Forum Dragon Ball Nao

» Przez co wyginiemy?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Przez co gatunek ludzki wyginie? Decyzja należy do Ciebie! =)

Przez co gatunek ludzki wyginie? Decyzja należy do Ciebie! =)
Wojna atomowa 20,69% 12 20,69%
Wirus 8,62% 5 8,62%
Zmiany klimatyczne 20,69% 12 20,69%
Meteoryt 15,52% 9 15,52%
Wygaśnięcie Słoneczka 10,34% 6 10,34%
Coś innego (kosmici, politycy itp.) 24,14% 14 24,14%
Wszystkich głosów: 58
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Przyjdzie wielki potwór i zniszczy ziemię!
No dobra, żart, żartem wracajmy do tematu. Przez co wyginiemy? No cóż rozwiązania:
Zmiany klimatyczne. Prawdopodobne. Nie da się ukryć- żyjemy w czasach globalnego ocieplenia. Temperatura z roku na rok rośnie, lodowce zaczynają się stapniać. W związku z tym wymiera wiele gatunków roślin i zwierząt. Mimo iż są ludzie dbający o ziemię, to niestety większość ją zaniedbuje.
Co do wirusa.... w to szczerze mówiąc wątpię. Biorąc pod uwagę szybki rozwój medycyny jest to raczej niemożliwe.
Coś innego... kosmici, politycy...... e tam, nie wierzę w żadne tam stworki z kosmosu.
Meteoryt- no cóż nie jestem pewna , ale może spaść. Jakieś prawdopodobieństwo, chociaż małe to jest.
Bomba atomowa- jak się nasza cywilizacja rozwija- nie da się ukryć, że niestety często ludzie toczą wojny, szczególnie w Afryce i Azji. W związku z tym coraz nowsze i groźniejsze bronie są konstruowane. Niestety.
A moim zdaniem wyginiemy przez wygaśnięcie słońca. No cóż jest to już naukowo potwierdzone, iż nasze słoneczko za pare milionów lat stanie się tym białym olbrzymem(chyba tak się to nazywa). Wtedy ono pochłonie Merkury, Wenus i Ziemię.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Byczusia napisał(a):
Przyjdzie wielki potwór i zniszczy ziemię!
No dobra, żart, żartem wracajmy do tematu. Przez co wyginiemy? No cóż rozwiązania:
Zmiany klimatyczne. Prawdopodobne. Nie da się ukryć- żyjemy w czasach globalnego ocieplenia. Temperatura z roku na rok rośnie, lodowce zaczynają się stapniać. W związku z tym wymiera wiele gatunków roślin i zwierząt. Mimo iż są ludzie dbający o ziemię, to niestety większość ją zaniedbuje.
Co do wirusa.... w to szczerze mówiąc wątpię. Biorąc pod uwagę szybki rozwój medycyny jest to raczej niemożliwe.
Coś innego... kosmici, politycy...... e tam, nie wierzę w żadne tam stworki z kosmosu.
Meteoryt- no cóż nie jestem pewna , ale może spaść. Jakieś prawdopodobieństwo, chociaż małe to jest.
Bomba atomowa- jak się nasza cywilizacja rozwija- nie da się ukryć, że niestety często ludzie toczą wojny, szczególnie w Afryce i Azji. W związku z tym coraz nowsze i groźniejsze bronie są konstruowane. Niestety.
A moim zdaniem wyginiemy przez wygaśnięcie słońca. No cóż jest to już naukowo potwierdzone, iż nasze słoneczko za pare milionów lat stanie się tym białym olbrzymem(chyba tak się to nazywa). Wtedy ono pochłonie Merkury, Wenus i Ziemię.
Przez wtórny analfabetyzm. Ludzie twojego pokroju w końcu zajmą całą planetę, uzależnią się od technologii, a nie będzie nikogo na tyle mądrego, żeby ogarnąć burdel, kiedy coś pierdyknie. Skończy się cywilizacja techniczna i będzie po ptakach.
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Przez wtórny analfabetyzm. Ludzie twojego pokroju w końcu zajmą całą planetę, uzależnią się od technologii, a nie będzie nikogo na tyle mądrego, żeby ogarnąć burdel, kiedy coś pierdyknie.
Dokładnie... Technologia mknie do przodu jak szalona, a inteligencja ludzi... maleje w tempie eksponencjalnym. We wszystkim wyręczają ludzi maszynki, komputery, o których oni sami nic nie wiedzą. Ludzie chłoną medialną papkę jak gąbki...

BTW: Oglądał ktoś film "Idiokracja" ? Pomimo swojej formy, ma on pewne, dość jasne przesłanie

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Admin usunął mojego posta. Jego treść była taka:


Byczusia napisał(a):
Zmiany klimatyczne. Prawdopodobne. Nie da się ukryć- żyjemy w czasach globalnego ocieplenia. Temperatura z roku na rok rośnie, lodowce zaczynają się stapniać. W związku z tym wymiera wiele gatunków roślin i zwierząt. Mimo iż są ludzie dbający o ziemię, to niestety większość ją zaniedbuje.
Przez ludzi piszących takie bzdury i w nie wierzących.

No.

Nie miałem na myśli, że będzie to powodem całkowitej zagłady rodzaju ludzkiego. Po prostu, jeśli tak dalej pójdzie, cywilizacja w końcu upadnie - z powodu, będącej nie do opisania w żadnym znamym języku, głupoty.
Chyba że ludzie zatracądo reszty instynkty to wtedy mogą przestać się rozmnażać. W rozwiniętych krajach Zachodu już przestali. Teraz tylko czas na Afrykę, Bliski Wschód i Indie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Przez GŁUPOTĘ. ( + zazdrość & chciwość )

Wymyślamy coraz to nowe technologie by nawzajem się wytępić.
Naukowcy tworzą coraz to ,,lepsze'' szczepioneczki które tylko pomagają wirusom się mutować ( nie lepiej popracować nad skutecznym lekarstwem na znaną odmianę cholerstwa? nie.. bo łatwiej wszczepiać osłabione cholerstwo... )
Zaśmiecamy nasza planetę, robimy dziury ozonowe, wybijamy zwierzaki - przez co ekosystem pada powoli na pysk.
Ogólnie idiotyczna papierkologia morduje więcej ludzi niż wszystkie kataklizmy w danym roku.

Sami się wybijemy tzw. ,,potęgą ludzkiego rozumu''.

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.249
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Nightmare_creator napisał(a):
Przez GŁUPOTĘ. ( + zazdrość & chciwość )

Wymyślamy coraz to nowe technologie by nawzajem się wytępić.
Naukowcy tworzą coraz to ,,lepsze'' szczepioneczki które tylko pomagają wirusom się mutować ( nie lepiej popracować nad skutecznym lekarstwem na znaną odmianę cholerstwa? nie.. bo łatwiej wszczepiać osłabione cholerstwo... )
Zaśmiecamy nasza planetę, robimy dziury ozonowe, wybijamy zwierzaki - przez co ekosystem pada powoli na pysk.
Ogólnie idiotyczna papierkologia morduje więcej ludzi niż wszystkie kataklizmy w danym roku.

Sami się wybijemy tzw. ,,potęgą ludzkiego rozumu''.
Obraz

Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie: przez głupotę. Ale dokładnie przeciwną do tej, o której pisała powyżej szanowna koleżanka. Rozbudowywać wypowiedzi nie będę, nie zamierzam interpretować swoich myśli, by retardy mogły je zrozumieć.

Pozdrawiam serdecznie.
Q.

EDIT: *, dałbyś chociaż jakiś komentarz, podpisałbyś się, a nie wywalasz obrazek bez słowa, frajerze. Masz tu ocenzurowaną wersję, zadowolony? By the way, napis nie był wulgarny: brakowało "ę" i spacji w środku. Pozdrawiam serdecznie, Q.

Nie.
SoheiMajin Gotenks


EDIT: Bawimy się w Urbana, I see.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Q'ccaon'naeaeccer: 30.07.2009, 23:10
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Przez co gatunek ludzki wyginie?

Nightmare_creator napisał(a):
Sami się wybijemy tzw
Taa i wszystko jasne.

Uważam tak samo, jak Nightmare. Sami doprowadzimy do swojej zagłady, bo ciągle jest nam mało i ciągle chcemy wwynaleźć nowe wynalazki, któe ułatwią i wyręczą nas w życiu. Jesteśmy coraz to bardziej leniwi, obżeramy się niezdrowym jedzeniem siedząc przed telewizorem czy komputerem, nie wychodzimy na dwór i nie zażywamy ruchu, ponieważ nam się nie chce. Nawet jak jakiś wirus nas zaatakuje to pewnie będzie wytworem człowieka, który będzie próbował wynaleźć wspaniałą szczepionkę na wszystko. Wszystko dzieje się przez człowieka - wojna atomowa czy nieodwracalne zmiany w środowisku. Wygaśnięcie Słońca?? Taaa, za pare milionów lat Ziemi może już nie być, co prawda Słońce doszło już do połowy swojego życia ale wygaśnięcie nie grozi nam w zbyt szybko.

Podsumowując, sami doprowadzimy do wyginięcia gatunku ludzkiego czyli po prostu sami się zabijemy. Już idziemy w tym kierunku niewielkimi kroczkami ale te kroczki coraz bardziej się powiększają.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mistrzu napisał(a):
"Jak myślicie, co będzie przyczyną powodującą zagładę naszej rasy? Co spowoduje całkowite wymarcie gatunku ludzkiego?"
Mistrzu,czyżbyś chciał dorównać Dark'owi?Dotąd apokalipsa,była wyłącznie jego działką...


Linka napisał(a):
na choroby zawsze znajdzie sie szczepionki itp. glodowi mozna zapobiec,bo jak widac swiat darzy raczej do zjednoczenia w jeden wielki kraj o wspolsnym jezyku. P
...?!



Niskiemu przyrostowi naturalnemu mozna latwo zapobiec przez kolnowanie ludzi i to wcale nie bajka wiele krajow robi to juz od dawna. Wiadomo ze takich rzeczach glosno sie nie mowi no bo skandla by wybuchly i protesty..
...?!


Linka napisał(a):
Ludzie sami znajda sobie na wszystko rozwiazanie no chyba, ze bedzie meteor, rzad zawsze cos wymysli moze i glupiego, ale zawsze cos my zwyczajni obywatele i tak nie mamy nic do gadania, no chyba ze by sie cala masa ludzi zbuntowala
...?!

franqey napisał(a):
amidala napisał(a):
możemy wiginąc nawet przez palenie plastikowych butelek gdyby wszyscy ludzie co roku palili po jednej butelce atmosfera ziemska nie nadawała by się do życia i po prostu [ ort! ] wszyscy by poumierali.


amidala napisał(a):
miany klimatyczne: to to co napisałam zanieczyszczanie powietrza tworzy dziure ozonową i szkodliwe promieniowanie, które faktycznie może stopić lodowce.


Dziewczyno , przez ciebie zesrałem się ze śmiechu. Myślę że umrzemy ze zgrozy przez powtarzanie bzdurnych cudzych myśli nie miejących pokrycia w statystykach , rzeczywistości i zdrowym rozsądku
Nie tylko Ty Franku.Co niektóre posty z tego tematu nadają się bardziej do tematu,który kiedyś założyłem "Granice ludzkiej głupoty".Zdarza mi się pisać różne pierdoły,ale przy "wypowiedziach" co niektórych w tym temacie,po prostu wymiękam...

Wypadałoby jeszcze coś obstawić,by nie było spamu...hm...może zmiany klimatyczne...

Nie wiem...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.352
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Ja bym stawiała na zmiany klimatyczne. Już teraz widać skutki - latem nieznośne upały, trąby powietrzne itd, zimą mrozy, śnieżyce. Do tego jeszcze ta cała dziura ozonowa. A to wszystko spowodowane przez człowieka i jego głupotę
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przez głupotę to są spowodowane takie żenujące komentarze. Nie ma żadnej katastrofy klimatycznej spowodowanej przez człowieka. Okresy cieplejsze i zimniejsze są zupełnie naturalnym, i niezależnym od działań człowieka, zjawiskiem.
Ludzkość jako taka nie wyginie, ale cywilizacja ómrzeć może.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
1.Możemy równie dobrze wyginąc przez rozbłysk Gamma, który został spowodowany z potężnej supernowej , gdzieś tam kilkadziesiąt lat świetlnych od naszego miejsca zamieszkania - a zaręczam, że efekt byłby natychmiastowy.
2.Możemy także sobie wyginąc przez jedną z wielu, wielu odłamków skalnych dryfujących w kosmosie, a nóz się zdarzy, że jedna nagle zboczy z własnego toru i będzie zmierzać w naszym kierunku?
3.Także możemy wyginąc przez wybuch jakiegoś wulkanu, głównie Kaldery, np. w parku Yellowstone - także spowodowałby piękne zmiany w otoczeniu, niemal na całej planetce- nastąpiłaby epoka lodowcowa- Ci, któzy nie oglądali tej bajki, będą mogli zobaczyć, jak się wtedy żyło.
4. A nóż zdarzy się prawie że nieprawdopodobny scenariusz z filmu "Pojutrze" , tez nie będzie za ciekawie, ale jakże efektownie i wodowiskowo- także epoka lodowcowa - to raczej odpada, na pewno nie zdarzy się w ciągu paru tygodni ten scenariusz- jednak stoimy na granicy kolejnej zmiany klimatu, jak to się zdarza cykliczne co kilka-kilkanaście ( kilkadziesiąt?) tysięcy lat.
5. Spaliny i inne wyziewy antropogenicze- raczej bujda ... Dziura ozonowa spowodowana po części przez to nie spowoduje tak wielkiego ocieplenia klimatu, co najwyżej zwiększoną zachorowalność na choroby popromienne- raczysko i te sprawy - odpada, chociaż ofiary na pewno będą.
6. Zakończenie zapasów wody pitnej- możliwa perspektywa ( chyba, że coś wymyślą ), przez to od dawno , z powodu pragnienia ginie wiele milionów ludzi ( głównie z 3 świata) rocznie - nieciekawie.
7. Trzecia wojna światowa- nieumiejętne używanie broni termojądrowej i tych tam podobnych- na pewno wiele istot żywych, nienapromieniowanych by się ustało- cywilizacja stałaby na włosku- bardziej prawdopodobne, widzać, jak coraz to bardziej ludzie dziczeją.
8. Kosmici - E.T - najbardziej prawdopodobna perspektywa ludzi głupich - główny powód zagłady ludzkości , spójrzcie na główne powody zagłady w poprzednich postach- to właśnie o to chodzi.
9. Apokalipsa, która rzekomo ma nadejśc za ponad 3 lata - głupota do którejś tam potęgi , powołując się na Biblię, człowiek raczej nie zna daty owego wydarzenia, o ile to już się dzieje od jakiegoś czasu - Bóg tylko jeden wie, kiedy i jak.
10. O ile dożyjemy jeszcze te kilka miliardów lat ( chyba niemożliwe ) , Słońce sobie urośnie i usmaży nas żywcem, w końcu rozrost potrwa bardzo krótko - kilkanaście sekund i znajdzie się za orbitą Marsa - bezbolesna śmierć, szkoda , że nie będzie można pooglądac Słońca, zasłaniającego swoim blaskiem cały nieboskłon.

I to tyle, trochę bezładnie , ale odczytać da radę się.
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
W te brednie z klimatem absolutnie nie wierzę... że mamy śnieżyce i upały to chyba normalne? Przecież keidyś zimy były o wiele surowsze <przecież polska kilka razy zamarzała!>, upały też były od zarania dziejów - to akurat jest ...

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.353
Plusy: 1
Posty: 40
"Ishido napisał(a):
Apokalipsa, która rzekomo ma nadejśc za ponad 3 lata - głupota do którejś tam potęgi , powołując się na Biblię, człowiek raczej nie zna daty owego wydarzenia, o ile to już się dzieje od jakiegoś czasu - Bóg tylko jeden wie, kiedy i jak.
tutaj się z tobą zgadzam. Jak słucham tych bredni o 2012 to normalnie mnie skręca. A najlepsze jest to, że niektórzy ludzie łączą zmiany klimatyczne i występowanie tych dziwnych znaków na polach i są święcie przekonani, że to są przepowiedziane "znaki na niebie i ziemi". Wszyscy wiemy, że na pewno nasza cywilizacja skończy się gdy zgaśnie słońce. Zanim jednak to się stanie jest przecież prawdopodobieństwo, że walnie w nas jakiś meteoryt albo dojdzie do jakiejś ogromnej erupcji wulkanu, co pewnie też doprowadzi nas do upadku. W każdym bądź razie, cokolwiek to będzie, nie chce przeżyć tego na własnej skórze

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Kikoushi napisał(a):
Wszyscy wiemy, że na pewno nasza cywilizacja skończy się gdy zgaśnie słońce.
No, co niektórzy nie mają tak potęznie rozbudowanej wiedzy na ten temat
^ ^" . O ile ta cywilizacja dotrwa do tej chwili, to nie ma co się dziwić, chyba, że ludzkość znajdzie ultraszybki pojazd kosmiczny, znjadzie przy tym inną planetkę o podobnych cechach fizycznych, dobra do zamieszkania, jaką jest nasza Ziemia ( z ziemniaka of course zbudowana- Irgi ). W ogóle przed wygaśnięciem Słońca czeka jeszcze jego wielki rozrost, który to po pierwsze nas usmaży, nie zamrozi ; p.

Kikoushi napisał(a):
zmiany klimatyczne
Chociaż nie może tez ujśc uwadze, że większośc rekodów ( ekstremalnych anomalii ) temperatury, opadów i tym podobnych następuje jedno za drugim, każdego roku wiele zadziwiających rekordów następuje - trochę dziwne. Chyba następuje apogeum intergracjału ( okresu między zlodowaceniami ), gdyż temeratura na planecie jest jedna z największych od paru tysiaków lat - co też nie może ujść uwadze. Chyba, że w kolejnych latach się ustabilizuje.
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.352
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Przez głupotę to są spowodowane takie żenujące komentarze. Nie ma żadnej katastrofy klimatycznej spowodowanej przez człowieka. Okresy cieplejsze i zimniejsze są zupełnie naturalnym, i niezależnym od działań człowieka, zjawiskiem.
Ludzkość jako taka nie wyginie, ale cywilizacja ómrzeć może.
Jak już coś to "umrzeć". Ok mogę się zgodzić, że te całe zmiany klimatyczne nie są spowodowane przez człowieka w 100%, ale jakiś "wkład" mieli w to, że np powiększa się dziura ozonowa, co z kolei ma wpływ na ocieplenie klimatu. Czyż nie?
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Ishido napisał(a):
Chociaż nie może tez ujśc uwadze, że większośc rekodów ( ekstremalnych anomalii ) temperatury, opadów i tym podobnych następuje jedno za drugim, każdego roku wiele zadziwiających rekordów następuje - trochę dziwne.
Tak się składa, że większość rekordów meteorologicznych została ustanowiona wiele lat wcześniej niż zaczęto się interesować samym aspektem globalnego ocieplenia i wynikającymi z tego zjawiska problemami, min. też anomaliami (temperaturowymi czy ilości występujących opadów). Obecnie obserwuje się zmiany zachodzące w klimacie Ziemi, jednak są one bardzo powolne i nie wykluczone, że nie mają one charakteru cyklicznego. Nie ma na razie więc czym się przejmować, bo przy tak wolnym procesie ludzkość znajdzie sporo czasu, aby odpowiednio się zabezpieczyć.
patka_89 napisał(a):
Ok mogę się zgodzić, że te całe zmiany klimatyczne nie są spowodowane przez człowieka w 100%, ale jakiś "wkład" mieli w to, że np powiększa się dziura ozonowa, co z kolei ma wpływ na ocieplenie klimatu. Czyż nie?
Dziura ozonowa zwiększa przepuszczalność atmosfery dla promieniowania UV, nie ma większego wpływu na ocieplenie.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Danevert napisał(a):
bo przy tak wolnym procesie ludzkość znajdzie sporo czasu, aby odpowiednio się zabezpieczyć.
O ile coś znajdzie ==

Danevert napisał(a):
Tak się składa, że większość rekordów meteorologicznych została ustanowiona wiele lat wcześniej niż zaczęto się interesować samym aspektem globalnego ocieplenia i wynikającymi z tego zjawiska problemami
Nie chodziło mi o to, co myślisz. Ostatnimi czaasmi po prostu [ ort! ] tych rekordów coraz to więcej przybywa i w szybszym tempie. A, że było ich o wiele więcej wcześniej, nie wątpię w to. Zmiany klimatyczne, jak dotąd przebiegają dosyć mozolnie, jednak przy obecnym wzroście średniej o 0,6 stopnia ( prawie równe 0,6), widać już postępujące zmiany - niekoniecznie spowodowane przez ludziczków, głównymi czynnikami mogą tu być chociażby podwodne wulkany , Słońce i inne naturalne czynniki.

patka_89 napisał(a):
że np powiększa się dziura ozonowa, co z kolei ma wpływ na ocieplenie klimatu. Czyż nie?
Jest to bardzo cieniutka warstwa w atmosferze - najgrubsza jest w stratosferze - jakby "przycisnąc" cała zawartosc w tej strefie - ozonku, wyszłoby max chyba 3 mm, o ile pamiętam. Warstwa ozonowa, oraz jej utrata nie mają wpływu na globalne zmiany średniej temperatury na Ziemi - tez jakieś plotki usłyszalas od Zubilewicza .
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Ishido napisał(a):
Nie chodziło mi o to, co myślisz.
Mi również. Potraktuj to jako uzupełnienie.
Ishido napisał(a):
O ile coś znajdzie ==
Dużo czasu, na pewno.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
icarus666 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
icarus666
Wiek: 29
Dni na forum: 5.379
Posty: 37
Jeśli chodzi o 2012 to wierzę w teorię Nowej Ery.


Ale wróćmy do tematu.
1. The Sun is turning off - od tego raczej nie, są prognozy na to, by (jeśli dozyjemy) przenieść się na Europę - księżyc Jowisza, lodowy księżyc, wraz z powiększeniem się masy Słońca zwiększy się temeratura na Europie, a co za tym idzie lód się stopi i będzie można żyć podobnie jak w filmie Wodny Świat, z tą różnicą, że zakładają życie w metropoliach pod wodnych niczym miasto Gungan w I epizodzie SW.
2. Wojna atomowa - bardzo możliwe, najbardziej, gdzieś czytałem, że dysponujemy (nie Polska lecz świat) taką ilością borni nuklearnej, że możemy dosłownie * świat ok. 7 razy, tylko nie mapiętam gdzie to czytalem.
3. Chciał nie chciał prawdopodobnie nie zginiemy przez żadne rozd*pcenie się Ziemi (nie licząc wojny atomowej), ponieważ jeśli dobrze pamiętam w odległości 20 lat świetlnych (w przybliżeniu ok. 194 bilionów km) od Ziemi jest planeta, Gliese 581 c, na której panuje temp. pozwalająca na istnienie wody w stanie ciekłym - od -3 do +40 stopni C.
Najmniej możliwe jest wyniszczenie naszej rasy przez jakiś kosmitów (czy istnieją tego nie wiemy), jeśli tak ma być to ciekawie by wyglądał nasz koniec, zwłaszcza identyczny jak w grze Advent Rising.
Tak poza tematem grał ktos??

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
icarus666 napisał(a):
2. Wojna atomowa - bardzo możliwe, najbardziej, gdzieś czytałem, że dysponujemy (nie Polska lecz świat) taką ilością borni nuklearnej, że możemy dosłownie * świat ok. 7 razy, tylko nie mapiętam gdzie to czytalem.
Nie wiem gdzie, ale autor tej książki musiał brać coś lepszego niż Żydzi piszący Talmud.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Przez co wyginiemy?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook