Forum Dragon Ball Nao

» [Rysunek] Dragon Ball by lukaszmuzial

Strony: 1, 2, 3, 4  
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Pierwsza praca- te włosy Vegety,brwi i ubranie są zbyt świecące. Nie podoba mi się
druga- Goku i Vegeta są zbyt świecący ale tło dobre.
trzecia- też nie najlepsza. Goku taki kwadratowy, ale płaczący Vegeta bardzo mi się podoba
czwarta- zbyt świecąca
piąta- ładna ładna. Nie mam zastrzeżeń
szósta- zbyt świecące włosy, ale reszta ok
siódma- fajnej jakości niczym anime
ósma- woda tu ma takie odcienie, że oko pieści
dziewiąta- Vegeta z miłością do Bulmy. Owszem to nie w jego stylu, ale nie świeci aż tak jak na pozostałych
dziesiąta-tło super, ale Vegeta nie, nie, nie niedobrze się robi od tego nadmiernego świecenia.
jedenasta-nie wyświetla się
dwunasta-wszyscy tacy kwadratowi, źle to wygląda
trzynasta-Bulma ledwo widoczna, świeci, że oczy bolą
czternasta-dziwnie Goku ma włosy postawione jak wyżej co tak wszystko świeci
piętnasta- Krilan tu jest zbyt duży
szesnasta-no to jest przesadzona
siedemnasta-może być, ale proszę Cię nie rób tak, by wszystko świeciło jak pochodnia. Oczy bolą, a poza tym nie jest to estetyczne.
Sama zaś talentu do rysowania nie mam

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Byczusia napisał(a):
ósma- woda tu ma takie odcienie, że oko pieści
Byczej na ósmej fotce co innego oko pieści

tak jak koleżanka powiedziała - za bardzo wszystko świeci. Nie mój styl. Masz talent, ale źle go wykorzystujesz niszcząc prace nadmiernym światłem. Po co?
Rysuj tak jak w anime. Będzie ok
lukaszmuzial Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 37
Dni na forum: 5.404
Posty: 33
Skąd: Rajkowy
Jedenasta praca wyświetla się, jeżeli zaakceptujesz ostrzeżenie Bo to obrazek dla osób 18+ A nie myślicie że np narysowana postać jest częścią tła i na odwrót, wiem że moje prace są "Oczojebne" w tej technice o to chodzi, aby się przyjrzeć co na nich jest. Faktycznie może to niezbyt estetycznie wygląda bo to są zdjęcia... A co powiecie o tych pracach?
http://lukaszmuzial.deviantart.com/art/Chichi-122388265
http://lukaszmuzial.deviantart.com/art/BULMA-2-121156561
P.s. Dzięki za szczere opinie
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Talent masz, ale Kath i Byczusia mają racje, za bardzo wszystko się świeci, nawet jeśli to jest taka technika. Ogólnie bardzo fajnie, sama nie umiem tak rysować, ale na niektórych są pewne niedociągnięcia, zbyt małe ręce do reszty ciała itp.
Te dwie ostatnie prace są lepsze, przynajmniej nie świeci cały rysunek. Co mi przeszkadza?? A to, że obie są w podobnych pozach oraz to, że twarze mają takie same oprócz koloru oczu i włosów. Powinny się trochę od siebie różnić a tak z Chichi można zrobić Bulmę i na odwrót.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Chi chi ładnie namalowana- ale nadal nie poprawiłeś tego nadmiernego świecenia.
Co do Bulmy tego aż tak bardzo nie widać. Jeżeli chodzi o ogół to poza tym światłem bardzo ładnie namalowana. Niczym z anime. Talent masz i to wielki. To co mówiła Natalia o tym, że Chi chi i Bulma są tu strasznie do siebie podobne miała racje.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
lukaszmuzial Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 37
Dni na forum: 5.404
Posty: 33
Skąd: Rajkowy
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Mógłbyś przynajmniej zmienić pozę, aby choć trochę się odróżniały.

To już mi się w ogóle nie podoba, wcale nie przypomina mi C18, wcześniejsze prace były znacznie lepsze. Jakąś dziwną ma głowę ale plusem jest to, że nie ma nic świecącego

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
lukaszmuzial Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 37
Dni na forum: 5.404
Posty: 33
Skąd: Rajkowy
Teraz to się czepiasz, albo się mylę, przecież ona ma taką głowę. Teraz to mi się ona ładniejsza wydaje No i elementy świecące są gdybyś nie zauważyła
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Wiem, że się czepiam ale nie podoba mi się ta głowa, taka jakby eee... jakby to ując... ścięta? Są ale nie rzucają się tak w oczy jak w poprzednich twoich pracach, nie ma ryzyka, że oślepnę jeszcze bardziej

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Popracuj nad proporcjami, bo w każdym rysunku jest coś, co jest za duże/małe, niż być powinno. Reszta do zniesienia.

Obraz
PALATIAL REGALIA
lukaszmuzial Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 37
Dni na forum: 5.404
Posty: 33
Skąd: Rajkowy
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Ten akurat mi się podobał. Co znaczą te znaczki po lewej? Po jakiemu to?

Nie wiem tylko po co one i ten Vegeta na górze lepiej by to wyglądało samo.

I znowu świecące włosy
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Kilka uwag ogólnych
- kadrowanie - koncept to dosyć oryginalny wstawianie kilku obrazków jeden. Nie jest źle, ale chociażby do poziomu 'dobrze' jest jeszcze daleko. Kompozycja kadrów dosyć kiepska, a i to co na nich przedstawione też nie zawsze dobrze się prezentuje.
- proporcje - jak koledzy i koleżanki wyżej wspomnieli są złe, przynajmniej wg kanonu i charakterystyk używanych przez Toriyamę, gdzie indziej mogłyby się sprawdzić, ale nie tu. W paru miejscach było też ewidentnie zachwianie kanonem proporcji jako takich.
- światłocień - bardzo ładny i dopracowany, tylko w wielu przypadkach nieumiejętnie położony oraz nie oddaje rzeczywistości. Warto zauważyć, że na każdym przedmiocie, osobie, zwierzęciu, powierzchni etc. inaczej się odbija tudzież każdy materiał ma różny stopień odbijania tego światła. U ciebie wszystko wygląda tak jakby było z gładkiej, lakierowanej skóry. Ale przyznaję, że woda całkiem ładnie ci wychodzi.
- kolorowanie - czasami za bardzo machasz, kredką, ołówkiem bez ładu i składu. Owszem po pracy musi być widać czym jest wykonana, przy światłocieniach technika jest perfekcyjna, na postaciach też, ale tła już są kiepskie.

Co do ostatniej pracy właśnie nie zjadę, a wręcz pochwalę, gdyż w zasadzie wszystkie wymienione wyżej przeze mnie wady są poprawione. Można się ewentualnie przyczepić do buźki Vegety, gdyż jest zbyt okrągła w stosunku do oryginału, ale to już można podciągnąć pod interpretację własną, więc szerzej nie komentuję. To co natomiast może rzeczywiście boleć, to cień na szyi. Nie jest płynny, widać wyraźnie zachodzące na siebie fragmenty. Rzecz niedopuszczalna. Musisz koniecznie w następnych pracach unikać podobnych wpadek. Na koniec rzeknę,że cień na włosach powala na kolana.

Co znaczą te znaczki po lewej? Po jakiemu to?
'Bejita' pisane w hiraganie. Czytać nie musisz umieć, ale fakt, że nie poznajesz pisma japońskiego siedząc na forum o tematyce japońskiej... Godne pożałowania.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Fajny Vegeta. Twarz ma bardzo wyrazistą i identyczną niemalże z anime.Plus , że nie ma tutaj tyle światła. Tło i ubranie są świetnie namalowane cud, miód i orzeszki normalnie. A te plastry na twarzy Vegety wyglądają tak realistycznie.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
lukaszmuzial Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 37
Dni na forum: 5.404
Posty: 33
Skąd: Rajkowy
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No i tu się nie mylisz.
Jeny zostaw to świecenie, źle to wygląda. A Fryzury Goku czy Vegety niemalże nie widać na 1 u góry.A ta kula z kolcami na trzecim jest bez sensu.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
lukaszmuzial Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 37
Dni na forum: 5.404
Posty: 33
Skąd: Rajkowy
Byczusia napisał(a):
No i tu się nie mylisz.
Jeny zostaw to świecenie, źle to wygląda. A Fryzury Goku czy Vegety niemalże nie widać na 1 u góry.A ta kula z kolcami na trzecim jest bez sensu.
A i Ty się tu mylisz! Te kule z kolcami to nieodłączny element piekła w DB, a świecenia nie zostawie, bo na 100 tylko 5 się nie podoba Więc możesz na nich psy wieszać ile chesz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No ciekawe, bo na 5 opini 3 osoby sądzą iż za dużo dajesz światła.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
lukaszmuzial Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 37
Dni na forum: 5.404
Posty: 33
Skąd: Rajkowy
No właśnie Wiem, że moje prace różne emocje wywołują od zachwytu po niechęć oglądania; i to jest to co lubie najbardziej hehe. Przyznaj że obojętnie na nie nie patrzysz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » [Rysunek] Dragon Ball by lukaszmuzial
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook