Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball GT ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  

Czy DBGT Ci się podobał?

Czy DBGT Ci się podobał?
Tak 43,59% 68 43,59%
Nie 42,95% 67 42,95%
Nie mam zdania 13,46% 21 13,46%
Wszystkich głosów: 156
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
natalia0111 napisał(a):
co niby miało się zmienić między Z i GT, ze przestali trenować
Nic. To w ostatnich odcinkach DBZ jest mowa o tym, że zaniechali treningów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mephiu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 29
Dni na forum: 5.384
Posty: 6
Skąd: krk
Jakby były dalsze odcinki to może by się to zmieniło i było by git majones.
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.214
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
Dragon Ball GT to moja ulubiona seria ze wszystkich serii DB!!!!! Dlatefgo tak ją ubóstwiam, bo jest tam ssj4, bo cały czas coś się dzieje, bo jest świetna grafika, bo jest po prostu genialna muzyka (nie wiem ,kto ją dobierał i komponował ale trafili w dziesiątkę!!) i dlatego, bo ta seria mnie zainspirowała do napisania własnej części DB
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Ja nie lubiłam DBGT. Nienawidziłam Pan, a z Trunksa zrobili sztywniaka. Durne było, jak walczyli z tymi smokami. Ale mimo wszystko to ostatnia seria Dragon Ball i miała w sobie jakiś urok.

Anime na zawsze !!!
Avenger Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Avenger
Wiek: 28
Dni na forum: 5.188
Ostrzeżenia: 2
Posty: 24
Skąd: się biorą dzieci?
Mi DBGT najbardziej się podoba.
Co prawdaż Dragon Balla też lubie. Lecz.... Lecz wole nowsze anime robione lepszą kreską, bardziej starannie wykonane. Klimat? Klimat jest taki sam. Ogólnie lubie młodszego Goku lepiej wygląda i ma fajniejszy strój ten niebieski.
Ogólnie DBZ jest fajne ,ale pare rzeczy brakuje i nie ma odpowiedzi na wiele pytań. W sumie moge powiedzieć "jedna wielka nie wiadoma"... W DBGT zawsze się coś dzieje nie ma tak ,że jest paplanina jak w DBZ. Nic do Akiry nie mam ,ale jednak robi on ainme "staro modne".
Więcej na ten temat się nie wypowiem bo już wystarczająco dużo powiedziałem.

Obraz
Tu znajdowała się nieregulaminowa sygnatura.
Mitas Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Mitas
Wiek: 37
Dni na forum: 5.188
Posty: 15
Skąd: Sierpc
W sumie seria GT mnie rozczarowała pomijając już liczbę odcinków, których jest tylko 64, Odpychają błędy których w ostatniej części przygód Goku jest naprawdę bardzo dużo,
Nie podoba mi się także ta nowa kreska i zmniejszenie Goku w dziecko, zaś muzyka jest świetna, chyba najlepsza ze wszystkich serii i to jest chyba jedyny plus DBGT.
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.214
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
W sumie... jeśli mam być szczera to mi się podoba DBGT dopiero OD 35 odcinka! ;p te wcześniejsze są strasznie nudne, i w ogóle cała saga z szukaniem smoczych kul, gdzie jest tylko Trunks, Goku i irytująca Pan, jest strasznie nudna te następne już są dużo lepsz, choć i tak można by je bardziej rozwinąć (co spóbowałam zrobić sama ).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Mam zagwozdkę, a w internecie nie widzę nigdzie poruszonego tego problemu - ani wyjaśnień, ani zarzucania, że to błąd serii.

Wycinek z wiki odnośnie turniejów i ich dat:
Dragon Ball Online
29th - Date: Age 787 May 7th
30th - Date: Age 790 May 7th

Dragon Ball GT
31st - Date: Age 790 May 7th
Licząc lata, te z DBO są poprawne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.359
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Nie przepadam za DBGT. Według mnie fabuła nie była najlepsza (to zamienienie Goku w dziecko i szukanie kul po kosmosie) no i nie podobało mi się, że Gohan, Vegeta Piccolo itd zeszli na dalszy plan choć byli za Goku głównymi postaciami w Zetce. Nie znoszę też nastoletniej, denerwującej Pan (mała była urocza) i Trunksa w tej serii bo zrobili z niego nudziarza -.- Za to podobał mi się poziom SSJ4 zwłaszcza Gogeta i muzyka w serii.
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Shounen, widać Ty jako pierwszy się tym zainteresowałeś Błąd serii po prostu, twórcy byli z matmą na bakier.

A co do serii GT, dla mnie na ostatnim miejscu z pośród tych 3, ani to fabuła ciekawa, bohaterowie pozamieniani w pi*dy, poza wszechpotężnym Goku rzecz jasna, Pan denerwująca... bardzo denerwująca, klimat zupełnie nie ten, no i masa błędów i niezgodności. Muzyka to chyba faktycznie jedyne co w tym wszystkim dobre.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Zaworek-San napisał(a):
poza wszechpotężnym Goku rzecz jasna
Bez przesady. Baby'ego nie pokonał po osiągnięciu SSJ4, ale dopiero po ciężkiej walce, w której pomagał nawet Uub. Super #17 również nie pokonał łatwo, musiała mu pomóc #18. Co prawda symbolicznie, ale jednak miała udział. A ostatni smok? Bez przesady. Ostatnie odcinki serii to była tragedia Ziemi, która chyliła się ku zniszczeniu. Dopiero w ostatnim odcinku rozwalił go energią z całego wszechświata. I on jest niby kreowany na wszechpotężnego? Już nie mówiąc o jego problemach z koncentracją ki po przemianie w dzieciaka w pierwszych odcinkach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Miałem na myśli, że zawsze zwycięża ON, ostatni cios należy do niego, Son Gohan, który w Z był kreowany na tego, który strzeże Ziemi pod nieobecność ojca stał się profesorkiem, który z walką był raczej na bakier. Fakt, w tej Zetce też wspominał, że nie lubi walczyć, ale to co z niego zrobili to już przesada. Może nietrafnie dobrałem słowo "wszechpotężny", ale chodziło mi o to, że zawsze zadawał ten ostatni cios.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Gohan już w DBZ miał okulary (również ma w najnowszym filmie). Pisałem to gdzieś w tym temacie - obwiniaj o to Toriyamę, bo to był jego pomysł!

W DB i DBZ, pomijając jednego Cella, również zawsze Goku zadawał ostatni cios, więc do mnie taki argument nie przemawia w ogóle.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Czyli Mecha Freezer i King Cold zginęli z rąk Goku pod postacią Trunksa z przyszłości ? Więc to pewnie też Goku w ciele Vegety zniszczył C 19 i Pui Pui-a, a pod postacią Gohana walczył z Daburą.
redi87
Ziemianin
Ziemianin
redi87
Dni na forum: 4.127
Posty: 22
Zaworek, shounen miał na myśli tych głównych bosów, a nie pionków . Goku sam od początku do końca własnymi siłami pokonał(nie zabił) tylko freezera. Resztę zwycięstw zawdzięcza pomocy Team'u Z.

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Witam
Wiem, że nie lubicie tej serii, ale uważam, że nie zasługuje na aż taką krytykę.
Po pierwsze czy większość błędów nie wynika ze złego tłumaczenia serii? Przecież zanim do nas dotarła była tłumaczona kolejno na kilka języków, nie wiele treści zostało z oryginału.
Po drugie fabuła. To normalne, że każdy tasiemiec z czasem staje się bardziej wymyślny, tak było np. z serią z archiwum x. Najlepsze są pierwsze odcinki. Ale czy GT jest aż tak słaby? To opiszę swój punkt widzenia.
Pomysł ze zmniejszeniem Goku. No cóż na początku serii miał on ponad 50 lat. Seria jest dla młodzieży, można by dać relacje Pan i Goku jako dziadek-wnuczka, ale odmłodzenie go było powrotem do jego dzieciństwa, nawiązaniem do pierwszej serii.
Podróż kosmiczna jest również ciekawym pomysłem. W I serii szukano Smoczych Kul po Ziemi, Goku poznawał świat poza Paozu, teraz wyruszył w kosmos poznając wiele innych cywilizacji i ras. Od strony technicznej i merytorycznej całe problemy, społeczeństwa i fizjonomia obcych była dobrze dopracowana. Goku, Trunks i Pan pomagali te problemy rozwiązywać. Były wielkie owady i dobrotliwy, ale zły z powodu bólu zęba olbrzym, ludzie gnębieni przez potwora przewidującego trzęsienia Ziemi, planeta, gdzie ludzie cierpieli przez wysokie podatki, czy gnębienie ludzi przez sektę Lude. To ciekawe pomysły.
Ciekawy jest motyw Tsufula, jako hybrydę stworzoną do zemsty na Saiyanach, jego brak mocy oraz pasożytowanie na silnych wojownikach i walka Goku z nim. Przemiana Goku w SSJ4 była bardzo wzruszająca.
Tak samo logicznie wyjaśniony jest sojusz doktorów Miuu i Gero oraz fuzja dwóch C17.
Saga złych smoków była piękna. Każdy smok miał inna moc i powstał z innego życzenia, podobało mi się zjednoczenie wojowników celem pokonania ich i kosmiczna Genki Dama.
świat GT jest rozbudowany np. kule z czarnymi gwiazdkami stworzone przez Piccolo przed rozdzieleniem z Kami Samą, o których wszyscy zapomnieli, kule, które rozpraszały się po kosmosie. ziemskie kule, które uzyskały złą energię poprzez zbyt częste korzystanie. Kaio osaczył wina budowę smoczego radaru, czy to nie przesłanie, że technologia tez może być niebezpieczna i zagrozić naturze?
Piękne było końcowe przesłanie, które powiedział Trunks do Pan, że ludzie sami musza dbać o Ziemię bez Smoczych Kul. Podobało mi się też, że Pan była główną bohaterką, dawniej bohaterami byli głównie chłopcy, była wprawdzie Bulma, ale ona nie umiała walczyć.
Koniec był piękny, gdy Pan jako staruszka kibicuje swojemu potomkowi. Jest pokazane przemijanie, pojawianie się nowych pokoleń. Z tego powodu podobała mi się Biografia Goku Jr. Była i do śmiechu i do wzruszeń, klimatem przypominała pierwszą część DB.
Niektórzy zarzucają szybkie tempo, ale to urok tej serii, tak jak urokiem Zetki były walki rozciągnięte w czasie.
Fani zarzucają brak autorstwa Akiry Toriyamy, tylko czy to ma znaczenie dla fabuły, wartości merytorycznej, przesłania, czy walorów estetycznych kreski? Czy to alternatywa świata DB? O alternatywie można mówić gdy jest coś lub coś, a DBGT powstało bezpośrednio po DBZ, przez 18 lat nie było nic innego. Świat w GT jest ten sam co z DB czy DBZ, ci sami bohaterowie tylko starsi, jest Uub, Pan i cała rodzina Son. Są zarzuty, że nie było Yamuchu, Tiena i reszty, ale oni się zestarzeli, Goku był po 50, a Yamucha i Tien są starsi, więc nie mogli już walczyć, a i przeciwnicy stali się zbyt silni. Saiyanie się wolno starzeją, ludzie się starzeją. GT jest dobrą kontynuacją świata Smoczych Kul. Nawet odsunięcie Vegety czy dzieci Goku nie jest takie rażące, przecież w I serii też przez większość odcinków był Goku, któremu towarzyszyło kilku bohaterów. To Z rozbudował role bohaterów. Humor również pasował do poprzednich serii. Wiem, że to tylko moje upodobania, a każdy ma swój gust i seria GT może podlegać krytyce jak każdy film, serial czy książka. Rozumiem, że komuś może nie podobać się fabuła czy grafika. Moim zdaniem jednak nie można tej serii skreślać jako kontynuacji DBZ.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 30.12.2015, 19:49
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.092
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
FungaFuFu napisał(a):
Nienawidziłam Pan
Po drugie, Pan była straszliwie irytująca.
-ogólnie postać Pan
Za dużo było Pan - rozkapryszonej panieneczki
To nie była Pan tylko nieślubne dziecko Toei (bękart)

Nie znoszę też nastoletniej, denerwującej Pan (mała była urocza)
GT nie jest kanonem, Pan zawsze JEST miła

wygląd Trunksa (bez komentarza...)
Plujesz w twarz Toriyamy? Och nie ładnie

Lees napisał(a):
Podobno. A Raditz miał już w łonie matki półtorametrowe włosy?
A Nappa? W specjalu włosy jeszcze miał ale po goleniu jakoś mu nie urosły.
Specjał robili Toei, więc to błąd, Nappa ZAWSZE był łysy (albo nic nam nie wiadomo na ten temat.............ignorując co Toriyama mówi w SEG że włosy mu wypadły)

Faktycznie seria GT była robiona "na odwal".Trunks,Gohan i Goten w zasadzie nie umieją walczyć.Vegete też niewiele lepiej.Wszędzie tylko Goku,Goku i Goku
Dziwisz sie? Wszak ta seria to GT (GOKU TIME) i robili ją Toei (którzy ssą pingasa Goku, jak np. w filmie 13 DBZ)

Ja? Lubie GT, ale za dużo w niej "Goku Time", podoba mi sie design Toriyamy dla Pan i Bry (no loli)
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Dla mnie największym minusem serii GT jest transformacja Goku w SSj4. A raczej to, że przemienił się "w dużego" Goku SSJ4. Pomniejszony Goku powinien się transformować w małego SSJ4, tak jak wszystkie niższe formy.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Mnie się podobały wszystkie serie, każda miała swój urok :_)

Dodano po 6 minutach
Zaletą serii jest zakończenie wątków Buu i Piccolo.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Moja recenzja Dragon Ball GT

Jest to seria ukazująca losy bohaterów po 28 Turnieju Sztuk Walki. Rozpoczyna się od treningu Goku i Uuba w Komnacie Ducha i Czasu, ich siła jest tak wielka, że zdemolowała pałac Dende. Już w sadze Buu Gotenks i Buu byli zdolni otworzyć przejście między światami samym krzykiem, tu po latach nieporównywalnie większa siła bohaterów dokonała zniszczeń w obu światach. Gdy bohaterowie opuścili pałac pojawił się Pilaf chcąc odnaleźć zapomniane kule stworzone jeszcze przez syna Katassu, zanim rozdzielił się na Piccolo i Kami. Pilaf prosi o zmniejszenie Goku, po spełnieniu życzenia kule rozlatują się po kosmosie, okazuje się, że utrata kul naruszyła równowagę Ziemi i grozi jej zniszczenie, Goku, Trunks i Pan, która przypadkowo dostaje się na statek wyruszają w kosmos. W trakcie podróży odwiedzają różne planety, poznają ich mieszkańców, jako silni Saiyanie pomagają im rozwiązać problemy. Planety, ich krajobraz, mieszkańcy są bardzo dopracowane, podobnie jak problemy, mamy tu olbrzyma z bolącym zębem i królową pszczół złapana w sieć pająka, narzucającego coraz wieksze podatki Don Kee, potwora terroryzującego wioske na Olmeck, rządząca światem sektę Dol Takiego, w końcu trafiają na dr Miuu, tworzącego mutanty by zemścić się na Saiyanach, Miuu przetrwał atak Saiyan na Tsuful, ginie z rąk swojego najsilniejszego mutanta, który opanowuje kolejne osoby by dostać się na Ziemię, opanowuje wojowników Z, w końcu Vegetę, tak walczy z Goku. Wszystkie szczegóły topograficzne, architektoniczne, florystyczne i faunistyczne odwiedzanych przez nich planet są dobrze dopracowane, planety różnią się od siebie, grafika jest piękna. Także dopracowani są mieszkańcy tych planet i ich problemy. Piękna jest przemiana w SSJ4, gdy Pan z płaczem przypomina Goku w formie wielkiej małpy chwile, kiedy byli razem szczęśliwi i wzruszenie bierze górę nad instynktem małpy i Goku się przeobraża. Autorzy pięknie dopracowali szczegóły tak tła jak i walk. Po pokonaniu Tsufula i odesłaniu go w Słońce Ziemia zaczęła się rozpadać, mamy sceny uskoków, wulkanów, tajfunów jak z najlepszych filmów katastroficznych, napięcie, akcje ratowniczą, powrót Goku po chłopca i jego psa, którzy uciekli z transportu na inna planetę oraz wzruszające zakończenie wątku Piccolo, w adze Baby'biego nastąpiło zakończenie wątku Buu. Ziemię odtworzono jak w sadze Buu, ale w piekle dr Miuu i Gero zawarli sojusz, stworzone przez nich C17 połączyli swoje moce otwierając wrota do piekieł, ciekawy pomysł wg. mnie zarówno z podróżami kosmicznymi, jak i z wrotami do piekieł, które w popkulturze jest elementem wielu horrorów. Później nadużywane ziemskie kule zakumulowały dość negatywnej energii by wyzwolić złe smoki, Evil Shenlong również ma wygląd zaczerpnięty z chińskiej mitologii. Ciekawy pomysł by każdej kuli podlegał smok dysponujący inną mocą. Po pokonaniu słabszych smoków atakuje Li Shen Ron. Wchłania on moc innych smoków, jest w tej sadze kilka zwrotów akcji, Goku i Vegeta dokonują fuzji, ciekawym pomysłem jest kosmiczna Gengi-Dama stworzona przez przyjaciół i dawnych wrogów Goku z Ziemi i kosmosu. GT bawi, jest wiele śmiesznych scen m. in. wybuchy Pan, zachowanie Goku, jest wzruszenie: wątek Piccolo, Buu, przemiana w SSJ4, tekst Vegety do Trunksa ,,uciekajcie statkiem kosmicznym i żyjcie'', jest napięcie, zwroty akcji, ciekawe przygody. świat DB jest z każdą serią coraz bardziej rozbudowywany, niektóre wątki mogące być naciągane można wytłumaczyć lub zaakceptować, w końcu świat DB to świat baśniowy, podobnie jak świat Tolkiena czy Wiedźmina, więc wszelkie niezgodne z prawami fizyki wątki bronią się same. Kreska i animacja są dopracowane. Zaletą jest Pan, czyli żeński wojownik. Nawet obecność 3 bohaterów przez I sagę się broni, przecież w DB też przez niektóre sagi byli tylko Goku i Kurilin, Goku i Bulma lub Goku, Kurilin i Bulma. w Z podczas walki z Freezerem przez kilkadziesiąt odcinków był praktycznie sam Goku. Charaktery bohaterów nie zmieniły się, Bulma jest kokieteryjna, Chichi nadopiekuńcza widac to podczas ataku Baby'ego na Gotena, Trunks odważny, Goten przypomina siebie z końca Z, tu cały czas adoruje Palace, tam tez była mowa o randkach, Uub jest nieśmiały i łagodny. bohaterowie tacy jak Ten Shinhan i Yamucha nie występują, ale to już starsi panowie, niezdolni do walki. Odmłodzenie Goku i ogony to powrót do korzeni, no i 60-latek nie pasuje na aktywnego bohatera przygodówki dla dzieci. Losy Saiyan i ich rodzin są kontynuowane. Dynamika serii jest jej plusem. GT daje radość, co jest najważniejsze, błędy wynikające z inwencji tłumacza nie powinny być brane pod uwagę.

Post przeniesiono w odpowiedniejsze miejsce.
Shounen
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball GT
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook