Forum Dragon Ball Nao

» [Walka/Siła] Neptun czy Cell?

Strony: 1, 2  
halux Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
halux
Dni na forum: 5.557
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wedlug was kto byl sielniejszy Neptun czy Cell? Neptun niby jest bogiem, ale w walce nic specjalnego nie pokazał.
Natomiast Cell to klasa sama w sobie, supersilne kame hame ha, dobrze sie bil, mogl wchłaniać itd.
A co wy o tym sądzicie?
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.540
Posty: 63
Nie lubię takich porównań. Np. niby według różnych wykazów sił Pui Pui jest dużo silniejszy od Freezera w ostatniej formie, ale to co pokazał Freezer wielokrotnie przewyższało umiejętności tego pierwszego, nie wyobrażam też sobie aby Pui Pui mógł zniszczyć Ziemię, a Freezer zrobiłby to bez problemu.
Podobnie też jest w tym przypadku. Neptun nie wiele pokazał, ale punkt odniesienia jest inny niż w przypadku Cella, gdyż Buu był sporo silniejszy niż Gohan SSJ2. Sprawa jest chyba otwarta
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ponoć siła Dabury jest porównywalna z siłą Cella.
Dla Wschodniego Kaioshina Dabura był potężny i chciał by walczyli z nim wszyscy czterej, więc na pewno był od niego znacznie słabszy.
Więc logicznie myśląc i od Cella musiał być, i to mocno.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Prawdę mówiąc tylko dwóch bogów mogłoby się równać z Cellem ale co do Neptuna to całkowicie zgodzę się z Naoistą. Co prawda Neptun kiedyś powiedział, że wszyscy pozostali bogowie zniszczyli Frezzera za jednym ciosem co dla Cella też nie jest jakimś wielkim wyczynem. Ale Neptun to słabiak. Mogę dodać jeszcze że Neptun również był silniejszy od Frezzera bowiem samą mocą sparaliżował Piccolo który w tym momencie spokojnie pokonałby Frezzera i pierwszą formę Cella (tą bez ofiar)

szczecin
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Tak jak powiedział Naoista. Neptun był raczej słabszy od Cella, a na pewno nie był mocniejszy, najwyżej równy.
Gangez napisał(a):
Mogę dodać jeszcze że Neptun również był silniejszy od Frezzera bowiem samą mocą sparaliżował Piccolo
właściwie to sparaliżowała go może ta wiedza, że to bóg!
Gangez napisał(a):
Piccolo który w tym momencie spokojnie pokonałby Frezzera i pierwszą formę Cella (tą bez ofiar)
Dodajmy, że na pewno trochę trenował i nawet w samej Cell Saga dorównywał C17, którego siła była równa Full Cell 1 formie, więc po treningu może by dał radę powalczyć z drugą formą Cella
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Kathlar napisał(a):
Gangez napisał(a):
Mogę dodać jeszcze że Neptun również był silniejszy od Frezzera bowiem samą mocą sparaliżował Piccolo

właściwie to sparaliżowała go może ta wiedza, że to bóg!
Neptun stwierdził, że pokonałby Freeza jednym ciosem. Myślę, że siła Naptuna jest przybliżona do USSJ

[ Dodano: 03.02.2009, 23:25 (po 1 minucie) ]
Neptun jest dosyć dziwny, bał się gościa, który był może nawet słabszy od Nappy. Chodzi mi o tego na pierwszym pokładzie.

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Zettai napisał(a):
Neptun jest dosyć dziwny, bał się gościa, który był może nawet słabszy od Nappy. Chodzi mi o tego na pierwszym pokładzie.

słabszy od Nappy? On był dużo silniejszy od Frizera! Spokojnie pokonałby może nawet androida 19!
Słabszy od Nappy to by Vegeta go jednym ciosem pokonał... spojrzeniem!
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Przecież Vegeta pokonał go jednym ciosem. Nawet się nie przemienił, a ten gostek myślał, że jak jest na planecie 10G to będzie mieć przewagę

Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Kathlar napisał(a):
właściwie to sparaliżowała go może ta wiedza, że to bóg!
Piccolo jeszcze wtedy nie wiedział że to bóg. Jedyne mogły być tylko domysły...
A po drugie to Piccolo sam stwierdził że coś jest nie tak i nie może się ruszyć. Wątpię aby sparaliżował go strach.


Kathlar napisał(a):
dorównywał C17, którego siła była równa Full Cell 1 formie
No raczej C17 był znacznie słabszy od Cella w 1 formie. Przecież C17 dostał najpierw niezłe manto nim został wchłonięty przez Cella. Zapomniałeś?


Zettai napisał(a):
Myślę, że siła Naptuna jest przybliżona do USSJ
Czyli według ciebie byłby w stanie pokonać Cella?
Kathlar napisał(a):
Zettai napisał(a):
Neptun jest dosyć dziwny, bał się gościa, który był może nawet słabszy od Nappy. Chodzi mi o tego na pierwszym pokładzie.


słabszy od Nappy? On był dużo silniejszy od Frizera! Spokojnie pokonałby może nawet androida 19!
Słabszy od Nappy to by Vegeta go jednym ciosem pokonał... spojrzeniem!
On miał na myśli fakt że Neptun ostrzegał ich o tym że Babidi otaczał się najsilniejszymi potworami we wszechświecie ale nie znał mocy Popola i Jakona. Naprawdę przestraszył się dopiero wtedy jak zobaczył Daburę. I z tego zdania wyszedł wniosek Naoisty.



Edit:
Zettai napisał(a):
Przecież Vegeta pokonał go jednym ciosem. Nawet się nie przemienił, a ten gostek myślał, że jak jest na planecie 10G to będzie mieć przewagę
Pamiętaj że wtedy Neptun nie znał prawdziwej mocy ziemian.

szczecin
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Gangez napisał(a):
Piccolo jeszcze wtedy nie wiedział że to bóg.
Racja, myślał że to król.
Gangez napisał(a):
No raczej C17 był znacznie słabszy od Cella w 1 formie. Przecież C17 dostał najpierw niezłe manto nim został wchłonięty przez Cella. Zapomniałeś?
ale siłę miał podobną

[ Dodano: 03.02.2009, 23:49 (po 43 sekundach) ]
Zettai napisał(a):
Przecież Vegeta pokonał go jednym ciosem. Nawet się nie przemienił, a ten gostek myślał, że jak jest na planecie 10G to będzie mieć przewagę
może nie jednym ciosem, trochę tam walczyli
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Gangez napisał(a):
Czyli według ciebie byłby w stanie pokonać Cella?
Był w stanie pokonać jego drugą formę.

Gangez napisał(a):
On miał na myśli fakt że Neptun ostrzegał ich o tym że Babidi otaczał się najsilniejszymi potworami we wszechświecie ale nie znał mocy Popola i Jakona.
Neptun powiedział
Popo nie przegrał w życiu ani jednej walki
Więc znał jego moc.
Gangez napisał(a):
Pamiętaj że wtedy Neptun nie znał prawdziwej mocy ziemian.
I on się nazywa Bogiem
Kathlar napisał(a):
może nie jednym ciosem, trochę tam walczyli
Co walczyli? Chyba ten Popo atakował a Vegeta jak stał tak stał.

Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Zettai napisał(a):
Myślę, że siła Naptuna jest przybliżona do USSJ
Cell kiedyś powiedział do USSJ Trunksa że jest skłonny przypuszczać że jest silniejszy od niego. Neptun nie miał nadętych mięśni przez co nie przeszkadzałyby mu w walce. Poza tym mięśnie nie mają nic do gadania jeżeli piszesz o samej sile.
Zettai napisał(a):
Był w stanie pokonać jego drugą formę.
Zgodnie z twoim założeniem drugą tak ale 3cią również skoro
Zettai napisał(a):
siła Naptuna jest przybliżona do USSJ

szczecin
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zgodnie z twoim założeniem drugą tak ale 3cią również skoro
Zettai napisał(a):
siła Naptuna jest przybliżona do USSJ
Chodzi mi ogólnie o szybkość i siłę, a nawet jeśli byłby szybki, to i tak by Cella nie pokonał.

Obraz
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
skoro ball sie dablii kturego moc byla porownywalna do cella a moze nawet i wiekszato podejrzewam ze i cella by sie bal .i nie dal by mu rady a poza tym [ ort! ] cell dysponowal doskonala technika byl zaprawionym w boju z super wojownikami a o neptynie praktycznie nic nie wiemy. jedno jest pewne ze cella by niepokonal

Joe: Podejrzewam, że przydałoby Ci się kilka godzin w gimnazjum.
dominikk3 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.431
Posty: 30
To zależy o jakiego Cella chodzi. Jeżeli Ultra Perfect Cell to Neptun nawet by go nie drasnął, ale jeśli chodzi ci o Perfect Cella to wydaje mi się że Neptun jest silniejszy.
Obaj srali przed SSJ2, ale widac było że Neptun coś działa. Naoista napisał że Dabura jest taki sam jak Cell, a Neptun srał przed Dabura. Nie, Dabura był porównywany do Ultra Perfect Cell. A autorowi chyba chodzi o Perfect Cell. Jeśli chodzi autorowi o Ultra Perfect Cell, to nie ma co mówic. Według mnie taka siła ciosów:
Ultra Perfect Cell 30
Dabura 25
Neptun 13
Cell 10


Według mnie taka jest różnica ich sił.
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Widzę, że głosy na temat energii Neptuna skłaniają się ku okolicy USSJ, może wyżej.
Można przyjąć więc, że był silny jak nieprzeciętny SSJ, jeżeli nie bardziej.
A teraz uwaga.... na scene wchodzi Kibito! Jaki był silny? Osoba z krainy bogów nie może być słaba. A jak silny był Shibito? Czy mógłby walczyć z Buu? Fuzja znacznie zwiększa energię wojowników, a istnieje możliwość, że Neptun i Kibito byli silniejsi niż młodzi Trunks i Goten SSJ (przed ascending w ROSAT, a nawet po), Wiem, że postać była wprowadzona dla humoru, ale czy jednak Shibito mógłby być potężny?

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
dominikk3 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.431
Posty: 30
Wydaje mi się że Shibito był gdzieś na granicy Buu Fat-Dabura.
On nie mógł byc silniejszy, bo gdyby tak było to by był silniejszy od Vegety i Goku i wtedy by sam walczył z Kid Buu.
Znowu napisze wykaz sił:
Kid Buu 50
Goku 40
Vegeta 30
Buu Fat 35
Shibito 30
Dabura 25
Tak to na pewno było. Gdyby Shibito był na granicy Gotronksa to sam by się rozprawił z Kid Buu. Sam Shibitto przyznał że w starciu z Kid Buu nie wytrzymałby nawet 5sekund. Vegeta też by nie wytrzymał 5sekund z Kid Buu, dlatego dałem im po 30. A Goku dawał sobie rade, to samo Buu Fat. Świetnie se radzili.
BartezoO Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BartezoO
Wiek: 30
Dni na forum: 5.422
Posty: 22
Skąd: Staszów
Według mnie Cell jest silniejszy chociaż neptun także był bardzo silny ale "komórczak" według mnie miał większą moc ...

DRAGON BALL FOREVER !


Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Kid Buu 50
Goku 40
Vegeta 30
Buu Fat 35
Shibito 30
Dabura 25
Taaaaaaaak!! Jaaaaasne Shibito 30..... ehe i ten Shibito miałby być silniejszy od SSJ2? Bo Gohan właśnie w takiej formie przegrywał z Daburą.
Ja dodam jeszcze że Shibito był leszczem jak Kibito nie potrafił nawet podnieść miecha.

dominikk3 napisał(a):
Vegeta też by nie wytrzymał 5sekund z Kid Buu,
A załatwił Goku ponad minutę w finałowej walce DBZ

szczecin
dominikk3 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.431
Posty: 30
Gangez napisał(a):
Kid Buu 50
Goku 40
Vegeta 30
Buu Fat 35
Shibito 30
Dabura 25
Taaaaaaaak!! Jaaaaasne Shibito 30..... ehe i ten Shibito miałby być silniejszy od SSJ2? Bo Gohan właśnie w takiej formie przegrywał z Daburą.
Ja dodam jeszcze że Shibito był leszczem jak Kibito nie potrafił nawet podnieść miecha.
Nic nie wiemy o Shibito, więc nie wiadomo kto ma racje.

Gangez napisał(a):
dominikk3 napisał(a):
Vegeta też by nie wytrzymał 5sekund z Kid Buu,
A załatwił Goku ponad minutę w finałowej walce DBZ
Ale Goku musiał się martwic o Vegete i nie mógł się skupic, a po 20sekund Vegeta już był normal, nom więc 5sekund to przesada, może z 30sekund.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Walka/Siła] Neptun czy Cell?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook