Forum Dragon Ball Nao

» Sumo

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co sądzicie o japońskim sporcie jakim jest sumo?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Goku SSJ
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 7.114
Posty: 12
Skąd: Mrągowo
nawet niema co o nich myslec przecież [ ort! ] to jest grubasiany sport nielubie ale za to wole sie z nich ponasmiewac z czego ?? z ich grubasnych tylkow itp
patka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 7.032
Posty: 11
Skąd: Wrocław
hm.. ogladalam sumo kilka razy.. to som dopiero faceci.. jako jedni z nielicznych wiedza co to znaczy chodzic w stringusiach :]

ogolnie sporcik moze byc.. ale na dluzsza mete nie zaciekawil mnie.. szczegolnie ze lubie miec swoich faworytow a tam dla mnie kazdy wygladal jednakowo...

pozdro :]
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
Sumo jest spox, całkiem fajne szkoda tylko ze malo rozpowszechnione w polsce...
a co do Grubasów jak to nazwałes... wyskocz z takim GRUBASEM na solo... ciekawe czy bedziesz taki kozaczek

END
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Bieeeeda, niby sport ważny w Japonii itd, ale mnie nie ciekawi jak dwóch spasionych facetów przepycha się między sobą...

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Szelong Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.774
Posty: 18
raz po raz widuje sumo ale nie cwicze bo na macie by mnie zadusili. Ten sport nie przypada mi do gustu jak widze przeciwnikow w porownaniu do innego czlowieka. Ciekawe jakie nosza rozmiaru rzeczy i czy mieszcza sie w dzrzwi?
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Mi sie sumo nie podoba.... 2 grubasy japońce (pewnie do ameryki wysylani zeby sie na fastfoodach tuczyc jak świnie ) sie klepia i wypychaja z kolka ...
Dla mnei to troche denne ale niektóry to lubia....

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Dawno temu sumatori w armiach spałnali role czołgów kto miał silniejszych sumatori wygrywał
Jeżeli chodzi o sport nie chciał bym warzyć 200 kg ale respekt dla gości są prze silni

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
SonGohan Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SonGohan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.718
Posty: 31
sumo jest fajne ale nie wiem [ ort! ] zabardzo o co w nim chodzi

KA-ME-HA-ME--HAaa (0)======
Obraz
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.798
Posty: 109
Skąd: Tychy
Fajnie sie ogląda ale ja nie moge patrzeć na ich grube cielska łeeee ile oni jedzą na dzień tego nie można pojąć

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ostatnio czesto to ogladam, kiedy leci na eurosporcie, powoli zaczyna mi sie podobac! zreszta moj codzienny tryb zycia to ogladanie programow sportowych w tv, wiec byleby co lecialo, to ogladam (choc sa wyjatkowe sporty, ktorych nie nawidze:/).

ps. jeszcze mam pol roku siedzenia w domu, zanim wygoi mi sie noga, wiec jestem skazany na takie zycie jeszcze przez jakis okres, zanim wrce do kopania pilki nie zycze tego nikomu
Bucyk ussj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Bucyk ussj2
Dni na forum: 6.672
Posty: 109
Ech sumo... klawy sport!! To przepychanko jest takie, troche, nuedne... ale lubie porównywac ich z innymi, kto wiecej waży!
Asia Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Asia
Wiek: 33
Dni na forum: 6.813
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Kto więcej zje, tym więcej waży Ale ten sport nie jest taki zły. Nie liczy się tylko waga, ale również taktyka. Jak jest za gruby to łatwo się może dać wypchnąć Są też chudzi i są dobrzy
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nie liczy się tylko waga, ale również taktyka. Jak jest za gruby to łatwo się może dać wypchnąć Smile Są też chudzi i są dobrzy Smile
Asia ma 100% racji. Połowa sukcesu zależy od taktyki walki na macie,a dopiero druga połowa od wagi Takie to już jest.

Trzeba jeszcze wspomnieć że Sumo'cy są bardzo szanowaną grupą ludzi na dalekim wschodzie. Naprawdę ludzie czują do nich szacunek (szczególnie rodacy).

Ludzie uprawiający sumo - niestety przeładają współzawodnictwo w zawodach nad życe; sumo jest dla nich całym życiem. Przez tą masę dużo szybciej umierają (zawały liczne). Jak dobrze pamiętam średnia wieku umierającego sumoki to 30-40 lat (nie gwarantuje - dano temu to słyszałem).

Ale gwarantuje na pewno że pod tym płaszczem tłuszczu zawodnika sumo, znajdują się - silne mięśnie (zdziwilibyście się!)

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Sumo....ukochana dyscyplina sprortowa wg. Smugglera

Sport z tradycjami, nawet najstarsi górale norwesy nie pamiętają kiedy to było... oj zagalopowałem się , za dużo kabaretu...

Osobiście nie widze w tym nic ciekawego. Dwóch paruset kilogramowcyh gości wypycha się z okreku, wszczesnij soląc go i oddając cześc bogom. To jednak nie dlamnie, jednaże szanuje tych ludzi. Mają swą passę, no i mają dużo w pasie

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Teraz na Canal + co chwile leci program dokumentalny na ten temat(ok. 40 minut).
Dowiedziałem się z niego kilku ciekawych rzeczy, i na prawdę zainoponował mi ten sport. Może nie samymi walkami, lecz tradycjami, i klimatem.

Jeżeli chodzi o samą walkę to faktycznie jest w niej dużo taktyki, i jezeli ktoś uważa, że chodzi tutaj tylko o masę to się GRUBO(hehe) myli.

Obraz

Jak się przyjrzeć to możecie zauważyć, że okrąg ten nie jest idealnie okrągły. Po wszystkich 4 stronach jest pas, który jest wysunięty ok. 5 centymetrów w ty. Umożlwia on blokowanie stopami, aby niewypaść z ringu(podobnie jak całe to koło..). Jeżeli ktoś umie walczyć sumo, to potrafi wykożystać to i wygrać.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Mnie sumo przypadło do gustu, nie chodzi tu o siłę tylko o technikę zawodników. Rzut przez ramię czy rzut nadbarkowy w wykonianiu niektorych sumitów wygladają naprawde efektownie, podobnie jak silne i szybkie 'klapsy' (lub pol. czyt. 'cupari' - nie wiem jak to się piszę)
Poza tym mam szacunek do tego sportu, gdyż jest on silnie zakorzeniony w kulturze i tradycji japońskiej.

PS: ten ring nazywa się Doyo bądż Dojo

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Sumo... podobno Polacy są w tym najlepśi w europie. Tak wogle ciekawy sport, ale nam europejczykom na pewno [ ort! ] nie jest dane pojąć jego głębi widzimy tylko gure tłuszczu(co zresztą jest zrozumiałe).
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Logiczne, wszak ten sport wywodzi się z azjatyckich kręgów kulturowych i żeby zrozumieć prawdziwy sens tego sportu trzeba poznać go dogłębnie, czyli wybrać się do Japonii i tam studiować nauki sumo.
W końcu sumo to nie tylko walka, to też wzajemny szacunek zawodników, społeczna hierarchia itp.

Nam Europejczykom trudno jest go zrozumieć, bo to nie jest nasz sport, wyłącznie zapożyczony z dalekiego wschodu.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Sumo oglądam okresami, chyba jedyny japoński sport jaki mi nie przeszkadza, ale oni mają wagę heh
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Sumo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook