Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Avatar

Strony: 1, 2  
Newfolder Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Newfolder
Wiek: 35
Dni na forum: 5.456
Posty: 32
Skąd: Tychy
A Avatara widzieli? Ja byłem dzisiaj na tym filmie (wersja 3d) i muszę przyznać, że... Bez szaleństw. Zanim poszedłem do kina oczywiście naczytałem się milion opinii, recenzji itd. i szedłem z przeświadczeniem, że to jakiś genialny film, a okazało się, że taki zwykły sci-fi...
Fabuła sama w sobie była sztampowa, jedynie można być troche pod wrażeniem 'świata przedstawionego' ale zapewne znawcy gatunku znajdą podobieństwach w innych filmach czy w literaturze.
Jakbym ja miał dać ocenę to bym dał....... 7/10. No jednak (co wielu też podkreśla) "Tańczący z wilkami", "Pocahontas", "Ostatni Samuraj" i pewnie pare innych podobnych filmów by się znalazło.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Byłem dziś na wersji 3d. Na ten film się idzie dla efektów, i jest efektowny jak 2 litry wódy. No może nie aż tak, ale bardzo. Fabułka taka se, a w dodatku moi przegrywają, ale nie po to idzie się na takie kino. Polecam, bo jeżeli chodzi o technikę jest rewolucyjny.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Dzisiaj byłem na wersji 3D i prezentuje się całkiem dobrze. O fabule, przesłaniu czy innych tego typu kwestiach nie ma się co rozwodzić. Historia miała być tylko pretekstem do przeniesienia człowieka w magiczny i barwny świat. I to się udało. Sam początek i misterne ukazanie struktur lasu, przyrody etc. bardzo fajne. Oglądając przychodzą na myśl te wszystkie krainy baśni z książek i innych filmów, tyle że tutaj baśń staje się niemal rzeczywistością. Nie powiem, produkcja miła dla oka. Z samej zasady pójść warto, aby zobaczyć jak kino się rozwija.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Cal Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Cal
Wiek: 26
Dni na forum: 5.321
Posty: 31
Skąd: Kraków
Super był, 30 grudnia byłem na 3d. Świetna fabuła. Polecam

[img][imghttp://img.userbars.pl/135/26913.gif[/img]
Obraz

Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Planuję w tym tygodniu iść na 3D. Mam nadzieję, że będę się dobrze bawić

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
No, to tylko ja w swoim ble ble mieście nie pójdę na 3D ;/
Film z opowiadań kumpli zarąbisty. Sam muszę sprawdzić, niestety nie na 3D...

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
majkel88 Kobieta
Gekokujō
Gekokujō
majkel88
Wiek: 31
Dni na forum: 5.158
Ostrzeżenia: 1
Posty: 12
BOSKI!!! Bardziej wciągnął mnie niż fabuła DB!!!
i prosze szanownie o NIEUSUWANIE BEZCZELNIE moich postów
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ooo tak. Avatar w 3D to jest coś. Każdy fan sci-fi, bądź efektów specjalnych powinien obowiązkowo zobaczyć ten film. Kij z tym, że fabularnie przypomina Pocahontas, pluł bym sobie w brodę do końca życia, gdybym nie obejrzał tego w 3D Miałem nawet ochotę pójść drugi raz, jednakże impreza u kumpla wypłukała mój portfel

Grupa Mirai
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
3D gówno daje, pieniądze wyrzucone w błoto lepiej iść na normalny seans.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.433
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Dokładnie.. Nie dość że w 3D różnicy nie widać, to oczy bolą od tych okularów, jak nie wiem. Połowę filmu bez nich obejrzałam.
Film średni.. efekty efektami ale mi tam bardziej na fabule zależy, a pod tym względem twórcy się nie postarali.

mnietuniema Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mnietuniema
Dni na forum: 5.167
Posty: 22
Fabuła może nie jakaś specjalnie odkrywcza i oryginalna. Postacie tak samo, oczywiście z charakteru bo desing wypasiony. No ale grafika... takiej jeszcze nie było. Warto pójść na to do kina, chociaż by dla cyfrowej jakości, 3d nie za bardzo lubię.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Byłam na zwykłej wersji i się wypowiem.
Bardzo mi się film podobał. Zaciekawił mnie świat na Pandorze i ta cała rasa Na'vi. Harmonijni z przyrodą, ich język mi się bardzo spodobał. Niby taki pierwotny lud, ale mnie mimo wszystko zainteresował. Co do bohaterów: Jake i Naytyri. Naytyri, jak ona uczyła Jake'a tego wszystkiego na ich planecie. Najbardziej mi w pamięci utkwił ten latający jaszczur. Na początku ta go nie znosiła jednak, potem ich coś więcej połączyło. A pamiętam Jaka tekst: ,,Ona mówi na mnie debil." Chociaż żałuję, że nie było tam scenki przybliżonej jak oni, ten tego... Lubię filmy science fiction więc poszłam. Jedynie zbyt długie sceny walk mnie wkurzały. Uważam, że film powinien być troszkę krótszy.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Bardzo mi się podobał ten film. Nie zrobili jakichś wspaniałych efektów w 3D, ale mimo wszystko dawało to jakąś przestrzeń. W ogóle podobały mi się postacie Avatarów. Były bardzo ciekawie zrobione. W filmie pojawiały się od czasu do czasu nudne momenty, przedłużone sceny, ale i tak warto na niego iść.

Anime na zawsze !!!
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Wreszcie miałam okazję obejrzeć ; )

Film bardzo dobry, kolorki całkiem fajne a i Pandorat wykreowana przez Camerona urzekła mnie. Konfrontacja dwóch światów - Ludzi i Na'vi, przy czym wychodzi, że ci pierwsi są zacofani gdyż nie potrafią dostrzeć tego, co ich otacza niszcząc bezmyślnie to, co stanie im na drodze do pieniędzy.

Fabuła nie zachwyca. Oglądając miałam wrażenie, że znalazłoby się kilka innych filmów o podobnej tematyce - bohater wysłany do plemienia wroga jako szpieg poznaje i zakochuje się w córce wodza i zmienia nagle swój stosunek. Ach, jaki banał ;/ w tym miejscu mogliby bardziej się postarać i coś bardziej oryginalnego wymyśleć.

3D jakoś nie rzucało się w oczy ale chyba nie o to chodziło, aby co chwila coś wyskakiwało z ekranu. Cały pomysł z Pandorą i nową rasą jak dla mnie świetny. Trochę muzyki mi brakowało w filmie. Jednak nie żałuję wydanych pieniędzy bo świat przedstawiony w filmie jest genialny.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Byczusia-chan napisał(a):
Bardzo mi się film podobał
Cóż za głębokie stwierdzenie Byczusia, a jaki styl.
Byczusia-chan napisał(a):
Zaciekawił mnie świat na Pandorze i ta cała rasa Na'vi
Świat na Pandorze, fajnie, rewelacja, mi też się podoba świat na Pandorze i ta cała rasa.

Witam wszystkich, dawno mnie nie było, ale jak przeczytałem tekst Byczusi to spadłem z krzesła. W sumie nie chce mi się cytować całego jej tekstu, bo to jeden wielki bełkot.

Ok co do filmu, niezły, choć przerost formy nad treścią widać na każdym kroku. Avatar, fakt faktem jest wymuskany, piękny, ale płytki jak denko od słoika. W sumie na taki film idzie się do kina dla efektów, w kinie film robi ogromne wrażenie, w domowych warunkach na pewno wiele straci. Jeżeli chodzi o efekty rewelacja, fabuła bardzo przeciętna. Ogólnie dla mnie nic specjalnego, ale obejrzeć warto, choćby po to aby sobie wyrobić opinie.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
Widziałam. Efekty, grafika, wszystko prześliczne. Pod tym względem film był bardzo dobry. Fabuła przewidywalna, ot takie romansidło z przesłaniem do Ziemian, coby przestali niszczyć świat w którym żyją ( a potem zabierali się za inny). To plemię występujące w filmie kojarzyło mi się z ludami prekolumbijskimi albo Aborygenami - jedność z naturą, przybycie białych itd.
Można było z filmu wyciągnąć morał jako taki, więc czasu nie uważam za stracony, ale jest to film, który ogląda się w kinie tylko raz a potem zapomina.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Pomimo zarówno wielkich pochwał, jak i krytyki jedno trzeba przyznać - jest to film przełomowy. Praktycznie wszystko już zostało o nim powiedziane, dlatego nie będę się rozpisywać. Dla mnie zasłużone 10/10.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ano właśnie. Sprawdziłem film, niestety bez 3D, jak już pisałem, no ale trójwymiar, czy też nie, trzeba przyznać, że film jest na prawdę genialny. Świetna fabuła, oprawa graficzna i efekty eleganckie, muzyka bardzo klimatyczna, co mnie bardzo cieszy, bo ostatnio spotykam się z filmami, gdzie dźwięki są porównywalne do tych z seriali typu: "Klan". Tak, nie nudziłem się ani chwilę, no i bardzo cieszę się z tego, że film nie pozostawia niedosytu, mimo tego, że dalsze losy głównego bohatera są nieznane, co daje możliwości do napisania kontynuacji filmu.
Bardzo rzadko to mówię, ale film jest warty tego, co o nim mówią.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piękny film, grafika, efekty, historia, zakończenie najsensowniejsze, jedynie muzyka średniak. Polecam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Avatar przypomina mi Pokachontaz czy jakoś tak, w wersji sci-fi. Zaleciało mi jakąś "humanoidofilią", chociaż na tle ludzi molestujących psy, poduszki, roboty i osoby tej samej płci, to jest to zdrowe.
Film dla nubów, nasrać efektów, wpieprzyć wątek miłosny i nuby zadowolone.
Myślę, że wydawanie pieniędzy na bilet byłoby stratą.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Sci-Fi] Avatar
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook