Forum Dragon Ball Nao

» Mutanci (wrr)

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Czy Waszym zdaniem za killa lub kilkanaście lat na Ziemi bedą mutanci? Ale chodzi mi o takich z X Menów takie wiecie ludzie z nadprzyrodzoną mocą i zmienionym wyglądem co Wy o tym myslicie?
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Wazon363 napisał(a):
Czy Waszym zdaniem za killa lub kilkanaście lat na Ziemi bedą mutanci? Ale chodzi mi o takich z X Menów takie wiecie ludzie z nadprzyrodzoną mocą i zmienionym wyglądem co Wy o tym myslicie?
Chodzi Ci o takiego figla ewolucyjnego.
Nie nie wierzę, ponieważ ludzie wolno ewoluują i całkiem prawdopodobne jest, że prędzej zginą w wyniku wojny nuklearne, albo jakiejś katastrofy, przez nich wywołanej.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
W ciele wszystkich ludzi i większości innych organizmów żywych komórki ulegają mutacjom. Zazwyczaj są szybko zabijane ze względu na niezgodność HLA. Problemy zaczynają się, gdy uda im się jakoś przeżyć i rozmnożyć. W ten sposób powstają nowotwory.

Organizmy będące mutantami są na porządku dziennym. Co prawda szansa, by powstały, jest niewielka – musiałoby dojść do zapłodnienia z udziałem zmutowanej gamety – jednak gdyby ich nie było, niczym nie różnilibyśmy się od np. niedźwiedzia czy rekina.

Gdybanie o mutantach w stylu Marvela nie ma zbytniego sensu, bowiem z naukowego punktu widzenia coś takiego istnieć nie ma prawa. No, chyba że uznamy któryś z modnych ostatnio poglądów uznających "nadnaturalne" zdolności ludzkiego umysłu.

Niektórzy, słysząc o mutantach, wyobrażają sobie bogini-wiedzą-jakie dziwolągi. Często też mylone jest pojęcie mutanta z hybrydą, chimerą lub mozaiką. Tymczasem prawda jest o wiele bardziej prozaiczna i mutantami są chociażby albinosi czy dwugłowe zwierzęta.


Pozdrawiam serdecznie.
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Brednie.Ewolucja czasami płata figle , ale żeby od razu mutaci ?? Zdecydowanie przesadzasz. Człowiek był , jest i bedzie poza tym na wskutek czego miałoby si ewszystko zmienić ?? Nie mam się zamiaru rozpisywać , gdyż to zagadnienie nie wymaga dumania nad tym godzinami.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Cóż, wątpię, ze kiedyś będą istniały istoty typu Volverine(czy jak to się pisze), ale natura potrafi płatać niezłe figle, nawet, jeśli, powiedzmy, że np. człowiekowi spieprzy to życie.
Widziałam reportaż o bliźniaczkach syjamskich, których ciało rozdzielało się dokładnie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Wyglądały jak dwugłowe potwory z gier czy kreskówek(każdy może chyba sobie to wyobrazić na tym porównaniu, choć jest ono, przyznaję, niewłaściwe i przepraszam za nie).

Filippo napisał(a):
Człowiek był , jest i bedzie poza tym na wskutek czego miałoby si ewszystko zmienić ??
Hmm.. np.. wybuch bomby jądrowej, albo atomowej?? A jeśli nie bomby, to elektrowni. Słyszałeś o Czarnobylu?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Często też mylone jest pojęcie mutanta z hybrydą, chimerą lub mozaiką.
Heh, chimerą to jest prawie każdy. Prawie.

Żeby zacząc od tego czy na Ziemi lub gdziekolwiek będą istnieć mutanty, należy zadacćsobie pytanie czym jest mutacja. A jak już wiemy, więc po co więcej gdybać, skoro okazuje się, że istnieje?
Ale pomijając ten punkt widzenia człowiek jest tak kreatywną, ciekawską i destruktywna istotą, że niewykluczone jest powstanie czegokolwiek.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Mutanci mogą powstać moim zdaniem ponieważ w naszej codziennej dyjecie chodzi mi o chipsy itp itd jest strasznie dużo chemmi i w pewnym momencie [ ort! ] nasz ludzki organizm nie wytrzyma natęzenie tejże substancji. Jedyne co moge jeszcze dodać to jedzmy mniej chemii! Wiem, że co poniektórzy bardzo lubią chipsy ja też!!! i moim zdaniem nie da się tak dokońca zredukować chemii z naszego organizmu. Zdarzają sie produkty które mają mało chemii ale ja wolę nie wymazywać chipsów z codzienności.
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.024
Posty: 283
Mutanci prawdopodobnie już istnieją, ale nie ludzie. Słyszeliście może o takim stworzeniu (nie wiem jak się pisze) Chupakandra?? No więc było TO widziane kilkakrotnie nie pamiętam w jakim kraju, PRAWDOPODOBNIE był to mutant, który uciekł z laboratorium amerykańskiego, gdzieś chyba w Strefie 51, gdzie podobno kiedyś rozbił się statek kosmiczny. To tylko takie jakby plotki, ale być może to prawda, a jeśli tak, to znaczy że Amerykanie wykorzystując może technologię z tego statku, stworzyli właśnie tego mutanta.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Wazon363 napisał(a):
Mutanci mogą powstać moim zdaniem ponieważ w naszej codziennej dyjecie chodzi mi o chipsy itp itd jest strasznie dużo chemmi i w pewnym momencie [ ort! ] nasz ludzki organizm nie wytrzyma natęzenie tejże substancji. (D.: WTF???) Jedyne co moge jeszcze dodać to jedzmy mniej chemii! Wiem, że co poniektórzy bardzo lubią chipsy ja też!!! i moim zdaniem nie da się tak dokońca zredukować chemii z naszego organizmu. Zdarzają sie produkty które mają mało chemii(D.: ==') ale ja wolę nie wymazywać chipsów z codzienności.
Chemia, chemia... Gdybyś rzeczywiście zdawał sobie sprawę czym jest chemia, nie pisałbyś podobnych bzdur.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Mutanci? oglądałam kilka science fiction, ale mnie aż tak wyobraźnia ani razu nie poniosła. Nauka, nie da się zaprzeczyć, ciągle pnie do przodu, ale mutanci nie powstaną, to zbyt nierealistyczne. Owszem często natura płata figle, ale żeby już mutant miał powstać? No bez przesady. Sama nauka temu zaprzeczała(mam takie dane). natura nie jest taka silna by stworzyć mutanty, a człowiek nie da rady tego stworzyć choćby i nie wiadomo jak tego chciał.
Ktoś już nawet mówił w telewizji(mogę się mylić) kiedyś, że to niemożliwe, by powstały mutanty(chociaż wiem, że nie należy wierzyć w każdą rzecz co się usłyszy w środkach masowego przekazu).
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Mutacje odpowiadają za różne choroby np. zespół Downa, mechanizmem ewolucji, ale nie ma szans na powstanie ludzi z nadprzyrodzonymi zdolnościami, o ile są osoby o szczególnych zdolnościach np. muzycznych, konstruktorskich, czy nawet predyspozycjach sportowych, o tyle nigdy nie będzie ludzi np. z telekinezą.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Mutanci (wrr)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook