Forum Dragon Ball Nao

» [Pomoc] Pytanie o chiński

Avenger Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Avenger
Wiek: 28
Dni na forum: 5.188
Ostrzeżenia: 2
Posty: 24
Skąd: się biorą dzieci?
Nie będę się rozpisywał...
Słyszałem ,że w jednej części chin mówi się znakami. Wiecie takie co się robi ustami (nie umiem tego wytłumaczyć)- no np. taki głos jak jest przy pocałunku. Taki "Pcy". Wiem trudno mnie zrozumieć ,ale Ci kumaci powinni chociaż troche zrozumieć. Chciałbym wiedzieć czy to prawda bo np. jak oni krzyczą?
Z góry dziękuję
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Avenger napisał(a):
Słyszałem ,że w jednej części chin mówi się znakami.
Nie znam chińskiego.Z tego co wiem,w Chinach są dwa podstawowe dialekty:kantoński i mandaryński,i wiele innych,regionalnych (w końcu to ogromny kraj z ponad miliardem ludzi).Znaki używane są w całym kraju dla zapewnienia sprawnej komunikacji w całym kraju dla ludzi posługującymi się różnymi dialektami,które nie zawsze są zrozumiałe dla wszystkich.Znaczki natomiast są takie same dla całego kraju,niezależnie od dialektu.

Avenger napisał(a):
Wiecie takie co się robi ustami (nie umiem tego wytłumaczyć)- no np. taki głos jak jest przy pocałunku.
Chyba wiem o co Ci chodzi.Język chiński jest językiem tonowym,gdzie słowo,o tej samej wymowie,w zależności od tonu przybiera inne znaczenie.Z tego co wiem w chińskim są 4 takie tony.


Avenger napisał(a):
Wiem trudno mnie zrozumieć ,
Nie rozumiem jednego.Czemu w temacie o języku japońskim,pytasz się o język chiński.

Pozdrawiam
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Avenger Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Avenger
Wiek: 28
Dni na forum: 5.188
Ostrzeżenia: 2
Posty: 24
Skąd: się biorą dzieci?
Dzięki za pomoc i sorry za dział. Leci plus.

Obraz
Tu znajdowała się nieregulaminowa sygnatura.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Pomoc] Pytanie o chiński
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook