Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Vegeta SSJ2

Gbr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Gbr
Wiek: 37
Dni na forum: 5.761
Posty: 16
Skąd: Namek
1. Wiemy ,ze Vegta osignal SSJ2 - prawdopodbnie w czasie 7 lat przed Saga Buu. Widzimy jego podrasowny SSJ2 przez forme Majin. Ale co jest pozniej? W poznijeszych Walkach z Buu ,po powrocie z zaswiatow , prawie w ogóle [ ort! ] nie widac wyladowan wokol jego postaci w ssj2. Wiem - czasem sie ich nie rysuje.

2.I dziwi mnie glupota bohaterow - Goku i Vegeta , przed polaczeniem Kolczykami walcza z Buu w zwyklych SSj - Dlaczego?

No i jak juz jest watek a propo jednostek - to ile w ostatecznosci mogl miec sily Vegeta SSj2 w porownaniu z Goku SSJ3 , Gotenksem SSj3 i MISTIK (bleeeeeee - jak to mnie wqrza! ) Gohanem?
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Gbr napisał(a):
1. Wiemy ,ze Vegta osignal SSJ2 - prawdopodbnie w czasie 7 lat przed Saga Buu. Widzimy jego podrasowny SSJ2 przez forme Majin. Ale co jest pozniej? W poznijeszych Walkach z Buu ,po powrocie z zaswiatow , prawie w ogóle [ ort! ] nie widac wyladowan wokol jego postaci w ssj2. Wiem - czasem sie ich nie rysuje.
W późniejszych walkach to on nie ma dodatkowej siły jaką otrzymał od Babidiego.
Gbr napisał(a):
2.I dziwi mnie glupota bohaterow - Goku i Vegeta , przed polaczeniem Kolczykami walcza z Buu w zwyklych SSj - Dlaczego?
1. Songo nie chciał upokożyć Vegety zamieniając się w SSJ3 od razu,
2. Nie chciał marnować energii na SSJ3 bo i tak by przegrał.
3. Zmieniając się w SSJ3 mógłby odebrać dużo mocy przyszłemu Vegetto.
4. Vegeta możliwe że nie mógł się zmienić w SSJ2. (wątek z babidim)

Gbr napisał(a):
No i jak juz jest watek a propo jednostek - to ile w ostatecznosci mogl miec sily Vegeta SSj2 w porownaniu z Goku SSJ3 , Gotenksem SSj3 i MISTIK (bleeeeeee - jak to mnie wqrza! ) Gohanem?
W jednostkach ci nie powiem bo te wszystkie skale są złe i ciut nielogiczne.
Od najsilniejszego do najsłabszego:
- Mystic Gohan
- Songo SSJ3
- Gotenks SSJ3
- Majin Vegeta
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.631
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wiemy ,ze Vegta osignal SSJ2 - prawdopodbnie w czasie 7 lat przed Saga Buu.
Po pierwsze, to nie wiemy czy Vegeta osiągnął SSJ2 przed sagą Buu.
Przyjęcie tego założenia oparte jest tylko na przypuszczeniach. Osobiście uważam, że jest ono słuszne. Ale dowodów opartych bezpośrednio na treści mangi nie ma.

Argumenty z milczenia źródła, co powtórzę po raz kolejny, mają niewielką wartość. Bo wyciąganie wniosków na podstawie tego, że o czymś się nie mówi, zawsze niesie za sobą dużą dozę ryzyka.

Jedyne argumenty przemawiające za tym, że Vegeta osiągnął SSJ2 przed spotkaniem z Babidim i Buu, to:
-Vegeta musiał osiągnąć SSJ2.W końcu trenował wytrwale przez siedem lat.
-komentarz Vegety do walki Goku z Czarmarem.

O ile pierwszy argument jest mało przekonujący, to drugi ma już znacznie większą wartość. Choć interpretacja słów Vegety, jako dowodu na osiągnięcie przez niego SSJ2 może budzić wątpliwości, mnie przekonuje.
Ale moje osobiste przekonanie do tej kwestii nie sprawia, że jest ona zgodna z prawdą.
Ciekawe, co na ten temat mówi "Biblia DB".

W poznijeszych Walkach z Buu ,po powrocie z zaswiatow , prawie w ogóle [ ort! ] nie widac wyladowan wokol jego postaci w ssj2. Wiem - czasem sie ich nie rysuje.
To, że nie widać wyładowań nie oznacza, że wojownik nie walczy na SSJ2. Należy zauważyć, że wyładowania elektryczne towarzyszą nie tyle wojownikowi, co jego aurze. Prosty dowód, to walka Goku SSJ3 czy Vegety SSJ2 z Kid Buu.

No i jak juz jest watek a propo jednostek - to ile w ostatecznosci mogl miec sily Vegeta SSj2 w porownaniu z Goku SSJ3 , Gotenksem SSj3 i MISTIK (bleeeeeee - jak to mnie wqrza! ) Gohanem?
Jeśli chodzi o "cyferki", to nie pomogę.
Ale z podanej grupy wojowników, Vegeta zdecydowanie jest najsłabszy.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Gbr Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Gbr
Wiek: 37
Dni na forum: 5.761
Posty: 16
Skąd: Namek
Wlasnie problem jest w walce Vegety z Kid Buu. Tam prawie nie ma wyladowan - biorac pod uwage cala walek Vegety i cala walke Goku ssj2 z buu , to ten drugi jest w lepszej pozycji. Powiem wiecej - Goku w ssj2 dawal rade , gdzie Vegeta w (teoretycznie) ssj2 potrafil zadac 3 ciosy. Dlatego pytanie - Vegeta walczyl w ssj2? - poprosze dowody.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.631
Plusy: 2
Posty: 1.408
Vegeta walczyl w ssj2? - poprosze dowody.
Proszę bardzo- DB, t.42, s.120-125.

Powiem wiecej - Goku w ssj2 dawal rade , gdzie Vegeta w (teoretycznie) ssj2 potrafil zadac 3 ciosy
Goku nie walczył z Kid Buu na poziomie SSJ2.
Od samego początku przybrał formę SSJ3. SSJ2 na Kid Buu to zdecydowanie za mało, czego dowodzi walka Vegety z demonem.
Co więcej- Vegeta staje do walki wiedząc, że nie ma szans na zwycięstwo. Jego celem nie jest przecież pokonanie Buu, lecz taktyczna gra na czas. Vegeta doskonale rozumiał, jak wysoka jest stawka pojedynku. Rozumiał też, że jego życie w tej sytuacji nie ma większego znaczenia(warto przypomnieć, że w czasie walki Vegeta już jest martwy, zatem jego kolejna "śmierć" oznaczać musiałby totalne unicestwienie wojownika), i że jedyną osobom, która może pokonać Buu jest Kakarotto. Bez wahania znów jest gotowy poświęcić się dla najbliższych. Na szczęście, życie ratuje mu Mr Satan. I to dwa razy.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
vakulopl Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
vakulopl
Wiek: 27
Dni na forum: 5.690
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Vegeta w walce z kid buu wiedział że nic nie zdziała, jedyne co mógł zrobić to dać zwiększyć KI Son Goku utrzymując buu jak najdalej. Lecz i Goku nic by nie zdziałał, dlatego Vegeta chciał aby Goku użył Kuli energi z ziemi. Gdyż albo Vegeta na ssj nie miał wystarczająco energi, albo był zbyt wykończony. A wyładowania niemogły wystąpić bo walka była nierówna.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.748
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Gbr napisał(a):
1. Wiemy ,ze Vegta osignal SSJ2 - prawdopodbnie w czasie 7 lat przed Saga Buu. Widzimy jego podrasowny SSJ2 przez forme Majin. Ale co jest pozniej? W poznijeszych Walkach z Buu ,po powrocie z zaswiatow , prawie w ogóle [ ort! ] nie widac wyladowan wokol jego postaci w ssj2. Wiem - czasem sie ich nie rysuje.
Żadne prawdopodobnie. On go osiągnął i jest wiele dowodów. Widząć walkę Gohana SSJ2 i Dabury powiedział, że oboje są niczym specjalnym a przed walką, że on i Goku są teraz silniejsi niż Gohan, gdyż on się obijał (lecz mimo to, siła nie spadła zbyt mocno). Także komentarz po walce z Yakonem czy Czarmarem, że Kakarotto także osiągnął ten poziom, wyższy niż SSJ. Majin'a potrzebował, aby dorównać Goku.
Ech, manga: po powrocie z zaświatów, Goku tylko spotkał się z Vegetą i oboje się połączyli po krótkiej rozmowie. Anime: oboje walczyli krótki czas z Buu, oboje w SSJ2, ale nie mieli szans, stracili ten poziom gdy dostali.
A wyładowania, w zasadzie, to tylko one były charakterystyczne dla Gohana oraz dla momentów opartych na mandze. W takich momentach jak krótka walka z Buu, czy walka wewnątrz niego nie były one zbyt ważne.

Gbr napisał(a):
2.I dziwi mnie glupota bohaterow - Goku i Vegeta , przed polaczeniem Kolczykami walcza z Buu w zwyklych SSj - Dlaczego?
Cóż, powtórzę:
Manga: po powrocie z zaświatów, Goku tylko spotkał się z Vegetą i oboje się połączyli po krótkiej rozmowie. Anime: oboje walczyli krótki czas z Buu, oboje w SSJ2, ale nie mieli szans, stracili ten poziom gdy dostali. Poza tym Potara daje max. moc, bez przemiany w SSJ, poza tym Vegeta obserwują chłopaków z zaświatów wiedział, że to nic takiego.

Gbr napisał(a):
No i jak juz jest watek a propo jednostek - to ile w ostatecznosci mogl miec sily Vegeta SSj2 w porownaniu z Goku SSJ3 , Gotenksem SSj3 i MISTIK (bleeeeeee - jak to mnie wqrza! ) Gohanem?
Nie lubisz słowa Mistic to go nie używaj. Liczby nie są znane dokładnie, lecz SSJ2 na 100% jest słabsze niż te poziomy SSJ3, a Gohan po treningu miał jeszcze więcej i bez limitu energii.

I jeśli chodzi o walkę z Buu. Goku i Vegeta walczyli śmiertelnie poważnie, dawali z siebie WSZYSTKO, a Vegeta walczył tylko po to, aby dać Goku czas na naładowanie mocy, bardzo szybko zaczął przegrywać, więc dał z siebie tylko ile mógł, czytaj SSJ2. On sam dla demona znaczył niewiele i sam musiał być ratowany. Tyle tylko mógł, lecz na Kid Buu to było za mało i prawie zginął zresztą.
Jeśli nie ma wyładowań - wińcie animatorów, bo w mandze one są.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Vego1920 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego1920
Wiek: 33
Dni na forum: 5.414
Ostrzeżenia: 1
Posty: 43
po 1 wyladowania na SSJ 2 pojawiaja sie ale nie czesto i na 100 % Vegeta byl na SSJ 2 po powrocie z zaswiatów
po 2 po polonczeniu sie prze kolczyki Potara walacza z Buu na SSJ bo i tak Buu nie dorownywal moca i szybkoscia i oglonie
Vego byl duzo lepszy
a co do tego o ile byl gorszy Vegeta SSJ 2 od Songa i Gotrunksa SSJ 3 i istic Gohan trudno powiedziec jedno jes pewny byl gorszy od wszytkich 3 chyba ale nie jestem pewny co do Gotrinksa bo jak by nie bylo to bylo scalenie tylko dzieci mozliwe ze dysponowali tak samo moca

Vego SSJ 2
Rzadzi !!!!
Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.175
Posty: 123
Skąd: Z Komina
To wcale nie musi być głupota, mogło być tak że przejście w SSJ2 mogło kosztować Dużo energii potrzebnej do późniejszej walki. Ale coś tak czuje że się mylę xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Vegeta SSJ2
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook