Forum Dragon Ball Nao

» Technologia w DB

Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
jak myslicie na jakim poziomie była technologia w DB? mnie troche dziwi jeden fakt że na swiecie technologia była na wysokim poziomie (latajoce samochy kapsułki cyborgi itd) a w domach tego nie było widac a nieraz wydaje sie ze technologia w db jest mnej rozwinieta nisz nasza.

PS:Szukałem ale nieznalazlem takiego tematu a jesli jest to mnie zbanujcie for ever ;P

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
moze w domach ludzie nie chcieli miec az tak duzo zrobocilaych itp zeczy. wtedy zycie byloby wrecz nudne, a poza tym nie kazdego bylo na to stac, ani nie kazdy na pewno byl taki wylsztalcony zeby umiec sie ta technologia poslugiwac...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
No Linka ma racje. Np dom takiego Goku, spokojny domek na wsi, daleko od miasta, w około las. Oni chyba nawet telewizora nie mieli.
A dom Bulmy i Vegety: Ogromny, techniczny dom, jakieś roboty i inne !? i duperele...
Ale fajnie by było gdyby ktoś wymyślił takie kapsułki... Może w przyszłości...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Podejrzewam, że nie każdego było stać na takie nowinki techniczne. Czytając mangę DB, można było zauważyć, że np. kapsułki były bardzo drogie. Z resztą nie wyobrażam sobie domu Goku z robotami i plazmą na ścianie. Vegeta i Bulma mieli takie bajery, bo praktycznie obok domu mieli i firmę Capsule Corp. i laboratorium.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Videl nie obok... Oni mieli tę firmę w domu...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
A co chciałbyś zobaczyć w domu w latach 80-tych ubiegłego stulecia...?
Plazmy, laptopa, zestawu kina domowego i innych urządzeń twórca po prostu nie mógł znać.
Ale wymyślił cos tak sprytnego jak kapsułki, które są bardzo czytelnym dowodem wysokiego stopnia rozwoju cywilizacji. Tak posunięta miniaturyzacja to wciąz raczej sfera marzeńwspółczesnych wynalazców i naukowców.
I zastosował znane metody, a więc latające samochody czy roboty.
Technologia, którą obserwujemy w domach bohateów odaje klimat czasów, w których DB powstawał- kolorowe telewizory- Kamesenin, Goku, Bulma, radia, walkmany itp. Wtedy to był szczyt techniki:)
Inna sprawa jest dostęp do technologii. Kapsułki rzeczywiście były drogie, a z obserwacji świata DB nalezy stwierdzic jedna pewną rzecz..
Mimo wszystko kapsułki były powszechnie znane i raczej łatwo dostępne. Można je było kupic nawet na pustyni:) Zatem dostęp do technologii, nazwijmy ją uzytkową, był powszechny.
I kolejnym(zapewne nie ostatnim, ale więcej nie przywołam) dowodem na wysoki poziom rozwoju cywilizacyjnego jest mozliwośc budowania statków kosmicznych czy też wechikułów czasu, i umiejetność korzystanie z nich.
zachęcam do zapoznania się z tematem założonym kiedys przez Szaraka. Porusza podobny problem, ale trochę z szerszej perspektywy:)
Realistyka świat DB- http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=1180
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Vego SSJ 3 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego SSJ 3
Wiek: 36
Dni na forum: 6.552
Posty: 41
Skąd: Ciechanów
Świat w DB troche przypominja "nasze czasy", duże rozbudowane miasta i małe spokojne wsie. Jednak swiat DB zadziwia nas swoja technologia, pomyślcie ile by mogło kosztowac 5 kapsułek Capsule Cop. ile trzeby by było miec kasy aby zakupić taki nowoczesny samochód. Nasz kraj przy takich rzeczach by już dawno zkapitulował

FINAL FLASH
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Nie chce nic mowic, ale chyba nie wiecie jaki cuda juz teraz sa na sprzedarz, np. za 100 funtow mozna kupic laserowa klawiature, jest calkowicie wyswietlana gdzie zechcesz, i jest ona tlyko swiatlem, stawiasz sobie na bioreczku malutkie pudeleczko 3cm szescienne i wlaczasz, mozesz pisac tak szybko jak chcesz, a nie jak Ci na to klawiatura pozwala, czyli powoli, bo zanim sie nwciskamy to czasu minie, a tak dotykasz biorka, albo gdzie ja postawisz
http://www.pocket-lint.co.uk/review.php?reviewId=720
http://www.virtual-laser-keyboard.com/
zajrzyjcie jaka juz technologia, a pomyslec, ze przeciez nie wszyscy maja kompyw domach...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
troche dziwna ta klawiaturka przeciaz ja bedzie sie pisac rece beda zaslaniac dolne litery a do tematu ciekawe jest to ze chi chi żatko ciągała Goku na zakupy troche to ciekawe

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
jak piszesz to rece Ci nei zaslanaija klawiatury, wlasnie na tym polega caly fenomen!

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Vegeta_ssj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Vegeta_ssj2
Wiek: 33
Dni na forum: 6.565
Posty: 111
Skąd: Międzyrzecz
Ale,najdziwniejsze jest to ,że Db dzieje sie koło lat 700 a ma tak wysoko rozwiniętom technike...Chociaż to dalej tylko anime a nie żeczywistosć

Życie to piękna przygoda, ale nikt nie wychodzi z niej cało
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ale,najdziwniejsze jest to ,że Db dzieje sie koło lat 700 a ma tak wysoko rozwiniętom technike...
Wiesz...
Kalendarz, o którym mówisz, nie stanowi wyznacznika rozwoju cywilizacyjnego. Kalendarz to forma i jednocześnie pewien sposób mierzenia czasu. Żeby przedtsawic to konkretnym przykładzie. Starozytni egipcjanie potrafili przeprowadzać skuteczne operacje trepanacji czaszki, a zyli okoł 3000 lat p.n.e. czyli dobre 5000 lat temu. Rozumiesz o co chodzi? NIe można stosować, w dyskusji na temat rozwoju8 cywilizacji, argumentu czasowego. tym bardziej, że owe wspomniane przez Ciebie 700 lat(tak własciwie 787, bo w tym momencie kończy się DBZ) to czas trwania tzw. Ery Smoczych Kul. Ery, z której mieszkańcy Świata DB nie zdawali sobie przezcież sprawy. Oni zapewne czas mierzyli zupełnie inaczej, i według ich rachuby to mógł być rok 700 lub równie dobrze 3000. Era Smoczych Kul i jej podział został stworzona na potrzeby chronologii wydarzeń. Żeby wszystko mozna było łatwo umiejscowic na konkretnej arenie czasu.
Makm nadzieję, że tych kilka słów wyjaśnień, rozjaśniło trochę twoją niepewność.
pozdrawiam
ps. Naturalnie kalendarz w pewnym stopniu stanowi wyznacznik rozwoju cywilizacji, ale w tym przypadku owa zasada nie daje się zastosować.

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Fiołek
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.385
Posty: 35
Kapsułki to świetne rozwiązanie techniczne i technika jest na wysokim poziomie przykład cyborgów , mają tam komórki w odcinku kiedy trunks szukał radaru w buu saga to videl ją miała. Także sam radar to technologiczne cacko i ten statek z siła przyciągania 100 , ciekawe rzeczy
supersajan4 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 30
Skąd: Lubenia
Ale mnie dziwi to iż technologia była na takim poziomie a F.Trunks musiał z przyszłości przylecieć by dać mu lekarstwo na serducho

Dragon Ball to tylko bajka...a szkoda...
Vajper Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Vajper
Wiek: 33
Dni na forum: 5.378
Posty: 55
Skąd: LBN
Według mnie to dziwne. Domy, samochody i w ogóle wszystko w kapsułkach, roboty, cyborgi, skomplikowana aparatura, a tu obok woda ze źródełka, pranie w rzece, łowienie ryb na obiad i rąbanie drewna. Według mnie to zbyt duża różnica w rozwoju. Ale cóż, to nie jest najważniejsze
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Technologia jest spoko. Uwielbiam kapsuły. Często się przydają. Domy oczywiście jakieś okrągłe, ale też ujdą. Tylko mnie dziwi, skąd się kurde wzięły dinozaury . Ale w świecie DB wszystko jest możliwe, więc się już nie czepiam

Anime na zawsze !!!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Technologia w DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook