Forum Dragon Ball Nao

» Rock

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ostatnio wg. mnie rock przeżywa cholerny regres. Od bardzo dawna nie powstał żaden wybitny zespół. Chyba ostanie wybiły się w latach 90 , więc przez około 10 lat brakuje naprawdę dobrych nowych zespołów. W telewizji i radiu puszczają zwykłą sieczkę , a scena "alternatywna" stara się na siłę zachować swoją odmienność , i ambitne podejście. Od czasu do czasu pojawi się jakiś zespół który gra fajnią muzykę , ale brakuje mu jajec , bo jest wystylizowany jak Paris Hilton , i podpożątkuje się durnym zasadą nażuconym przez mtv. Podzielacie moją opinię , czy może twierdzicie że takie zespoły jak soad czy korn są w stanie zapełnić dziurę po starych guns n roses , black sabbath czy led zeppelin? Czekam na opinię. A na koniec tededysk jakich dziś już się nie robi:

http://www.youtube.com/watch?v=4YmwJpnor6o

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Korn? Moze jeszcze Linkin Park?
SOAD jak dla mnie jest spoko, ale nie ma go co porownywac do takich Zeppelinow

A takie zespoly jak Opeth, Blackfield, Archive, Marillion, Porcupine Tree, The Mars Volta, Riverside i naprawde wiele innych dobrych zespolow?

Wg mnie jednak rock nie ma sie tak zle

PS. Po co w temacie dales kropke?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Może trochę przesadziłem , bo mam dziś dość kiepski dzień , ale chyba jednak nie do końca. Jasne że jest wiele dobrych zespołów jak SOAD , ale nie widzę żadnego na miarę choćby Alice in chains ( poza queens of the stone aga , ale oni zaczęli w latach 90). Zresztą znajdź mi jakąś piosenkę trwającą 8-9 minut która staje się przebojem , i do której kręcą teledysk jak ta do której podałem linka ( a jeśli chodzi o guns n roses nie jest to bynajmniej wyjątek). Z zespołów które podałeś kojarzę jedynie Blackfield , ale uważam to za zespół jedynie dobry. A w latach 60 , 70 , 80 , i 90 było cholernie dużo zespołów wielkich o których wszyscy słyszeli.

Ps. A kropkę postawiłem bo po kresce wielu muzyków wykitowało

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Porównywanie jakichkolwiek zespołów do "guns n roses , black sabbath czy led zeppelin" jest nie na miejscu. Tak samo jak Fredy Mercury miał stanąć do pojedynku głosowego z kimś z Polski.

Jasne, że mój ukochany SOAD jest świetnym zespołem. Wolę ich pisoneki niżeli starszych rockowców, jednak wiem dobrze o tym, że nie pozostawią po sobie większego wydzwięku.
Zgadzam się z Frankiem, ze co który lepszy zespół, nie jest w stanie przeciwstawić się nutrtowi, lecz ciągną z nim, kończąc... no cóż, jak np. LP. Ich pierwsza płyta, mimo że wiele jej brakowało do doskonałości, była znośna. A dalej... no cóż, szli przez coraz mniej rockową muzykę, aż skończyli na hip-hopie.

Więc dalej czekamy na zespół miary Iron Maiden... boje się że jeszcze poczekamy...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Myśle ze to wina tego ze nowi artysci chcą tworzyć cos nowego by ich z nikim nie porównywano. Na pewno są zespoły które grają muzyke podobna do tej z dawnych lat ale sa mało popularne i sie o nich nie słyszy.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
XXI wiek to prawdziwy kryzys rocka, być może to przejściowe ale raczej wątpię. Konkurencja na rynku muzycznym jest duża, cały przemysł jest w większości przeznaczony dla szeroko pojętych mas, a jakość tworzonych obecnie utworów sięga dna. Gdzie te wspaniałe teksty poruszające różnoraką tematykę, gdzie te świetne solówki, gdzie ten kunszt muzyczny, kreatywność i power, a zarazem piękno? Słuchając starych kawałków można osiągnąć stan innej świadomości, muzycznej ekstazy, nirwany, muzycznego spełniania. Obecne twory nawet w 30% nie osiągają wielkości tych wielkich kompozycji z lat 70, 80 i początku 90. Dodatkowo współcześnie wyznacznikiem jakości stają się teledyski, image, drzenie mordy, i napieprzanie w gitary z taką siła, aby uzyskać jak najlepsze wrażenie akustyczne. A przecież nie o to chodzi.
Jest zapewne wiele zdolnych zespołów, ale przez to, że nie chcą poddać się wielkiej komercji i nie są promowani przez MTV, nie za szybko ujrzą światło dzienne i zostaną zauważeni.
franqey napisał(a):
więc przez około 10 lat brakuje naprawdę dobrych nowych zespołów
Co najwyżej The Killers (powst. w 2001), ale im jeszcze dużo brakuje...

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jednak tutaj ten post wrzucę, a temat nieco przekształcę, bo 2 tematy niepotrzebne.

Temat o rocku, raczej ambitnym, progresywnym, psychodelicznym, ale ogólnie o każdym, zapraszam.

Wczoraj byłem na Ino-Rock Festival w Inowrocławiu, grali m.in. Indukti.

Przykładowy kawałek:

Indukti - Freder
-> http://www.youtube.com/watch?v=o6cgSwTT3aA


A tu Riverside, byli rok wcześniej:

Riverside - Out Of Myself
-> http://www.youtube.com/watch?v=rPhOZdvwjBk


Oba polskie, się wie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 13.09.2009, 22:26
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Rock to mój ulubiony gatunek muzyczny. Dlaczego? W dużej mierze jest to kwestia wychowania i chyba genów. Rodzice żyli w czasach, gdy rock miał się bardzo dobrze. Dobra muzyka z dobrymi tekstami. Mama wyglądając jak punk słuchała AC/DC, Marilliona, Black Sabbath i Ozziego. Ojciec grał na gitarze i zasłuchiwał się Guns'nRoses oraz Lady Pank, Perfekt, T.Love oraz innymi polskimi zespołami.
Proste więc, że z siostrą od małego poruszamy się w tych klimatach. Zespołem naszego dzieciństwa jest Lady Pank. Janek z gitarą zdziwiłby się, że takie młode sikuciary tak dobrze znają ich kawałki. Nawet na pamięć.

Cenię sobie rocka z czasów PRL-u. Wszystko pisane tak, żeby cenzor się nie przyczepił. Fajne przenośnie, głęboka tematyka. Dobre brzmienia.

Do Łukowa póki co przyjechali po jednym razie T.Love i Kukiz z Piersiami (głupio zabrzmiało, no ale nic). Raz na rok odbywa się Rokcoteka, gdzie młode zespoły grają covery popularnych zespołów. Jednak to zdecydowanie za mało.

Obecnie rock przeżywa poważny kryzys. Czemu? Bo do tego gatunku zalicza się również takich wykonawców jak Doda, Feel, Jonas Brothers. Nawet starzy wyjadacze nie są teraz w formie. Bardzo boli mnie rozpad pierwotnego składu Guns'nRoses, który jest jednym z moich ulubionych zespołów...

To samo tyczy się japońskich wykonawców. Nie będę się bardzo się rozwlekała na ten temat, bo zaraz będzie pisk i płacz, ale tam też pop coraz częściej miesza się z rockiem.

Nie ma co ukrywać, że elektronika włazi teraz wszędzie. Ludzie bardziej cenią sobie lekkie i wesołe pop-kawałki. To co z tego, że amerykańscy raperzy śpiewają o dupie Maryny i nic się tam nie klei... To samo z popem typu Lady Gaga, Britney Spears, Paulla (dziś śpiewa w Łukowie :<). Nie ma co ukrywać. Rock nie jest dla wszystkich. Cenię ten gatunek między innymi dlatego, że słuchając muzyki rockowej, słyszy się... muzykę. Tę prawdziwą, która pochodzi z instrumentów, a nie z komputera czy konsoli dj-owskiej.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ma się ten zapłon xD

franqey napisał(a):
Z zespołów które podałeś kojarzę jedynie Blackfield
A czyja to wina, że nie znasz współczesnych zespołów grających rocka? Po części oczywiście mediów, które rocka nie promują, ale nie robią tego z powodu jego ułomności, tylko ludzie wolą słuchać innej muzyki. Czasy się zmieniły, wtedy była moda na rocka, teraz jej nie ma, też mi odkrycie. Pogrzeb trochę, to znajdziesz dobrze grające zespoły, także polskie, przykłady nawet wyżej podałem.

Laru napisał(a):
Bo do tego gatunku zalicza się również takich wykonawców jak Doda, Feel, Jonas Brothers.
Bo tworząc kawałki, używają gitary, basu i perkusji, więc automatycznie klasyfikuje ich się jako rock, i właśnie z tej przyczyny określa się to pop rockiem, żeby nie mylono.

A większość japońskich wykonawców jest bardzo dobrym tego przykładem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Naoista napisał(a):
Bo tworząc kawałki, używają gitary, basu i perkusji, więc automatycznie klasyfikuje ich się jako rock, i właśnie z tej przyczyny określa się to pop rockiem, żeby nie mylono.
Problem w tym, że większość ludzi i tak to myli i nawet w necie czy gazetach można usłyszeć, że to rock. Nie przepadam za Dodą, ale akurat ją na ścisk można wrzucić do rocka. Szczególnie jej dokonania z Virgin (tak się ten zespół nazywał??). Może niezbyt ambitnego, ale zawsze.

To trochę chore. Wystarczy do popowego kawałka dorzucić trochę gitary i już mamy rocka X__X To paranoja. Przecież w starszych kawałkach popowych też słychać takie instrumenty, ale nikt nie gadał, że to rock. Koszmarem jest dla mnie to, że prawdziwe instrumenty zastępuje się durnymi bitami z kompa.

Śmiem stwierdzić, że nie tylko rock schodzi na psy, ale i cały przemysł muzyczny.

Dodajmy gimnazjalistki, które założą trampki, koszulkę w czachę i uważają się za punki. I co z tego, że nie mają pojęcia kto to Sex Pistols czy The Ramones. Są punkami i fochają się, gdy im się powie, że nie. To kolejna bolączka rocka.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
icarus666 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
icarus666
Wiek: 29
Dni na forum: 5.380
Posty: 37
Różnica między popem a rockiem jest taka, że rock się słucha, a pop ogląda.
Takie jest moje zdanie.

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Bo do tego gatunku zalicza się również takich wykonawców jak Doda, Feel, Jonas Brothers.
Bo tworząc kawałki, używają gitary, basu i perkusji, więc automatycznie klasyfikuje ich się jako rock, i właśnie z tej przyczyny określa się to pop rockiem, żeby nie mylono.
Poniekąd nie dziwię się tej klasyfikacji, gdyż biorąc pod uwagę rytm, dobór instrumentów, sposób grania oraz tematykę bardzo trudno jest podać definicję rocka, która w pełni odda charakter owej muzyki. Na dobrą sprawę określa się ją jako muzykę zdominowaną przez dźwięk gitary elektrycznej, zwykle przesterowanej. Jedyne co mogłoby bardziej sprecyzować rocka to korzenie w bluesie, a co za tym idzie rytmie shuffle i rockabilly, być może też dwudźwięki szerzej znane jako 'power chords'. Owe szczegółowe wyznaczniki są jednak w ogóle nie stosowane lub co gorsza wrzucane gdzie tylko się da, co z kolei znów nas doprowadza do smutnych wniosków, że rockiem równie dobrze można nazwać rokcyka typu Linkin Park czy Tokio Hotel, nas zaś znających prawdziwą istotę rzeczy razi to niemiernie.
Na marginesie natomiast po rock czy rokcyk wcale nie muszą gorszyć. Przykładem niech Bajm będzie, których to utworów gównem nazwać się nie da, zaś słucha się z przyjemnością.

Co najwyżej The Killers (powst. w 2001), ale im jeszcze dużo brakuje...
Taa... o ile to jest jeszcze fajne tak to jest już czystym ssaniem pały. To już nawet nie rokcyk, to ómcyk w najczystszej postaci.
Innymi słowy jest gorzej niż było.

Mówiąc o upadku rocka prawda leży jak zawsze pośrodku, a poprzednicy całkiem trafnie ujęli owe dwie przyczyny. Pierwszą z nich są nowe trendy w muzyce, konkretnie mam na myśli beat hip-hopowy oraz elektronikę przez co rock zatracił w jakiś sposób swego pierwotnego dzikiego ducha (choć nie twierdzę, że dodanie tychże elementów jest profanacją, niektóre zespoły całkiem zręcznie wszystko łączą a całość może być świetna) . Druga przyczyna nieodmiennie wiąże się z pierwszą, a jest nią promocja w telewizji, radiu i internecie. Co jest promowane widzi każdy,a rock się nie przebije bo nie jest w modzie.

Co do mnie jestem zdeklarowanym słuchaczem rocka oraz gatunków ściśle z rockiem i metalem powiązanych. W zasadzie przede wszystkim odmian rocka i metalu takich jak, hard rock, art rock, rock gotycki, rock symfoniczny, industrial, industrial metal, art metal, power metal, epic metal i melody metal. Też mogę rzec, że na mój gust muzyczny miało wpływ wychowanie i Beatlesi, lecz nie do końca będzie to prawdą. Nie mogę nie wspomnieć, że wolę otaczać się tym co jest ambitniejsze od reszty tudzież cięższe do zdobycia. Skoro tak prezentuje się moja osoba, nie dziwota, że rock okazał się jej idealnym dopełnieniem.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Rock. Najlepszy gatunek muzyczny według mnie. Prawie każdy znajdzie coś dla siebie, od comedy rocka po rocka religijnego. Nie jest zazwyczaj za szybki ani za wolny. Teksty są ciekawe, nie takie tępe jak np. w rapie (jak słucham candy shopa to mi się robi niedobrze...). Oczywiście nie twierdzę że cały rap jest tępy, ale często tak jest. A hip-hop to już w ogóle...

Moja ulubione kapele to Tenacious D i Black Sabbath.


Denerwuje mnie jak takie coś... jak Afromental np. nazywa się rockiem. Jest to według mnie zwykły Pop, muzyka dla mas, na zabawy, dancingi i dyskoteki.

Pozdrawiać.
Rev
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Rock
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook