Forum Dragon Ball Nao

» J-music - temat ogólny

Strony:   1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  

Czy lubisz japońską muzykę?

Czy lubisz japońską muzykę?
Tak 75,27% 70 75,27%
Nie 10,75% 10 10,75%
Nie mam pojęcia co to 13,98% 13 13,98%
Wszystkich głosów: 93
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.356
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Czy ktoś obczaił może ostatnie numery Popcornu? bo tak coś mi nie pasi. W ostatnim numerze był podobno wywiad z Dir en Grey ( ok rozumiem, był koncert) ale skąd wziął się tam plakat Miyaviego ? Widzę, że ta milusia gazetka coraz bardziej sie rozkręca
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Może to kogoś zainteresuje,ale na 6 listopada zapowiedziana jest polska premiera albumu pop-rockowego zespołu HANGRY&ANGRY.

HANGRY&ANGRY zostało stworzone w ubiegłym roku przez byłe członkinie Morning Musume., Hitomi Yoshizawę i Rikę Ishikawę, które odgrywają role odpowiednio HANGRY i ANGRY. Zadebiutowały minialbumem Kill Me Kiss Me i zdążyły już zagrać za granicą na popularnej imprezie Sakura-Con w Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Ponieważ japońskie płyty rzadko się u nas pojawiają,uznałem,że wiadomość ta zasługuje conajmiej na wzmiankę.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Załamka V_V Tyle lat się czekało aż na rynku polskim ukaże się jakiś album, a tu zaczyna się od HANGRY&ANGRY... Strach pomyśleć co będzie dalej. Chociaż może będzie lepiej i mam nadzieję, że niepotrzebnie bawię w czarnowidztwo
W zasadzie powinienem się cieszyć, że coś powoli u nas rusza i przebija się na światło dzienne, ale dobór wykonawcy... Ech.

Pozdrawiam

PS. Właściwie to pierwszy u nas był BLOOD i ich mini album "BLOOD", który wypuścili nad Wisłą przy okazji wizyty w Polsce. Jednak płyta wyszła w bardzo małym nakładzie.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kamzo napisał(a):
a tu zaczyna się od HANGRY&ANGRY...
Co chcesz od HANGRY&ANGRY? Dziewczyny są słitaśne,a ich muzyka całkiem przyjemna dla ucha.Przez pewien krótki czas produkował je nawet Izam (ex Shazna).Jak dla mnie,może bez jakiegoś specjalnego szału,aczkolwiek coś się ruszyło w lepszym kierunku,a j-music trzeba po prostu u nas w kraju rozpromować,a na pewno więcej artystów z Kraju Kwitnącej Wiśni zechce wydać u nas swoje płyty.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Ja nie chcę słitaśnych dziewczyn z całkiem przyjemną muzyką. Ja chcę prawdziwych muzyków z ambitną muzyką (ze współczesnych mogliby to być np. Nightmare albo the GazettE). Bardzo dziękuję za takich ambasadorów japońskiej muzyki w Polsce. Wyglądają jak skrzyżowanie pseudopunkowca, gothic lolity i emo, a brzmieniem (i ogólnie stylem) trafią głównie do gimnazjalistek. Dziękuję, ale postoję.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kamzo napisał(a):
Bardzo dziękuję za takich ambasadorów japońskiej muzyki w Polsce. Wyglądają jak skrzyżowanie pseudopunkowca, gothic lolity i emo, a brzmieniem (i ogólnie stylem) trafią głównie do gimnazjalistek. Dziękuję, ale postoję.
Aleś Ty zasadniczy... A ja czasem lubię sobie posłuchać dziewczyn spod skrzydeł Hello Project.Poprawia mi to nastrój.Jestem np. fanem Ayi Matsuury... I mimo,że jej muzyka może szału nie robi,to pozytywnie wpływa na moje samopoczucie.Do HANGRY&ANGRY nic nie mam i jestem otwarty na różnych wykonawców.Nie wiem co trafia do gimnazjalistek,ale ich pierwszy mini album nawet mi się podobał....

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hayato napisał(a):
Nie wiem co trafia do gimnazjalistek
Jak szłam do gimnazjum, to trafiło do mnie The Doors. A jak byłam w drugiej klasie, to X Japan, Gackt, Luna Sea, Laruku, GazettE itd.
Aczkolwiek zgodzę się z Kamzo.
Kamzo napisał(a):
Ja nie chcę słitaśnych dziewczyn z całkiem przyjemną muzyką. Ja chcę prawdziwych muzyków z ambitną muzyką.
W całości mogę się pod tym podpisać, po mimo tego, że dopiero co skończyłam gimnazjum

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mart napisał(a):
Jak szłam do gimnazjum, to trafiło do mnie The Doors. A jak byłam w drugiej klasie, to X Japan, Gackt, Luna Sea, Laruku, GazettE itd.
Ja swoją przygodę z j-music zacząłem w 2003 roku.Pierwszym zespołem,który mnie zachwycił był Duel Jewel,promowany wtedy w Kawaii.Luna Sea zainteresowałem się pózniej.Kiedyś na Planete leciał program o japońskim rock'u (który zresztą nagrałem).Mówili w nim między innymi o Luna Sea,był nawet kawałek klipu do piosenki "Storm" i wywiad z Sugizo.zespół zrobił na mnie na tyle duże wrażenie,że postanowiłem się nim zainteresować,aż w końcu stał się moją ulubioną grupą.


Mart napisał(a):
Aczkolwiek zgodzę się z Kamzo.
No dobra.Niech Wam będzie... Ale ja i tak lubię sobie posłuchać j-popowych idolek,nawet jeżeli ich muzyka,powiedzmy ,jakoś szczególnie nie zachwyca.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Najpierw, niech ten album rzeczywiście wyjdzie, bo duzo było u nas zapowiadane (min: UROBOROS), a nici z tego wyszły.

Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ała, ugryzłam się w język....

Jeśli chodzi o działalność tych dziewczyn, to słyszałam jeden jedyny utwór.

Hayato napisał(a):
Kill Me Kiss Me
Chyba na przesłuchaniu się skończyło. Utwór całkiem fajny, ale jakoś nie pozostał mi w pamięci na długo.


Ponieważ japońskie płyty rzadko się u nas pojawiają,uznałem,że wiadomość ta zasługuje conajmiej na wzmiankę.
To prawda. Myślę, że nie ma co narzekać. Trochę tolerancji na inne upodobania, ludzie. Nie każdy lubi rocka, więc dajmy mu słuchać popu. Ktoś może się załamywać, a ktoś może się cieszy i myślę, że fani słodkich popowych panienek też maja prawo ich słuchać.


Kamzo napisał(a):
Bardzo dziękuję za takich ambasadorów japońskiej muzyki w Polsce.
Ambasadorzy?? To złe słowo. To, że będzie jedna z pierwszych wydanych japońskich płyt w Polsce, nie oznacza, że to jakieś ambasadorki. Popytaj fanów j-music, kogo uważają za ambasadorów japońskiej muzy w Polsce. To, że coś tu wydają, nie oznacza, że się spodobają. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, że pewnego dnia włączę Vive, 4funTV czy VH1 i zobaczę ich teledysk. W dużej mierze zależy to od promocji płyty. Bo samo wypuszczenie albumu nic nie znaczy, skoro nikt o niej nie wie.


Takie pytanko. Reina Tanaka nie jest czasem panienką Miyaviego?

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Laru napisał(a):
Ambasadorzy?? To złe słowo. To, że będzie jedna z pierwszych wydanych japońskich płyt w Polsce, nie oznacza, że to jakieś ambasadorki. Popytaj fanów j-music, kogo uważają za ambasadorów japońskiej muzy w Polsce. To, że coś tu wydają, nie oznacza, że się spodobają. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, że pewnego dnia włączę Vive, 4funTV czy VH1 i zobaczę ich teledysk. W dużej mierze zależy to od promocji płyty. Bo samo wypuszczenie albumu nic nie znaczy, skoro nikt o niej nie wie.
Akurat to co sądzą fani j-music nie ma tu znaczenia. Miałem na myśli to, że płyta ta może trafić na mniej podatny grunt, czyli do tych, którzy w ogóle nie mieli styczności z rockiem czy nawet popem z Japonii. I nie podoba mi się, że mogą sobie wyrobić jakieś pierwsze zdanie na podstawie duetu HANGRY&ANGRY.

Laru napisał(a):
Takie pytanko. Reina Tanaka nie jest czasem panienką Miyaviego?
Z tego co pamiętam, jego żona ma pseudonim Melody.
http://www.oishiimusic.com.br/wp-content/upl ... miyavi.jpg

Edit: no i Mart mnie ubiegła

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Fani na całym świecie mają możliwość obejrzenia za darmo na swoich komputerach nadchodzącą wielką imprezę visual kei, czyli V-ROCK FESTIVAL09.

Festiwal ten odbędzie się w dniach 24-25 października w godzinach 11:00-21:00 (czasu japońskiego) i będzie transmitowany na żywo - operatorzy pokażą m.in. salę, sceny, kulisy i więcej. Jako że w tym samym czasie koncerty będą grane na czterech różnych scenach, nie wszystkie zostaną pokazane na żywo.

Aby obejrzeć relację z festiwalu, trzeba mieć zainstalowanego na komputerze Windowsa, a także Windows Media Player 9 (lub nowszy) oraz najnowszą wersję Adobe Flash Player. Komfort oglądania zapewni łącze minimum 1MB.

20 października na oficjalnej stronie V-ROCK FESTIVAL09 pojawi się link do ściągnięcia programu pozwalającego obejrzeć całą imprezę, a także zostanie przeprowadzona próbna transmisja, aby fani mogli wcześniej sprawdzić kompatybilność swojego komputera.
Jak ktoś chętny, to może sobie obejrzeć. lista kapel prezentuje się następująco:

BOUNTY, D'ERLANGER, Doremidan, DuelJewel, D'espairsRay, Kra, PENICILLIN, D, Vidoll, Merry, INORAN, SEX MACHINEGUNS Plastic Tree, Moi dix Mois, Kagrra, La'cryma Christi, ViViD, Alice Nine, exist†trace, ayabie, Irokui. Aoi, DaizyStripper, Matenrou Opera, SuG, -OZ-, SCREW, Versailles -Philharmonic Quintet-, lynch. LM.C, heidi. Megamasso, Angelo, the Underneath, D=OUT, the GazettE, abingdon boys school.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
O Boże!! Ale impreza. Szkoda tylko, że mam Neostradę 415kb i to na dwa komputery. Także pozostaje mi czekać na ewentualne linki do pobrania, o ile się takie pojawią.

Lista artystów jest przecudowna i imponująca. Hmm... 10 godzin koncertu? Ja chcę do Japonii

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.356
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Laru napisał(a):
Szkoda tylko, że mam Neostradę 415kb i to na dwa komputery.
Nie wiem czy to jest pocieszenie, ale nawet jakbyś miała kilka mega, to neostrada chodziłaby tak samo. Więc przynajmniej zaoszczędzisz ;]
Festiwal ten odbędzie się w dniach 24-25 października w godzinach 11:00-21:00 (czasu japońskiego)
To u nas zacznie się mniej więcej o 4.00? ( o ile dobrze liczę). Czyli kiepsko. Wątpię bym dała radę wstac xD. Aczkolwiek jest kilka zespołów, które może mnie zmobilizują
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.458
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
O 4.00?? Masakra... Jak wstane to będzie cud ale jak na złość koleżanka zostaje na ten weekend ;/ gdzide ja w środku nocy będę wstawała i włączała laptopa, pomyśłi, że jakaś głupia jestem. Poza tym nawet nie chce myśleś, jak bęzie chodzić... Ale dla niektórych zespołów poświęciłabym się i jakoś wstała.

Laru napisał(a):
Także pozostaje mi czekać na ewentualne linki do pobrania, o ile się takie pojawią.
Tez bym wolała linki, wtedy obejrzałabym o normalnej porze.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.381
Plusy: 1
Posty: 40
a ja wstanę zresztą po co w ogóle kłaść się spać.xD prześpię się po szkole to nie będzie problemu. A jak to nie wypali to będzie można obejrzeć poźniej... skoro to ma trwać 9 godzin to się znajdzie czas a najlepsze i tak pewnie będzie zostawione na koniec

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Marudzicie, ja żeby na żywo obejrzec koncert X JAPAN z 3 maja to wstałem o 5 czy 6 rano i nie marudziłem , mimo iż były pewne problemy z połączeniem ale dałem rade

czyli jak się chce to można^^

Ja raczej nie obejrze, gdyz nie mam jeszcze przekonania do niektórych zespołów i znam je słabo, choc dla INORANA i The GazettE można by sie poświęcić.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.356
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Blanc侍KATZ napisał(a):
czyli jak się chce to można^^
A guzik prawda. Okazało się, iż w ten weekend zaczynam specjalizacje Oo. A na niedziele zostałam szczęśliwie wylosowana, aby zbierac datki przed kościołem na rzecz KULu . Czyli się naoglądałam...



Blanc侍KATZ napisał(a):
Ja raczej nie obejrze, gdyz nie mam jeszcze przekonania do niektórych zespołów i znam je słabo, choc dla INORANA i The GazettE można by sie poświęcić.
Festiwale m. in. są właśnie po to aby się przekonac, że albo idziemy dalej albo zespołowi ostatecznie dziękujemy.
A nuż trafi się coś ciekawego?
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Laru czy mi się wydaje, czy "Pieces" upadło....

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  

Forum DB Nao » » » J-music - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook