Forum Dragon Ball Nao

» Hellsing

Strony:   1, 2, 3  

Jak oceniasz Hellsinga?

Jak oceniasz Hellsinga?
Celujący 40,35% 23 40,35%
Bardzo Dobry 22,81% 13 22,81%
Dobry 22,81% 13 22,81%
Dostateczny 3,51% 2 3,51%
Dopuszczający 1,75% 1 1,75%
Niedostateczny 8,77% 5 8,77%
Wszystkich głosów: 57
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.127
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
celujący! postać Alucarda to mistrzostwo świata.... vice mistrzostwo to Integra
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
ogólnie podobało mi się anime, jednak.. czegos brakowalo.
postaci, historia, klimat - celujące, jednak nie mogłam sie oprzeć wrażeniu, że było to robione dla nieco młodszej widowni....

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Widać się tu jeszcze nie wypowiadałem . Więc :

muzyka : i to mi się tutaj najbardziej podobało 9/10
fabuła : hmmm...taka sobie , zbyt liniowa 4/10
bohaterzy : Alcuarda lubiłem bo miał fajną giwerę , policjantkę bo była ładna i Jan Walenty za świetny humor ^^a co do reszty to taka sobie można powiedzieć ;p 8/10

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
ech...Hellsing.... dwa lata temu oceniłabym na "Bardzo dobry", bądź nawet "Celujący", a teraz na "Niedostateczny", za bardzo się to gryzie i dlatego nie głosuje w ankiecie.

Jak wspomniałam, dwa lata temu Hellsing bardzo mi się podobał. Ten mroczny klimat, Alucard, Victoria (oczywiście to, że zaczęłam to oglądać zaczęło się od mojej niechęci.) "Co że to jest?" mówiłam jak widziałam Alucarda w avatarach i ta chęć, żeby się dowiedzieć, zaprowadziła mnie na różne strony o Hellsingu, a potem zaczęłam oglądać anime. Wszystko spoko, Hellsing super
Teraz sama się zdziwię jak mogłam sie tym zachwycać. Mnie nie pociągają mroczne klimaty, wampiry i krew bryzgająca po ścianach ;/ i właśnie przez Hellsinga miałam uraz do M&A (na szczęście już wszystko w porządku )
Teraz trójka moich kolegów zaczyna się tym fascynować i drażnią się ze mną, osz oni,,,, (Jeden w szczególności upodobał sobie Andersena i jak mnie wkurza to mu mówię Hans Christian Andersen - skutkuje od razu )
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
A ja się z tobą nie zgodzę, Hellsing jest prostolinijnym anime, owszem, jasno jest wyrażone co w nim się tak na prawdę dzieje, nie ma jakieś głębi, ale to ma "coś" w sobie. Sama kreacja postaci, otoczenia, dobieranie dźwięku i scenerii potyczek rozjaśnia to Anime. Owszem jest to typowo mroczne Anime, wampiry i te sprawy, nie wszystkich musi to pasjonować, ale to ma swój własny klimat.
Typowa lejąca się krew. Sama postać Alucarda bardzo wiele wnosi do Anime, spotykamy tu niewiarygodnie "dziwnego" wampira, bo z jednej strony jest krwiopijczą, żądny głów postacią, a z drugiej lojalną, zaufaną i oddaną postacią.
Negatywny i pozytywny bohater.

Sama przesłanie, raczej nie ma żadnego prócz walki o życie i własne racje.
Prawo dżungli, silniejszy wygrywa życie, a słabszy je przegrywa.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Smigolx Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Smigolx
Dni na forum: 5.964
Posty: 15
Anime jest tylko dobre . Gdyby ankieta dotyczyła mangi bez namysłu postawił bym celujący . Taki klimat w mandze jest trudny do ośągnięcia, więc w ogóle killer !

Oh Castitatis Lilium !
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Jeśli idzie o klimat- mistrzostwo świata! Uwielbiam takie ciężkie klimaty! Trudno mi powiedzieć, co takiego jest w "Hellsingu", ale jest tego naprawdę dużo! Pomimo tego, że Anime składa się tylko z paru pierwszych tomów Mangi, przez co fabuła sprawia wrażenie dziwnej i niespójnej- uważam, że było warto "Hellsinga" zobaczyć.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem i mi się podobało.
Już sam opening przyjemny i dość nietypowy.
Szczególnie te przeróżne bronie dobrze się prezentują, np. bazooka Victorii. A jak już przy niej jestem, to jej seiyu od razu wydało mi się dziwnie znajome, jak później sprawdziłem - Fuyutsuki z GTO xD
Jedyne co mi nie pasowało, to ten "kosmiczny" wampir z ostatnich odcinków - IMO nie pasuje tam, zbyt dziwaczny. W ogóle pierwsza część była dla mnie ciekawsza, mimo iż odcinki raczej ze sobą powiązane nie były.
Polecam, ledwie 13 odcinków, a wrażenia niezapomniane.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Naoista napisał(a):
Jedyne co mi nie pasowało, to ten "kosmiczny" wampir z ostatnich odcinków - IMO nie pasuje tam, zbyt dziwaczny.
No tak, ale gdyby nie on to raczej nigdy nie zobaczylibyśmy Arucarda w takiej postaci, w jakiej się na końcu ukazał. Wcześniej pokonywał przecież wrogów bez większych kłopotów.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jakiej postaci? Wydaje mi się, że już wcześniej w takiej był co najmniej raz, a przynajmniej podobnej.
Mi w tym ostatnim wampirze nie pasuje najbardziej wygląd i zachowanie, a nie cała jego historia. Taka postać do parodii byłaby raczej odpowiedniejsza.
Chociaż jeszcze co do ostatniego odcinka - to w zasadzie lekka tandeta z tym ożywieniem.

A i zapomniałem - Victoria z tymi ząbkami wygląda ślicznie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.511
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Mi się strasznie podobało, celujący za kreskę i postacie x3

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Mroczne, krwawe i brutalne, a zarazem proste, ciekawe i wciągające. Tak chyba najprościej można opisać anime Hellsinga. Główny bohater, w żółtych okularach, prześlicznym czerwonym kapeluszu i długaśnej pelerynie robi niemałe wrażenie. Jeszcze ten uśmiech od ucha do ucha oraz chęć zabijana. Alucard to kwintesencja mrocznego charakteru.
Tak postać świetnie się spisuje, co widać już w pierwszych odcinkach. Sądzę, że to dla niego oglądamy tą bardzo dobrą serię. Żałuję jedynie postaci Victorii, która w 13 odcinkowym Hellsingu nie odgrywa takiej samej roli jak w mandze, czy OAV-kach. Troszeczkę to przeszkadza.
Ogółem jednak, hektolitry krwi nie nudzą się i każdy pojedynek wiekowego nosferatu jest czymś nader interesującym. Wszystko wydaje się piękne i ładne, ale nic nie przebije mangi czy OAV-ek.
Poza tym 13 odcinkowiec, jest trochę „rozbity”, bez przemyślenia. Fabuła wydaje się strasznie jednolita, bez polotu. Alucard sieka (fakt faktem efektownie i efektywnie), potem sieka i na końcu też sieka. Wampiry przychodzą i giną z jego ręki, tak naprawdę nie ma poruszonego sedna sprawy. Natomiast powyższe dwie, są już dużo doskonalsze. Wszystko układa się w jedną spójną całość i nie dość, że fabuła staje się dużo ciekawsza, to co (może, choć niekoniecznie) ważniejsze, przybywa pojedynków i ciekawych rozwiązań.

Mimo wszystko jednak jedno jak i drugie należy obejrzeć. Radzę najpierw Hellsinga (anime 13 odc), potem manga i na koniec OAV. Z początku zachwycimy się kreską i postacią Alucarda, potem biorąc się z mangę, rozkoszować będziemy się świetną fabułą (i znowu Alucardem oraz kreską), a na sam koniec przy OAV-kach zwieńczymy wszystko dobrą grafiką, muzyką, fabułą i oczywiście Alucardem

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Saya Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Saya
Wiek: 32
Dni na forum: 5.470
Posty: 23
Skąd: Z Mlecznej krainy
Oceniłam na bardzo dobry a miałam na celujący ale ok XD ;p
Hellsing był jednym z wielkiej pierwszej trójki anime, którą obejrzałam po latach. Seria spodobała, ale szkoda że ma 13 epków i na dodatek dziwne zakończenie XD Co do postaci, Alucard wymiata mój mistrz XD, Victorii komentować nie będę nie podoba mi się ta postać, Integra yay XD, Walter też chłopak niczego sobie ;p. Kreska w animcu jest trochę nieciekawa, ale rekompensuje to kreska w OVA, która jest po prostu boska.

"Prawdziwy przyjaciel to taki, do którego możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć <<Jestem w więzieniu w Meksyku>>, a on odpowie <<Spokojnie, zaraz tam będę>>".
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.352
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Moja ocena to bardzo dobry. Trochę za krótkie, ale ogólnie fajna fabuła (wampiry -ciekawy pomysł) i wyraziste postaci: Alucard i Integra; dużo krwi, chociaż momentami miałam wrażenie, że trochę z nią przesadzają, fajny opening
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Moja ocena Hellsinga? Wahałam się między bardzo dobry, a dobry, jednak wybrałam dobry, a czemu? Bo już mówię: fabuła- taka nie najlepsza.porozszczepiana jak nie wiadomo co i się nie trzyma kupy. Gdzie tu jakakolwiek logika no gdzie? W 13 odcinkach.... I jeszcze zakończenie. Nie podobało mi się stanowczo. Fajnie, że Incognito pokonany przez Allucarda, ale ja to przewidziałam.
Za plus ogromny uznaję muzykę. Mroczna i pasująca do Hellsinga i scen. I mogłabym słuchać jej godzinami i nie mieć jej dosyć. Fajny ma opening, temu nie mogę zaprzeczyć.
Co jeszcze? A no postacie. Bardzo fajne i dopasowane. Ten Allucard- wampir(jak ja go uwielbiam!), zimny drań, opanowany, groźny. I ta jego broń. I odwrotność do :Drakula(czytaj Allucard od tyłu). Bez niego Hellsinga sobie bym nie wyobrażała.
Inteligentna, zorganizowana, chłodna Integral Hellsing- dowódczyni tej organizaji. Zimna, twarda kobieta, która jest niemalże bezlitosna. Jeszcze dużo wampirów, ghoule i inne.
Victoria Celes- dzielna policjantka, która się zamieniła w wampira. Zawsze lubiłam policjantki, nie wiedząc czemu. Fajną ma fryzurkę(mi się podoba). A tego Incognito mimo wszystko polubiłam.
Klimat. Lubię mroczne klimaty i pełne krwi. Może trochę było jej za dużo, ale o to twórcom pewnie chodziło . Z resztą klimat jest niepowtarzalny.
Kreska- momentami niewyraźna, ale pomijając to była po prostu świetna. Mroczna, ostra i trochę oryginalna(czerwone niebo może i byłoby minusem, ale w Hellsingu mi się spodobało)
P.S. wzruszyła mnie śmierć tego generała(czy jakoś tak, nie pamiętam imienia).
Pozdrawiam.
Angel of destiny

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Wczoraj obejrzałem Hellsing OVA. Cała historia zaczyna się niemal podobnie jak to było w M&A, ale z czasem a dokładnie po zabiciu braci Valentine cel fabuły zmienia się, tak samo jak i sam główny wróg organizacji Hellsing. (UWAGA SPOILER)
Stali się nim Naziści.
Co do samego Anime uważam, że w starym Hellsingu kreska była o niebo lepsza. W OVA wprowadzili elementy humorystyczne, które moim zdaniem zdecydowanie popsuły sens jaki powinno oddawać to Anime. Nie mniej jednak da się obejrzeć i polecam. Tym bardziej, że OVA ma tylko 8 odcinków po 45-50 minut.

Pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale przecież OVA składa się z 10 odcinków, tylko jeszcze ostatnich nie wydali.

Tutaj mamy chyba zabieg podobny do FMA i drugiej serii, która emitowana była rok temu - czyli fabuła wierna mandze. Tam również niektórzy narzekali na kreskę (i, o Boże, klimat), że niby w pierwszej serii były lepsze, ale ja już wiem, mimo że jeszcze nie oglądałem ani odcinka Hellsing Ultimate, że musi to być twór o wiele lepszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Shounen napisał(a):
Ale przecież OVA składa się z 10 odcinków, tylko jeszcze ostatnich nie wydali.
A bez kitu, teraz sam zobaczyłem

Nie wiem czy lepszy, mnie jakoś aż tak bardzo to nie przekonuje. Nie mniej jednak jest warty zobaczenia.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Mi też bardziej kreska podobała się w 'starym' Hellsingu.

Chociaż wydaje mi się, że w OVA postacie bardziej przypominają mangowe pierwowzory.
W Hellsing(I) za bardzo wygładzili ją wygładzili i ugrzecznili.

W pierwszym anime rzeczywiście zrezygnowali z jakichkolwiek elementów humorystycznych a w mandze jest ich dość sporo.
Szczególnie dużo jest momentów w których postacie przypominają małe muminkowate laleczki i nawet sam Alucard nie jest w stanie się oprzeć temu rysunkowemu zabiegowi ; DD.
Możemy zauważyć to już w pierwszym rozdziale. Po tym jak Viktoria zostaje ugryziona przez Alucarda, niby poważna a jednak. ; ))
http://img834.imageshack.us/img834/1820/hellsing317603.jpg
W mandze takich motywów jest pełno o czym w anime(I) nie mogło być mowy gdyż popsuło by to jego mroczną konwencje.
Hellsing Ultimate jest strasznie krwawy sto razy bardziej od poprzednika ale to też nie odbiega od założenia mangi w której krew tryska
na wszystkie strony.

Dlatego jakby nie patrzeć Hellsing OVA dla mnie lepiej oddaje stylistykę dzieła Kohta Hirano.

左様なら
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Pierwszy Hellsing przekłamuje fakty zawarte w mandze.

Pierwsza walka Alucarda z "księdzem wampirem"
po której to Victoria zostaje pogryziona i przemieniona w krwiopijce
dzieje się w lesie, no ale twórcy Hellsing(I) postanowili sobie, że ta walka jednak będzie się odbywała w kościele ;x

Uznali, że kościół będzie lepszym miejscem na pierwszą walkę niż las?!? Mimo, że właśnie w mandze to wszystko dzieje się właśnie LESIE.
Mogli ich wystrzelić wszystkich na księżyc albo marsa.

Klimat, klimatem ale ja nie lubię takich aż swobody w przekładzie mangi na anime...

左様なら
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Hellsing
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook