Forum Dragon Ball Nao

» Death Note

Strony:   1, 2, 3, 4  
L Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
L
Wiek: 44
Dni na forum: 5.448
Posty: 12
Death Note to istne cudo. Zdecydowanie najbardziej interesujące i wciągające anime ze wszystkim jakie było mi dane obejrzeć. Można bez wahania określić tą A&M perfekcyjną. Fabuła przez cały czas trzyma znakomity poziom, to samo również tyczy się kreski. Dźwięki, grafika w wersji do oglądania na naszych monitorach podobnie jak wyżej wymienione są znakomite. Wygląd postaci jest niesamowicie zróżnicowany, każdy bohater jest niezwykle dokładnie narysowany i różni się od innych prawie w każdym szczególe. To nadaje im takiego indywidualizmu. Trochę pogadałem o ogólnych cechach Notesu Śmierci, więc teraz pora na moje osobiste wrażenia po obejrzeniu, i przeczytaniu tego dzieła.

Może i troszkę po śmierci najlepszego detektywa na świecie fabuła straciła, lecz nie była to zbyt istotna zmiana. Nadal Death Note było tak samo wciągające jak wcześniej. Doszły nowe postacie, co było ogromnym plusem. Może nie podobały mi się one, jednak trzeba było się przyzwyczaić. Walka stoczona między dwoma wybrańcami (L, Light) jest niepowtarzalna. Jeden co chwila wyprzedzał drugiego o minimalny kroczek, aby potem ponownie być niżej od swojego najgroźniejszego konkurenta. I tak w kółko, aż w końcu Yagami odniósł niezwykle istotny dla swojego życiorysu triumf. Wydawało mu się, że pozbył się swojego największego niebezpieczeństwa, i w pełnym spokoju mógł bawić się dalej w Boga. Nie wiedział jednak, że istnieje dwójka osób, która jako następcy Ryuzakiego mają za zadanie odkryć kim naprawdę jest Kira. Udaje im się to. Pokonali niesamowitego aktora i geniusza, który działając na dwa fronty potwierdzał tylko to jak niesamowitym jest człowiekiem. Nie można było znaleźć w jego postępowaniu błędów, bowiem wszystko co robił było dokładnie przemyślane i wykonane. Raczej ciężko byłoby znaleźć wśród żyjącym w naszym otoczeniu ludzi równie przebiegłego i inteligentnego śmiertelnika. Warto powiedzieć, że prawie wszystko co dzieje się w Death Note jest możliwe w naszym świecie. Oczywiście nie myślę tutaj o mocach notesu. To przecież odpada, a szkoda... Każde działanie L'a, Near'a były dokładnie opisane i wytłumaczone. Dzięki temu każdy czytelnik czy widz miał precyzyjne informacje na dany temat. Dodatkowo jeszcze wątek o Bogach Śmierci. Bardzo mi się to podobało, ich przedstawiciel, którego było nam dane najlepiej poznać (Ryuk) na koniec mangi pokazał swoje prawdziwe oblicze. I dobrze, w końcu to tylko Shinigami...

Na koniec polecam wszystkim fanom Anime&Mangi Death Note. Naprawdę warto zapoznać się z tym tytułem. Dla przykładu ja oglądając odcinki nie mogłem oderwać się od monitora. Niesamowicie wciągające, trzymające w napięciu i dostarczające ciarek na ciele. Tak jak wspomniałem na początku: istne cudo. Jeszcze raz gorąco polecam.

Pozdrawiam serdecznie.
L.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Manga rzeczywiście wciągająca, jak mało co. Jednak tempo akcji w pierwszej części było tak duże, że w końcu musiało zwolnić. L kontra Light, ciekawe starcie, ale dziwne mi się wydawało czasem, jak L, zupełnie ni z tego, ni z owego, odkrywał zagrania Lighta. Wygląd, teksty i zachowanie Ryuka, rozbrajające momentami.
A Near i Mello, nie byliby tacy źli, gdyby nie zachowywali się tak irytująco i nie byli dzieciakami. U L'a wyglądało to jeszcze dość naturalnie, u nich wręcz przeciwnie.
Co do Rem, od początku wyglądała mi na "kobietę", ale najwyraźniej nie naszym tłumaczom xD (to odnośnie JPF)

Poza tym słucham OST-a nr 1 i jest świetny, ciekawy tylko czy w anime tę muzykę słuchać. Polecam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Obraz

Jak łatwo można się domyśleć jest to parodia Death Note'a. Szkoda, że nie animowane i tylko 6 minut. Jak dla mnie to z początku się śmiałem a później to się ciutkę znudziłem bo takie ..... Leslie Nielsenowate...

http://www.youtube.com/watch?v=_ihEQlIJOIA

szczecin
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z początkiem 2005 r., władze szkolne w Shenyang, stolicy Prowincji Liaoning zakazały Death Note[22]. Bezpośrednią przyczyną były częste przypadki przerabiania przez uczniów zeszytów by przypominały Notes Śmierci, a następnie wpisywanie do nich nazwisk znajomych, nielubianych osób i nauczycieli[23]. Zakaz został wprowadzony w celu ochrony "fizycznego i umysłowego zdrowia" uczniów przed materiałami które "wprowadzały w błąd niewinne dzieci i wypaczały ich umysł i ducha"[24].

lol xD
Manga wprowadziła w błąd Chińczyków

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mephiu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 29
Dni na forum: 5.383
Posty: 6
Skąd: krk
Mi sie death note podobał, tylko zbyt wczesnie sie skonczyl, no i Yagami Raito przegral, a myslalem ze mu sie uda, chyba kazdy tak myslal
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Oglądałam pare odcinków- 9 dokładnie- i resztę sobie odpuściłam. Nie podobał mi się Death note. Tak, pewnie większość powie mi , że nie wiem o co tam chodzi. Nieprawda, bo wiem. A dlaczego mi się nie podobało? Może to dlatego, że ten główny bohater mi się nie podobał, ani fabuła. A ten pomysł z notatnikiem śmierci. Może i to zabrzmi dziwnie, ale uważam to całe anime za prymitywne. No bo mnie wkurzał ten cały Light który mordował każdego po kolei z powodu własnego widzi mi się i twierdził, że oczyszcza świat ze zła. Nigdy nie uznawałam mordowania ludzi, zawsze twierdziłam , że każdej istocie należy się życie, ba prawo do życia istnieje i nie wolno go w żadnym wypadku złamać.
A drugie fabuła. Nudziło mnie ciągłe zabijanie i zabijanie ludzi przez tego walniętego Lighta. I te ciągłe śledztwa. Ziewałam przy tym.
To tylko wyłącznie moje zdanie.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 03.07.2009, 15:34
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Co do samego anime DN, to naprawdę jest godne uwagi. Świetnie wszystko wykombinowane z zasadami notesu. Z początku trochę drażniła mnie kolorystyka, nie lubię takich smutasów, ale do wszystkiego można przyzwyczaić, w końcu kto by się oparł zobaczeniu geniusza Raita.
W dodatku Misa, ach...Misa

Byczusia, polecam Ci Trigun.

Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Byczusia napisał(a):
Oglądałam pare odcinków- 9 dokładnie- i resztę sobie odpuściłam.
Nawet najgorze anime należy obejrzeć do konca, aby można było go ocenić (chyba że jest naprawdę badziewne). 9 odcinków z 37 to nic. Początek moze nudzić ale należy zobaczyć co dzieje się z Raito - jak następuje jego przemiana ze zwykłego studenta w mordercę, nie mającego sumienia. On sam uważał swoje działania za dobre, w końcu zabijał tylko kryminalistów, którzy zasługiwali na śmierc. Fakt faktem nie powinien decydować o życiu innych ludzi, ale ten notatnik wydobył jego prawdziwe "Ja". A później wchodzi niesamowita postać L'a - uwielbiam go, te jego dziwactwa i jego wygląd

Byczusia napisał(a):
Może i to zabrzmi dziwnie, ale uważam to całe anime za prymitywne.
Prymitywne?? Całkiem niezły ppmysł. Zostało pokazane, jak władza moze zmienic człowieka a Raito miał władzę nad ludzkim życiem. I ten jego geniusz i szaleństwo...

Opuściłaś najlepsze, całą psychologiczą rozgrywkę miedzy Raitem i L, w której oboje pokazali swój niezwykły geniusz. Niestety Raito przechytrzył L, ale on i tak do konca go podejrzewał. Uwielbiam scenę, gdy L mówi Raito, że to on jest "L". Czekał wtedy jak Raito się zachowa lub gdy L dowiaduje się o istnieniu Shinigami. Szkoda jedynie, że L został zabity, nie mogłam tego przeboleć. L stojący w deszczu i słyszący bicie dzwonów lub wycierający mokrego Raita - genialne. Myślałam, ba! Miałam nawet nadzieję, że się zaprzyjaźnią a Raito z tym swoim uśmieszkiem patrzył na śmierć L i udający wielką rozpacz.

Później emocje opadły choc pojawiły się nowe postacie - Mello i Near - również geniusze. Końcówka - rewelacyjna. To szaleństwo na twarzy Raita i jego śmierć. Eh nie wiem jak moze Ci się nie podobać, no ale cóż, jeśli wolisz jakieś cukierkowate historyjki o miłości to Twój wybór.

Zettai Daikoku napisał(a):
W dodatku Misa, ach...Misa
Misa-Misa^^ niby głupiutka blondyneczka jednak nie do końca. Potrafi zatrzeć za sobą ślady jednak bezmyślnie wpatrzona w Raito, który wykorzystywał ją do własnych celów.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Mephiu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 29
Dni na forum: 5.383
Posty: 6
Skąd: krk
Można też dodać, że Raito był zachipnotyzowany od momentu odkrycia, działania notesu.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jak można oceniać anime, oglądając mniej niż 1/4?!
Toż to chore, niemoralne, głupie, pseudoznawcze!

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.599
Posty: 308
"Death Note" polecił mi kolega. Pierwszy odcinek nie powalił mnie na kolana.
Zettai Daikoku napisał(a):
Z początku trochę drażniła mnie kolorystyka
Właśnie... Świat wystarczająco "szarowaty", by mnie trochę zniechęcić.
Jednak...
Zmagania L`a i Raito... Te ich psychologiczne rozgrywki - kto kogo przechytrzy tym razem ? Chyba to zwyciężyło i wtedy przekonałam się do DN. Moim ulubionym bohaterem jest L. Jego śmierć była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ podejrzewałam, że to on zwycięży. Także momenty zaskoczenia bywały. XD Sam pomysł z notatnikiem śmierci dosyć ciekawy jak i shinigami. Ryuk przede wszystkim dba o szczyptę humoru.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
A mi się ta kolorystyka podobała. Przedstawiała mroczny klimat jakim spowity był sam Death Note. Idealnie komponowała się z postacią Ryuka. Przecież śmierć w dosłownym tego znaczeniu zstąpiła na ziemie! Nie może tu być jasnych kolorków, relaksujących i łagodnie wpływających na widza. Nie da się nimi opisać geniuszu, mroku, całej psychologi, śmierci, tajemnic i zagadek. W pełni świadomie autor zastosował taką kompozycję i IMO jest jak najbardziej trafna. Zostaje nam przedstawiony świat zły, który może ocalić (tak przynajmniej mniema Raito) kolejne zło. Mało mamy dobra w całym anime, przez co nieadekwatnym do przesłania byłyby jaskrawe barwy.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chwila napisał(a):
Właśnie... Świat wystarczająco "szarowaty", by mnie trochę zniechęcić.
Daj spokój, widziałem ciemniejsze, to właściwie było dość kolorowe, a sprzyjało temu to, że akcja często działa się w mieście.
Mi się bardzo w anime podobała ta chwilowa zmiana kolorów włosów, L niebieskie, Light czerwone, i wstawianie ich do innej rzeczywistości (raz czy dwa to było).
Poza tym myślałem, że manga była bardziej wciągająca, ale jak zacząłem oglądać odcinki, których fabuły z mangi nie znałem, to się zmieniło.
I żal mi było kolegi Mello.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Byczusiu żałuj, że nie oglądałaś całego anime... Niektórzy by chcieli a nie mają takiej możliwości... tak jak np. ja.
Jeżeli anime Cię nie przekonało to może hmm obejrzyj sobie filmy i wtedy pewnie wrócisz do anime .
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Właściwie wcale nie żałuję. Wręcz przeciwnie bardzo się z tego cieszę. Po prostu anime mi nie przypadło do gustu po 9 odcinkach. Nie znoszę tego Lighta, za to świrostwo, fabuła mnie nudziła(zasypiałam przed kompem) nic mnie nie pchało do dalszego oglądania.
Zajęłam się za to Naruto i Bleachem- te anime mnie wciągnęły niemal od samego początku oglądania.
A do anime nie wrócę stanowczo.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Byczusia napisał(a):
Nie znoszę tego Lighta, za to świrostwo
Mam ochotę cię zlinczować za nazwanie "świrostwem" jeden z najlepszych portretów psychologicznych jakie spotkałam w świecie anime.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Mart napisał(a):
Mam ochotę cię zlinczować za nazwanie "świrostwem" jeden z najlepszych portretów psychologicznych jakie spotkałam w świecie anime.
tró.

Czytałam kilka pierwszych tomów, a na anime jakoś nie miałam czasu, ale, mimo iż
Hako napisał(a):
Jak można oceniać anime, oglądając mniej niż 1/4?!
Toż to chore, niemoralne, głupie, pseudoznawcze!
(też tró),
to mi się spodobało. naprawdę podoba mi się ta manga, szkada, że nie mam dostępu do następnych tomów ;p

Wkurza mnie jedynie Misa, jej bezgraniczne oddanie Raito. To, jak owo oddanie wykorzystuje takie indywiduum na miarę Raito to już zupełnie inna sprawa

Najbardziej lubię scenę, gdy Raito (spoiler: )
chce poznać nazwisko tej agentki specjalnej, nie pamiętam, jak się nazywała ^^. Jak się przymila, jaki się grzeczny robi... żeby ją zabić. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Death Note, to jedno z najwspanialszych anime, jakie miałem okazję oglądać. Ma bardzo ciekawą fabułę, traktującą o tym, co by było, gdyby człowiek mógł mieć moc, na miarę Boga. Porusza wiele ciekawych wątków psychologicznych, jak np. istota zła, wartość ludzkiego życia, czy też ocena postępków ludzi. Traktuje o karze, o możliwości tworzenia świata utopijnego, w którym to człowiek wprowadza harmonie, drogą doboru istnień. Dzięki DN człowiek popada w zadumę nad swoim postępowaniem. Zastanawia się jak sam by postępował, mając możliwość wyplewienia wszelkich niedogodności życia. Stawia przede wszystkim pytanie: Czy człowiek ma prawo decydować o losie innych osób, o ich śmierci, karze za występki? Daje niesamowity obraz tego, jak ważna jest równowaga między złem a dobrem na świecie. DN sprawił, iż przez długi czas, zastanawiałem się po której stronie bym stanął, będąc osadzony w jego świecie. Dzięki wspaniałym portretom psychologicznym głównych bohaterów, daje on możliwość przeżycia emocji, związanych z tym wyborem. Postacie Raita i L, zostały genialnie skonstruowane. Z jednej strony, pozorny szaleniec, który przez chęć naprawy świata, staje się seryjnym mordercom, którego obsesja na punkcie walki ze złem, zagłębia właśnie w owe zło. Z drugiej zaś lekkoduch, o genialnym umyślę, pragnący znaleźć wyjście z identycznej sytuacji, lecz krocząc własną ścieżką prawości. Obaj są geniuszami, którzy konkurują ze sobą na różnych płaszczyznach. Stają się oni metaforą ludzkiego wyboru, dotyczącego kary śmierci, osądu, oraz działania, ku wspólnemu dobru. Całości pikanterii, dodaje niesamowite napięcie, towarzyszące fabule, muzyka, oraz niebanalna grafika. Death Note do 25 odcinka, jest rewelacyjnym thrillerem psychologicznym. Później staje się jedynie namiastką tego, dając całości odrobinę kiczu. Szkoda, że tak się stało, gdyż do wspomnianego momentu, było to anime niemal idealne, jednakże potem stało się jedynie dobre. Patrząc jednak z perspektywy całości, nie można odmówić Death Note innowacji, oraz zamierzonego przez autorów efektu - owej polemiki na temat moralności w życiu. Z całego serca polecam te anime każdemu, kto szuka trochę poważniejszych tematów, niżeli ciągłe walki. Znajdziecie tutaj walkę na płaszczyźnie psychologicznej, niecodzienne rozwiązania, zwroty akcji, humor, a przede wszystkim niezwykły klimat. Polecam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Mart napisał(a):
Byczusia napisał(a):
Nie znoszę tego Lighta, za to świrostwo


Mam ochotę cię zlinczować za nazwanie "świrostwem" jeden z najlepszych portretów psychologicznych jakie spotkałam w świecie anime.
Zlińczujemy ją razem, zasłużyła na to. Ok, nie musi Ci się podobać ale nie pleć głupstw typu:

Byczusia napisał(a):
Oglądałam pare odcinków- 9 dokładnie- i resztę sobie odpuściłam. Nie podobał mi się Death note. Tak, pewnie większość powie mi , że nie wiem o co tam chodzi. Nieprawda, bo wiem.
9 z 37?? Jak mozesz się wypowiadać, skoro najlepsze jeszcze przed Tobą. Anime dopiero zaczęło się rozkręcać a Ty je sobie odpuściłaś (chyba się powtarzam).

Byczusia napisał(a):
A ten pomysł z notatnikiem śmierci. Może i to zabrzmi dziwnie, ale uważam to całe anime za prymitywne.
YYY prymitywne?? W którym miejscu??? Powiedz mi to.

Byczusia napisał(a):
No bo mnie wkurzał ten cały Light który mordował każdego po kolei z powodu własnego widzi mi się i twierdził, że oczyszcza świat ze zła.
Zabijał jedynie przestępców a nie każdego człowieka po kolei. Oczywiście nie licząc agetnów, którzy chcieli go złapać. Przechytrzył ich pokazując tym samym swoją przewagę nad nimi.

Byczusia napisał(a):
A drugie fabuła. Nudziło mnie ciągłe zabijanie i zabijanie ludzi przez tego walniętego Lighta. I te ciągłe śledztwa. Ziewałam przy tym.
Tu znowu nie chodziło o samo zabijanie. Bardziej kto wygra: Raito czy L. Który z nich jest genialniejszy. W końcu Raito chciał dobrze, oczyścić świat ze zła. Nie mordował przecież swoich wrogów ani pierwszego napotkanego czlowieka.

Focus napisał(a):
Death Note do 25 odcinka, jest rewelacyjnym thrillerem psychologicznym. Później staje się jedynie namiastką tego, dając całości odrobinę kiczu.
Uwielbiam to anime właśnie do tego odcinka. Cała ta rozgrywka i w końcu śmierć L. Potem jakoś te emocje opadły, już nie miałąm aż takiej ochoty oglądać dalej, L był niezastąpiony, szkoda ze go uśmiercili.

Byczusia, powiedz mi jakiego bohatera byś chciala. Aby był nieskazitelnie czysty i dobry??? By używał notatnika do czynienia dobra?? Przecież wtedy byłby nudny i podobny do tylu innych. Mam dość pozytywnych bohaterów, którzy chcą uratować świat. Pełno jest takich w anime.

Byczusia napisał(a):
Zajęłam się za to Naruto i Bleachem- te anime mnie wciągnęły niemal od samego początku oglądania.
To są całkiem inne anime, nastawione na walki więc są ciekawe ale nie dorównują DN. W Naruto fabuła skupiona jest na tym aby wyskoczył dobry bohater i pokonał tego złego. W Shippuudenie przynajmniej zginął jakiś pozytywny bohater, w zwykłym nie było o tym mowy. Bleacha nie oglądam więc się nie wypowiadam ale chyba też się nieźle tłuką. W DN trzeba trochę pomyśleć, jak ktos tego nie lubi to anime mu się nie spodoba...

Byczek, podaj jakiegoś bohatera z anime, który Twoim zdaniem jest godny uwagi. Pewnie będzie niebiańsko dobry...

To jest temat o DN, a nie Byczusi, więc proszę nie odbiegać.
SoheiMajin Gotenks

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Kyanna napisał(a):
Mam ochotę cię zlinczować za nazwanie "świrostwem" jeden z najlepszych portretów psychologicznych jakie spotkałam w świecie anime.
Proszę bardzo linczujcie, jak tak was to podnieca. Tyle mnie to obchodzi co zeszłoroczny śnieg.

Kyanna napisał(a):
9 z 37?? Jak mozesz się wypowiadać, skoro najlepsze jeszcze przed Tobą. Anime dopiero zaczęło się rozkręcać a Ty je sobie odpuściłaś (chyba się powtarzam).
po 9 odcinkach orientuje się czy mam zamiar oglądać dalej czy mnie do tego czegoś nie ciągnie
Kyanna napisał(a):
YYY prymitywne?? W którym miejscu??? Powiedz mi to.
Bo Light zabija i decyduje, kto ma prawo żyć, a kto nie.
Byczusia napisał(a):
Zabijał jedynie przestępców a nie każdego człowieka po kolei. Oczywiście nie licząc agetnów, którzy chcieli go złapać. Przechytrzył ich pokazując tym samym swoją przewagę nad nimi.[/quote]
A ja zawsze byłam przeciwna zabijaniu, nawet przestępców. Od zawsze. Nadal ją jestem i nią będę i mnie nikt i nic. nie przekona bym zmieniła zdanie.

Kyanna napisał(a):
Byczek, podaj jakiegoś bohatera z anime, który Twoim zdaniem jest godny uwagi. Pewnie będzie niebiańsko dobry...
Wolę tych typu np. Goku czy te z Naruto. Wolę miłe, o czystym sercu i zabawne postacie, niż jakiś Raito.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Death Note
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook