Forum Dragon Ball Nao

» Natsuo Kirino - Groteska

Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.621
Posty: 308
Może komuś wpadła w ręce ? Może ktoś z Was marzył o przeczytaniu jej ? Może młodsza siostra zmusiła kogoś z Was do zagłębienia się w historię Kazue i Yuriko ? Może rzeczywiście przesadziłam z tym "zmusiła", ale jednak trochę prawdy w tym jest. Ostatecznie jednak nie żałuję, że przeczytałam.
Mimo takiego głównego wątku, jakim jest śledztwo nad dwiema zamordowanymi prostytutkami, najbardziej zaintrygowała mnie postać starszej siostry Yuriko, która przez prawie całą książkę pełni funkcję narratora. Wokół jej postaci wykształciła się mocna aura tajemniczości. Chociażby fakt, że przez kilkaset stron ani razu nie padło jej imię. Dlaczego tak się stało ? Na to pytanie wielokrotnie próbowałam sobie odpowiedzieć. Może dlatego, że pozostała w cieniu swojej niesamowicie pięknej, młodszej siostry i zawsze była po prostu "starszą siostrą Yuriko" ?
Powody, dla których Yuriko i Kazue postanowiły zostać prostytutkami nie dotykają sfery materialnej tak jak np. w przypadku Sonii ze "Zbrodni i kary". O ile ta pierwsza uwielbiała mężczyzn, seks i w zasadzie mogła pochwalić się wyłącznie tylko swoją nieziemską urodą, to ta druga najzwyczajniej w świecie czuła się samotna i odrzucona i zapewne pragnęła odrobiny miłości, którą postanowiła poszukać na ulicy. Powody były różne, ale mimo wszystko obie skończyły tak samo.
Zachęcam wszystkich do wyrażana swoich opinii, przemyśleń, wrażeń dotyczących powieści Natsuo Kirino. Mnie książka wciągnęła niesamowicie i nawet opinia jednego z nauczycieli, który przypadkiem przeczytał wystarczająco dwuznaczny fragment "Groteski" i stwierdził, że "nie powinnam czytać literatury", nie zniechęciła mnie do skończenia powieści. Wiele się można było nauczyć. Przede wszystkim, co człowiek potrafi zrobić, by być akceptowanym we współczesnym świecie.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.453
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Ubiegłaś mnie z tym tematem, mialam go założyć po skończeniu tej książki;) wpadła mi w ręce w księgarni i przeczytawszy jej opis postanowiłam ją kupić. Co prawda jeszcze jestem w trakcie czytania ale ksiązka jak najbardziej mi się podoba.

Przede wszystkim czytając ją dochodzędo wniosku, ze to nie Yuriko była potworem lecz jej siostra. Zazdrosna o swoją młodszą siostrzyczkę wręcz okazywala jej nienawiść i nawwet pokazywała jej, że chce aby ona umarła. Jak dla mnie narratorka jest pozbawiona uczuć w stosunku do innych ludzi. Nie porusza ją nawet śmierć matki i nie czuje potrzeby bycia na jej pogrzebie. Wystawia Kazue na pośmiewisko mimo że na początku obiecuje jej pomóc. Może gdyby zaakceptowała Yuriko to ta nie zostałaby prostytutką, to samo dotyczy się Kazue - wystarczyłoby wyciagnąć do niej ręke a może obie by jeszcze żyły.

Oczywiscie przeczytam ją do końca bo jestem ciekawa co dalej się wydarzy. Jednak mój stosunek do starszej siostry Yuriko i tak się nie zmieni - nie lubię jej i wolałabym zeby to ona została zamordowana.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.621
Posty: 308
Często na charakter człowieka ma wpływ środowisko. Wydaje mi się, że właśnie w przypadku siostry Yuriko tak było. W towarzystwie Yuriko jej siostra stawała się "niewidzialna". Może właśnie z tego powodu aż tak jej nienawidziła. Sam fakt, że bardzo dużo się uczyła, by dostać się do liceum Q, podczas, gdy jej młodsza siostra dostała się tam z łatwością tylko dlatego, że była piękna musiał ją potwornie rozzłościć. Wydaje mi się, że ta nienawiść do własnej siostry nie powstała z wyłącznej winy narratorki, ale właśnie postaw innych ludzi. Nie pochwalam postępowania starszej siostry Yuriko, ale tak do końca ich nie neguję. Być może z perspektywy czasu zrozumiałaby swoje błędy. Nie potrafię powiedzieć, czy lubię narratorkę, czy też nie. Ta postać jednocześnie mnie przyciąga, ale jednocześnie odpycha ciągłym użalaniem się nad sobą.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Dla mnie były głupie te jej wątpliwości, że może Yuriko nie jest jej siostrą i w ogóle teksty odnośnie wyglądu, jakby to wygląd rodziców rzeczywiście miał tak wielki i decydujący wpływ na wygląd dziecka.

I zastanawia mnie, czemu Yuriko, skoro taka piękna, skończyła jak podrzędna dziwka dająca za pół darmo

Jeszcze odnośnie narratorki, to ona chyba każdego znienawidziła, nawet dziadka.

Połowę dopiero przeczytałem, ale jakoś specjalnie mnie nie ciągnie, bo w zasadzie akcja w tej książce nie postępuje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Nuda, tez jestem w trakcie, ale w ogole mnie nie wciagnela ta pozycja. Moze to przez okropna osobowosc glownej bohaterki, ktorej zachowania nie moge zrozumiec, a moze przez styl pisania autorki, ktory juz w 'Out' mi nie podchodzil. Nie rozumiem tez jechania tak po naszym bigosie, autorka jak zwykle poswieca ma opis takich pierdółek mase miejsca, zamiast pojsc do przodu z akcja.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Natsuo Kirino - Groteska
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook