Forum Dragon Ball Nao

» Jak przekonać do konta internetowego mamę?

Justyna8222
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.225
Posty: 1
Cześć,

Od paru miesięcy staram się przekonać moją mamę do konta
internetowego...

Jest aktywną zawodowo kobietą, nie ma problemów z obsługą komputera,
ogólnie jest otwarta na nowości, ale kiedy przychodzi do rozmowy o
koncie internetowym ma jakieś niezrozumiałe dla mnie opory...

Ma rachunki w kilku bankach i traci wieki na odwiedzanie oddziałów
(ze nie wspomne o noszeniu gotowki, ktore się z tym wiąze), naprawdę
myślę, ze konto internetowe byłoby idealnym rozwiązaniem

Zupełnie nie wiem o co może chodzić i jak ja przekonać
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie wiem ile lat ma twoja mama, ale jeżeli jest w tzw. średnim wieku to zrozumiałe ze na niektóre rzeczy jest sceptycznie nastawiona, zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzą czyjeś pieniądze, bo jak wiadomo w dzisiejszych czasach każdy się o nie martwi, zwłaszcza ze sporo słyszy się o przekrętach internetowych. według mnie na spokojnie porozmawiaj z mamą, zaproś też znajomą osobe, która ma takie konto aby wyjaśnić że z tego mogą być same korzyści.


Pozdrawiać

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Sama sobie załóż takie konto i pokaż, że to wszystko jest bardzo łatwe w obsłudze.

szczecin
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
To nie ma znaczenia, ile ma lat. Moja mama ma 41 lat (w lutym będzie 42), a ma pocztę, konto na nk, konto na Allegro i konto w mbanku, który jest typowym bankiem internetowym.

To już zależy od osoby. Zapytaj się mamy, czy lubi naginać po bankach i czy lubi wydawać ciężkie pieniądze za przelewy.

Wygoda to argument przeważający. Nawet jeśli ma chęć, np kupić coś na Allegro, to przelewu można dokonać tak jak ja, czyli 10 minut po zakończeniu aukcji. Tak samo z rachunkami za cokolwiek

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
pmsady
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.223
Posty: 1
Najważniejsze, że Twoja mama "nie boi" się komputera, to już duży plus:). A zalet konta internetowego jest dużo, przede wszystkim bezpłatne prowadzenie, można zaoszczędzić także na przelewach, które sa darmowe ( nie musimy stać w kolejkach żeby zrobić przelew, zapłacić jakiś rachunek ), prowadzenie takiego konta także bezpłatne, na początku wiekszość ludzi chyba ma obawy jak ma zrobić coś nowego, w tym przypadku założenie konta internetowego, może Twoja mama obawia się troche o bezpieczeństwo takiego konta, ja posiadam konto w mBank od kilku lat i nie miałem jeszcze żadnych problemów, myślę że przesłanek żeby założyć takie konto jest wiele.
Polecam blog * zaloguj się, aby zobaczyć link *
p.s. policz mamie np. ile traci gotówki miesięcznie np. na opłaty za konto, przelewy, prowadzenie, ile traci czasu
Prestidigitator Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Prestidigitator
Dni na forum: 5.215
Ostrzeżenia: 1
Posty: 11
Skąd: z piedestału
Mam wrażenie, że będzie to nie lada zadaniem ponieważ i mnie ciężko byłoby zwerbować do grupy sympatyków internetowych kont. Prawdopodobnie dla Twojej rodzicielki wszystkie transakcje niefizyczne są synonimem kłopotów, które należy omijać szerokim łukiem. W banku oficjalnie dostajesz specyficzne poświadczenie, dowód obcowania z materią nie bazując na impulsach. Temat ten może okazać się antypatyczny, szczególnie gdy matka próbuje olśnić syna czy córkę większym doświadczeniem i zawzięcie upiera się przy swoim stanowisku, bo za jej czasów dało obejść się bez tego. W czasach kamienia łupanego dało się obejść bez szczoteczki do zębów i kosmetyków: w rytmie powyższej inklinacji powinniśmy przywyknąć do swądu. Stopniowo staraj oswoić ją z zasadami funkcjonowania tego systemu a może kiedyś przestanie obrzękać na samą myśl internetowego konta i rozluźni się. Ale przede wszystkim nie ingeruj w daną sferę spontanicznie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie przekonuj. Masz mądrą mamusie skoro jeszcze se nie założyła.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
majkarola Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.736
Posty: 1
Powiedz jej o aktualnych promocjach. Za założenie konta w niektórych bankach można zgarnąć nawet kilkaset złotych. Powinno ją to zachęcić.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Jak przekonać do konta internetowego mamę?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook