Forum Dragon Ball Nao

» Tolerancja

Strony:   1, 2, 3

W jakim stopniu jesteś tolerancyjny

W jakim stopniu jesteś tolerancyjny
Uważam że powinno się pozwolić wszystkim na wszystko 5,00% 2 5,00%
Akceptuje większość ludzkich zachowań 45,00% 18 45,00%
dopóty [ ort! ] nie włazi mi to w tyłek 35,00% 14 35,00%
Wkurzają mnie zachowania które powszechnie powinno się akceptować 0,00% 0 0,00%
Jestem tolerancyjny dopoki nie wyjdę na miasto z kałaszem 10,00% 4 10,00%
Nie jestem tolerancyjny 5,00% 2 5,00%
Wszystkich głosów: 40
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Byłaś Ty chociaż kiedykolwiek na Litwie? A jeżeli tak to gdzie i co tam widziałaś?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
doskonale rozumiem co to tolerancja.
widać ja nie rozumi

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Hayato napisał(a):
Byłaś Ty chociaż kiedykolwiek na Litwie? A jeżeli tak to gdzie i co tam widziałaś?
Byłam i to parenaście(jak nie przesadzam razy). Pierwszy raz tam pojechałam jak miałam 5 lat w Birsztonas-pierwsza moja wizyta na Litwie(spolszyłam, pisowni litewskiej nie jestem pewna). Co ja tam widziałam? Dużo- np. niezadbane ulice, brud. Byłam w Kownie i Wilnie i innych też jakiś mniejszych miejscowościach(jak miałam z 6 lat).Co widziałam? Brud, smród, niezadbane miejsca, ulice. Wystrój budynków(od zewnątrz) taki sobie, nawet pokuszę się o bardzo..... hmm..... obrzydliwy(wewnątrz różnie) mówiąc najdelikatniej. Jedzenia nie umiem przełknąć ich- tłuste i niedobre. Zacofani, choćby ze względu na programy jakie nadają..... Rynki ich muzyczne są praktycznie żadne. I co jeszcze? A, że ludzie mnie często próbowali zaczepiać i nie mogłam się z nimi porozumieć- często mówili po rusku, a ja w tym języku jestem delikatnie mówiąc- kiepska. Z resztą nie lubię tego języka, jak gdzieś mówiłam, kojarzy mi się z sepleniącą 80- letnią babcią. Trudno mi było cokolwiek porządnego kupić- wszystko(prawie) taniocha i do kitu. Zimno, jak nie wiem co było- lata często chłodne- chłodniejsze niż np. u mnie w mieście. Nudno tam i zawsze się nudziłam jak mops w tym kraju.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja również byłem na Litwie.Spędziłem 4 dni w Wilnie i wrażenia mam zgoła odmienne od Twoich,więc ciekawiło mnie,dlaczego tak negatywnie podchodzisz do tego kraju.Czas spędzony tam,uważam za jeden z przyjemniejszych momentów życia.No cóż...widocznie jechałem tam z zupełnie innym nastawieniem i oczekiwaniami niż Ty...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
No tak. Z Twojego opisu wynika, że nie spodobał Ci się KRAJ. Bo to zrobiło na Tobie złe wrażenie.

Angel of Destiny napisał(a):
A, że ludzie mnie często próbowali zaczepiać i nie mogłam się z nimi porozumieć- często mówili po rusku, a ja w tym języku jestem delikatnie mówiąc- kiepska.
W takim razie nie masz prawa mówić, że nie lubisz Litwinów. Nie zamieniłaś z żadnym ani słowa, a oceniasz. "Zaczepiali"? Może po prostu chcieli Cię poznać, jak to zwykle bywa. Myślisz, że co Ci chcieli zrobić? Rosyjski to język podobny do polskiego. Wystarczyłoby nieco dobrej woli z Twojej strony. A tak, za przeproszeniem, pieprzysz od rzeczy.
Jak można oceniać ludzi po wyglądzie domów?


franqey napisał(a):
widać ja nie rozumi
Ja chyba też. Bo ni upsiasia nie rozumiem, na czym polega tolerancja w wydaniu Angela. Póki co, na uprzedzeniach.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.328
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Czyli wychodzi na to (to do "tolerancji" Byczusi) iż jeśli masz takie kryterium oceniania wartości kraju to i człowieka w ten sposób ocenisz taaaaaa? Brudny, zacofany żebrak - wręcz nie do pomyślenia ażebym miała jakąkolwiek z nim styczność...

Tolerancja u mnie: w rozsądnych granicach. Takich, jakie wyznaczyło mi wychowanie w konserwatywnej, katolickiej rodzinie, a dorostanie wśród, jakby to określiść, "wolnych" ludzi.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Tolerancja Angel wygląda tak:

Toleruję, jak ktoś ma inny styl ubioru(o ile nie wyskoczy za przeproszeniem w -20 stopni w krótkich spodenkach i w bluzeczce do pępka).
Czyli 1 do 1, bo niby toleruje ale są wyjątki.

, to, że ktoś jest innej narodowości(chociaż wyjątek: za Litwinami nie przepadam, co nie znaczy, że będę im dokuczać czy coś podobnego).
Znów 1 do 1. Toleruje inne narodowości oprócz tych, tamtych etc.

Co do homosiów, hetero i innych tego typu powiem krótko: gówno mnie obchodzi czy ktoś jest homo/hetero/bi/etc. Jest, to jest, nie jest to nie jest. Nie mam zwyczaju wtrącać się w nie swoje sprawy. Toleruję, to, że ktoś ma inne upodobania muzyczne niż ja, jest innej religii, lubi inne filmy
4 do 0. Filmy, religie, muzyka i orientacja seksualna, to Bycza toleruje.

Łączny wynik to 6 punktów przyznanych tolerancji Angel i 2 punkty dla nietolerancji.

Teraz trochę o nietolerancji :

chamstwa, bezczelności, arogancji, fałszu i traktowania ludzi jak śmiecie
5 do 0.

Nie toleruję też dwulicowości.
1-0

Też nie toleruję dziwnych zachowań, na ogół, czy ludzi którzy się narzucają komuś i egoistów. Nie umiem tolerować, np. jak ktoś puszcza w bloku muzykę na cały regulator.
4-0

Nie toleruję jeszcze czegoś? AA no wiszczących osób.
1-0

Moja tolerancja kończy się w miejscu, gdzie widzę, iż komuś wyrządzana jest krzywda
1-0.

Podsumujmy osobę, która wyraża się tymi słowami :
Ja na ogół jestem tolerancyjna .
Tolerancja: 6 pkt.
Nietolerancja: 14 pkt.

Konkurs na najbardziej tolerancyjną osobę forum wygrywa Bycza.
Proszę nie szczędzić fanfar, oklasków i pisków zachwytu!

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Laru napisał(a):
No tak. Z Twojego opisu wynika, że nie spodobał Ci się KRAJ. Bo to zrobiło na Tobie złe wrażenie.
Kraj, ale też i ludzie. Raczej trudno mi było nawiązać z kimś kontakt, owszem wiem, że rosyjski podobny do polskiego, rozumiem jak się coś do mnie mówi(na ogół), ale sama w mowie jestem kiepska.

W takim razie nie masz prawa mówić, że nie lubisz Litwinów. Nie zamieniłaś z żadnym ani słowa, a oceniasz.
Próbowałam zamienić, próbowałam po angielsku(niemiecki trochę umiem, ale lepiej w piśmie a niżeli w mowie, ostatni raz na Litwie byłam 3 lata temu i jeszcze słabiuchno umiałam niemiecki), ale się nie dawało, bo kiepsko mówili po angielsku. No dobra, raz się nawet dogadałam z kelnerem, ale nic więcej. No i sprawiali mi często wrażenia nieprzyjemnych i agresywnych. Przykład: w hotelach, w którym często nocowałam nigdy nie było miło. Obsługa agresywna, ludzie walili o niemalże każdej porze do drzwi(nawet w nocy). Zasnąć nie mogłam zwyczajnie. W sklepach: różnie bywało. Obsługa często wolna jak ślimaki( w sumie najczęściej z matką jeździłam na Litwę i ona jak np. chciałam coś kupić, to mi kupowała, trochę nawet zna litewski, słabo, ale zna). A w restauracjach było podobnie.

"Zaczepiali"? Może po prostu chcieli Cię poznać, jak to zwykle bywa. Myślisz, że co Ci chcieli zrobić? Rosyjski to język podobny do polskiego. Wystarczyłoby nieco dobrej woli z Twojej strony. A tak, za przeproszeniem, pieprzysz od rzeczy.
Poznać? No cóż.... wątpię. Jak zaczepiali? No cóż..... może niektórzy chcieli mnie poznać, ale często bywało, że mówili takim nieprzyjemnym tonem.... po nim można by [ ort! ] wywnioskować że raczej szukali zaczepki. No sorki, czasem tak było, że np. wchodzę do supermarketu i np. robię sobie zakupy, a tu jakaś np. babka do mnie podchodzi i zaczyna coś wrzeszczeć po litewsku i nie wiem o co jej chodzi........ próby angielskiego wychodzą na marne i mi nie wiadomo o co jej chodzi... no bez przesady. Ostatnio nawet 2 Litwinów mnie zaczepiało w sklepie. A w jakim sensie? Za włosy próbowali mnie szarpać i jeden nawet mnie bardzo mocno popchnął. Na szczęście ochrona szybko zareagowała. Podczas moich wielokrotnych pobytów na Litwie... no cóż.... zdarzało się dużo nieprzyjemnych sytuacji z Litwinami.
Co do żebraków.... raczej nie widziałam ich nie wiadomo ilu.. góra jeden, dwa na Litwie.
Pozdro.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Boże, ludzie zachowujecie się żałośnie, śledze temat od niedawna i nie wiem czy płakać czy się kurna śmiać.
JAk mówi że nie toleruje Litwinów, to nie toleruje, koniec kropka, napisała dlaczego, może po prostu brzydzi się brudastwem, żyga na to jak ktoś się np nie myje zostawia po sobie nieporządek, i co ? i nic , nie toleruje tego po prostu, dla Was to może dziwne bo Wam nie przeszkadza brud, tak samo jak Wam może przeszkadzać co innego a jej nie, jedyne co możecie zrobić to nie tolerować tego jak ktoś nie toleruje np właśnie brudu. po co chcecie ją przekonać że nie ma racji ? (bezsens)
Tolerancja także bierze się z wnętrza, często sami nie wiemy dlaczego, czegoś nie tolerujemy, gdyż zbyt głęboko jest to w Nas ukryte.


jesteście żałośni, rzucacie się po raz kolejny jak na mięso, ok rzucajcie się tylko ciekawe dlaczego nie rzucice np do Parv ? również napisała że nie lubi wielu narodowości ? bo z góry przegrana ? żal
chcecie ośmieszyć Byczuśkę a sami wychodzicie na idiotów

serdecznie pozdrawiam
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Mam wrażenie, że oni się czepiają tego, że Bycza uważa się za tolerancyjną, równocześnie pisząc, czego nie toleruje, a nie czepiają mnie, bo ja wprost przyznałam, że jestem nietolerancyjna.


Ja tam nie rozumiem waszego oburzenia, można czegoś nie tolerować, bo nie. Teraz powiem coś wybitnie niepoprawnego, ale np. ja nie toleruję narodów o ciemniej karnacji, bo mi się kojarzą z brudem. Mam tak od dziecka, zawsze bałam się ludzi o ciemniejszej skórze, potem to zamieniło się po prostu w niechęć.
Nikomu oczywiscie nie daję tego do zrozumienia, ale staram się unikać kontaktów z narodowościami, których nie lubię, bo sa dla mnie nieprzyjemne.

Zejdźcie z Byczej, nie lubi Litwinów, to niech nie lubi, są ludzie, którzy nienawidzą kotów i jakoś żyją.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Parvatti napisał(a):
Mam wrażenie, że oni się czepiają tego, że Bycza uważa się za tolerancyjną, równocześnie pisząc, czego nie toleruje, a nie czepiają mnie, bo ja wprost przyznałam, że jestem nietolerancyjna.
również, ale nie wzbudziło we mnie to aż takiego oburzenia co powyższe

ale to również jest idiotyczne, chyba nie trzeba być aż tak inteligentnym żeby stwierdzić że podała tylko przykłady, co toleruje a czego nie ?

jeśli tak to super
tez chce być zajebista

nie toleruję :
świnek morskich

Toleruję:
koty
psy
owce
ludzi którzy są mili
zeszyty w kratkę
wrzeszczących ludzi
homoseksualistów
heteroseksualistów
mlaskanie

wow to aż 9:1 dla tolerancji
Boże co ze mnie za tolerancyjna osoba

... ekhem

pytanie jest prosto postawione: W jakim stopniu jesteś tolerancyjny?
odpowiedź, nie ulega niegocjacja, przynajmniej tutaj na forum
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
o, a ja toleruję chrapanie, a to rzadkie wśród ludzi. Czuję się wyjątkowa.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Naoistka napisał(a):
JAk mówi że nie toleruje Litwinów, to nie toleruje, koniec kropka, napisała dlaczego, może po prostu brzydzi się brudastwem, żyga na to jak ktoś się np nie myje zostawia po sobie nieporządek, i co ? i nic , nie toleruje tego po prostu,
Amcia dobrze mówi, może nie tolerować Litwinów, to jest jej sprawa.
Nie toleruje tego, gdy się czepiacie kogoś lub czegoś tylko po to, ażeby porobić sobie jaja.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Tolerancja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook