Forum Dragon Ball Nao

» Był to dawno temu... Czas w DB

Strony: 1, 2  
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
W każdym numerze mangi DB można przeczytać, że "...działo sie dawno, dawno temu...", lecz świat w DB jest bardo nowoczesny. Wyprzedza naszą teraźniejszość o około 50 lat! Dlaczego więc tak to ujęto? Czyżby Akira za dużo oglądał Star Wars? A może to po prostu nie jest to nasza Ziemia?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Hidden: 04.03.2007, 21:54
Chibi Pan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chibi Pan
Wiek: 33
Dni na forum: 6.805
Posty: 62
Skąd: Łuków
hmm skoro nie spotkaliśmy się z kapsułkami pach bach to wątpie w to żeby [ ort! ] to był nasza ziemja.(To drugie wto bardziej wjeżę)
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
oj to jest nasza ziemia tylko lata sa zmienione. Co mial dac nasze czasy? rok 1996? nie mogl bo dzieci pytaly by sie rodzicow "tato dlaczenie u nas nie ma kapsulek?". Musial dac jakas wymyslona date zeby nikt sie nie czepial.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Chibi Pan napisał(a):
hmm skoro nie spotkaliśmy się z kapsułkami pach bach to wątpie w to żeby [ ort! ] to był nasza ziemja.(To drugie wto bardziej wjeżę)
Dziecino, miej litość i naucz się pisać poprawnie, albo jak radził ci Scyller w jakimś tam temacie, używaj Worda... Oślepnąć idzie od tych byków, przez duże B...


Akira stworzył swój własny świat z jego własnym czasem. Ma on swoją własną historię także nie ma go co porównywać do naszego.
M!SzCz Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
M!SzCz
Wiek: 32
Dni na forum: 6.801
Posty: 28
Nom a moim zdaniem w DB to jest w ogole inna linia czasowa.

"Bestia najgorsza ma w sobie choc troche litosci... Jestem czlowiekiem nie mam [ ort! ] litosci"
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Według mnie nie jest to nasza ziemia! Jest t ocoś w stylu świata alternatywego.
Zauważcie iż mapa Dragon balla(która krąży p onecie) wygląda zupełnie inaczej niz mapa naszej ziemi. Nie ma tam tylu kontynentów.
No na ziemi raczej tez zazwyczaj nie spotyka się dinozaurów, gadających tygrysów, czy np. Kotów-prezedentów, i chyba żadne 50 lat teg onei zmieni

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
kiedyś w kawaii były podane wszystkie daty, kiedysongo sie urodził itd.

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Rulez2000 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Rulez2000
Wiek: 31
Dni na forum: 6.720
Posty: 103
Skąd: Japonia
O czym tu dyskutować. Jak oglądacie Shin-Chana to się zastanawiacie czy on żyje na ziemi bo taki gość jak Zamaskowany Muczaczo nie istnieje? Wątpie.

ObrazManga DB Rulez!!!Obraz
Obraz
ObrazObrazObraz
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Na moje to świat DB jest alternatywą bogatą zdobioną elementami naszego świata. Dlaczego? W którymś z odcinków Piccolo ćwiczy siłę woli na... piramidach!

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Chomiczka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chomiczka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.719
Posty: 76
kiedyś w kawaii były podane wszystkie daty, kiedysongo sie urodził itd.
Przegapiłam, nie mam .

W DB czas dziwnie płynie, prawda? Myślę, że ta Ziemia to rzeczywiście alternatywna planeta . Albo z innego wszechświata. Czas zaś jest jak gumka, twórca moze sobie go rozciągać albo i cofać i dobrze.

„Songo. Zdążyliśmy go polubić”
Rulez2000 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Rulez2000
Wiek: 31
Dni na forum: 6.720
Posty: 103
Skąd: Japonia
W DB czas dziwnie płynie, prawda? Myślę, że ta Ziemia to rzeczywiście alternatywna planeta Razz. Albo z innego wszechświata. Czas zaś jest jak gumka, twórca moze sobie go rozciągać albo i cofać i dobrze.
Już to mówiłem ale powtórze:
O czym tu dyskutować. Jak oglądacie Shin-Chana(czy inne anime) to się zastanawiacie czy on żyje na ziemi bo taki gość jak Zamaskowany Muczaczo nie istnieje? Wątpie.

ObrazManga DB Rulez!!!Obraz
Obraz
ObrazObrazObraz
WierciucH Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
WierciucH
Wiek: 34
Dni na forum: 6.716
Posty: 96
Skąd: Capsule Corporation
a moze chodzilo Akize oto ze teraz sa czas y DBAF i on wraca do lat wczesniejszych ?

DRAGON BALL NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH !!!
Chomiczka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chomiczka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.719
Posty: 76
Jeszcze jedna sprawa do czasu... albo raczej nie do czasu . Może wy będziecie wiedzieli, dlaczego...

...czternastoletni Goku jest wysokości czteroletniego Gohana?
Czekam na sugestie, bo półkrew jest eee... słabym wytłumaczeniem. I jakoś skokowo ten biedny Songo rośnie, tak długo jest malutki aż tu nagle fruu! I już duży.

„Songo. Zdążyliśmy go polubić”
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wszechświat w DB to zupełnie inna rzeczywistośc czasowo-przestrzenna niż nasza, dlatego trudno porównywać go z naszym ujęciem czasu. NIe wiemy nawet, ile dni trwał rok na Ziemi w DB, nie można więc nawet przyrównac lat bohaterów do naszych...
Nie mówiąc już o Vegecie, gdzie zwiększona grawitacja z całą pewnością wpływała na bieg czasu, czy planetach, które miały więcej niz jedno słońce- jak tam mierzyć czas???
Spisy chronologiczne są ogólnie dostępne w sieci, ale brak jakiegokolwiek jasnego modelu ich tworzenia. Bo co oznacza, że Goku urodził sie w 737 r. Ery Smoczych Kul??? Taki było zapewne rok na Ziemi, ale Goku urodził się na Vegecie...
Jest to kwestia bardzo niejasna- szczególnie jak dołączyć do niej sprawę przyszłości, z którj przybył Trunks- w samym DB pojawia się druga czasoprzestrzeń- w właściwie 4, bo pierwsza jest wszechświat, drugą zaświaty, trzecią Room of Spiriy and Time a czawrta to własnie przyzłość Trunksa:)
Trochę to skomplikowane:)
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.616
Posty: 105
trochę????
rzeczywiście: świat jest zupełnie inny, czas płynie inaczej a najlepszy na to dowód, jak juz ktos tu zauważył: mapa db jest inna od naszego świata!
wg mnie db to taka mieszanina fantasy i sf z całą masą pojedynków

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
pewnie tak ale u nich kozacki czas jest
ps. Larme z jakiej oski jestes jak co odezwij sie na gg do mnie lub wejdz na www.pocotokomu.fora.pl i tam zagadaj do noba to ci da mój [ ort! ] numer to pogadamy o Db

pulkarecordzz.phorum.pl
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
I jescze żeby [ ort! ] trochę zamieszać
Pełnia księżyca na Vegecie przypadała raz na osiem ziemskich lat. Z tego wniosek że tyle właśnie trwał miesiąc na Vegecie...A było to wynikiem zwiększonej siły grawitacyjnej planety.
Nie wiemy jednak ile tam trwał rok, bo nie wiemy, w jakiej odległości była najbliższa Vegecie gwiazda i ile czasu trwał jeden pełny obrót planety woków niej... kwestia długowieczności Saiyan może potwierdzać tezę, że grawitacja planety miała ogromny wpływ na bieg czasu(Einstain się kłania).
I ciekawostka- w ROST grawitacja była równa grawitacji na Vegecie, ale jednak czas biegł zupełnie innaczej; biegł duuuużo szybciej.
Poza tym możliwe jest, że na wszystkich planetach panował jeden system czasowy, ustanowiony przez Koioshinów, bo to oni musieli jakoś to wszystko poukładac
I że prawa fizyki nie miałyby w tej materii nic do powiedzenia- w końcu fizyka to też dzieło koioshinów, czyż nie?
maku304 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
maku304
Wiek: 34
Dni na forum: 6.661
Posty: 94
Skąd: kalisz pomorski
Pełnia księżyca na Vegecie przypadała raz na osiem ziemskich lat. Z tego wniosek że tyle właśnie trwał miesiąc na Vegecie...A było to wynikiem zwiększonej siły grawitacyjnej planety.
Ja nie wiem [ ort! ] co ma siła grawitacji do czasu, o ile mi wiadomo czas zalezy od predkości jakiegoś obiektu.
A co do czasu w DB to myśle ze określic go moze tylko sam Akira Toriyama
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Na Poczatku Db Muwiono Ze Jest To Czas Nieokreslony

pulkarecordzz.phorum.pl
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Zaczynało się" dawno dawno temu" bo tak zaczynają się wszystkie bajki. ( Nie mowie że DB to bajka ale to jest najczęstsze słowa których się używa w serialach dla dzieci ) A jak dla mnie to w ogóle [ ort! ] zdziczały temat bo równie dobrze możemy wpakowywać realia Forgotten Realms do którejś epoki

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 07.04.2007, 13:42
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Był to dawno temu... Czas w DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook