Forum Dragon Ball Nao

» Antique Café

Strony: 1, 2  
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
Antique Café (także Antic Cafe, An Cafe) to japoński zespół oshare kei oraz jrock powstały w 2003 roku, w prowincji Kantou. Założycielami byli: Miku (wokal), Bou (gitara), Kanon (bas). Potem doszedł Teruki (perkusja).

30 kwietnia 2007 roku Bou opuścił zespół. Dwa miesiące później doszło dwóch nowych członków: takuya (gitara) i Yuuki (keyboard).



An Cafe zostało założone w maju 2003 roku przez wokalistę Miku, gitarzystę Bou oraz basistę Kanona. Poprzedni zespół Miku, Revirii, został rozwiązany dwa miesiące wcześniej. Mimo że zespół nie miał jeszcze perkusisty, chłopaki zaczęli grać parę małych koncercików. Grając jako supporterzy innych jrockowych czy jpopowych kapel, zespół stał się już trochę znany. An Cafe wydało dwa nagrania demo - Opu-ngu oraz Uzumaki senshokutai/Hatsukoi. Obie dema były limitowane i sprzedawane jedynie przed owymi koncertami.

W tym czasie Teruki należał do zespołu Feathures-blue, lecz opuścił go w sierpniu 2003 roku i stał się stałym członkiem An Cafe. W tym składzie An Cafe dawało małe koncerty przez około rok. Ich słodki image i melodyjne piosenki przysporzyły im niewielkie, ale jakże pozytywnie nastawione grono fanów.
Rok 2003 był raczej próbnym dla młodych członków An Cafe. Dopiero w 2004 roku zaczęli oni profesjonalną karierę muzyczną. Gdy podpisali kontrakt z wytwórnią Loop Ash, wydali pierwszy oficjalny singel Candy Holic. W pierwszym tygodniu po premierze singel trafił od razu na drugie miejsce Oricon, czyli japońskiej listy przebojów. To był niesamowity wynik jak na początkujący zespół.
Kolejne miesiące były bardzo pracowite dla zespołu. Dużo koncertowali, wydali single √69, Cosmos oraz dwa live-single Touhikairo i Tourai cafe. W związku z tymi wydaniami zespół zaczął się pojawiać na różnych składankach japońskiej muzyki. Magazyn Shoxx wydał również specjalne DVD/VT zawierające różne ciekawostki o zespole.
W grudniu 2004 zespół zakończył udany rok krótką trasą koncertową po Japonii. Ostatni koncert odbył się w Yokohama Hall.
Styczeń 2005 ujrzał pierwszy mini-album An Cafe, Amedama Rock, który był zlepkiem poprzednich wydań. Miesiąc później pojawił się nowy singel, Karakuri Hitei.
W lecie 2005 zespół wydał trzy single Tekesuta Kousen, Escapism i Merrymaking. Pojawiały się w kolejnych miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień. Jednak dla wszystkich fanów, którzy pragnęli posłuchać nowych piosenek Antique Cafe, a nie chcieli kupować singli pojedynczo, w listopadzie do sklepów trafił pierwszy długogrający album zespołu - Shikisai Moment. Nowy album pokazał całkiem nowe oblicze zespołu. Nadal w piosenkach była słyszalna typowa dla An Cafe melodia, jednak wyraźnie było słychać, że kapela eksperymentowała z nowymi instrumentami.
Album Shikisai Moment odniósł wielki sukces w Japonii. Następnie pojawiło się kilka nowych singli oraz kolejny album w 2006 roku.
W 2007 roku, przekazano fanom dwie wiadomości. Pierwsza z nich to fakt, że zespół pojedzie do Stanów Zjednoczonych, aby dać tam wywiad dla American Anime Convention Akon, co ucieszyło wielu fanów w USA. Drugą, tym razem niemiłą wiadomością, było odejście z zespołu gitarzysty Bou, który przez wielu był uznawany za lidera zespołu. Bou zagrał ostatni koncert z chłopakami 30 kwietnia 2007 roku. Sytuacja zespołu była niepewna, nikt nie wiedział czy będzie on nadal działał, jednak w połowie maja do Antic Cafe dołączyło dwóch nowych członków: gitarzysta Takuya oraz keybordzista Yuuki.


# Miku
Obraz
# Teruki
Obraz
# Kanon
Obraz
# Takuya
Obraz
# Yuuki
Obraz

Albumy i minialbumy:

* Amedama Rock (23.02.2005)
* Shikisai Moment (09.11.2005)
* Magnya Carta (29.11.2005)
* Gokutama Rock Cafe (09.04.2008)

Single:

* Candyholic (24.03.2004)
* √69 (6.06.2004)
* Komou Cosmos (24.11.2004)
* Karakuri Hitei (30.03.2005)
* Tekesuta Kousen (20.07.2005)
* Escapism (24.08.2005)
* Merrymaking (21.09.2005)
* 10’s Collection March (01.03.2006)
* Bonds ~Kizuna~ (17.05.2006)
* Smile Ichiban Ii Onna (20.09.2006)
* Snow Scene (18.10.2006)
* Kakusei Heroism ~The Hero Without a Name~ (22.08.2007)
* Ryuusei Rocket (07.11.2007)
* Cherry Saku Yuuki!! (27.02.2008)

http://i80.photobucket.com/albums/j170/ayaow ... ancafe.jpg

^___^
nana-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 5.727
Posty: 1
Skąd: wilkowo
JEEEEEEEEEE!!!!! an cafe najlepsze, kanon rządzi
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Chłopaków z An Cafe znam. Lubię kilka ich piosenek, ale jednak to seplenienie Miku mnie zraża. Podobno zrobił sobie jakąś operację szczęki. Byłabym skłonna w to uwierzyć, bo śpiewa już całkiem normalnie. Oczy też na pewno powiększał, bo ma nadnaturalnie wielkie. Trochę szkoda Bou'a. Był taki kawaii i genialnie grał na gitarze. Ich muzykę określam jako słodki rock.
Kawałki, które znam i lubię to:

1. "Snow Scene" - po prostu kocham
2. "Smile Ichiban ii Onna"
3. "Maple Gunman" - ach ta "kiełbase" to właśnie to seplenienie, ale ogólnie fajny kawałek.
4. "Nyappi World" - już w nowym składzie. Nieprzyzwoicie wesoły.

Pozdrawiam.

PS.
nana-chan napisał(a):
JEEEEEEEEEE!!!!! an cafe najlepsze, kanon rządzi
Pisz dłuższe posty. Mogłabyś napisać, co w nich lubisz najbardziej. Moderatorzy nie będą się czepiać.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
O.o Antique Cafe lubię ^.^
Podoba mi się ich muzyką.Proste teksty do śpiewania,skoczna muzyka
Styl także mają fajny. Szkoda,że odszedł BOU.Był naprawdę świetny.
Poza tym jakoś nie mogę ścierpieć Yuukiego.Nie podoba mi się,że cały czas nosi te swoje okulary no ale ...A jesli chodzi o moje naj piosenki :
Maple Gunman
Snow scene
Smile ichiban il onne
Merrymaking ---> uwielbiam tekst tej piosenki
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Popularny zespół An Cafe ogłosił zawieszenie działalności. Następująca wiadomość została opublikowana na oficjalnej stronie zespołu:


31 sierpień 2009 - Do fanów i wszystkich wspierających An Cafe,

Z żalem informujemy, że po sześciu latach od powstania zespołu, An Cafe zdecydowało zawiesić działalność od 4 stycznia 2010, po koncercie w Nippon Budokan.

Bez waszego szczerego wsparcia, nie bylibyśmy teraz tu, gdzie jesteśmy. Jesteśmy wam wszystkim bardzo wdzięczni za wsparcie.

Przed podjęciem tej decyzji, odbyło się wiele rozmów pomiędzy członkami zespołu i załogą. By wznieść An Cafe na wyższy poziom, doszliśmy do wniosku, że każdy członek zespołu powinien obiektywnie się ocenić. Ta decyzja została podjęta z myślą o przyszłości.

Przepraszamy, że przekazujemy wam tę ważną wiadomość w ten sposób i liczymy na zrozumienie.

Po koncercie w Budokanie, każdy członek zespołu skoncentruje się na własnych planach, by być przygotowanym na reaktywację zespołu w przyszłości.

Jeszcze raz, chcemy wyrazić najgłębszą wdzięczność wszystkim, którzy nas wspierali.

Dziękujemy wam bardzo.


Z poważaniem,

An Cafe & Red Cafe staff

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
nana-chan napisał(a):
JEEEEEEEEEE!!!!! an cafe najlepsze, kanon rządzi
Całe szczęście ten pokemon zmył się z forum po napisaniu jednej wiadomości.

Hayato napisał(a):
Popularny zespół An Cafe ogłosił zawieszenie działalności. Następująca wiadomość została opublikowana na oficjalnej stronie zespołu:
Nie wiem jak Wy, ale ja się wcale nie przejąłem Po prostu o jeden oshare keiowy zespół mniej.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nie wiem jak Wy, ale ja się wcale nie przejąłem Po prostu o jeden oshare keiowy zespół mniej.
Fanem An Cafe nigdy nie byłem,po prostu kojarzę grupę,to wszystko.Z oshare kei'owych zespołów lubię jedynie Never Crazy,który istniał krótko i rozpadł się w tragicznych okolicznościach.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kamzo napisał(a):
Nie wiem jak Wy, ale ja się wcale nie przejąłem Po prostu o jeden oshare keiowy zespół mniej.
Ja też nie xd
nie lubiłam ich, za słodką muzykę grali i za słodko wyglądali xd

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Seir Kobieta
Cargo
Cargo
Seir
Dni na forum: 5.330
Posty: 29
Skąd: Kraków
O.o
Kurka, a ja ich lubiłam. Fakt nie jakoś fanatycznie ale niektóre piosenki maja sympatyczne... Czy to świadczy o moim beznadziejnym guście?
Cóż...
W każdym razie troszku szkoda. Fajnie było na nich popatrzeć xD



People are naturally born free. They aren’t born to fallow rules.

Z pogardliwą litością patrzy na przygiętego pod krzyżem Chrystusa: „Biedaku, mądrzysz się, że umarłeś za ludzkość, my potrafimy umierać za jednego kumpla”.


Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Mają wszystkie piosenki sympatyczne i temu akurat zaprzeczyć nie można
aczkolwiek mnie taki sympatyczny styl nie pasuje i tyle xD

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Hayato napisał(a):
Nie wiem jak Wy, ale ja się wcale nie przejąłem Po prostu o jeden oshare keiowy zespół mniej.
Fanem An Cafe nigdy nie byłem,po prostu kojarzę grupę,to wszystko.Z oshare kei'owych zespołów lubię jedynie Never Crazy,który istniał krótko i rozpadł się w tragicznych okolicznościach.

Pozdrawiam
Możesz coś wrzucić tego zespołu? Bo ja ich nie znam xD
Misuzu Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Misuzu
Wiek: 29
Dni na forum: 5.341
Posty: 72
Przesłuchałam kilka ich piosenek i tez nie przypadły mi do gustu. No, ale kazdy ma swój styl
Ale nie powiem: wyglądaja słodko.

Misuzu
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Revania napisał(a):
Możesz coś wrzucić tego zespołu? Bo ja ich nie znam xD
Proszę bardzo.Powinno być w temacie o nich,który jakiś czas temu założyłem:

http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=6181


Misuzu napisał(a):
Ale nie powiem: wyglądaja słodko.
Misuzu,dla mnie w pierwszej kolejności liczy się muzyka zespołu,a dopiero potem image sceniczny.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Akurat ten zespół lubie, nawet bardzo ale nie aż tak aby przejąć się ich decyzją. Trudno, płakać nie będę bo są inne zespoły które wręcz uwielbiam i przejełabym się taką decyzją. Jak chcą zawiesić dzaiałność to proszę, nie załamię się choć może, ale to moze, troszeczkę szkoda;)

Misuzu napisał(a):
Ale nie powiem: wyglądaja słodko.
Trochę za słodko no ale nie muszę na nich patrzeć, wystarczy jak będę ich słuchać. Szczególnie Miku...

Kamzo napisał(a):
Całe szczęście ten pokemon zmył się z forum po napisaniu jednej wiadomości.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Misuzu Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Misuzu
Wiek: 29
Dni na forum: 5.341
Posty: 72
Hayato napisał(a):
Misuzu,dla mnie w pierwszej kolejności liczy się muzyka zespołu,a dopiero potem image sceniczny.

Pozdrawiam
Napisałam, pzreceież, ze przesłuchałam kilka ich piosenek, i ze mi sie nie podobają. Nie czepiajcie sie juz tak

Misuzu
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Misuzu napisał(a):
Napisałam, pzreceież, ze przesłuchałam kilka ich piosenek, i ze mi sie nie podobają. Nie czepiajcie sie juz tak
Misuzu,jesteś przewrażliwiona.Nikt Ci nie broni słuchania ich muzyki,ani zachwycania się ich imagem.Każdy znas ma jakieś odchyły (w tym ja również) i każdemy ocenia wg własnego gustu.Ja do An Cafe nic nie mam,po prostu zespół nie podpadł pod moje upodobania.To wszystko.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Misuzu Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Misuzu
Wiek: 29
Dni na forum: 5.341
Posty: 72
No tylko tak to napisałeś, ze dla ciebie w pierwszej kolejnosci liczy sie muzyka. Nie chcę, zebyście myśleli, ze jestem jakaś "pusta" i dla mnie muzyka nie jest wazna
Ano moze i jestem trochę przewrażliwiona, bo... a bo mam swoje powody To juz nie ten temat
Ale nie róbmy offa tylko porozmawiajmy o An Cafe. Co tam u nich? Aha rozpadli sie. Tzn. zawiesili działalność. Ano bywa. Wydaje mi sie, ze szybko powrócą. Naszykuja coś ekstra i sobie zarobia hehe

Misuzu
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Misuzu napisał(a):
No tylko tak to napisałeś, ze dla ciebie w pierwszej kolejnosci liczy sie muzyka.
Bo tak jest.

Misuzu napisał(a):
Nie chcę, zebyście myśleli, ze jestem jakaś "pusta" i dla mnie muzyka nie jest wazna
Nikt tak o Tobie nie pomyśli. Wez na luz.


Misuzu napisał(a):
Ano moze i jestem trochę przewrażliwiona
Ano jesteś, choć tym razem bez powodu.


Misuzu napisał(a):
a bo mam swoje powody
OK.Nie wnikam.


Co tam u nich? Aha rozpadli sie. Tzn. zawiesili działalność. Ano bywa. Wydaje mi sie, ze szybko powrócą. Naszykuja coś ekstra i sobie zarobia hehe
Oby. Luna Sea,też czasowo zawiesili działalność,poczym wrócili z nowym,świetnym materiałem.Miejmy nadzieje,że z An Cafe będzie podobnie i zespół pozytywnie nas czymś zaskoczy.

Mam też pytanie.Czy basista An Cafe Kanon,i były basista Duel Jewel,de facto również noszący ksywkę Kanon,to ta sama osoba? Tak jakoś mi się skojarzyło i chciałbym wiedzieć,czy przypadkiem nie tkwie w błędzie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Seir Kobieta
Cargo
Cargo
Seir
Dni na forum: 5.330
Posty: 29
Skąd: Kraków
Hayato napisał(a):
Mam też pytanie.Czy basista An Cafe Kanon,i były basista Duel Jewel,de facto również noszący ksywkę Kanon,to ta sama osoba? Tak jakoś mi się skojarzyło i chciałbym wiedzieć,czy przypadkiem nie tkwie w błędzie.
Wydaje mi się, że są to dwie rożne osoby. Przejrzałam kilka stron zarówno polskich jak i tych zagranicznych, jednak nie znalazłam żadnych informacji. Zresztą sam Kanon z uśmiechem twierdzi, że przed An Cafe rozwoził gazety xD
Nie sądzę, żeby to była ta sama osoba ;]



People are naturally born free. They aren’t born to fallow rules.

Z pogardliwą litością patrzy na przygiętego pod krzyżem Chrystusa: „Biedaku, mądrzysz się, że umarłeś za ludzkość, my potrafimy umierać za jednego kumpla”.



Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Seir: 04.09.2009, 22:29
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
To faktycznie są dwie różne osoby. Ten z Duel Jewel to był Ka-non (mała różnica, ale jednak jest ), a poza tym panowie z An Cafe należą do nieco młodszego pokolenia.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Antique Café
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook