Forum Dragon Ball Nao

» Rozliczenie klanów

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jak w temacie. Jako że klany istnieją już od jakiegoś czasu, myślę że najwyższa pora na sprawozdanie z działania, opinie poszczególnych członków odnośnie ich własnego klanu oraz innych, pomysły na usprawnienia, sugestie ludzi z zewnątrz etc.

Na początek kilka ogólnych refleksji, a potem szczegółowo.

Pomysł z klanami wydaje się sprawdzać, ale nie do końca. Przynajmniej wg. mnie. Jak już parę osób zauważyło Hyde Park ostatnimi czasy wymiera. Jeśli miałbym to wiązać czasowo to było by to w okresie rozwinięcia się klanów. Kiedyś na forum były prowadzone całkiem zabawne i interesujące dyskusje, które to toczyły się głównie między obecnymi bądź dawnymi członkami Asakury oraz Takedy ( z niewielkim wkładem Shimazu). Jak dla mnie powolna agonia i obniżenie się poziomu rozmów w Hyde Parku wynika głównie z powstania klanów. Słowem przez klany w pewnym sensie ziścił się szatański plan Gotenksa uczynienia forum na swój obraz i podobieństwo ( czytaj pisanie jedno słownych postów w ustępie). Teraz rozliczenie poszczególnych klanów:

Takeda:
Jak dla mnie przemieniła się w kółko wzajemnej adoracji. Większość członków przestała zaglądać do tematów poza klanowym. Ostatni post Daiego czytałem chyba w 2008 roku, nie można już sobie poszydzić z tego jakim Szary jest służbistą, a Q tylko od czasu do czasu !? jakąś prowokację. Na ogólnym forum od czasu do czasu udzielają się jedynie Laru i Ujo ( wybacz, ale nowa ksywa jest tak bezosobowa że jej nie pamiętam). Throught od kiedy dołączyła do klanu przestała się odzywać, o ile w ogóle jeszcze się pojawia. Słowem, myślę że włazicie sobie w dupę i tyle, a szkoda.

Asakura:
Focus prezentuje coś na kształt Takedy. Ja nie mam z kim gadać, więc czasem tylko kogoś !?. Drakan nie miała możliwości rozwinąć skrzydełek, więc wyrywa je muszkom onanizując się przy tym namiętnie. Ogólnie osoby z Asakury czasem napiszą coś sensownego, ale większości się nie chce, bo nie ma oponentów na odpowiednim poziomie.

Shimazu:
Rozwinęło się od powstania klanów. Z pośmiewiska stali się tak na prawdę siłą pociągową forum. Polityczne wynurzenia Joea, !? o szopenie Ishiego, kłutnie Cycka i Olda z Wazonem etc. zdominowały forum.

Kakeshi:
Od kiedy Mistrzu dostał bana zostały głównie bezbarwne postacie poza Hako który się przesympatycznie nabija z Byczusi

Tokugawa:
Z części osób nawet śmiać się nie wypada.... bo nie wypada. Pozostałe coś tam bezbarwnego w ustępie robią, ale kupa jak już jest powinna być brązowa.

Aby zaradzić wzajemnemu lizaniu dupy ( o ile kogoś poza mną to !?) proponują założyć forum ogólno-klanowe do którego drogą awansu mogłyby zostać zaproszone niektóre osoby nie należące do poszczególnych klanów (admin, i goście mający coś do powiedzenia). Mogło by ono pełnić funkcje dawnego Hyde Parku, którego na razie wskrzesić chyba się nie da. Byłoby to rozwiązanie pośrednie między tworzeniem forum od lat 18 a pieprzeniem w ustępie. Pozwoliłoby zobaczyć jak i czy rozwinęły się osoby nie należące do danego klanu etc. Czekam na propozycje, komentarze etc. Tyle ode mnie na razie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Pomysł średni, ale jestem za, może w końcu coś się zacznie dziać.
Gorzej jak wszyscy zaczną zakładać klany żeby tylko mieć dostęp do nowego działu.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
proponują założyć forum ogólno-klanowe
To ja proponuję pisać w tym forum dla klanów, które w sumie istnieje już od paru miesięcy albo i dłużej
-> http://dbnao.net/forum/viewforum.php?f=34
Nie informowałem o nim, bo nie czułem potrzeby.

Odnośnie samego tematu, to raczej mylne spostrzeżenie. Ludzie odchodzą, tak było i będzie. Z tego, co widzę, to klany przyczyniają się do zatrzymywania co niektórych, a nie odwrotnie.

Zapraszam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
W Kaeshi chyba każdy wie co się dzieję, więc ja jako lider pomysł popieram, ale może lepiej zrobić 2 klany, które w pewnym sensie rywalizowałyby między sobą w celu zmotywowania ich członków do częstszego pisania.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Może teraz ja ocenie działalność klanów na forum, zacznę jednak od samego pomysłu stworzenia owych klanów.
Według mnie jest on niedociągnięty, że się tak wyrażę, bo owszem integrują ludzi z klanu, ale nic poza tym administracja forum powinna pomyśleć nad tym, aby coś zmienić, robiąc przykładowo konkursy dla klanów w danej dziedzinie przykładowo najlepszy fan fic, fan art itd, coś, żeby członkowie danego klanu zrobili razem i ten, kto przedstawiłby najlepszy pomysł, czy co kolwiek to by było, by wygrał i na jakiś czas byłby uważany za klan numer jeden na forum w danej dziedzinie, czy dziedzinach, bo jak na razie poza integracją na klanowym te klany nie wnoszą nic, no i dodatkowo niektóre z nich mają takich członków, których życie klanu mało co obchodzi jak już się odzywają to tylko w sytuacjach, które ich nijako do tego zmuszają, a takie zawody zmobilizowałyby całą grupę ludzi do działania na rzecz dobra klanu.
Co Wy na to?
Teraz przejdę może do oceny poszczególnych klanów, nie będę wypowiadać się na temat poszczególnych członków, ocenie klan jako całość.
Takeda: W zasadzie klan, w którym ludzie interesują się j-music patrz Laru, Hayato niczym szczególnym mi nie podpadli, uważam ich za "pozytywną" grupę ludzi, oby tak dalej.
Asakura: Przez pewien czas miałem okazję być członkiem klanu, o którym mowa, spędziłem tam miły czas, ludzie z Asakury prezentują przyzwoity poziom w swoich wypowiedziach, jedynie Franken czasem coś przeklnie, napisze krótkiego posta, ale wszędzie jest jakaś czarna owca.
Shimazu: Wolałbym się o nich nie wypowiadać, szkoda mojego cennego czasu.
Kaeshi: Poziom w Kaeshi trzyma jedynie Thorik, reszta użytkowników napisze czasem coś w ustępie, a ich lider znany jest z docinania Byczusi i głupawych pomysłów.
Tokugawa: Nie będę oceniał klanu, w którym jestem liderem, niech zrobią to inni.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Naoista napisał(a):
Odnośnie samego tematu, to raczej mylne spostrzeżenie. Ludzie odchodzą, tak było i będzie. Z tego, co widzę, to klany przyczyniają się do zatrzymywania co niektórych, a nie odwrotnie.
Sprecyzuj co jest mylne. Temat w którym ludzie mają przedstawić zdanie na temat funkcjonowania klanów, czy proponowane przeze mnie usprawnienie?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
integrują ludzi z klanu, ale nic poza tym
Klany mają nas połączyć, inne rzeczy są ogólnie forumowe.
Dark Sky napisał(a):
byłby uważany za klan numer jeden na forum w danej dziedzinie, czy dziedzinach,
Takie pieprzenie. I tak Hako będzie wyzywał Byczusię, a Franq będzie się z nas naśmiewał. Ty nie będziesz dalej lubił Shimazu... Myślisz, że to się zmieni jak Gangez zrobi najlepszy wierszyk albo ty dowcip? Można robić konkursy ale nie licz że to zmieni sytuację z klanami.
Dark Sky napisał(a):
niektóre z nich mają takich członków, których życie klanu mało co obchodzi jak już się odzywają to tylko w sytuacjach, które ich nijako do tego zmuszają, a takie zawody zmobilizowałyby całą grupę ludzi do działania na rzecz dobra klanu.
Tak. I co? Zmusisz ich żeby brali udział? Nie zapiszą się i g. z tego mamy...

Nie będę oceniał wszystkich klanów bo jednych użytkowników lubię, innych nie i nie ma znaczenia skąd są. . .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
Sprecyzuj co jest mylne.
To co napisałem - że powstanie klanów spowodowało/przyczyniło się do spadku jakości/ilości postów w Hyde Parku.

Hako, tutaj nie ma co popierać, forum międzyklanowe istnieje. Zapraszam po raz drugi. Tematyka dowolna.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ustęp !? forum ^ ^ Wiekszosc zamiast uzywac mozgu do pisania na ciekawe tematy w Parku , przeniosla sie na kilkuwyrazowe teksty w Kibelku. Sam do nich naleze i nie jestem z tego dumny.

A co do Kaeshi - to juz jest: Vitae Minimum, przy Hyde Parku, ktore daje jeszcze jakies oznaki zycia . Przez ostatnie pare mieiecy zauwazylem jedyna zmiane, coraz wiecej osob jezdzi po sobie i takie tam !? .

Ja mam pomysl jak temu zaradzic: Spotkajmy sie wszyscy ( albo nie, bo wszystkich jest kilka tysiecy) na spotkaniu Live , pojdzmy gdzies na lono natury, !? sie i pogadajmy powaznie.
A- ps .i zapomnialbym do !? - jest sesja, nie ma po prostu [ ort! ] czasu na rozprzestrzenianie dluzszych wypowiedzi na forum , trza se mozg lasowac wpajaniem cholernej wiedzy, by nie obalic roku.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Franku rad jestem, że starasz się coś robić i piszesz kolejny długi post, który nikomu nic nie da lub uświadomi, że nic nie da się zrobić. Jak widać Shimazu rzeczywiście daje tu ostatnio trochę życia. Określono mnie mianem "bezbarwnej postaci" i w sumie wcale mnie to nie dziwi, bo bywam tu tyle co kot napłakał.

Zabawne jest to, że nadal jakieś osoby jadą po tych samych, tamci z zemsty robią to samo i to tyle w tym forum - to dlatego głównie tu nie bywam? Nie bywam, bo szczerze nie mam nic konkretnego do napisania co by było powodem jakiś głębokich przemyśleń, dyskusji lub czegoś innego na co by ktoś odpowiedział.

Po cholerę komuś dział między klanowy jak całe forum jest miedzy klanowe z dodatkiem rodzynków.

Podsumowując te chaotyczna wypowiedz o wszystkim naraz bezbarwne postacie jak to określiłeś nie piszą i już.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Wygląda na to, że posta o charakterystycznym zbiorze liczb 997 napisze tutaj

Nie było mnie jeszcze na forum, kiedy Madao i jego ludzie założyli klany. do końca nie wiem jaki był/jest ich cel, ale wiem jaki powinien być. Powinien zmuszać do rywalizacji i tworzyć obraz wzorowo postępujących w miarę inteligentnych osób być przykładem dla nieopierzonych użytkowników, a tymczasem co jest? brud, smród i ubóstwo. Rzetelniej, poutwarzały się grupy które się zapominają i myślą, że to oni dominują na forum. skreślają innych po nieco sprzecznych poglądach czy też kilku popełnionych lapsusasch. A najsmieszniejsze jest to, że reszta członków tez tak musi uważać, no ludzie czasy hitlera już dawno minęły. W głównej mierze to przyczynia się do powolnej śmierci HP, gdyż użytkownik zrażony ciągłymi atakami w postaci złych argumentów, woli się wypowiadać się w klanie wśród ludzi którzy go akceptują. Nie zdarzyło sie od dłuższego czasu by W i S mogliby porozmawiać normalnie, bez przymiotników i ubliżeń, nie mówię że nie wolno zwracać uwagi na wyraźne błędy ale też nie może to się stać prześladowaniem. Co do mojej oceny pozostałych klanów to powołam sie na oceny Franka który zrobił to w sposób przyblizony do mojego, co do Tokugawy, nie jest dobrze na zewnątrz i wewnątrz (Podejrzenia, kłotnie, oskarżenia, na każdego się cos znajdzie), wiem tez że będąc w tym klanie mam z tego powodu ''gelb papieren'' ale szczerze mam to w hooyo, każdy pracuje na swoje indywidualne postrzeganie.


tak jak pisałem wyżej HP nie umarł, ale umiera powolnie, myslę ze przez to że wiele ''w miare porzadnych'' tematów zostało już wykorzystanych. No chyba że trafi sie jakis szaleniec jak ja i utworzy polemiki na temat masturbacji i transwestytyzmu to jest wtedy wesoło na kilka dni. Ważnym powodem jest też to, że w HP trzeba zachowac pewien poziom, a w SB nie


Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Kiedyś też była mowa o upadku HP, a przyczyną była nadmierna aktywność w Ustępie. Jak to wszystko wyglądało oraz jak sprawie postanowiono zaradzić (czyt. jak każdy żarł się z każdym) można przeczytać tutaj. Teraz mamy dokładnie tę samą sytuację. Istnienie klanów jako takich nie ma tu nic do rzeczy. Ewentualnie można stwierdzić, że klany (a lepiej klan...) spamują tam od cholery. A przecież wiadomo, że jak spam to i dobra dyskusja kwiczy...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
<post napisany 18 czerwca, o drugiej w nocy, nie bijcie za nieaktualność>

Takeda – niegdyś szlachetny klan arystokratów, zawsze dumnych i trzymających się siebie nawzajem. Dziś niewiele pozostało z ich dawnego znaczenia. Nieliczni, którzy nie są miękcy jak ziemia po deszczu, są bardziej umarli niż żywi, nawet ich przywódca. Chełpią się swoim dziedzictwem, lecz jako instytucja nigdy nikogo nie rozwinęli. Ich kurtuazja wobec członków własnego grona sprawia, że są słabi i łatwi do zmanipulowania. Nie przedstawiają sobą żadnego zagrożenia.

Asakura – dawni buntownicy, krzykacze i nonkonformiści, obecnie w większości ugłaskani jak domowe pudle. Rzadko zdarza się któremuś zaszczekać, ugryzienia nie uświadczyłem. Nadwyrężyli swą reputację, obwąchując sobie zadki z byle kundlami. Chociaż jako indywidua są często więcej niż wartościowi, ich klan to śmiech na sali i wydaje się istnieć tylko formalnie. Silne charakterem psy są trudne do wytresowania, ale to nie usprawiedliwia nieudolności organizacji.

Shimazu – ongiś niepozorni odszczepieńcy o wątpliwej reputacji, zyskali więcej niż jakikolwiek inny klan. Są szanowani za swój intelekt, staż i doświadczenie na forum. Wiedzą, kiedy można pozwolić sobie na otwarty konflikt, a kiedy lepiej dopuścić, by rany się zamknęły. Starsze klany podchodzą do nich z rezerwą, niemniej wszyscy muszą stawić czoła faktowi: to Shimazu są nową elitą. Niestety, wygląda na to, że niektóre kwiaty umarły nim wydały owoc.

Kaeshi – więcej mówią niż sobą reprezentują. Większość z nich jest miałka i bezbarwna, przez co znajdują się na uboczu. Czasem któraś wyrazista osobowość wyróżni się sarkazmem bądź pieniactwem, ale takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej. Gdy znajdują się w letargu, mogą wzbudzać tylko pożałowanie i nie warto zaprzątać sobie nimi głowy bardziej niż kundlami i pariasami; tym bardziej, iż zwykli zachowywać neutralność w większych konfliktach.

Tokugawa – wybrali sobie piękne imię, by brzydota w nich żyjąca nie rzucała się nazbyt mocno w oczy. Są słabi i głupi – tym bardziej, im zajadlej próbują przekonać całe otoczenie, że jest inaczej. Nie mają wartości i znaczenia większych niż pion na szachownicy. Niektórzy z nich mogą żywić nadzieję na poprawę w przyszłości, większość ma na to nikłe szanse. Co dziwne, sama krew królewska zainteresowała się ich poczynaniami i udziela czasami ograniczonej protekcji.

Pozdrawiam serdecznie.
Q.

PS. Wyznaczam nagrodę w postaci uścisku ręki dla osoby, która zgadnie, na czym się wzorowałem przy pisaniu tego posta. Odbiór osobisty przy najbliższej okazji bądź wysyłka pocztą.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Rozliczenie klanów
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook