach.

Film bardzo realistyczny i ciezki w odbiorze. Zdecydowanie skierowany do starszych widzow. Perelka japonskiej animacji.

Byczusia napisał(a):
Dosyć dobre. Daję 8 na 10.
Bardzo dobre! Ja daje 10 na 10.

Film zdecydowanie wart polecenia.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Hayato mośku ;p Olga schowała spojler, a Ty go wyciągnąłeś ;D

Anime przepiękne! Idealny dowód na to, że anime nie zawsze jest dla dzieci, albo porusza jakieś nieistotne sprawy. Świetna muzyka i wszystko co dobre w animacji.

Poprawione.
Shounen

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Grobowiec świetlików
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook